- Healthy Dent
- ПослугиПослуги
Загальний наркоз тепер може супроводжувати не тільки серйозні порожнинні операції, а й видалення зубів. Про те, коли і кому знадобиться цей метод анестезії, у чому переваги медикаментозного сну, і як підготуватися до операції, розповімо просто зараз.
На вас чекає об'ємна стоматологічна операція? Можливо, це звичайне видалення зуба, але ви воліли б зовсім не пам'ятати подробиць? Тоді найкращий варіант – вибрати загальний наркоз. Сьогодні його активно застосовують у стоматології для дорослих і дітей, і в такого метода анестезії є безліч переваг.
Що таке седація та наркоз: основні відмінності
Крім інфільтраційного методу знеболювання (місцевий наркоз), існує два методи, які безпечно діють на весь організм під час операції. Чи небезпечно це? Чи боляче? Звичайно, ні:
- Видалення зубів під седацією означає, що пацієнт залишається у свідомості. Спеціальна суміш, яка вдихається через маску, знижує рівень фізичної активності (важливо для юних пацієнтів і людей з неврологічними порушеннями), зменшує рухливість і тонус м'язів. Важлива седація і для пацієнтів, у яких є страх перед операцією: вони розслабляються, можуть виконувати прохання лікаря, але почуваються спокійно.
- Видалення зубів під медикаментозним сном (це і є наркоз) передбачає занурення людини в сон. Пацієнт зовсім не пам'ятатиме операції й прокинеться майже відразу після її завершення: при зупинці подачі препарату. Цей метод підходить для об'ємних і тривалих операцій, а також для людей, які страждають на стоматофобію.
Переваги та недоліки видалення зубів під седацією та загальним наркозом
Стоматологія активно використовує седацію та загальний наркоз завдяки безлічі переваг, які вони забезпечують:
- Користь для психічного здоров'я пацієнтів. Приблизно 2% дорослих та 6–8% дітей бояться виду хірургічних інструментів. Видалити зуб під седацією – отже, звільнити себе від психологічного дискомфорту, який може супроводжувати проведення операції. І навіть за гарантії безболісності виривання зуба нерідко проводять під седацією чи загальним наркозом задля забезпечення впевненості пацієнта. Особливо якщо це видалення зуба в дітей.
- Уникнення стресу. Також видалити зуб під загальним наркозом варто для того, щоб уникнути негативної дії стресу на організм. Він може супроводжуватися підвищенням тиску і навіть панічними атаками. Наприклад, видалення кісти зуба під загальним наркозом не тільки забезпечує релаксацію для пацієнта, а й спокійну роботу для лікаря: адже це ювелірна робота, яка потребує значної уваги та обережності.
- Оптимальний варіант видалення складних зубів. Багато хто цікавиться, чи видаляють складні зуби під наркозом і седацією. Видаляють, і це ще одна перевага методу. Наприклад, часто проводяться видалення кореня зуба під наркозом, видалення нерва зуба під наркозом, а також видалення ретинованого зуба під загальним наркозом. Так, зуб, що не прорізався, видаляти довше і складніше, і загальний стан пацієнта при цьому не має страждати.
- Швидкість проведення операції. Поки діють внутрішньовенний препарат чи газ, хірург проведе всі необхідні маніпуляції та навіть скоротить кількість візитів, адже зможе зробити більше за один раз, не травмуючи психіку пацієнта. Скільки зубів можна видалити за один раз під такою анестезією? Стільки, скільки необхідно.
Недоліком методик можна назвати високу вартість операції. Насамперед вона залежить від препаратів, що вводяться. Зате вони безпечні, ефективні й лише короткочасно впливають на організм. Якщо ж урахувати всі переваги, то ціна операції стає вкладенням у ваші здоров'я та спокій.
Показання та протипоказання до видалення зубів під наркозом
Для того щоб вирвати зуб під загальним наркозом, необхідно враховувати показання до цього:
- алергію на місцеві анестетики;
- фобію перед лікуванням;
- гіпертонію, яка виникає внаслідок стресу;
- блювотний рефлекс, який при звичайному лікуванні заважає проведенню операцій;
- значний обсяг втручання;
- неврологічні порушення (наприклад, СДУГ і хворобу Паркінсона);
- неможливість лікування пацієнта з обмеженими можливостями у стоматологічному кріслі.
Якщо видалення зубів під місцевим наркозом має мінімум протипоказань (алергічні реакції на препарати), то видалення зуба із седацією та видалення зуба із загальним наркозом мають більший список обмежень:
- загострення хронічних захворювань;
- період відновлення після інфаркту (до 6 місяців);
- гострі інфекційні захворювання;
- недокрів'я (анемія);
- епілепсія;
- патології дихальної системи.
Усе це пов'язане із системним впливом анестезії на організм і потребує ретельного вивчення перед проведенням операції. В Києві проконсультуватися та визначити, чи можна виконати видалення зубів під наркозом, ви можете у клініці Healthy Dent.
Видалення зубів під загальним наркозом: підготовка
На підготовчому етапі проводяться рентгенографія та КТ зубів. Також вирішуються всі нюанси стосовно того, чи можна видаляти зуби під наркозом (збирається анамнез, проводяться аналізи крові та ЕКГ), здійснюється вибір способу введення анестетика. Останній може бути інгаляційний (через маску) або внутрішньовенний (за допомогою уколу). Крім того, якщо пацієнт забажає, йому пояснять, як саме відбуватиметься операція.
Важливо також не їсти і не пити навіть воду за 4–6 годин до проведення втручання.
Видалення зубів уві сні: процедура
Менше ніж за хвилину після введення препарату пацієнт відчує сонливість і розслаблення. Далі спостерігаються м'яке засинання, стабілізація дихання та розслаблення м'язів, що є необхідним для успішного проведення втручання. Видалення зуба з наркозом передбачає постійне перебування анестезіолога поряд із пацієнтом. Фахівець стежить за тиском і пульсом, стабільністю температури, відтінком шкіри, кровотоком і вентиляцією легень.
Завдяки тому, що доза анестетика розраховується із запасом, щоб дія закінчилася за 15–20 хвилин після завершення операції, видалення всіх зубів під загальним наркозом також стає можливим за один візит. Проте точно на запитання, скільки зубів можна видалити, зможе відповісти лише ваш стоматолог, який знає особливості вашого організму.
Усі маніпуляції проводяться без свідомої участі пацієнта, тому видалення зубів уві сні дозволяє уникнути неприємних спогадів про операцію.
Після припинення дії препарату пацієнт починає поступово прокидатись, і вже за годину-півтори його самопочуття стабілізується. Цей час він проводить у комфортній палаті, щоб незабаром вирушити додому.
Рекомендації після видалення зубів під наркозом
Навіть якщо ви впевнені, що після видалення зубів під загальним наркозом упораєтеся без супроводжуючого, все ж таки попросіть близьку людину в разі потреби забрати вас із клініки. Головне – не сідайте за кермо: краще викличте таксі, адже протягом кількох годин після втручання можливі легке запаморочення та сонливість.
Варто вчасно прийняти знеболювальне, яке порадить ваш фахівець, і дотримуватися рекомендованого режиму: без твердої, гарячої та гострої їжі, гарячих напоїв, без сауни та прийому ванн, а також без активного спорту на наступні 1–2 тижні. Відновлювальний період може тривати від кількох днів до кількох тижнів, усе залежить від складності втручання.
Ціна видалення під наркозом
У Healthy Dent ви зможете зорієнтуватися за вартістю ще до спілкування зі стоматологом завдяки актуальному прайсу. А після цього – записатися на прийом, щоб уточнити всі нюанси та провести підготовку до видалення.
Акція!
1 100 ₴ 900 ₴Акція!
1 600 ₴ 1 300 ₴ 2 000 ₴