Карієс зубів: хто у групі ризику
Карієс зубів – патологічний процес, який руйнує зубні тканини: емаль і дентин. «Руйнівник» відомий – це бактерія Streptococcus mutans. У новонароджених дітей карієсу немає; зазвичай, ці бактерії потрапляють до організму дитини при контакті з матір'ю або іншими родичами.
Для «активації» карієсу – стрімкого розмноження бактерій Streptococcus mutans – потрібно здійснити дві дії: неякісно почистити зуби і з'їсти щось солоденьке. Не дивно, що карієс зубів діагностується практично в усіх людей.
Імовірність розвитку карієсу підвищується, якщо у вас:
- ослаблений імунітет;
- організм виснажений фізичними навантаженнями та стресами;
- є генетична схильність;
- діагностуються хронічні захворювання;
- є неправильний прикус.
«Карієс, лікування» – найчастіший запит у клініці Healthy Dent серед пацієнтів до 40 років. Це не означає, що після сорока люди менше хворіють карієсом, просто до нього додаються інші стоматологічні проблеми, хвороби порожнини рота, пародонта і ясен.
Пірсинг на губі або язику в рази збільшує ризик виникнення карієсу. Адже металеве стороннє тіло в порожнині рота – «посадкова смуга» для найрізноманітніших бактерій, включаючи Streptococcus mutans.
Чим небезпечний карієс, якщо його не лікувати
Якщо карієс уражає зуб, то вже не проходить сам по собі. Це прогресуюче захворювання, що розвивається поступово і за відсутності своєчасного лікування призводить до серйозних ускладнень. Найчастіше розвивається пульпіт – запалення нервово-судинного пучка, або нерва зуба. Дуже сильний, пульсуючий біль – характерний симптом пульпіту.
Періостит, або флюс, періодонтит, кіста верхівки кореня зуба – можливі наслідки недолікованого карієсу. На пізніх стадіях розвитку хвороби існує високий ризик втратити хворий зуб.