Центр імплантації
та протезування
Київ, ст. м. Печерська Євгена Коновальця 23
Щоденно 09:00-20:00
Центр імплантації
та протезування
Меню / Послуги/
Діагностика
Діагностика
Імплантація зубів
Імплантація зубів
Протезування зубів
Протезування зубів
Ідеальна посмішка
Ідеальна посмішка
Лікування зубів
Лікування зубів
Лікування ясен
Лікування ясен
Хірургія
Хірургія
Вирівнювання зубів
Вирівнювання зубів
Дитяча стоматологія
Дитяча стоматологія
Чистка зубів
Чистка зубів
Щілина між зубами

Щілина між зубами (діастема) – вада чи принада?

Хірургія
Вирівнювання зубів
Нерівні зуби
Зубний дефект
Автор статті
Юдін Михайло Юрійович
Головний лікар
Юдін Михайло Юрійович
Рецензент статті
Монарх Ольга Олександрівна
Стоматолог-ортодонт
Монарх Ольга Олександрівна

Щербинка між зубами не завадила американці Лорен Гаттон зробити кар'єру моделі та двадцять шість разів з'явитися на обкладинці журналу Vogue.

Навпаки, красуня 60–70-х вважає цю особливість зовнішності своєю щасливою фішкою. Проте поки одні власники щербинок широко посміхаються, інші соромляться відкривати рот і ламають голову, як прибрати щілину між передніми зубами.

 

Діастема: у кого зустрічається і чому з'являється

Із грецької diаstema – це «проміжок». Так у стоматології називається аномально збільшена щілина між різцями – передніми зубами. Зазвичай зуби розходяться на 2–6 мм, але іноді відстань сягає 10 мм. Найчастіше «роз'їжджаються» верхні різці, рідше щілини з'являються на нижній щелепі.

Діастема – поширена проблема: діагностується у 50% дітей і 20% дорослих. У дітей частіше зустрічається несправжня діастема, коли проміжок між зубами зникає після зміни молочних різців на постійні.

Після прорізування постійних зубів діагностується істинна діастема. На жаль, ця проблема вже не зникає.

Дефект проявляється по-різному:

  • різці розташовуються на відстані, але паралельно;
  • проміжок знаходиться біля основи зубів, а ріжучі краї різців сходяться, утворюючи трикутник;
  • зуби розходяться у сторони.

Зазор між зубами, який не перевищує 1 мм, дефектом не вважається.

Не знаєте, що робити з щілиною між зубами? Запишіться на консультацію

Ми підберемо найкраще рішення для вашої усмішки

 

* Адміністратор Healthy Dent зв’яжеться з вами протягом 20 хвилин, щоб підтвердити запис

Відправляючи запит, я погоджуюсь з опрацюванням моїх персональних даних відповідно до Політики конфіденційності
+38 067 443 64 90
Ми на зв'язку щоденно 09:00 - 20:00

Щілини між зубами: через що з'являються

У чотирьох випадках з п'яти, дірка між зубами – це «подарунок предків», аномалія, яка викликана генетичною схильністю. Однак діастема з'являється і з інших причин:

  • дефекти вуздечки язика або губ: задіяні м'язи надмірно натягуються, тиснуть на ясна, унаслідок чого зуби розходяться у сторони;
  • порушення росту та зміни зубів: молочні зуби випали або видалені передчасно, постійні зуби прорізалися пізно;
  • відсутність постійних зубів понад рік без заміни протезом або імплантом: зубний ряд порушується, розходиться у сторони, з'являються проміжки;
  • аномалії різців: коротка, вузька коронка, поворот навколо осі, нахил тощо;
  • шкідливі звички: наприклад, смоктання пальця або губи в дитинстві, бажання гризти тверді предмети.

Щілини між зубами

Треми – теж щербинки, але інші

У стоматології використовується й інша назва міжзубних проміжків – треми. Різниця полягає в тому, що діастема – це зазор виключно між різцями, а трема – між іншими зубами: бічними і передніми.

Щілина між зубами у дітей – зовсім не патологія, а, навпаки, ознака нормального розвитку зубощелепної системи.

Треми просто необхідні, адже молочні зуби за розміром менші від постійних, тому при зміні новим зубам буде потрібно більше місця.

Щілина між зубами: залишати чи позбавлятися

Якщо в дітей треми і діастеми найчастіше – це тимчасове явище, то дорослим власникам щербинки доводиться вирішувати: прийняти це як особливість зовнішності або усувати аномалію.

Діастема зубів: неприємні наслідки

Мила деталь, яка надає зовнішності особливого шарму, – так вважають люди, для яких діастема є їхнім плюсом, а не вадою. Однак, якщо з'явилася щілина між зубами, ширина якої перевищує 4–5 мм, і цей зазор є асиметричним, рекомендується усувати діастему. І причина не тільки в естетичному дефекті. Занадто велика діастема часто призводить до порушень вимови і виникнення стоматологічних проблем, наприклад, пародонтозу.

Як позбутися щербинки

Усунути діастему допоможуть у стоматології Healthy Dent. Проте, перед тим, як приступити до лікування, потрібна ретельна діагностика: зліпок щелепи, рентген, ортопантомограма. Лікар вивчає особливості дефекту і тільки потім визначає, як прибрати діастему. На вибір методів впливають:

  • вік пацієнта;
  • тип діастеми;
  • стан різців, розвиток щелеп;
  • наявність супутніх стоматологічних захворювань.

Прибрати щілину між зубами: три методи

Щоб назавжди позбутися проміжку між зубами, потрібно від 1-2 візитів до стоматології до лікування протягом 1,5–2 років. Така різниця у строках залежить від обраних способів вирішення цієї проблеми.

Лікування діастеми проводиться такими методами:

  1. Хірургічний метод: пластика вуздечки. Найчастіше застосовується в дітей, коли занадто низька вуздечка на верхній губі заважає переднім зубам рости поряд. Вуздечку підрізають, і проміжок між зубами поступово зникає.
  2. Ортодонтичний метод: установлення знімних пластинок, елайнерів, брекетів. Підходить для пацієнтів віком від 12 років, коли вже прорізалися постійні зуби. Спосіб дієвий, зуби поступово займають і «запам'ятовують» правильне положення. Недолік – тривалий строк носіння ортодонтичних конструкцій: 1–2 роки.
  3. Ортопедичний метод: установлення коронок або вінірів. Найшвидший спосіб позбутися щілини між зубами. Підходить для усунення трем і діастем. Стоматолог змінює форму зуба за допомогою встановлення коронок або мікропротеза – вініру. Вініри – найменш травматичний варіант протезування, адже обточується тільки передня поверхня зуба і до того ж мінімально. А для  встановлення ультратонких пластинок – люмінірів – навіть обточування не потрібне.

Діастема фото

Щілина між зубами (діастема) – не завжди нешкідлива щербинка. Саме тому приймати рішення щодо того, залишити діастему чи все-таки позбутися, краще після консультації з лікарем-стоматологом.

Приходьте до Healthy Dent на безкоштовну консультацію, і наші стоматологи допоможуть вам зрозуміти, які способи усунення діастеми (якщо це необхідно) найкраще вам підійдуть.