Не знаєте, що робити з щілиною між зубами? Запишіться на консультацію
Ми підберемо найкраще рішення для вашої усмішки
* Адміністратор Healthy Dent зв’яжеться з вами протягом 20 хвилин, щоб підтвердити запис
Щербинка між зубами не завадила американці Лорен Гаттон зробити кар'єру моделі та двадцять шість разів з'явитися на обкладинці журналу Vogue.
Навпаки, красуня 60–70-х вважає цю особливість зовнішності своєю щасливою фішкою. Проте поки одні власники щербинок широко посміхаються, інші соромляться відкривати рот і ламають голову, як прибрати щілину між передніми зубами.
Із грецької diаstema – це «проміжок». Так у стоматології називається аномально збільшена щілина між різцями – передніми зубами. Зазвичай зуби розходяться на 2–6 мм, але іноді відстань сягає 10 мм. Найчастіше «роз'їжджаються» верхні різці, рідше щілини з'являються на нижній щелепі.
Діастема – поширена проблема: діагностується у 50% дітей і 20% дорослих. У дітей частіше зустрічається несправжня діастема, коли проміжок між зубами зникає після зміни молочних різців на постійні.
Після прорізування постійних зубів діагностується істинна діастема. На жаль, ця проблема вже не зникає.
Дефект проявляється по-різному:
Зазор між зубами, який не перевищує 1 мм, дефектом не вважається.
У чотирьох випадках з п'яти, дірка між зубами – це «подарунок предків», аномалія, яка викликана генетичною схильністю. Однак діастема з'являється і з інших причин:
У стоматології використовується й інша назва міжзубних проміжків – треми. Різниця полягає в тому, що діастема – це зазор виключно між різцями, а трема – між іншими зубами: бічними і передніми.
Щілина між зубами у дітей – зовсім не патологія, а, навпаки, ознака нормального розвитку зубощелепної системи.
Треми просто необхідні, адже молочні зуби за розміром менші від постійних, тому при зміні новим зубам буде потрібно більше місця.
Якщо в дітей треми і діастеми найчастіше – це тимчасове явище, то дорослим власникам щербинки доводиться вирішувати: прийняти це як особливість зовнішності або усувати аномалію.
Мила деталь, яка надає зовнішності особливого шарму, – так вважають люди, для яких діастема є їхнім плюсом, а не вадою. Однак, якщо з'явилася щілина між зубами, ширина якої перевищує 4–5 мм, і цей зазор є асиметричним, рекомендується усувати діастему. І причина не тільки в естетичному дефекті. Занадто велика діастема часто призводить до порушень вимови і виникнення стоматологічних проблем, наприклад, пародонтозу.
Усунути діастему допоможуть у стоматології Healthy Dent. Проте, перед тим, як приступити до лікування, потрібна ретельна діагностика: зліпок щелепи, рентген, ортопантомограма. Лікар вивчає особливості дефекту і тільки потім визначає, як прибрати діастему. На вибір методів впливають:
Щоб назавжди позбутися проміжку між зубами, потрібно від 1-2 візитів до стоматології до лікування протягом 1,5–2 років. Така різниця у строках залежить від обраних способів вирішення цієї проблеми.
Лікування діастеми проводиться такими методами:
Щілина між зубами (діастема) – не завжди нешкідлива щербинка. Саме тому приймати рішення щодо того, залишити діастему чи все-таки позбутися, краще після консультації з лікарем-стоматологом.
Приходьте до Healthy Dent на безкоштовну консультацію, і наші стоматологи допоможуть вам зрозуміти, які способи усунення діастеми (якщо це необхідно) найкраще вам підійдуть.