Центр імплантації
та протезування
Київ, ст. м. Печерська Євгена Коновальця 23
Щоденно 09:00-20:00
Центр імплантації
та протезування
Меню / Послуги/
Діагностика
Діагностика
Імплантація зубів
Імплантація зубів
Протезування зубів
Протезування зубів
Ідеальна посмішка
Ідеальна посмішка
Лікування зубів
Лікування зубів
Лікування ясен
Лікування ясен
Хірургія
Хірургія
Вирівнювання зубів
Вирівнювання зубів
Дитяча стоматологія
Дитяча стоматологія
Чистка зубів
Чистка зубів
Хвороби зубів та ефективні методи лікування

Хвороби зубів та ефективні методи лікування

Лікування зубів
Лікування ясен
Болить зуб
Кровоточать ясна
Автор статті
Юдін Михайло Юрійович
Головний лікар
Юдін Михайло Юрійович
Рецензент статті
Кошарний Володимир Володимирович
Стоматолог-терапевт, ендодонт
Кошарний Володимир Володимирович

Є зуби – є хвороби. Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, хвороби зубів є у 99% дорослого населення земної кулі. У 60–90% дітей теж спостерігаються проблеми із зубами. З таким станом справ роботи у стоматологів завжди буде більш ніж достатньо. Невже не можна вберегти себе від проблем із зубами? Авторитетно заявляємо: можна! Для цього достатньо стежити за станом зубів, регулярно відвідувати дантиста і не тягнути з лікуванням. Ми озброїмо вас інформацією про те, які недуги зустрічаються найчастіше і як лікують зуби сучасними способами. Ваше завдання – поставитися до цього серйозно і відповідально.

 

Лякає різноманітність: найпоширеніші стоматологічні недуги

Зубних хвороб так багато, що вони ледь умістилися в окрему енциклопедію. Познайомимо вас із п'ятіркою «лідерів» серед стоматологічних напастей:

  1. Карієс
  2. Пульпіт
  3. Гінгівіт
  4. Пародонтит
  5. Періостит

Карієс – зубна «чума»

Найпоширеніше стоматологічне захворювання у світі. Основна причина – недостатня гігієна рота. Залишки їжі – ідеальне середовище для бактерій. Уже через кілька днів наліт твердне, перетворюючись на зубний камінь. Далі вражаються м'які тканини зуба, потім – тверді. Карієс починається без болю та особливих симптомів, тому більшість пацієнтів пропускають першу стадію і звертаються по допомогу, коли ураження зуба досягло загрозливих розмірів. Що буде, якщо не лікувати зуби? Карієс переходить на інші зуби, мікроби проникають у канали, викликаючи ускладнення і біль. Говорити про зовнішній вигляд каріозних зубів навіть не будемо – неприємне видовище.

Пульпіт

Номер 2 у списку популярних зубних хвороб. Найчастіше – це ускладнення запущеного карієсу. Інфекція потрапляє всередину зуба, викликаючи запалення пульпи (нервових і судинних закінчень). Супроводжується довгим, різким, пульсуючим болем. Як вилікувати зуб у разі виникнення пульпіту? Основна допомога полягає у видаленні нерва.

Гінгівіт

Запальне захворювання пародонту (навколозубних тканин) – ще один наслідок поганого догляду за зубами. Проявляється набряклістю, кровоточивістю і зміною кольору ясен, неприємним запахом з рота.

Пародонтит

З не вилікуваного гінгівіту розвивається пародонтит – більш серйозне ураження тканин пародонту. На пізніх стадіях хвороби лікар вирішує: видаляти чи лікувати зуб.

Періостит

Простіше кажучи, флюс. Запалення надкісниці зуба, яке супроводжується гострим болем у яснах, набряком м'яких тканин, порушенням симетрії обличчя. Завдання стоматолога – видалити гній і провести протизапальне лікування ясен (за необхідності – антибіотиками).

Методи лікування зубів

Запишіться на консультацію та отримайте ефективне лікування за допомогою сучасних методів

Хвороби зубів – поширене явище, але їх можна попередити

 

* Адміністратор Healthy Dent зв’яжеться з вами протягом 20 хвилин, щоб підтвердити запис

Відправляючи запит, я погоджуюсь з опрацюванням моїх персональних даних відповідно до Політики конфіденційності
+38 067 443 64 90
Ми на зв'язку щоденно 09:00 - 20:00

Методи лікування зубів у стоматології: «без шуму і пилу»

«Просунутий» стоматолог знає, як вилікувати хворий зуб максимально ефективно, без болю та ускладнень. Залежно від виду і стадії захворювання дантист визначає напрям і способи лікування.

Що пропонує сучасна стоматологія – найбільш затребувані види маніпуляцій:

  1. Професійне чищення зубів. Позбавитися зубного каменю можна різними способами: за допомогою лазера, ультразвуку, апарату Air Flow. У результаті процедури поверхня зубів очищається, емаль стає світлішою на кілька тонів. Увесь процес займає 30–60 хвилин, знеболювання не потрібне. Кабінетне чищення є обов'язковим, коли плануються протезування і лікування передніх зубів.
  2. Пломбування. Найпоширеніший вид лікування зубів завдяки карієсу. . Сучасні пломбувальні матеріали дозволяють повністю відновити естетику і жувальну здатність зуба. Світлополімерні пломби є ідентичними за властивостями натуральній емалі, у роті непомітні. Матеріал нового покоління – склоіномерні пломби, які відрізняються механічною міцністю, стійкістю до хімічних впливів і прекрасними естетичними характеристиками.
  3. 3. Протезування незамінне в разі серйозних дефектів, втрати одного або декількох зубів. Різноманітність зубних протезів дозволяє підібрати оптимальний варіант для кожного пацієнта. Найбільшою популярністю користуються коронки (металокерамічні, керамічні), імпланти, вініри. Навіть на найскладніші маніпуляції в наші дні йде мінімум часу. Звести неприємні відчуття до мінімуму допоможе місцева анестезія. Зате результат перевершує очікування – сліпуча посмішка на весь рот.

Коли краще лікувати зуби?? Сподіваємося, ви вже зрозуміли, що не варто чекати гарної погоди, сприятливого року за гороскопом, відповідного настрою. У стоматології працює золоте правило: чим раніше, тим краще! Тоді й легким переляком відбуватися не доведеться – лікування буде швидким і результативним. А головне, всі зуби залишаться при вас!