Скільки коштує поставити брекети: як залежить ціна від типу конструкції
Самі брекети – головна складова вартості встановлення ортодонтичного апарату. Ціна на брекети варіюється в межах 8–50 тис. грн і залежить від виду конструкції. Перед установленням брекет-системи лікар разом із пацієнтом вибирають тип апарату.
Ортоконструкції відрізняються за матеріалом:
- металеві брекети: класичний варіант, надійний і самий бюджетний. Однак у плані естетики брекети з металу поступаються керамічним і сапфіровим;
- керамічні конструкції: замочки виготовлені з медичного фарфору, який разом з дугою забарвлюється в тон зубної емалі, тому апарат менше помітний. Ціна брекетів з кераміки на 20–40% вища, ніж металевих конструкцій;
- сапфірові брекети: скоби з блискучих прозорих кристалів виглядають непомітно і при цьому вишукано. Такі апарати частіше встановлюють дорослі пацієнти, яких не бентежать більш висока вартість і крихкість штучних сапфірів.
За способом кріплення ортодонтичного апарату розрізняють:
- лігатурні брекети: скоби з дугою з'єднуються спеціальними гумками – лігатурами. Після встановлення брекет-системи пацієнту потрібно раз на місяць приходити в стоматологію, щоб лікар активував конструкцію (підкрутив, підтягнув кріплення, поміняв дугу);
- самолігуючі апарати: брекети без лігатур, дуга проходить через замочки на зубах. Такі конструкції комфортніші у використанні, лікування проходить швидше і потрібна менша кількість візитів пацієнта в клініку. Є один мінус – їх вартість вища, ніж стандартних лігатурних систем.
Найдорожчі – невидимі брекети
Усі звикли, що брекети встановлюються на передніх зубах – це вестибулярні конструкції, стандартний, а тому найдешевший і найпоширеніший варіант. Однак не єдиний: революційне ортодонтичне рішення – лінгвальні брекет-системи. Про те, що людина носить брекети, не здогадується ніхто, знають лише пацієнт і лікар, який їх поставив. Справа в тому, що встановлення брекет-системи відбувається із внутрішнього боку зубного ряду.
Апарати-невидимки не менш ефективні, ніж стандартні ортоконструкції. Але естетика дорого коштує: ціна таких брекетів у 3–5 разів вища, ніж вестибулярних апаратів, – від 30 тис. грн.
Брекети відрізняються не тільки за матеріалами і способами встановлення, а й за фірмами-виробниками, що також впливає на вартість.
