Не відкладайте здоров’я на потім – запишіться на прийом вже сьогодні
Дбайте про свої зуби, і нехай ваша усмішка завжди сяє на кожному селфі
* Адміністратор Healthy Dent зв’яжеться з вами протягом 20 хвилин, щоб підтвердити запис
У Японії з'явився новий тренд – селфі з хворими зубами. Здорові люди імітують зубний біль. Навіщо вони це роблять? Схід – справа тонка, так японці хочуть бути привабливішими. Щасливі люди! Коли періостит щелепи (простіше кажучи, флюс) застає зненацька – тут не до фотознімків. До речі, з німецького fluss перекладається як «потік». Дійсно, раптовий і стрімко зростаючий біль нагадує лавину, яка падає на людину. Краще знати заздалегідь, як розпізнати і вилікувати періостит, щоб уберегтися від зайвих страждань.
Періостит – це запалення надкісниці нижньої чи верхньої щелепи. Захворювання легко розпізнати за гострим болем, локалізованим в області ясен. Згодом больові відчуття наростають.
До періоститів призводять:
Отже, причина запалення – інфекція, яка потрапляє в надкісницю різними шляхами.
Симптоми флюсу:
Поставити точний діагноз і визначити тип захворювання може тільки лікар-стоматолог. Саме тому поява цих ознак – підстава для термінового звернення до клініки.
Запалення окістя може протікати в різних формах, кожна з яких передбачає різні методи лікування зубів
Розвиток хвороби відбувається швидко: протягом 1–3 днів, супроводжується появою флюсу і сильним болем. Найпоширеніша форма періоститу. Часта причина – травми зуба або щелепи. Якщо його не лікувати, може призвести до фіброзних розростань і новоутворень у щелепних тканинах.
Гострий гнійний періостит супроводжується пульсуючим болем, який поширюється на вухо, око, скроню. Ясна червоніють, набрякають, з'являється флюс. Чим більше гною накопичується в осередку ураження, тим сильніші больові відчуття. Підвищується температура тіла до 38,50С. Тепло тільки підсилює біль, а холод притупляє. Своєчасне лікування виключає появу флегмони і гострого остеомієліту щелепи.
Порівняно з іншими формами хронічний періостит зустрічається набагато рідше. Найчастіше виникає на нижній щелепі. Набряклість невелика, але щільна, контури обличчя помітно не змінюються. У місці запалення кісткова тканина і лімфовузол збільшуються. Хвороба триває від кількох місяців до кількох років, періодично загострюючись і стихаючи. Діагностувати хронічну форму допоможе рентгенівський знімок.
Щоб усунути ускладнення, періостит потрібно своєчасно і грамотно лікувати. Домашні методи є малоефективними, потрібна професійна допомога.
Як лікують флюс у стоматологічній клініці:
Консервативним способом – лікар під місцевою анестезією чистить зубний канал від гною, видаляє нерв і пломбує зуб;
Хірургічним способом – виконується розріз окістя, пацієнтові призначають полоскання для повного видалення гною. Зберігати або видаляти зуб – вирішує стоматолог, залежно від характеру захворювання.
Бережіть зуби, і нехай ваше селфі завжди прикрашає щаслива посмішка!