Природа іноді помиляється – це факт. На щастя, багато «недосконалостей» можна виправити завдяки досягненням сучасної науки. Тим, хто не може похвалитись ідеальною посмішкою через проблеми прикусу, стоматологи рекомендують встановлення брекетів. Усього рік-два, і ви – володар красивих рівних зубів. Метод ефективний для дітей і дорослих, але є головна умова: правильний догляд за брекетами. Ми розповімо, як і чим чистити брекет-системи. Навчимо азам догляду за імплантами і знімними протезами.
Засоби для чищення брекет-систем
Однією зубною щіткою повністю вичистити брекети не вийде. Є спеціальні засоби гігієни, які допомагають позбутися нальоту між елементами конструкції, у важкодоступних місцях.
Йоржики призначені для чищення «проблемних» ділянок між зубами і біля брекетів. Довга ручка і щетинки, які розташовані по колу, дозволяють проникати в ті місця, куди щітка не добереться. Строк служби одного йоржика – не більше двох тижнів.
Прекрасно зарекомендували себе йоржики і зубні щітки швейцарської компанії CURAPROX. М'яка щетина та ергономічна форма дозволяють ефективно й акуратно очистити брекет-конструкції у дітей і дорослих.
V-подібні щітки видаляють наліт під дугою конструкції. Кожний зуб обробляється окремо, ясна при цьому залишаються неушкодженими.
Флос забезпечує необхідний догляд за брекетами поза домом. Для чищення оптимально підійде вощена зубна нитка із вмістом фтору. Флос дозволяє позбутися залишків їжі між зубами.
Іригатор – спеціальне пристосування, яке не тільки очищає зуби, але і стимулює кровообіг у яснах. Тонкий струмінь води під тиском буквально «вимітає» залишки їжі з-під брекетів та із зубних проміжків.
Як правильно чистити зуби з брекетами
Догляд за брекетами вимагає більше уваги, ніж звичайна гігієна рота. Під конструкцією накопичується безліч бактерій, які провокують розвиток карієсу, якщо вчасно не позбутися нальоту.
Пропонуємо інструкцію, як правильно чистити зуби з брекетами:
- Очистити передню поверхню зубів і брекетів V-подібною щіткою. Рухи: спочатку кругові, потім вертикальні. Щітка розташовується перпендикулярно до зубів.
- Почистити ділянки між яснами і брекет-системою.
- Приділити увагу очищенню дуги, замків, гачків.
- Дальні зуби і фронтальні поверхні потрібно обробити пучковою щіткою.
- Спеціальним скребком або ребристою частиною щітки видалити наліт з язика.
Використовуйте щітки і йоржики з м'якою щетиною, дійте акуратно – конструкцію легко змістити, особливо в перші дні після встановлення.
Щоб не зіпсувати брекети, враховуйте такі моменти:
- забарвлені напої (чорний чай, кава, червоне вино) можуть змінити колір конструкції, особливо пластикових елементів;
- різкий перепад температур при вживанні занадто гарячих або холодних страв призводить до деформації та відклеювання брекетів;
- уникайте твердих продуктів (сухариків, горіхів, яблук, жорсткого м'яса), оскільки брекети можуть відклеїтися від емалі, тоді розташування конструкції порушиться;
- на деякий час забудьте про іриски, пастилу, нугу, рахат-лукум та інші в'язкі солодощі – вони «намертво» приклеюються до брекетів, дуже погано очищаються; особливо небезпечними є шоколадні батончики з нугою і горіхами: достатньо з'їсти один, щоб пошкодити брекет-систему.
Доглядати за брекетами потрібно комплексно: разом з домашньою гігієною обов'язково відвідувати стоматолога для професійного чищення зубів. Спеціальна апаратура дозволяє повністю позбутись усіх відкладень і захистити зуби від карієсу.
Зубні протези: особливості догляду
Штучні зуби вимагають особливого догляду і спеціальних гігієнічних засобів. Правильний догляд – запорука свіжого дихання і красивої посмішки. Чищення кожного виду протезів має свої нюанси, про них ітиметься далі.
За зубними імплантами і мостовидними протезами зручно доглядати за допомогою зубної щітки CS 5460 Ultra Soft. Маленька голівка і суперм'яка щетина дозволяють якісно та делікатно видалити зубний наліт з поверхні постійних протезів. Міжзубні йоржики CPS Prime і CPS Strong & Implant прекрасно вичищають найскладніші ділянки.
Для змінних протезів використовується інший підхід. Традиційна дезінфікуюча система ліквідовує бактерії, але залишає на конструкції наліт, який викликає подразнення слизової та помітний для оточуючих. Компанія CURAPROX розробила оригінальну рідину BDC Weekly / Daily. Фруктові кислоти розчиняють відкладення, не пошкоджуючи матеріали протезу. Засіб витрачається дуже економно: для однієї процедури достатньо 2-3 крапель. Чистка буде максимально ефективною, якщо в поєднанні з рідиною використовувати запатентовану щітку BDC Brush та омега-щітку BDC для протезів.
Не менш важливим є догляд за яснами. З цією метою рекомендуємо скористатись ультрам'якою щіткою CS 5460 Ultrasoft, яка забезпечує дбайливе очищення і масаж.
Ми розповіли про те, як правильно чистити зуби з брекетами і за наявності різних протезів. Дотримуючись рекомендації стоматологів-ортодонтів, ви захистите себе від можливих проблем із зубами, а ваша усмішка завжди буде сяючою!
Клиника, сочетающая в себе критерии "цена-качество". Первый раз обратилась в клинику несколько лет назад. За это время побывала в не одном кабинете (ортодонт, гигиенист, протезист, имплантолог). Хочу отметить высокий профессионализм, внимательное отношение, а также доброжелательность. Являясь клиентом этой клиники, лечение зубов не будет вызывать у вас страх. P.S. Спасибо вам за мои 32))
Спасибі, просто величезне спасибі Ользі Анатоліївні! Мені 27 років, і завжди із зубами було все в порядку. І ось прийшла я на чищення зубів (намагаюся не запускати і хоч раз на рік відвідувати стоматолога), мені лікар сказав, що починає викривлятися передній верхній зуб. Я пішла на консультацію до Ольги Анатоліївни, і вона мене заспокоїла, що брекети не потрібні, а капа все виправить. Так що походила 10 місяців у капі, і зуб став на місце. Чоловік, звичайно, сміявся, коли я сказала про капу, і почав жартувати на рахунок мого боксерського майбутнього = D.
Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.
Природа іноді помиляється – це факт. На щастя, багато «недосконалостей» можна виправити завдяки досягненням сучасної науки. Тим, хто не може похвалитись ідеальною посмішкою через проблеми прикусу, стоматологи рекомендують встановлення брекетів. Усього рік-два, і ви – володар красивих рівних зубів. Метод ефективний для дітей і дорослих, але є головна умова: правильний догляд за брекетами. Ми розповімо, як і чим чистити брекет-системи. Навчимо азам догляду за імплантами і знімними протезами.