Що таке шинування в стоматології

Щоб кістка правильно зрослася після перелому, лікар накладає гіпс. Він шинує перелом і тим самим сприяє правильному загоєнню. З порушенням положення зубів чинять так само, їх шинують, щоб зберегти положення.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


5 головних причин, чому призначають шинирование:

  1. Хисткість зубів в результаті травми.
  2. Хисткість і надмірна рухливість зубів в результаті прогресуючого пародонтиту.
  3. Захворювання ясен, через що з'явилися великі ясенні кишені.
  4. Реабілітація після носіння брекетів.
  5. Часткова відсутність зубів в зубному ряді. В цьому випадку шинування призначається спільно з протезом, який відновлює зубний ряд і утримує положення зубів.

Головна мета такої маніпуляції – зберегти стан зубів, як в альвеолярному відростку, так і відносно одне одного, а також попередити їх розходження.

Шинування зубів

Що таке стоматологічне шинування?

Для зміцнення положення зубів не використовують шину в загальноприйнятому уявленні. Для зубного шинування застосовують скловолоконні та поліетиленові нитки, а також нитки з шовку. Рідше використовують дуже міцну арамідну нитку.

Незнімне шинування: показання та методика

Такий вид зміцнення положення зубів застосовується при лікуванні запущеного пародонтиту, а також при вирівнюванні зубів після носіння брекетів (при рекомендації лікаря). Для цього шинуючу нитку фіксують за допомогою композитного матеріалу з внутрішньої сторони зубного ряду.
У випадку з вирівнюванням зубів нитку видаляють після завершення ретенційного періоду, коли результат «роботи» брекетів закріплений. Що стосується шинуючої конструкції при запущеному пародонтиті: коли структура окремих альвеолярних відростків руйнується, то її зовсім не видаляють. Вона на постійній основі утримує зуби на місцях, попереджає їх подальше розхитування і зміщення.

Незнімне шинування

Знімне шинування: показання та методика

Такі конструкції найчастіше застосовуються комплексно при протезуванні зубів. Наприклад, знімний бюгельний протез не тільки заповнює зубні проміжки, але і тим самим не дозволяє рідним зубам пацієнта зміщуватись. Протези на бюгелі досить популярні в області множинного протезування.

Важливо. Шинування зубних рядів вимагає більш ретельної гігієни ротової порожнини, а в разі знімних конструкцій ще й гігієни протезу. У нашій стоматології ми також проводимо зміцнення положення зубів в процесі стоматологічного лікування зубів і ясен.

Помітили, що у вас хитається зуб? Приходьте на консультацію до нашого стоматолога, і він розповість, що робити далі і як виправити вашу проблему.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Автор материала

Бац Тетяна Петрівна - фото стоматолога
Тетяна
Бац
Гігієніст-пародонтолог