Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Гігієніст-пародонтолог

Щоб кістка правильно зрослася після перелому, лікар накладає гіпс. Він шинує перелом і тим самим сприяє правильному загоєнню. З порушенням положення зубів чинять так само, їх шинують, щоб зберегти положення.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


5 головних причин, чому призначають шинирование:

  1. Хисткість зубів в результаті травми.
  2. Хисткість і надмірна рухливість зубів в результаті прогресуючого пародонтиту.
  3. Захворювання ясен, через що з'явилися великі ясенні кишені.
  4. Реабілітація після носіння брекетів.
  5. Часткова відсутність зубів в зубному ряді. В цьому випадку шинування призначається спільно з протезом, який відновлює зубний ряд і утримує положення зубів.

Головна мета такої маніпуляції – зберегти стан зубів, як в альвеолярному відростку, так і відносно одне одного, а також попередити їх розходження.

Шинування зубів

Що таке стоматологічне шинування?

Для зміцнення положення зубів не використовують шину в загальноприйнятому уявленні. Для зубного шинування застосовують скловолоконні та поліетиленові нитки, а також нитки з шовку. Рідше використовують дуже міцну арамідну нитку.

Незнімне шинування: показання та методика

Такий вид зміцнення положення зубів застосовується при лікуванні запущеного пародонтиту, а також при вирівнюванні зубів після носіння брекетів (при рекомендації лікаря). Для цього шинуючу нитку фіксують за допомогою композитного матеріалу з внутрішньої сторони зубного ряду.
У випадку з вирівнюванням зубів нитку видаляють після завершення ретенційного періоду, коли результат «роботи» брекетів закріплений. Що стосується шинуючої конструкції при запущеному пародонтиті: коли структура окремих альвеолярних відростків руйнується, то її зовсім не видаляють. Вона на постійній основі утримує зуби на місцях, попереджає їх подальше розхитування і зміщення.

Незнімне шинування

Знімне шинування: показання та методика

Такі конструкції найчастіше застосовуються комплексно при протезуванні зубів. Наприклад, знімний бюгельний протез не тільки заповнює зубні проміжки, але і тим самим не дозволяє рідним зубам пацієнта зміщуватись. Протези на бюгелі досить популярні в області множинного протезування.

Важливо. Шинування зубних рядів вимагає більш ретельної гігієни ротової порожнини, а в разі знімних конструкцій ще й гігієни протезу. У нашій стоматології ми також проводимо зміцнення положення зубів в процесі стоматологічного лікування зубів і ясен.

Помітили, що у вас хитається зуб? Приходьте на консультацію до нашого стоматолога, і він розповість, що робити далі і як виправити вашу проблему.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
5

Хочу выразить благодарность доктору Татьяне за ее внимательность,отличную работу и профессионализм.

Я уже и не думала что могу забыть о своей проблеме с деснами и чувствительностю зубов,которые приносили дискомфорт мне каждый день.

Спасибо Вам большое,теперь буду ходить регулярно только к Вам!

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №8
А
5

Лечил пародонтоз у Бац Татьяны. Врач очень приятная, дала советы по уходу за зубами. Теперь я ежедневно чищу зубы по десять минут, пользуюсь нитью и раз в полгода хожу на чистку

Статті на тему
Як лікувати пародонтит

Наші зуби – це 32 богатиря, яким щодня доводиться боротися з безліччю ворогів: бактеріями, мікроорганізмами, залишками їжі. Без нашої допомоги зубам не впоратись, інакше їх атакуватимуть хвороби. Одна з найпідступніших – пародонтит.

Починається недуга непомітно, а результат – плачевний: зуби розхитуються і випадають. Згідно зі статистикою, захворювання за поширеністю не поступається карієсу, але ураження пародонту призводить до втрати зубів у 2–3 рази частіше.

Асоціація стоматологів України приводить шокуючі цифри: 80% населення страждає на це захворювання! Щоб не доводити до сумного фіналу, потрібно знати, з чим боротися. Ми розповімо про те, що таке пародонтит і як його лікувати.

Пародонтологія: основні захворювання і способи лікування

Лікарям-пародонтологам безробіття не загрожує. Згідно зі статистикою, в кожному третьому випадку пацієнта до стоматолога приводять пародонтологічні захворювання. У чому причина такої сумнівної популярності? Більшість людей не надають особливого значення першим симптомам: адже нічого особливо не болить.