Що таке ретенційні апарати?
Показання

Коли ви закінчуєте носити брекети, то отримуєте правильно розташовані зуби і здорову усмішку. Але якщо лікування було розпочато вже у зрілому віці, то періодично вам, можливо, ще потрібно буде відвідувати лікаря-ортодонта, адже отриманий результат необхідно ще закріпити.
На це у кращому випадку вам доведеться витратити також 1,5–2 роки, а іноді лікування може тривати і після зняття брекетів.
Наслідки носіння брекетів
Щоб цього не сталося, лікарі призначають ретенційні конструкції (апарати), знімні або незнімні.
Незнімні ретенційні апарати

Незнімні апарати найчастіше застосовують, щоб утримати в новому положенні зуби, які раніше були повернені навколо осі, висунуті назовні або, навпаки, всередину тощо.
Знімні ретенційні апарати

Знімні апарати лікарі призначають своїм пацієнтам частіше за все, оскільки з ними простіше контролювати процес закріплення зубів.
Існує кілька варіантів знімних ретенційних конструкцій
Найбільш простий – стандартна ортодонтична пластина з вестибулярною металевою дугою, яку закріплюють кламмерами. Її можна знімати при чищенні зубів і під час їжі, але пластину можуть побачити оточуючі. Щоб зробити її менш помітною, фахівці розробили більш естетичну конструкцію, де вестибулярна дуга прозора.
Якщо у вас ситуація не найскладніша, то можуть призначити знімні капи. Існує також естетичний прозорий варіант кап, що виготовляється на вакуум-формувальному апараті.
Тут творять справжні дива, вже навіть не думала, що зуби можна вирівняти. Healthy Dent, процвітання вам!
Спочатку брекети майже 2 роки носив, а потім ще і капу лікар прописав, щоб ефект закріпити. Зараз ніби все добре, але на прийом через 3 місяці потрібно знову, щоб побачити, чи закріпилися зуби на місці.
Рівні зуби і правильний прикус – ви зробили з моїми зубами справжнє диво. Безмежно вам вдячна!
Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.
Природа іноді помиляється – це факт. На щастя, багато «недосконалостей» можна виправити завдяки досягненням сучасної науки. Тим, хто не може похвалитись ідеальною посмішкою через проблеми прикусу, стоматологи рекомендують встановлення брекетів. Усього рік-два, і ви – володар красивих рівних зубів. Метод ефективний для дітей і дорослих, але є головна умова: правильний догляд за брекетами. Ми розповімо, як і чим чистити брекет-системи. Навчимо азам догляду за імплантами і знімними протезами.