- Healthy Dent
- БлогБлог

Гігієна роту: професійний погляд на здоров'я зубів
Чистка зубів
Догляд за зубами
Краса вимагає жертв. У випадку із зубами ніяких жертв не потрібно. Достатньо дбайливого та відповідального ставлення, щоб посмішка була привабливою, а зуби – здоровими і міцними. Гігієна порожнини рота – це не просто слова, знайомі нам з дитинства. Міжнародні дослідження показують, що 73% населення мають зубний камінь. А самі відкладення провокують розвиток каріесу – найпоширенішої хвороби у світі. Хочете, щоб зуби були предметом вашої гордості – дотримуйтеся декількох правил, про які ми розповімо далі.
У клініці Хелсі Дент заслужену увагу приділяють догляду за зубами, наші фахівці допоможуть підібрати гігієнічні засоби і навчать правильно доглядати за ротовою порожниною. До речі, у стоматології існують спеціальні індекси гігієни порожнини рота. Вони допомагають лікареві визначити, наскільки ефективно доглядає людина за зубами. Особливо важливо перевіряти стан порожнини рота у дітей віком до 6 років, щоб вчасно попередити розвиток карієсу.
Нехтування будь-яким з напрямів значно знижує ефективність догляду за зубами. А це – пряма дорога до лікування зубів.
Усі знають, що потрібно користуватися щіткою і пастою, але як доглядати за зубами правильно, знає не кожен.
Почнемо з вибору головного гігієнічного «знаряддя» – зубної щітки. Для більшості підходять щітки середньої жорсткості, але людям з кровоточивістю ясен і захворюваннями пародонту рекомендується використовувати вироби з м'якою щетиною. Міняти щітку потрібно кожні три місяці.
Зубна паста – вірна «супутниця» щітки. Вибір паст зараз дуже великий, але є основні категорії: лікувальні та профілактичні, кремо- і гелеподібні, з підвищеним вмістом фтору або кальцію. Якщо є проблеми із зубами або яснами, вибирайте пасту тільки за рекомендацією лікаря. Деякими засобами гігієни можна користуватись обмежений час (відбілювальні або протизапальні пасти).
Додаткові кошти для порожнини рота. Стоматологи рекомендують чистити зуби кожного разу після прийому їжі. Але що робити, якщо ви в офісі, гостях або кафе, і щітки немає під рукою? Виручить флос – зубна нитка, яка легко поміститься в кишені, кейсі або клатчі.
Не варто забувати про язик – на його поверхні накопичується безліч бактерій. Видалити їх можна ребристою стороною щітки або спеціальним шкребком (продається в аптеках).
Багатьох цікавить: чи потрібно полоскати рот після чищення зубів? Бажано, до того ж користуватися слід лосьйоном або еліксиром. Ці стоматологічні засоби допомагають освіжити дихання, додатково очистити ротову порожнину від бактерій. Полоскання проводиться двічі на день по 30 секунд.
Навіть найкраща щітка не здатна почистити зуби на 100%. А з урахуванням того, що люди витрачають на чищення у середньому 46 секунд замість рекомендованих 2 хвилин, поява зубного каменю неминуча. Прибрати із зубів усі відкладення і забезпечити надійний захист можна за допомогою професійного чищення.
Основні напрями: лазерне, ультразвукове чищення, чищення Air Flow Prophylaxis Master. Лікар за допомогою спеціальних насадок обробляє поверхню зубів, причому без прямого контакту з емаллю. Процедура кабінетного чищення триває від 30 хвилин до години (залежно від технології та стану зубів). У результаті прибирається зубний камінь з видимої частини зуба і під’ясенної поверхні, посмішка набуває натуральної білизни і блиску. Професійна гігієна рота повинна проводитися 1-2 рази на рік. Одночасно з чищенням відбувається і профілактичний огляд, який дозволяє виявити можливі проблеми і вчасно їх усунути.
Гігієна порожнини рота – це взаємовигідна співпраця. Ви доглядаєте за зубами, а вони радують вас прекрасним виглядом і відсутністю проблем. Бережіть зуби і будьте здорові!
Читайте статтю нашого стоматолога-гігієніста "Як правильно чистити зуби".