Видалення зуба мудрості

Знайомтеся: зуби мудрості, вони ж вісімки або треті моляри. Щоправда, перше знайомство з найпізнішими зубами часто затьмарюється через те, що ці моляри спричиняють занадто багато клопоту. Тому із 32 зубів саме вісімки – перші «кандидати на виліт», точніше – на видалення у стоматологічній клініці.
видалення зуба мудрості

Що не так із зубами мудрості

Треті моляри – постійні зуби, які прорізуються в уже дорослому віці, з 18 до 25 років. Багато стоматологів вважають зуби мудрості атавізмом, адже як функціональна одиниця ці зуби не потрібні. Великі потужні жувальні зуби необхідні були первісній людині, щоб розгризати грубу їжу: коріння, м'ясо диких тварин тощо. Сучасні люди такий гастрономічний «екстрим» не вживають, потреба в третіх молярах у процесі еволюції зникла.

У жуванні не беруть участь, а проблем при прорізуванні спричиняють масу – така думка склалася нині щодо цих зубів. Тому європейські та американські стоматологи з вісімками не панькаються: проводять хірургічне видалення зуба мудрості ще на етапі зачатка або відразу після прорізування.

Як ставляться до зубів мудрості в Україні

Українські стоматологи стосовно вісімок лояльніші від західних колег: практикують видалення зуба як крайній захід, коли моляр пошкоджений або заважає іншим зубам. Якщо ж зуб здоровий і росте правильно, його вважають за краще не чіпати.

чи видаляти зуб мудрості

Випадки, за яких показане видалення зуба мудрості:

 • дистопія, або неправильне розташування зуба: зуб росте горизонтально чи під нахилом. Такі зуби частіше уражаються карієсом, прорізуються криво, упираються в сусідні зуби, зміщують їх і порушують прикус;
 • ретенція: зуб мудрості не прорізується або «з'являється на світ» частково. Ретиновані вісімки часто стають причиною запалення та сильного болю;
 • глибокий карієс: викривлені канали, які не можна запломбувати, – ще одна «фішка» зубів мудрості. Часто дістатися осередку інфекції при пульпіті на вісімці неможливо, залишається тільки хірургічне видалення зуба мудрості;
 • кіста: кістозні утворення з'являються на коренях крайніх молярів частіше, ніж на інших зубах;
 • виправлення прикусу: видалення зуба мудрості показане, якщо він заважає встановити брекети або інші ортодонтичні конструкції.
Якщо турбує зуб мудрості, не терпіть біль і дискомфорт – записуйтеся на прийом до Healthy Dent. Лікар проведе огляд і скаже: давати моляру шанс на життя чи все-таки варто видаляти. Ми вирішуємо будь-які проблеми з вісімками, включаючи складне видалення зуба мудрості.

Етапи видалення зуба мудрості

Визначити подальшу долю третього моляра неможливо без діагностики. Найінформативніший метод обстеження проблемної вісімки – це рентген. Знімок показує повну картину: стан і положення зуба, будову коренів, ступінь руйнування зуба зсередини при карієсі.

Операція з видалення зуба мудрості

Отже, стоматолог після діагностики виносить остаточний «вирок»: показане видалення 8 зуба. Розповімо по пунктах, як відбувається ця операція в Healthy Dent:

 1. Перший етап – знеболювання. Хірургічне видалення третіх молярів проводимо під місцевою анестезією. Спочатку ясна пацієнта обробляємо знеболюючою пастою, щоб мінімізувати неприємні відчуття від уколу, потім вводимо ін'єкцію анестетика. Через 2–5 хвилин місце операції заморожується, боляче при подальших маніпуляціях не буде.
 2. Другий етап – видалення зуба. Стоматолог стискає моляр спеціальними щипцями і витягує з лунки. Це при простій екстракції. У чому нюанси складного видалення, розповімо далі.
 3. Місце екстракції зуба промиваємо, краї слизової вшиваються.
 4. Консультуємо пацієнта щодо того, як доглядати за порожниною рота після операції, розповідаємо про всі «можна» і «не можна» в післяопераційний період. Призначаємо ліки для якнайшвидшого загоєння ранки, які пацієнт приймає вже вдома.

Видалення зуба мудрості в стоматології

Видалення зуба мудрості у стандартних ситуаціях потребує від 3 до 20 хвилин. Зазвичай легше і швидше видаляються верхні вісімки. Складне видалення зуба мудрості частіше застосовується на нижній щелепі.

Зуб мудрості: видалення у складних випадках

Кістка нижньої щелепи щільніша і товстіша, ніж верхньої. До того ж нижні зуби мудрості частіше мають викривлені корені, тобто неправильної форми. Тому вирвати такий зуб – завдання із зірочкою для стоматолога. Але не турбуйтеся, стоматологи Healthy Dent справляються зі складними завданнями на відмінно.

При складному видаленні зуб мудрості найчастіше доводиться витягати не цілим, а попередньо розділивши на частини. На яснах робиться надріз для доступу до зуба. Ми використовуємо інструменти зі спеціальними хірургічними фрезами, які розрізають зуб «без шуму і пилу».

Хірургічне видалення зуба мудрості відбувається максимально акуратно і малотравматично для оточуючих зуб тканин. Нагадуємо: боляче пацієнтові не буде. Така процедура триває довше, ніж просте видалення зуба мудрості, ціна є вищою через складність операції.

Плазмоліфтинг: що за процедура

Плазмоліфтинг

Після видалення зуба мудрості пацієнтові пропонуємо зробити плазмоліфтинг, або PRP. Суть процедури полягає в тому, що до ранки відразу після екстракції вводиться плазма пацієнта. В результаті запускається посилена регенерація клітин, загоєння тканин після операції проходить швидше. Плазмоліфтинг – популярний сьогодні метод відновлення тканин, який застосовують при хірургічних операціях.

Видалення зуба мудрості в минулому: як жити далі

Щоб ранка після видалення зуба зажила без ускладнень, дотримуйтеся таких правил:

 • утримуйтеся від пиття та їжі протягом двох годин після операції;
 • у перші 2-3 дні пережовуйте їжу на здоровому боці ротової порожнини;
 • не торкайтеся лунки язиком і зубною щіткою, щоб не випав кров'яний згусток;
 • не вживайте гарячу їжу, не грійте щоку, щоб не спровокувати кровотечу з ранки;
 • чистьте зуби у звичному порядку, але тільки через добу після видалення моляра;
 • у перший тиждень уникайте важких фізичних навантажень.

Що можна їсти після видалення зуба мудрості

Хірургічне видалення зуба мудрості – не така страшна процедура, як здається на перший погляд. Головне – знайти хірурга-професіонала. Клініка Healthy Dent проводить видалення зуба мудрості в Києві. Якщо вісімка не дає спокою або третій моляр прорізується якось дивно, звертайтеся до нас. Відповімо на всі запитання, консультація хірурга-стоматолога безкоштовна.
Відгуки
Анестезія у стоматології

Добре зафіксований пацієнт не потребує анестезії

Відомий лікарський жарт втратив актуальність з появою нових засобів і методів знеболення при лікуванні зубів. Візит до сучасної стоматологічної клініки викликає не більше хвилювань, ніж відвідування салону краси. Безумовно, є маніпуляції, які викликають дуже неприємні відчуття: видалення нерва або зуба; встановлення коронок; ортодонтичні процедури. Для цих випадків передбачено різні способи знеболювання.

зуб мудрості болить

Зуби мудрості з'являються у дорослих людей в 18-25 років. У цієї четвірки молярів немає молочних попередників. Тому поява вісімки - сюрприз, частіше неприємний.