Лікування пародонтиту

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Гігієніст-пародонтолог

Що таке пародонтит?

Це захворювання ясен. Йому передує гінгівіт – запалення ясен через скупчення бактерій, викликаних зубним каменем. Коли запальний процес переходить на всі навколозубні тканини, які утримують зуб (тканини пародонту), гінгівіт переходить у пародонтит.

Здоров'я зубів безпосередньо залежить від стану слизової оболонки порожнини рота: сильне запалення ясен призводить до руйнування тканин, що утримують зуб, – зубоясенних з'єднань і альвеолярних відростків кісток щелепи. Зуби стають більш хиткими і рухливими, що в підсумку призводить до повної втрати зуба.

Пародонтит: що це?

Причини виникнення пародонтиту

Недостатньо ретельна гігієна порожнини рота – основна причина розвитку пародонтиту. На неочищених зубах і під яснами швидко розмножуються бактерії, наліт із часом твердне і перетворюється на зубний камінь, що призводить до запалення пародонту.

Чим ще може бути викликане захворювання?

 1. Вживанням солодкої їжі у великих кількостях.
 2. Курінням і жуванням тютюну.
 3. Нестачею в організмі кальцію, вітамінів В і С.
 4. Неправильним прикусом.
 5. Перевантаженням тканин пародонту внаслідок відсутності великої кількості зубів.
 6. Постійним вживанням м'якої їжі.
 7. Одностороннім жуванням.
 8. Спадковою схильністю.

Достатньо навіть однієї причини з цього списку, щоб опинитись у групі ризику. Щоб не запустити хворобу, коли лікування пародонтиту буде тривалим і непростим, приходьте до нашої клініки на профілактичний огляд один раз на півроку-рік. Наші лікарі виявлять захворювання ще на ранніх стадіях, призначать курс лікування і усунуть проблему в зародку.

Пам'ятайте, що чим раніше захворювання діагностовано, тим простіше з ним боротись. І тим вищою є ймовірність його повноцінного усунення на користь здоров'я ваших зубів.
пародонтит: група ризику

Симптоми пародонтиту

Ефективність лікування пародонтиту залежить від того, на якій стадії виявлено захворювання: чим раніше виявили, тим кращий прогноз. За статистикою, втрата зубів через це захворювання у 2–3 рази перевищує показники втрати зубів, викликаної карієсом.

Тому, як тільки у вас з'являться деякі з нижчеперелічених симптомів, приходьте до нас у клініку в Києві на прийом – стоматолог розповість усе про вашу проблему і про те, як проходить лікування пародонтиту лазером..

8 основних ознак пародонтиту

 1. Червоніють і набрякають ясна, є кровоточивість.
 2. З'являється неприємний запах із рота.
 3. Підвищується чутливість ясен.
 4. Утворюються зубоясенні кишені.
 5. З'являється хиткість зубів через атрофію кісткової тканини.
 6. Збільшується утворення зубного каменю.
 7. Між зубами та яснами виділяється гній.
 8. Порушуються смакові відчуття.

Діагноз «пародонтит» ставить тільки кваліфікований стоматолог. Якщо у вас проявляються деякі з перерахованих симптомів – це ще не привід приписувати собі хворобу, але це є явним сигналом того, що потрібно терміново звернутися до стоматологічної клініки.

лікування пародонтиту лазером

Стадії пародонтиту

Пародонтит легкого ступеня

Ясна при механічному впливі кровоточать (наприклад, під час чищення зубів), з'являються набряклість, рихлість м'яких тканин. Альвеолярна кістка убуває на третину висоти зубного кореня. Утворюються пародонтальні кишені глибиною до 3,5 мм. Зуби при пародонтиті легкого ступеня зберігають свою нерухомість.

Стадія середня, або середньої тяжкості

Пародонтальні кишені поглиблюються до 5 мм, при цьому альвеолярна кістка зменшується до половини висоти кореня зуба. З'являються стійкий неприємний запах із рота і рухливість зубів. Лікування пародонтиту на цій стадії тривале, однак зуби можна зберегти, якщо пацієнт виконує всі рекомендації лікаря.

Пародонтит важкого ступеня

Глибина пародонтальних кишень перевищує 5 мм, помітна значна атрофія кісткової тканини: альвеолярна кістка закриває корінь зуба менше, ніж наполовину. Уражається весь комплекс, який живить зуб: пародонт, судини, м'язи, тому зуби стають дуже рухливими, а деякі можуть зовсім випадати.

Як ми вилікуємо ваші ясна?

Приходьте в нашу клініку вже сьогодні, і ми зробимо все, щоб усунути пародонтит навіть у самій занедбаній формі.

На будь-якій стадії хвороби завдання лікаря-пародонтолога полягає в тому, щоб усунути її причину – прибрати зубні відкладення і повністю знищити бактерії в порожнині рота, а також зняти запалення ясен і усунути пародонтальні кишені (в разі запущеного пародонтиту).

Стадії пародонтиту

Фахівці нашої клініки борються з хворобою за кілька етапів:

 1. Професійне чищення зубів від бактерій, над'ясенних відкладень, зубного каменю (чищення Air-flow).
 2. Усунення травмуючих чинників (нависаючих країв пломб, коронок), протезування за відсутності великої кількості зубів.
 3. Видалення під'ясенних зубних відкладень. Проводимо очищення коренів за допомогою щадного для емалі та дентину ультразвукового апарату «Вектор». Ультразвуковий вплив при лікуванні пародонтиту без хірургічного втручання: видаляє бактерії та зубні відкладення глибоко в ясенній кишені, полірує корінь, що перешкоджає утворенню нових бактеріальних бляшок.
 4. Шинування зубів при лікуванні запущених стадій пародонтиту: усуває рухливість зубного ряду.
 5. Антибактеріальна і протизапальна терапія.
 6. Призначаємо курс лікування: полоскання і препарати для видалення інфекції між зубами. Розповідаємо та показуємо, якою має бути гігієна порожнини рота, щоб не допустити появи пародонтиту в подальшому.
Лікування пародонтиту за допомогою апарату «Вектор» на сьогодні є єдиною альтернативою хірургічному лікуванню.
Лікування пародонтита

Як апарат «Вектор» допомагає боротись із захворюванням?

За рахунок впливу ультразвуку бактерії, патогенні організми в порожнині рота і скам'янілий зубний наліт видаляються. Коливання дозволяють ретельно очистити ясенну кишеню навіть у самій основі, значно поліпшити стан пародонту. В результаті ясна стають здоровими і припиняють кровоточити, поганий запах із рота зникає. Залежно від ступеня занедбаності хвороби процедуру лікування апаратом «Вектор» проводять один-три рази за три тижні.

Процедура повністю безболісна, на відміну від більш класичного способу лікування – кюретажу. Одночасно з цим вона така ж результативна, як хірургічне втручання. Вартість лікування пародонтиту залежить від характеру захворювання і його занедбаності. Чим більш занедбане, тим більше сеансів лікування потрібно пройти.

Телефонуйте нам уже зараз, записуйтеся на прийом до Healthy Dent, і ми повернемо здоров'я вашим яснам і зубам максимально щадними методами, а також розповімо, що потрібно робити, щоб хвороба не повернулася.

Популярні запитання про пародонтит до лікаря-пародонтолога
Як вилікувати пародонтит народними засобами?
Особливих успіхів у лікуванні пародонтиту народними методами не досягти, можна хіба що зняти больові відчуття на тлі прогресуючої хвороби. Зберегти зуби, зняти запалення пародонту й ясен, повністю вилікувати пародонтит удасться тільки за допомогою стоматологічного лікування в клініці.
Чи встановлюють брекети при пародонтиті?
Вирівнювання зубів брекетами на фоні захворювань пародонту протипоказане. Спочатку потрібно вилікувати пародонтит. Незнімні ортодонтичні конструкції можна встановлювати, коли глибина пародонтальних кишень не перевищує 5 мм.
Скільки коштує лікування пародонтиту?
Вартість лікування залежить від того, наскільки запущене захворювання: чим важча стадія пародонтиту, тим довшим, складнішим і, відповідно, дорожчим буде лікування. Яка ціна лікування в конкретному випадку, зможе сказати стоматолог після первинного огляду пацієнта.
Чи можна вилікувати пародонтит під коронкою?
Зазвичай доводиться знімати коронку, лікувати пародонтит, а потім установлювати новий зубний протез. Однак в окремих випадках, якщо запалення локалізоване на одному зубі, можна провести лікування апаратом «Вектор», зберігши цілісність коронки.
Лікування зубів і ясен
Консультація стоматолога–терапевта
Безкоштовно
Лікування ясен апаратом Вектор
від 3500
Плазмоліфтинг
від 1300
Наші спеціалісти
Відгуки
5

Хочу выразить благодарность доктору Татьяне за ее внимательность,отличную работу и профессионализм.

Я уже и не думала что могу забыть о своей проблеме с деснами и чувствительностю зубов,которые приносили дискомфорт мне каждый день.

Спасибо Вам большое,теперь буду ходить регулярно только к Вам!

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №8
Як лікувати пародонтит

Наші зуби – це 32 богатиря, яким щодня доводиться боротися з безліччю ворогів: бактеріями, мікроорганізмами, залишками їжі. Без нашої допомоги зубам не впоратись, інакше їх атакуватимуть хвороби. Одна з найпідступніших – пародонтит.

Починається недуга непомітно, а результат – плачевний: зуби розхитуються і випадають. Згідно зі статистикою, захворювання за поширеністю не поступається карієсу, але ураження пародонту призводить до втрати зубів у 2–3 рази частіше.

Асоціація стоматологів України приводить шокуючі цифри: 80% населення страждає на це захворювання! Щоб не доводити до сумного фіналу, потрібно знати, з чим боротися. Ми розповімо про те, що таке пародонтит і як його лікувати.

Пародонтологія: основні захворювання і способи лікування

Лікарям-пародонтологам безробіття не загрожує. Згідно зі статистикою, в кожному третьому випадку пацієнта до стоматолога приводять пародонтологічні захворювання. У чому причина такої сумнівної популярності? Більшість людей не надають особливого значення першим симптомам: адже нічого особливо не болить.