Центр імплантації
та протезування
Київ, ст. м. Печерська Євгена Коновальця 23
Щоденно 09:00-20:00
Центр імплантації
та протезування
Меню / Послуги/
Діагностика
Діагностика
Імплантація зубів
Імплантація зубів
Протезування зубів
Протезування зубів
Ідеальна посмішка
Ідеальна посмішка
Лікування зубів
Лікування зубів
Лікування ясен
Лікування ясен
Хірургія
Хірургія
Вирівнювання зубів
Вирівнювання зубів
Дитяча стоматологія
Дитяча стоматологія
Чистка зубів
Чистка зубів
Перша зубна щітка вашої дитини

Перша зубна щітка вашої дитини

Дитяча стоматологія
Догляд за зубами
Автор статті
Юдін Михайло Юрійович
Головний лікар
Юдін Михайло Юрійович
Рецензент статті
Масловська Вікторія Андріївна

Те, які зуби будуть у дитини, залежить від батьків. І справа не тільки у спадковості. Більшість проблем із зубами виникає через недостатню гігієну рота. Якість чищення на 50% залежить від дотримання процедури і на 50% – від зубної щітки. Першу щітку вибирають батьки. До речі, зуби малюкові в перші роки чистять мама або тато. Сьогодні ми навчимо батьків, як обрати зубну щітку дитині, щоб чищення пішло на користь і для задоволення.

Мама – перший гігієніст

Крихітка у всьому хоче бути схожою на маму. Ще б пак, адже вона для малюка – най-най! Тому дитина із захопленням спостерігає, як мама чистить зуби. Якщо мама й тато правильно та із задоволенням чистять зуби, то є велика ймовірність, що малюк теж робитиме це охоче.

Особистий приклад – найкраща мотивація, а також можливість навчити малюка доглядати за зубами правильно. До речі, чищення зубів у дітей має свої особливості. Якщо ви недостатньо компетентні в цьому питанні, проконсультуйтесь у дитячого стоматолога.

Чому малюки не люблять чистити зуби

Дитина вередує і відмовляється чистити зуби? Швидше за все, проблема у щітці. Коли перша зубна щітка створює дискомфорт, у малюка з'являється різке негативне ставлення до чищення. Причому це може зберегтися на довгі роки, а тоді проблеми із зубами неминучі.

Причини негативної реакції дітей:

  1. Велика голівка щітки.
  2. Занадто жорстка щетина.
  3. Незручна ручка, яку складно тримати і малюкові, і батькам.
  4. Непривабливий зовнішній вигляд зубної щітки і пасти.
  5. Батьки неправильно чистять зуби малюкові, завдаючи йому неприємних відчуттів.

Як бачимо, в більшості випадків причина дитячої неприязні до гігієнічної процедури криється у щітці. Як за всіма правилами обрати дитячу зубну щітку – читайте далі.

Запишіться на консультацію

Ми допоможемо підібрати оптимальні засоби для гігієни вашої дитини

 

* Адміністратор Healthy Dent зв’яжеться з вами протягом 20 хвилин, щоб підтвердити запис

Відправляючи запит, я погоджуюсь з опрацюванням моїх персональних даних відповідно до Політики конфіденційності
+38 067 443 64 90
Ми на зв'язку щоденно 09:00 - 20:00

Перша щітка: вибираємо за 6 критеріями

До вибору першої щітки для малюка потрібно підходити з усією відповідальністю, не покладаючись тільки на яскраву упаковку або привабливу ціну. Перше враження дуже важливе, від того, як пройде «знайомство» дитини із зубною щіткою, залежатиме її подальше ставлення до догляду за зубами.

Основні вимоги до дитячої зубної щітки:

  1. Купувати дитячу щітку потрібно в аптеці. Так вдасться уникнути неякісних підробок.
  2. Щетинки мають бути зі штучного матеріалу. Натуральна щетина накопичує бактерії, що викликають стоматит та інші неприємні захворювання.
  3. Вибирайте щітки з м'якою щетиною (soft), вона не травмує емаль і ніжну слизову дитини. Оптимальна щільність – 3-4 ряди щетинок.
  4. Ручка щітки – велика та округла. Наявність прогумованих елементів допомагає утримувати щітку в дитячих руках.
  5. Голівка щітки – заокруглена і невелика порівняно з дорослими виробами. Тут підходить принцип: чим молодша дитина, тим менша голівка щітки. Для дітей 1–2 років підійде голівка до 2 см. Після 3 років розмір робочої частини щітки повинен бути не більше 2,3 см.
  6. Привабливе оформлення. Доведено, що діти віддають перевагу кумедним щіткам, зовні схожим на звіряток або іграшки. Є вироби у вигляді героїв мультфільмів або казок. Така щітка зробить чищення зубів не тільки корисним, але й цікавим.

Не забудьте відразу підібрати і зубну пасту. Дітям до чотирьох років потрібна паста без фтору. Після 4-річного віку вміст фтору повинен бути не менше 1000 ррм. Є пасти протизапальної дії, антикаріозної, профілактичної: якому типу віддати перевагу підкаже лікар. Крім складу, значення має смак пасти: діти в цьому питанні – справжні гурмани.

Переможець «кастингу»: який вигляд має ідеальна дитяча щітка

ідеальна дитяча щітка

Насправді догляд за зубами починається задовго до появи першого зуба. Тому вибір засобів гігієни повинен бути системним.

Малюкові в перші місяці життя підійде кільце-прорізувач CURAPROX. Завдяки анатомічній формі, відсутності барвників та небезпечних пом'якшуючих речовин вироби абсолютно безпечні для дитячого здоров'я. Кусання звільняє від хворобливих відчуттів при прорізуванні, стимулює розумовий і фізичний розвиток дитини.

Наступний рівень – дитяча зубна щітка в поєднанні з прорізувачем і брязкальцем CURAbaby. Така диво-щітка масажує ясна, прибирає наліт, розвиває зір, слух, сприйняття. Малюкові зручно тримати кільце в руці, а опуклі елементи з гуми і спеціального пластику так цікаво спробувати на зуб. Використання CURAbaby ідеально готує до чищення зубок справжньою щіткою.

Після того, як у малюка прорізалися кілька зубів, можна переходити на третій засіб швейцарської серії – зубну щітку CURAkid, кожний елемент якої продумано до дрібниць. Невелика головка, 4000 суперм'яких щетинок Curen® та захисне гумове покриття забезпечують ретельний і дбайливий догляд за зубами. Ергономічну ручку зручно утримувати як малюкові, так і батькам. Це оптимальний засіб для гігієни рота для дітей у віці від 6 місяців до 3 років.

Якщо перша зубна щітка обрана з любов'ю і відповідає всім названим критеріям, можна розраховувати на успіх. Малюк, напевно, оцінить ваші старання і чиститиме зуби із задоволенням!