Запишіться на прийом – ваша усмішка у надійних руках
Ми проводимо видалення комфортно, з анестезією чи седацією, щоб зробити процедуру максимально безболісною
* Адміністратор Healthy Dent зв’яжеться з вами протягом 20 хвилин, щоб підтвердити запис
Треті моляри, вісімки, зуби мудрості – це одне і те саме. Вони ж – крайні зуби, які прорізуються пізніше за всі постійні зуби.
Оскільки треті моляри не виконують жувального навантаження і в певних випадках приносять більше шкоди, ніж користі, їх рекомендують видаляти.
У європейських клініках видалення зубів мудрості під загальним наркозом практикують достатньо широко.
Причому для цього може і не бути вагомих причин – зуби вважаються атавізмом, як хвіст.
У багатьох людей вони вже не виростають і з часом феномен «появи мудрих зубів» зовсім не матиме місця.
В Україні ж видалення третіх молярів виконується на розсуд лікаря – якщо є негативні наслідки зростання – видаляють, а якщо все добре – зуб не чіпають.
Залежно від клінічного випадку і причин, за якими моляр видаляється, процедура видалення може проходити під місцевим наркозом або у процесі седації. Докладно розповімо про останній способі анестезії, який часто плутають із загальним наркозом.
Седація – стан напівсну, в який пацієнт входить у процесі дихання киснево-азотною сумішшю або після введення ін'єкції, використання спеціальних таблеток чи коктейлів. Головна відмінність цієї методики анестезії від загального наркозу – пацієнт перебуває у свідомості, реагує на питання, на прохання відкриває очі та відповідає на запитання лікаря.
У стоматологічних колах процедуру видалення, що супроводжується седацією, називають складним видаленням. До такого типу втручання можна віднести видалення ретенованого або зростаючого горизонтально зуба мудрості.
Крім «складної» маніпуляції, седацію проводять у разі:
До протипоказань до лікування можна віднести: алергічні реакції на знеболююче, вік до 3 років, психічні захворювання, щелепно-лицьові травми. Також седація не проводиться під час вагітності.