Що таке пародонтит?
Здоров'я зубів безпосередньо залежить від стану слизової оболонки порожнини рота: сильне запалення ясен призводить до руйнування тканин, що утримують зуб, – зубоясенних з'єднань і альвеолярних відростків кісток щелепи. Зуби стають більш хиткими і рухливими, що в підсумку призводить до повної втрати зуба.

Причини виникнення пародонтиту
Недостатньо ретельна гігієна порожнини рота – основна причина розвитку пародонтиту. На неочищених зубах і під яснами швидко розмножуються бактерії, наліт із часом твердне і перетворюється на зубний камінь, що призводить до запалення пародонту.
Чим ще може бути викликане захворювання?
- Вживанням солодкої їжі у великих кількостях.
- Курінням і жуванням тютюну.
- Нестачею в організмі кальцію, вітамінів В і С.
- Неправильним прикусом.
- Перевантаженням тканин пародонту внаслідок відсутності великої кількості зубів.
- Постійним вживанням м'якої їжі.
- Одностороннім жуванням.
- Спадковою схильністю.
Достатньо навіть однієї причини з цього списку, щоб опинитись у групі ризику. Щоб не запустити хворобу, коли лікування пародонтиту буде тривалим і непростим, приходьте до нашої клініки на профілактичний огляд один раз на півроку-рік. Наші лікарі виявлять захворювання ще на ранніх стадіях, призначать курс лікування і усунуть проблему в зародку.
.jpg)
Симптоми пародонтиту
Тому, як тільки у вас з'являться деякі з нижчеперелічених симптомів, приходьте до нас у клініку в Києві на прийом – стоматолог розповість усе про вашу проблему і про те, як проходить лікування пародонтиту лазером..
8 основних ознак пародонтиту
- Червоніють і набрякають ясна, є кровоточивість.
- З'являється неприємний запах із рота.
- Підвищується чутливість ясен.
- Утворюються зубоясенні кишені.
- З'являється хиткість зубів через атрофію кісткової тканини.
- Збільшується утворення зубного каменю.
- Між зубами та яснами виділяється гній.
- Порушуються смакові відчуття.
Діагноз «пародонтит» ставить тільки кваліфікований стоматолог. Якщо у вас проявляються деякі з перерахованих симптомів – це ще не привід приписувати собі хворобу, але це є явним сигналом того, що потрібно терміново звернутися до стоматологічної клініки.
Стадії пародонтиту
Пародонтит легкого ступеня
Ясна при механічному впливі кровоточать (наприклад, під час чищення зубів), з'являються набряклість, рихлість м'яких тканин. Альвеолярна кістка убуває на третину висоти зубного кореня. Утворюються пародонтальні кишені глибиною до 3,5 мм. Зуби при пародонтиті легкого ступеня зберігають свою нерухомість.
Стадія середня, або середньої тяжкості
Пародонтальні кишені поглиблюються до 5 мм, при цьому альвеолярна кістка зменшується до половини висоти кореня зуба. З'являються стійкий неприємний запах із рота і рухливість зубів. Лікування пародонтиту на цій стадії тривале, однак зуби можна зберегти, якщо пацієнт виконує всі рекомендації лікаря.
Пародонтит важкого ступеня
Глибина пародонтальних кишень перевищує 5 мм, помітна значна атрофія кісткової тканини: альвеолярна кістка закриває корінь зуба менше, ніж наполовину. Уражається весь комплекс, який живить зуб: пародонт, судини, м'язи, тому зуби стають дуже рухливими, а деякі можуть зовсім випадати.
Як ми вилікуємо ваші ясна?
На будь-якій стадії хвороби завдання лікаря-пародонтолога полягає в тому, щоб усунути її причину – прибрати зубні відкладення і повністю знищити бактерії в порожнині рота, а також зняти запалення ясен і усунути пародонтальні кишені (в разі запущеного пародонтиту).

Фахівці нашої клініки борються з хворобою за кілька етапів:
- Професійне чищення зубів від бактерій, над'ясенних відкладень, зубного каменю (чищення Air-flow).
- Усунення травмуючих чинників (нависаючих країв пломб, коронок), протезування за відсутності великої кількості зубів.
- Видалення під'ясенних зубних відкладень. Проводимо очищення коренів за допомогою щадного для емалі та дентину ультразвукового апарату «Вектор». Ультразвуковий вплив при лікуванні пародонтиту без хірургічного втручання: видаляє бактерії та зубні відкладення глибоко в ясенній кишені, полірує корінь, що перешкоджає утворенню нових бактеріальних бляшок.
- Шинування зубів при лікуванні запущених стадій пародонтиту: усуває рухливість зубного ряду.
- Антибактеріальна і протизапальна терапія.
- Призначаємо курс лікування: полоскання і препарати для видалення інфекції між зубами. Розповідаємо та показуємо, якою має бути гігієна порожнини рота, щоб не допустити появи пародонтиту в подальшому.

Як апарат «Вектор» допомагає боротись із захворюванням?
За рахунок впливу ультразвуку бактерії, патогенні організми в порожнині рота і скам'янілий зубний наліт видаляються. Коливання дозволяють ретельно очистити ясенну кишеню навіть у самій основі, значно поліпшити стан пародонту. В результаті ясна стають здоровими і припиняють кровоточити, поганий запах із рота зникає. Залежно від ступеня занедбаності хвороби процедуру лікування апаратом «Вектор» проводять один-три рази за три тижні.
Телефонуйте нам уже зараз, записуйтеся на прийом до Healthy Dent, і ми повернемо здоров'я вашим яснам і зубам максимально щадними методами, а також розповімо, що потрібно робити, щоб хвороба не повернулася.
Хочу выразить благодарность доктору Татьяне за ее внимательность,отличную работу и профессионализм.
Я уже и не думала что могу забыть о своей проблеме с деснами и чувствительностю зубов,которые приносили дискомфорт мне каждый день.
Спасибо Вам большое,теперь буду ходить регулярно только к Вам!
Наші зуби – це 32 богатиря, яким щодня доводиться боротися з безліччю ворогів: бактеріями, мікроорганізмами, залишками їжі. Без нашої допомоги зубам не впоратись, інакше їх атакуватимуть хвороби. Одна з найпідступніших – пародонтит.
Починається недуга непомітно, а результат – плачевний: зуби розхитуються і випадають. Згідно зі статистикою, захворювання за поширеністю не поступається карієсу, але ураження пародонту призводить до втрати зубів у 2–3 рази частіше.
Асоціація стоматологів України приводить шокуючі цифри: 80% населення страждає на це захворювання! Щоб не доводити до сумного фіналу, потрібно знати, з чим боротися. Ми розповімо про те, що таке пародонтит і як його лікувати.
Лікарям-пародонтологам безробіття не загрожує. Згідно зі статистикою, в кожному третьому випадку пацієнта до стоматолога приводять пародонтологічні захворювання. У чому причина такої сумнівної популярності? Більшість людей не надають особливого значення першим симптомам: адже нічого особливо не болить.