Центр імплантації
та протезування
Київ, ст. м. Печерська Євгена Коновальця 23
Щоденно 09:00-20:00
Центр імплантації
та протезування
Меню / Послуги/
Діагностика
Діагностика
Імплантація зубів
Імплантація зубів
Протезування зубів
Протезування зубів
Ідеальна посмішка
Ідеальна посмішка
Лікування зубів
Лікування зубів
Лікування ясен
Лікування ясен
Хірургія
Хірургія
Вирівнювання зубів
Вирівнювання зубів
Дитяча стоматологія
Дитяча стоматологія
Чистка зубів
Чистка зубів
Пародонтологія: основні захворювання і способи лікування

Пародонтологія: основні захворювання і способи лікування

Лікування ясен
Кровоточать ясна
Автор статті
Юдін Михайло Юрійович
Головний лікар
Юдін Михайло Юрійович
Рецензент статті
Кошарний Володимир Володимирович
Стоматолог-терапевт, ендодонт
Кошарний Володимир Володимирович

Лікарям-пародонтологам безробіття не загрожує. Згідно зі статистикою, в кожному третьому випадку пацієнта до стоматолога приводять пародонтологічні захворювання. У чому причина такої сумнівної популярності? Більшість людей не надають особливого значення першим симптомам: адже нічого особливо не болить.

А багато хто просто не знає, на що звертати увагу. Найчастіше пацієнти приходять до лікаря, коли хвороба дуже запущена. Шанс втратити зуб у цьому випадку в 2–3 рази вищий, ніж при карієсі. Головна умова успішного лікування – точна і своєчасна діагностика.

Клініка Healthy Dent має новітній пародонтологічний центр, послугами якого скористалися сотні пацієнтів. Мета нашої статті – інформаційна допомога. Ми розповімо про основні ознаки та лікування захворювань ясен.

 

Терміново до лікаря: ознаки запалення тканин

Багатьох сумних наслідків можна було б уникнути, якби люди більше уваги приділяли стану ротової порожнини. Але краще пізно, ніж ніколи. Ми пропонуємо підійти до дзеркала і розглянути свої зуби та ясна.

Якщо помітили перелічені далі симптоми – терміново до пародонтолога:

  • ясна кровоточать (особливо це видно при навантаженні: наприклад, сліди крові є на щітці та надкушеному яблуці);
  • зубний камінь;
  • неприємний запах з рота;
  • оголені шийки зубів у результаті опущення ясен;
  • ясна припухають і стають болючими;
  • хиткість зубів.

Це загальні симптоми, кожне пародонтологічне захворювання має свої характерні ознаки.

Найпоширеніші хвороби пародонту

Сучасна пародонтологія включає в себе 3 основних захворювання:

  1. Гінгівіт – запалення м'яких тканин, що примикають до зубів. Лідер серед хвороб пародонту. Причини є банальними – недбале ставлення до гігієни ротової порожнини. Наліт, що залишився на зубах, твердне і перетворюється на камінь. Це – джерело шкідливих бактерій і мікробів, які викликають гінгівіт. Основні ознаки: набряклість ясен, поганий запах з рота. Професійне лікування та якісний подальший догляд за зубами допомагають позбавитися хвороби назавжди. Ситуація, яку пущено на самоплив, призводить до нового недугу – пародонтиту.
  2. Пародонтоз – еще одна болезнь, которая относится к категории «пародонтология». Воспалительное заболевание, поражающее околозубные ткани. Отличительный признак – появление пародонтального кармана. Причины: запущенный гингивит, неправильный прикус, нарушения в процессе протезирования. Недуг не проходит сам собой, и результаты его плачевны: зубы расшатываются и выпадают.
  3. Пародонтит – хронічне ураження слизових тканин в області зубів. Підступність хвороби полягає в тому, що вона може протікати безсимптомно. До речі, ВОЗ узагалі не виділяє пародонтоз в окреме захворювання. Тим часом у тканинах відбуваються серйозні зміни: дистрофічні порушення в судинній системі, ясна бліднуть і опускаються. Найчастіше пацієнтів турбує чутливість зубів до гарячої/холодної їжі, поступово фіксація зубів слабшає.

Основні хвороби пародонту

Запам'ятайте: гінгівіт, пародонтоз і пародонтит потребують професійного лікування. Клінічна пародонтологія нині може похвалитися значними успіхами.

Способи лікування в пародонтології

Чим раніше виявлено захворювання, тим швидше і легше можна позбутися недуги і зберегти всі зуби. Ми говоримо про професійну допомогу. Використання народних рецептів може принести полегшення, але не зупинить розвиток хвороби.

Пародонтологія – лікування сучасними методами:

  • Початкові етапи пародонтологічних хвороб лікуються достатньо швидко. Обов'язково проводяться професійне чищення зубів і протизапальна терапія.
  • Запущені стадії пародонтиту і пародонтозу передбачають комплексні заходи. Спочатку лікар видаляє всі зубні відкладення, проводить санацію ротової порожнини і починає антисептичне лікування. Подальші дії залежать від стадії захворювання: у складних випадках проводиться шинування (закріплення рухомих зубів спеціальною оптоволоконною стрічкою). Протезування застосовується для заміщення втрачених зубів.

Пародонтологія в наші дні здатна на багато що, але це не привід затягувати з лікуванням хвороби. Слідкуйте за зубами і регулярно відвідуйте стоматолога – ось і весь секрет здорових зубів!