Що таке мостовидний протез?

Міст від проблеми до здорової усмішки
Мостовидні протези – не новий метод протезування: застосовується у стоматології більш як 30 років. Але і сьогодні цей варіант є актуальним завдяки своїм плюсам:
- надійно фіксується;
- відновлює жувальну функцію;
- виглядає естетично;
- коштує доступно порівняно з імплантацією зубів;
- швидко виготовляється і встановлюється
У якому віці встановлюють мостовидні протези? Якщо думаєте, що мости – доля людей похилого віку, отже, ви потрапили в полон стереотипів. Ці конструкції встановлюються навіть дітям при частковій адентії. Тільки для зростаючої щелепи використовуються спеціальні пристрої: розсувні або з односторонньою фіксацією. Що стосується естетики, не хвилюйтеся – матеріали, з яких сьогодні виготовляють мостовидні протези, ідентичні зубній емалі, тому протез виглядає природно.
Мостовидні конструкції: в яких випадках встановлюються
Стоматологія Healthy Dent – київська клініка, в якій можна встановити естетичні та міцні мостовидні протези.

Показання до встановлення:
- відсутність у пацієнта від одного до трьох зубів поспіль;
- неможливість відновити зубний ряд за допомогою імплантів;
- необхідність заміни старого мостовидного протезу.
Протипоказання до установки мосту
Ці зубні протези підійдуть не кожному пацієнтові. Встановлення не проводиться, якщо є такі проблеми:
- значний включений дефект: відсутність більше трьох зубів поспіль;
- бруксизм: мимовільне стискання щелеп;
- кінцеві дефекти зубного ряду;
- важкі стадії хвороби ясен: пародонтоз, пародонтит;
- підвищене стирання зубів;
- низькі коронки опорних зубів;
- дефекти прикусу;;
- запущений карієс: наявність у зубах великих каріозних порожнин.
Що робити – ставити мостовидний протез чи обрати інший варіант протезування, – скаже лікар після ретельного обстеження стану зубів і ротової порожнини. Щоб не гадати, запишіться на прийом до нашої стоматологічної клініки. Тим більше що консультація стоматолога-ортодонта безкоштовна.

Мостовидні протези: види
Протезування зубів за допомогою мостовидних конструкцій людство практикувало ще 6000 років тому. Правда, стоматологія тоді значно відрізнялася від сучасної: перший знайдений археологами міст був зроблений із кісток і дерева, а фіксувалася конструкція на щелепі шкіряними ремінцями.

Використовуємо як тимчасовий варіант, поки виготовляється постійний міст. Зубні протези з пластмаси є недовговічними, зате найбюджетнішими.

Штамповані коронки з металу – уже історія, їх ставили в минулому столітті. Суцільнолиті протези іноді використовуються на нижній або верхній щелепах.

Сучасна класика, такі конструкції встановлюємо пацієнтам Healthy Dent. В основі протеза – каркас із металу, який вкритий зверху медичною порцеляною.
Металокерамічний протез – міцний, естетичний і розрахований на 5–10 років служби.
Міцність середня, тому конструкції ставляться переважно в зоні посмішки, де важлива естетика, а навантаження на зуби є нижчим. За вартістю дорожчі, ніж металокерамічний міст.
Як поставити міст
Алгоритм дій такий:
- Приходите на прийом до ортодонта в Healthy Dent.
- Лікар проводить обстеження ротової порожнини, робить рентген, визначає можливість протезування.
- Далі проводить підготовку опорних зубів: лікує (за необхідності), депульпує та обточує.
- Стоматолог добирає колір коронок майбутнього мосту, робить зліпок щелепи.
- Відбитки відправляє до зуботехнічної лабораторії. На виготовлення потрібно 1–3 тижні. У цей час пацієнт носить тимчасові протези.
- Фінальний етап – примірка і фіксація конструкції. На примірці ортодонт перевіряє, як «сидить» протез, чи збігається колір коронок із відтінком зубної емалі пацієнта. За необхідності коригує протез. Якщо питань не виникає, фіксує мостовидний протез спеціальним цементним розчином.

Прочитали опис і зрозуміли, що мостовидний протез – ваш варіант, тоді стоматологічна клініка Healthy Dent – до ваших послуг. Ми проводимо протезування зубів якісно і не за всі гроші світу. А посмішки наших пацієнтів підтверджують, що мостовидні протези – це надійний, естетичний і перевірений часом варіант, щоб вирішити серйозні стоматологічні проблеми.
НОВИНКА