Мостоподібний протез

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортопед

Що таке міст на зуби?

Міст на зуби – незнімна ортодонтична конструкція, яка замінює відсутність 1–3 зубів. Складається з декількох з'єднаних між собою коронок. Виріб за виглядом дійсно нагадує міст: кінці протеза встановлюються на здорові опорні зуби і тримають «проліт» – тіло моста.
Мостовидний протез

Зубний міст

Мостоподібні протези – не новий метод протезування: застосовується у стоматології понад 30 років. Але і сьогодні ці вироби повсюдно використовуються завдяки своїм перевагам:

 • надійно фіксуються в порожнині рота;
 • відновлює жувальну функцію;
 • виглядає естетично;
 • коштує доступно порівняно з імплантацією зубів;
 • швидко виготовляється і встановлюється

У якому віці встановлюють мостоподібні протези? Якщо думаєте, що мости призначені для літніх людей, отже, ви потрапили в полон стереотипів. Ці прилади встановлюються навіть дітям у випадку часткової адентії. Тільки для зростаючої щелепи використовуються спеціальні ортопедичні системи: розсувні або з односторонньою фіксацією. Що стосується естетики, не слід турбуватися – матеріали, з яких сьогодні виготовляють мостоподібні протези, ідентичні зубній емалі, тому штучні зуби виглядають натурально.

Однак відновлення зубів таким способом має один недолік: без обточування опорних зубів не обійтися, крім того, в більшості випадків ці зуби доводиться депульпувати.

Мостоподібні конструкції: в яких випадках установлюються

Стоматологія Healthy Dent – київська клініка, у якій можна встановити естетичні та міцні мостоподібні протези.

Протезування зубів мостовидними протезами

Показання до встановлення:

 • відсутність у пацієнта від одного до трьох зубів поспіль;
 • неможливість відновити зубний ряд за допомогою імплантів;
 • необхідність заміни старого зубного моста.
Мостовидний протез – універсальна конструкція: встановлюється і на передні зуби, і на бічні моляри.

Скільки зубів може замінити міст

Призначення мосту – відновити цілісність зубного ряду за відсутності до чотирьох зубів підряд. Причому протезувати можна навіть один зуб, за наявності здорових опорних зубів.

Відновлення одного втраченого зуба

Міст зубний – альтернативне рішення проблеми заміни одного зуба, якщо імплантація не підходить. Виріб являє собою три литі коронки, які встановлюються на крайніх опорних зубах. Коронка в центрі мосту і замінює втрачений зуб.

Консольний протез – зубний міст з опорою на один зуб – застосовується рідко, тому що не можна забезпечити надійну фіксацію і спрогнозувати, скільки прослужить такий апарат. З тих самих причин менш популярною є фіксація зубного моста за допомогою кламерів – спеціальних гачків, що чіпляються за опорні зуби.

Міст із 5 зубів

Відмінність моста для зубів від інших незнімних протезів у тому, що один виріб відновлює відразу кілька втрачених зубів підряд: від двох до чотирьох. Виріб установлюється на опорних зубах або імплантатах, якщо пацієнту показана імплантація. Тому в конструкції крім протезів, які стоятимуть на місці втрачених зубів, обов'язково є ще дві коронки для фіксації. Наприклад, міст із 5 зубів замінює 3 втрачених зуба. Чим більше коронок у мості, тим нижча вартість виробу.

Міст на передні зуби

Для зубів у зоні посмішки важливим є естетичний аспект, тому мости на передні зуби виготовляються з матеріалів, ідентичних природній емалі: кераміки, металокераміки. Зубний міст на 4 зуба без проблем витримує жувальне навантаження.

Протипоказання до установки мосту

Однак зубний міст підійде не кожному пацієнтові. Встановлення не проводиться, якщо є такі проблеми:

 • значний включений дефект: відсутність більше трьох зубів поспіль;
 • бруксизм: мимовільне стискання щелеп;
 • кінцеві дефекти зубного ряду;
 • важкі стадії захворювання ясен і порожнини рота: пародонтоз, пародонтит;
 • підвищене стирання зубів;
 • низькі коронки опорних зубів;
 • дефекти прикусу;;
 • запущений карієс: наявність у зубах великих каріозних порожнин.

Що робити – ставити міст на зуб, обирати імплантацію чи інший варіант протезування, – скаже лікар після ретельного обстеження стану зубів і порожнини рота. Щоб не гадати, запишіться на прийом до нашої стоматологічної клініки. Тим більше що консультація стоматолога-ортодонта безкоштовна.

All-on-4/All-on-6 – альтернатива зубному мосту

Якщо немає можливості для встановлення мосту, а кошти не дозволяють поставити велику кількість імплантів, тоді варто звернути увагу на інший метод протезування. Імплантація щелепи на 4 чи 6 імплантах – один із передових та економічних методів протезування зубів. Метод All-on-4 / All-on-6 застосовується при частковій або повній втраті зубів. Протезування за допомогою технології All-on-4/All-on-6 – це чудова альтернатива зубному мосту, імплантації або знімному протезуванню. До того ж ви отримуєте красиву посмішку практично відразу – тимчасові незнімні протези встановлюються за один-два візити до лікаря.

Мостовидний протез протипоказання

Мостовидні протези: види

Відновлення втрачених зубів за допомогою мостоподібних конструкцій людство практикувало ще 6000 років тому. Щоправда, стоматологія тоді значно відрізнялася від сучасної: перший знайдений археологами міст був зроблений із кісток і дерева, а фіксувався цей прилад на щелепі шкіряними ремінцями.

Сьогодні при виготовленні мостовидних протезів використовуються зовсім інші матеріали, завдяки яким міст надійно тримається і виглядає як рідні зуби.
Пластмасовий протез
Пластмасовий протез

Використовуємо як тимчасові зуби, поки виготовляється постійний міст. Зубні протези із пластмаси недовговічні (термін служби – 2–2,5 року), зате найбюджетніші.

Металевий міст
Металевий містй

Штамповані коронки з металу – вже історія, пік популярності цих виробів припав на минуле століття. Однак технології виготовлення збереглися: суцільнолиті протези іноді використовуються на нижній або верхній щелепі.

Металокерамічний міст
Металокерамічний міст

Сучасна класика, такі вироби встановлюємо пацієнтам Healthy Dent. В основі – два матеріали: каркас із металу, покритого зверху медичною порцеляною.

Металокерамічні зубні мости - міцні, естетичний та розраховані на 5–10 років служби.

Керамічні протези

Керамічні протези

Міцність матеріалу середня, тому встановлення моста на зуби виконується переважно в зоні посмішки, де важлива естетика, а жувальне навантаження нижче. За вартістю дорожчий, ніж металокерамічний міст. Термін експлуатації за умови регулярної профілактики і правильного догляду за порожниною рота – 10–12 років.

Як поставити міст

Алгоритм дій такий:

 1. Приходите на прийом до ортодонта в Healthy Dent.
 2. Лікар проводить обстеження порожнини рота, робить рентген, визначає необхідність лікування і можливість установлення мосту.
 3. Далі проводить підготовку опорних зубів: лікує (за необхідності), депульпує та обточує.
 4. Стоматолог добирає колір коронок майбутнього мосту, робить зліпок щелепи.
 5. Відбитки відправляє до зуботехнічної лабораторії. На виготовлення потрібно 1–3 тижні. У цей час пацієнт носить тимчасові протези.
 6. Фінальний етап – примірка і фіксація конструкції. На примірюванні ортодонт перевіряє, як «сидить» міст, чи збігається колір коронок із відтінком зубної емалі пацієнта. У разі потреби коригує виріб. Якщо запитань не виникає, фіксує мостоподібний протез спеціальним розчином.
Установка мостовидного протезу

Подальший догляд за зубними мостами

Щоб вирішити проблему часткової адентії, недостатньо поставити міст на зуби, потрібно правильно доглядати за порожниною рота в подальшому:

 • чищення зубів двічі на день. Для обробки штучних коронок краще використовувати спеціальні щіточки у вигляді мінійоржиків, а також іригатор;
 • використання пасти, яка зміцнює ясна;
 • регулярні профілактичні візити до стоматології для огляду і своєчасного лікування зубів, контролю стану мосту;
 • раз на 3–6 місяців проводиться гігієнічне чищення зубів.

Пацієнтам із коронками з металокераміки і кераміки слід берегти зубні мости від перепаду температур, щоб покриття не потріскалося. До речі, температурні «гойдалки» є шкідливими і для зубної емалі.

Прочитали опис і зрозуміли, що зубний міст – ваш варіант, тоді стоматологічна клініка Healthy Dent – до ваших послуг. Ми проводимо протезування зубів якісно і не за всі гроші світу. А посмішки наших пацієнтів підтверджують, що мостовидні протези – це надійний, естетичний і перевірений часом варіант, щоб вирішити серйозні стоматологічні проблеми.

Выполненные работы
Пюрко Орест Игоревич
Пюрко Орест Игоревич
Хирург-имплантолог, челюстно-лицевой хирург, зам.главного врача по лечебным вопросам. Член Ассоциации стоматологов Украины и Ассоциации имплантологов Украины
Пюрко Орест Игоревич
Пюрко Орест Игоревич
Хирург-имплантолог, челюстно-лицевой хирург, зам.главного врача по лечебным вопросам. Член Ассоциации стоматологов Украины и Ассоциации имплантологов Украины
Пюрко Орест Игоревич
Пюрко Орест Игоревич
Хирург-имплантолог, челюстно-лицевой хирург, зам.главного врача по лечебным вопросам. Член Ассоциации стоматологов Украины и Ассоциации имплантологов Украины
Пюрко Орест Игоревич
Пюрко Орест Игоревич
Хирург-имплантолог, челюстно-лицевой хирург, зам.главного врача по лечебным вопросам. Член Ассоциации стоматологов Украины и Ассоциации имплантологов Украины
Протезування зубів
Консультація стоматолога–ортопеда
Безкоштовно
Зняття зліпків С силіконовою масою
від 450
Зняття зліпків А силіконовою масою
від 700
Тимчасова коронка CAD/CAM PMMA
від 1400

НОВИНКА

Коронка металокерамічна (Німеччина)
від 4000
Цифровий WAX UP
від 2800

НОВИНКА (фотодіагностика, зліпки, контрольна модель, друк на 3D принтері),одна щелепа

Коронка на основі оксиду цирконію
від 7500
Відгуки
Э
5

Мне была противопоказана иплантация, а потерял я 2 зуба в одном ряду, мостовидный протез стал единственной оптимальной альтернативой. За несколько посещений мой лечащий врач Илья установил этот протез. Что называется – установил и забыл, от родных не отличается.

К
5

Месяц назад поставила себе мост на нижнем ряду. Скажу я вам, что мне с ним комфортно – намного лучше чем без зуба. Внешне ничего не заметно, что это мост. Вообще. С твердой едой супер справляется. Пятерочка!