Пародонтологія: основні захворювання і способи лікування

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Гігієніст-пародонтолог

Пародонтологія: основні захворювання і способи лікування

Лікарям-пародонтологам безробіття не загрожує. Згідно зі статистикою, в кожному третьому випадку пацієнта до стоматолога приводять пародонтологічні захворювання. У чому причина такої сумнівної популярності? Більшість людей не надають особливого значення першим симптомам: адже нічого особливо не болить.

А багато хто просто не знає, на що звертати увагу. Найчастіше пацієнти приходять до лікаря, коли хвороба дуже запущена. Шанс втратити зуб у цьому випадку в 2–3 рази вищий, ніж при карієсі. Головна умова успішного лікування – точна і своєчасна діагностика.

Клініка Healthy Dent має новітній пародонтологічний центр, послугами якого скористалися сотні пацієнтів. Мета нашої статті – інформаційна допомога. Ми розповімо про основні ознаки та лікування захворювань ясен.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent










Терміново до лікаря: ознаки запалення тканин

Багатьох сумних наслідків можна було б уникнути, якби люди більше уваги приділяли стану ротової порожнини. Але краще пізно, ніж ніколи. Ми пропонуємо підійти до дзеркала і розглянути свої зуби та ясна.

Якщо помітили перелічені далі симптоми – терміново до пародонтолога:

  • ясна кровоточать (особливо це видно при навантаженні: наприклад, сліди крові є на щітці та надкушеному яблуці);
  • зубний камінь;
  • неприємний запах з рота;
  • оголені шийки зубів у результаті опущення ясен;
  • ясна припухають і стають болючими;
  • хиткість зубів.

Це загальні симптоми, кожне пародонтологічне захворювання має свої характерні ознаки.

Найпоширеніші хвороби пародонту

Сучасна пародонтологія включає в себе 3 основних захворювання:

Гінгівіт – запалення м'яких тканин, що примикають до зубів. Лідер серед хвороб пародонту. Причини є банальними – недбале ставлення до гігієни ротової порожнини. Наліт, що залишився на зубах, твердне і перетворюється на камінь. Це – джерело шкідливих бактерій і мікробів, які викликають гінгівіт. Основні ознаки: набряклість ясен, поганий запах з рота. Професійне лікування та якісний подальший догляд за зубами допомагають позбавитися хвороби назавжди. Ситуація, яку пущено на самоплив, призводить до нового недугу – пародонтиту.

Пародонтоз – еще одна болезнь, которая относится к категории «пародонтология». Воспалительное заболевание, поражающее околозубные ткани. Отличительный признак – появление пародонтального кармана. Причины: запущенный гингивит, неправильный прикус, нарушения в процессе протезирования. Недуг не проходит сам собой, и результаты его плачевны: зубы расшатываются и выпадают.

 Пародонтит – хронічне ураження слизових тканин в області зубів. Підступність хвороби полягає в тому, що вона може протікати безсимптомно. До речі, ВОЗ узагалі не виділяє пародонтоз в окреме захворювання. Тим часом у тканинах відбуваються серйозні зміни: дистрофічні порушення в судинній системі, ясна бліднуть і опускаються. Найчастіше пацієнтів турбує чутливість зубів до гарячої/холодної їжі, поступово фіксація зубів слабшає.

Основні хвороби пародонту

Запам'ятайте: гінгівіт, пародонтоз і пародонтит потребують професійного лікування. Клінічна пародонтологія нині може похвалитися значними успіхами.

Способи лікування в пародонтології

Чим раніше виявлено захворювання, тим швидше і легше можна позбутися недуги і зберегти всі зуби. Ми говоримо про професійну допомогу. Використання народних рецептів може принести полегшення, але не зупинить розвиток хвороби.

Пародонтологія – лікування сучасними методами:

  • Початкові етапи пародонтологічних хвороб лікуються достатньо швидко. Обов'язково проводяться професійне чищення зубів і протизапальна терапія.
  • Запущені стадії пародонтиту і пародонтозу передбачають комплексні заходи. Спочатку лікар видаляє всі зубні відкладення, проводить санацію ротової порожнини і починає антисептичне лікування. Подальші дії залежать від стадії захворювання: у складних випадках проводиться шинування (закріплення рухомих зубів спеціальною оптоволоконною стрічкою). Протезування застосовується для заміщення втрачених зубів.

Пародонтологія в наші дні здатна на багато що, але це не привід затягувати з лікуванням хвороби. Слідкуйте за зубами і регулярно відвідуйте стоматолога – ось і весь секрет здорових зубів!

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом










Відгуки на тему
Д
5

Дякую, дуже тут сподобалось.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №175
5

лечила здесь воспаленные десна, все отлично сделали, отношение к клиенту порадовало.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №176
Статті на тему
Анестезія у стоматології

Добре зафіксований пацієнт не потребує анестезії

Відомий лікарський жарт втратив актуальність з появою нових засобів і методів знеболення при лікуванні зубів. Візит до сучасної стоматологічної клініки викликає не більше хвилювань, ніж відвідування салону краси. Безумовно, є маніпуляції, які викликають дуже неприємні відчуття: видалення нерва або зуба; встановлення коронок; ортодонтичні процедури. Для цих випадків передбачено різні способи знеболювання.

Як лікувати пародонтит

Наші зуби – це 32 богатиря, яким щодня доводиться боротися з безліччю ворогів: бактеріями, мікроорганізмами, залишками їжі. Без нашої допомоги зубам не впоратись, інакше їх атакуватимуть хвороби. Одна з найпідступніших – пародонтит.

Починається недуга непомітно, а результат – плачевний: зуби розхитуються і випадають. Згідно зі статистикою, захворювання за поширеністю не поступається карієсу, але ураження пародонту призводить до втрати зубів у 2–3 рази частіше.

Асоціація стоматологів України приводить шокуючі цифри: 80% населення страждає на це захворювання! Щоб не доводити до сумного фіналу, потрібно знати, з чим боротися. Ми розповімо про те, що таке пародонтит і як його лікувати.