Скільки коштує поставити брекети

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортодонт

Скільки коштує поставити брекети у стоматології Києва

Ідеально рівні зуби – зовсім не опція за замовчуванням: у 90% людей на планеті є порушення прикусу і зростання зубів. У цьому випадку чекати милостей від природи вже не доводиться, проте можна виправити її недоробки – вирівняти зуби за допомогою брекетів. А щоб бути у всеозброєнні, бажано дізнатися вартість брекетів перед установленням.

Ціна брекетів для дорослих і дітей

Брекет-системи – незнімні конструкції, які встановлюються на верхній чи нижній щелепах, щоб виправити прикус і/або вирівняти зуби. Ортодонтичний апарат складається з двох обов'язкових елементів: дуги і скоб – мініатюрних замків, які фіксуються на зубах. Брекети – універсальне пристосування, вони встановлюються дорослим і дітям з 12 років. До речі, ціна брекетів не залежить від віку пацієнтів, а визначається зовсім іншими факторами.

Скільки коштує поставити брекети

Скільки коштує поставити брекети: як залежить ціна від типу конструкції

Самі брекети – головна складова вартості встановлення ортодонтичного апарату. Ціна на брекети варіюється в межах 8–50 тис. грн і залежить від виду конструкції. Перед установленням брекет-системи лікар разом із пацієнтом вибирають тип апарату.

Ортоконструкції відрізняються за матеріалом:

  • металеві брекети: класичний варіант, надійний і самий бюджетний. Однак у плані естетики брекети з металу поступаються керамічним і сапфіровим;
  • керамічні конструкції: замочки виготовлені з медичного фарфору, який разом з дугою забарвлюється в тон зубної емалі, тому апарат менше помітний. Ціна брекетів з кераміки на 20–40% вища, ніж металевих конструкцій;
  • сапфірові брекети: скоби з блискучих прозорих кристалів виглядають непомітно і при цьому вишукано. Такі апарати частіше встановлюють дорослі пацієнти, яких не бентежать більш висока вартість і крихкість штучних сапфірів.

За способом кріплення ортодонтичного апарату розрізняють:

  • лігатурні брекети: скоби з дугою з'єднуються спеціальними гумками – лігатурами. Після встановлення брекет-системи пацієнту потрібно раз на місяць приходити в стоматологію, щоб лікар активував конструкцію (підкрутив, підтягнув кріплення, поміняв дугу);
  • самолігуючі апарати: брекети без лігатур, дуга проходить через замочки на зубах. Такі конструкції комфортніші у використанні, лікування проходить швидше і потрібна менша кількість візитів пацієнта в клініку. Є один мінус – їх вартість вища, ніж стандартних лігатурних систем.

Найдорожчі – невидимі брекети

Усі звикли, що брекети встановлюються на передніх зубах – це вестибулярні конструкції, стандартний, а тому найдешевший і найпоширеніший варіант. Однак не єдиний: революційне ортодонтичне рішення – лінгвальні брекет-системи. Про те, що людина носить брекети, не здогадується ніхто, знають лише пацієнт і лікар, який їх поставив. Справа в тому, що встановлення брекет-системи відбувається із внутрішнього боку зубного ряду.

Апарати-невидимки не менш ефективні, ніж стандартні ортоконструкції. Але естетика дорого коштує: ціна таких брекетів у 3–5 разів вища, ніж вестибулярних апаратів, – від 30 тис. грн.

Брекети відрізняються не тільки за матеріалами і способами встановлення, а й за фірмами-виробниками, що також впливає на вартість.

Що входить у вартість установлення брекет-систем

Що входить у вартість встановлення брекет-систем

Перед установленням брекетів пацієнт повинен розуміти, що апарати – це тільки один із факторів, який впливає на вартість.

З чого формується прайс на встановлення ортодонтичних конструкцій:

  1. Вартість підготовки зубів перед установленням включає в себе гігієнічне чищення зубів, заміну старих пломб, лікування карієсу та інших стоматологічних захворювань, видалення зуба мудрості тощо. Брекет-системи встановлюються тільки на здорові та сановані зуби.
  2. Вартість самих брекетів: від чого залежить ціна, ми вже розповіли.
  3. Послуги лікаря-ортодонта: встановлення і подальша регулярна активація брекетів, зняття конструкцій після лікування.

У підсумку ціна тільки апарату і вартість установлення брекетів під ключ можуть значно відрізнятися.

Скільки коштують брекети – додаткові процедури

Крім передбачених витрат у процесі лікування іноді виникають додаткові витрати, пов'язані з необхідними маніпуляціями. Якщо пацієнт приділяє недостатньо уваги гігієні зубів, забуває чистити брекети, тоді під скобами накопичується наліт, розвивається карієс, який доводиться лікувати.

Любителям погризти сухарики або горішки з ортоапаратами на зубах знайома інша проблема, коли відклеюється брекет. Якщо це сталося, потрібно позапланово відвідати лікаря для повторної фіксації замка.

Іноді доводиться видаляти зуб мудрості, який пацієнт відмовився вирвати перед установленням брекет-системи. Ми рекомендуємо виконувати всі рекомендації ортодонта з догляду і носіння брекетів, тоді необхідності в додаткових витратах не виникне.

Ціна встановлення різних видів брекетів під ключ

Ціна встановлення різних видів брекетів під ключ

А тепер про встановлення брекетів у конкретних цифрах. Вартість установлення брекет-системи на одну щелепу та окремих видів маніпуляцій у стоматології Healthy Dent у Києві:

Металеві брекети

8900 грн

Металеві самолігуючі брекети Inovation (США)

15 500 грн

Керамічні самолігуючі брекети Inovation (США)

21 700 грн

Активація брекет-системи

400 грн

Заміна дуги

от 250 грн

Зняття відбитків

300–370 грн

Щоб дізнатися вартість установлення брекет-системи у вашому випадку, рекомендуємо записатися на прийом у нашій клініці. Лікар після огляду запропонує оптимальний варіант брекетів, назве точну вартість лікування під ключ. Звертайтеся, не відкладайте вирішення такого важливого питання на потім, адже консультація ортодонта в Healthy Dent безкоштовна. Чекаємо вас!

Выполненные работы
Шанина Серафима Александровна
Шанина Серафима Александровна
Стоматолог-ортодонт. Действующий член Ассоциации ортодонтов Украины
Шанина Серафима Александровна
Шанина Серафима Александровна
Стоматолог-ортодонт. Действующий член Ассоциации ортодонтов Украины
Шанина Серафима Александровна
Шанина Серафима Александровна
Стоматолог-ортодонт. Действующий член Ассоциации ортодонтов Украины
Вирівнювання зубів
Консультація ортодонта
Безкоштовно
Заміна дуги
від 300 до 900
Активація, корекція знімного ортодонтичного апарату
від 500
Зняття відтисків альгінатною масою
від 350
Зняття відтисків С силіконовою масою
від 450
Брекети металеві (о/ч)
10500 грн
Twin Block
від 9900
Брекети Damon самолігуючі металеві о/ч
від 17 900
19 700 грн

Акція

Брекети Damon самолігуючі керамічні о/ч
від 26 900
29 200 грн

Акція