Ретенційні апарати

Що таке ретенційні апарати?

Це ретейнери (пластинки, капи або ретенційні дуги), які застосовуються для закріплення результатів вирівнювання зубів.

Показання

Коли ви закінчуєте носити брекети, то отримуєте правильно розташовані зуби і здорову усмішку. Але якщо лікування було розпочато вже у зрілому віці, то періодично вам, можливо, ще потрібно буде відвідувати лікаря-ортодонта, адже отриманий результат необхідно ще закріпити.

На це у кращому випадку вам доведеться витратити також 1,5–2 роки, а іноді лікування може тривати і після зняття брекетів.

Наслідки носіння брекетів

У тому місці щелепи, куди пересувається зуб, кісткова тканина розсмоктується, а з протилежного боку кістка наростає. Проблема в тому, що кістка щелепи оновлюється набагато повільніше, ніж розсмоктується. У зв'язку з цим зуби, що переміщуються, деякий час залишаються рухливими. Крім того, без належного контролю стоматолога одного дня після того, як ви чесно відносите брекети, можете виявити, що зуби повернулися на старі місця.

Щоб цього не сталося, лікарі призначають ретенційні конструкції (апарати), знімні або незнімні.

Незнімні ретенційні апарати

Незнімні апарати найчастіше застосовують, щоб утримати в новому положенні зуби, які раніше були повернені навколо осі, висунуті назовні або, навпаки, всередину тощо.

Ретенційні апарати – тоненький дріт, що прикріплюється з внутрішнього боку зубів. Такі апарати практично непомітні, на відміну від знімних, і надійніші.

Знімні ретенційні апарати

Знімні апарати лікарі призначають своїм пацієнтам частіше за все, оскільки з ними простіше контролювати процес закріплення зубів.

Існує кілька варіантів знімних ретенційних конструкцій

Найбільш простий – стандартна ортодонтична пластина з вестибулярною металевою дугою, яку закріплюють кламмерами. Її можна знімати при чищенні зубів і під час їжі, але пластину можуть побачити оточуючі. Щоб зробити її менш помітною, фахівці розробили більш естетичну конструкцію, де вестибулярна дуга прозора.

Якщо у вас ситуація не найскладніша, то можуть призначити знімні капи. Існує також естетичний прозорий варіант кап, що виготовляється на вакуум-формувальному апараті.

Ретенційні апарати допоможуть зубам остаточно закріпитися на правильних місцях і зберегти результат, отриманий після носіння брекетів.

Автор материала

Юдін Михайло Юрійович - фото стоматолога
Михайло
Юдін
Головний лікар
Вирівнювання зубів
Консультація ортодонта
Безкоштовно
Активація, корекція знімного ортодонтичного апарату
250 грн
Зняття відтисків альгінатною масою
300 грн
Зняття відтисків С силіконовою масою
350 грн
Активація брекет-системи
400 грн
Ортодонтична капа Easy Align
2790 грн
3300 грн
Апарати для вирівнювання зубів в молочному прикусі
від 4300
Наші спеціалісти
Відгуки
Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.

Догляд за брекетами

Природа іноді помиляється – це факт. На щастя, багато «недосконалостей» можна виправити завдяки досягненням сучасної науки. Тим, хто не може похвалитись ідеальною посмішкою через проблеми прикусу, стоматологи рекомендують встановлення брекетів. Усього рік-два, і ви – володар красивих рівних зубів. Метод ефективний для дітей і дорослих, але є головна умова: правильний догляд за брекетами. Ми розповімо, як і чим чистити брекет-системи. Навчимо азам догляду за імплантами і знімними протезами.