Видалення зуба мудрості

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Хірург-імплантолог, заст.головного лікаря з лікувальних питань

Знайомтеся: зуби мудрості, вони ж «вісімки» чи треті моляри. Щоправда, перше враження від знайомства з найпізнішими зубами часто псується через те, що ці моляри завдають занадто багато клопоту. Тому із 32 зубів саме «вісімки» – це перші кандидати на видалення у стоматологічній клініці.

Що не так із зубами мудрості

Треті моляри – постійні зуби, які прорізуються в дорослому віці, з 18 до 25 років. Багато стоматологів вважають «вісімки» атавізмом і рекомендують видалити зуби мудрості, адже як функціональна одиниця крайні моляри не потрібні. Великі, міцні жувальні зуби були потрібні первісній людині, щоб розгризати грубу сиру їжу, до відкриття вогню. Сучасні люди такі продукти не вживають, тому потреба у третіх молярах за останні 300 тисяч років зникла.

Зуби мудрості в жуванні не беруть участі, а проблем при прорізуванні створюють масу – така думка склалася нині стосовно цих зубів. Тому європейські та американські стоматологи з «вісімками» не панькаються: проводять хірургічне видалення зубів мудрості ще на етапі зачатку чи відразу після прорізування.

Видалення зуба мудрості

Чи обов'язково потрібно видаляти зуб мудрості

Українські стоматологи по відношенню до «вісімок» лояльніші від західних колег: якщо моляр здоровий і росте правильно, його вважають за краще не чіпати, практикують видалення зуба мудрості в Києві як крайній захід, коли «вісімка» пошкоджена або заважає іншим зубам. Це, на жаль, найпоширеніший варіант, тому що зуби мудрості мають слабшу емаль, ніж решта. Часто ще до прорізування вони вже уражені карієсом.

Випадки, за яких рекомендується видаляти треті моляри:

  • дистопія, або неправильне розташування зуба: «вісімка» росте під нахилом. Такі зуби частіше уражаються карієсом, прорізуються криво, упираються в сусідні зуби, зміщують їх і порушують прикус;
  • ретенція: зуб мудрості залишається в яснах або прорізується частково. Ретиновані «вісімки» часто стають причиною запалення та сильного болю зверху чи знизу щелепи, тому видалення зубів мудрості під яснами – єдиний спосіб вирішити проблему;
  • глибокий карієс: викривлені канали, які не можна запломбувати, – ще одна поширена проблема через зуби мудрості. Часто дістатись осередку інфекції при пульпіті на «вісімці» неможливо, залишається тільки вирвати зуб мудрості;
  • кіста: кістозні утворення з'являються на коренях крайніх молярів частіше, ніж на інших зубах;
  • виправлення прикусу: видалення «вісімки» показане, якщо вона заважає встановити брекети чи інші ортодонтичні конструкції.

Якщо турбує зуб мудрості, не терпіть біль і дискомфорт – записуйтеся на прийом до Healthy Dent. Лікар проведе огляд і скаже: чи видаляти зуб мудрості, а може, варто дати шанс на життя. Ми вирішуємо будь-які проблеми з «вісімками», включаючи складне видалення зуба мудрості.

чому вдалають зуби мудрості

Етапи видалення зуба мудрості

Визначити, чи знадобиться видалення верхнього зуба мудрості (чи нижнього), неможливо без діагностики, особливо якщо зуб не прорізався з ясен. Найінформативніший метод обстеження проблемної «вісімки» – комп'ютерна томографія. 3D-знімок показує повну картину: стан і положення зуба, будову коренів, ступінь руйнування зуба зсередини при карієсі.

У нашій клініці встановлено стоматологічний комп'ютерний томограф, тому за один прийом лікар оглядає ротову порожнину, проводить зйомку і вирішує, видалити 8-й зуб чи залишити. Хірург-стоматолог в нашій клініці відповість на всі можливі запитання та розкаже по пунктах, як відбувається видалення зуба мудрості та скільки коштує ця процедура.

Операція на зуб мудрості в Healthy Dent:

  1. Знеболювання: у більшості випадків видалення крайніх молярів ми проводимо під місцевою анестезією. Спочатку ясна пацієнта обробляємо гелем-анестетиком, щоб знеболити місце ін'єкції, потім робимо укол. Через 3–5 хвилин, коли заморожуються ясна і сама «вісімка», зуб можна видаляти, пацієнт при цьому не відчуває болю.
  2. Видалення зуба: стоматолог щипцями захоплює моляр і витягає з лунки. При простій екстракції висмикнути зуб мудрості – справа кількох секунд. Про те, у чому полягають нюанси складного видалення, розповімо далі.
  3. Лунка обробляється антисептичним розчином, за необхідності краї ясен ушиваються.
  4. Після видалення 8-го зуба консультуємо пацієнта щодо того, як доглядати за порожниною рота, розповідаємо про все, що можна і не можна робити в післяопераційний період. Призначаємо ліки для якнайшвидшого загоєння ранки, які пацієнт приймає вже вдома.

Видалення зуба мудрості у стандартних ситуаціях займає від 3 до 20 хвилин. Зазвичай легше і швидше відбувається видалення верхньої «вісімки». Більш складна і триваліша хірургічна процедура частіше застосовується для видалення нижнього зуба мудрості. Залежно від складності екстракції відрізняється і вартість у Києві цього виду стоматологічних послуг.

Операція по видаленню маляра

Чи боляче вирвати зуб мудрості

«Вісімки» – це найбільші зуби, їх екстракція завжди проводиться під анестезією. Найчастіше виконується місцеве знеболювання, в окремих випадках застосовуються седація та навіть загальна анестезія. Завдяки використанню сучасних швидкодіючих знеболювальних препаратів пацієнт не відчуває ніякого болю. Операція з видалення зуба мудрості починається із введення анестетика: перед тим, як вирвати зуб мудрості, стоматолог обробляє слизову знеболюючим гелем, а потім робить укол. Зазвичай ін'єкції робляться із зовнішньої та внутрішньої сторін «вісімки». Через 4–5 хвилин, коли подіє анестезія, можна видаляти «мудрий зуб», пацієнт при цьому не відчує болю.

Через 2–3 години після того, як вирвали зуб мудрості, може з’явитися біль у щелепі. Це стандартна ситуація, тому відразу після видалення зуба мудрості стоматолог виписує анестетики, які можна приймати в домашніх умовах.

Видалення зуба мудрості єтапи

Складне видалення зуба мудрості: нестандартні ситуації

Хірургічна стоматологія займається, зокрема, видаленням атипових зубів мудрості: ретинованих, дистопованих, з кістами чи коренями неправильної форми. В Healthy Dent екстракцією «вісімок» займаються досвідчені хірурги.

При складному видаленні доводиться вирізати зуб мудрості, і часто не цілим, а попередньо роздробленим. Для цього на яснах робиться надріз для доступу до моляра. Ми використовуємо інструменти зі спеціальними хірургічними фрезами, які розрізають зуб і дозволяють видалити «вісімки» максимально акуратно.

Видалення нижнього зуба мудрості

Кістки нижньої щелепи щільніші й товстіші, ніж верхньої. До того ж нижні зуби мудрості частіше мають викривлені корені, тобто неправильної форми. Тому видалити зуб мудрості на нижній щелепі – завдання із зірочкою для стоматолога. Проте не варто турбуватися, стоматологи Healthy Dent справляються зі складними завданнями на відмінно, тому, якщо потрібно видалити атиповий нижній зуб мудрості, сміливо звертайтеся до нашої стоматології.

Хірургічне видалення зуба мудрості відбувається максимально акуратно і малотравматично для тканин, які оточують зуб. Нагадуємо, боляче пацієнтові не буде. Така процедура триває довше, ніж просте видалення зуба мудрості, ціна її вища через складність операції.

Видалення верхнього зуба мудрості

На відміну від нижнього моляра, видалення 8-го зуба на верхній щелепі виконується простіше, а відновлення після видалення зуба мудрості проходить швидше, ускладнення виникають рідше. Причина полягає в анатомії: у верхніх молярів корені правильної форми, ростуть вони рівніше, ретиновані «вісімки» зустрічаються нечасто.

Видалити зуб мудрості легше завдяки менш щільній структурі щелепної тканини, кровотеча після операції слабша, ніж при екстракції нижнього моляра, адже верхня щелепа пронизана меншою кількістю кровоносних судин.

Після видалення зуба мудрості: як жити далі

Що можно їсти після видалення зуба мудрості?

Щоб ранка після того, як видалили зуб мудрості, зажила без ускладнень, дотримуйтеся таких правил:

  • утримайтеся від пиття та їжі протягом 2 годин після операції;
  • у перші 2–3 дні пережовуйте їжу на здоровому боці ротової порожнини;
  • не торкайтеся лунки язиком і зубною щіткою, щоб не випав кров'яний згусток;
  • не вживайте гарячу їжу, не грійте щоку, щоб не спровокувати кровотечу з ранки;
  • чистьте зуби у звичному порядку, але тільки через добу після видалення моляра;
  • у перший тиждень уникайте важких фізичних навантажень.

Видалення зуба мудрості: ціна в Києві

Якщо порівнювати стандартну зубну екстракцію та атипове видалення зуба мудрості, то різниця є в усьому: відрізняються складність процедури, тривалість і вартість. Тому в переліку послуг стоматологічних клінік складне видалення зуба мудрості стоїть окремо. Якщо на просту екстракцію ціна в Києві становить близько 1000 грн, то вартість видалення зуба мудрості в атипових випадках починається від 2500 грн.

Якими будуть процес видалення зуба мудрості та ціна процедури, хірург-стоматолог зможе сказати лише після вивчення клінічної ситуації пацієнта. Ви можете записатися на консультацію до Healthy Dent і безпосередньо від фахівця дізнатися все про видалення зубів мудрості в Києві.
Якщо пацієнтів турбує мудрий зуб» і виникає потреба видалити «вісімку», у них з'являється безліч запитань, які пов’язані з майбутньою процедурою. Наш зубний хірург відповідає на ті з них, що ставляться найчастіше.
Популярні запитання пацієнтів про зуби мудрості

Чи можна видаляти зуб мудрості, якщо він не прорізався?

Видалення ретинованого зуба мудрості показане, якщо він одразу росте неправильно, тисне на сусідні зуби, завдає болю, провокує утворення кіст. Якщо моляр не заважає іншим зубам, має правильну анатомічну форму, тоді можна обійтися без видалення зуба мудрості, тим більше ще до прорізування.

Скільки за часом виривають зуб мудрості?

«Вісімка» – зуб непростий, тому те, скільки за часом триватиме процедура екстракції, залежить від індивідуальної клінічної ситуації. Просте видалення, зазвичай це верхній зуб із нормальними коренями, займає 15–20 хвилин. Причому, щоб видалити зуб мудрості, лікареві потрібно мінімум часу – 10–40 секунд.

«Вісімка» – зуб непростий, тому те, скільки за часом триватиме процедура екстракції, залежить від індивідуальної клінічної ситуації. Просте видалення, зазвичай це верхній зуб із нормальними коренями, займає 15–20 хвилин. Причому, щоб видалити зуб мудрості, лікареві потрібно мінімум часу – 10–40 секунд.

Складне хірургічне видалення ретинованого або дистопованого зуба з викривленими коренями потребує в рази більше часу – 1,5–2 години. Хірургу доводиться зробити розріз у яснах, щоб отримати доступ до моляра збоку, а потім розділити і видалити зуб мудрості по частинах. У більшості випадків виривання зуба мудрості відбувається під місцевою анестезією. Складне видалення зубів мудрості може проводитися під седацією чи під загальним наркозом.

Чи проводиться видалення зубів мудрості під час вагітності та лактації?

Видалення восьмого зуба – це стоматологічна операція, а під час вагітності будь-яке хірургічне втручання є небажаним через ризик для плода. Тому видалення «вісімок» проводиться лише за наявності невідкладних показань. Оптимальний строк видалення зубів мудрості – 2-й триместр вагітності. У 3-му триместрі видалення моляра проводять тільки у випадку загрози життю матері.

Для місцевого знеболювання застосовуються сучасні анестетики, які не впливають на розвиток плода та на дитину при грудному вигодовуванні.

Хірургічне видалення нижнього чи верхнього зуба мудрості – не така страшна процедура, як здається на перший погляд. Головне – знайти хорошого хірурга-професіонала. Стоматологічна клініка Healthy Dent проводить видалення зуба мудрості в Києві. Якщо «вісімка» (третій моляр) не дає спокою чи прорізується якось дивно, звертайтеся до нас. Відповімо на всі запитання, хірург-стоматолог у нашій клініці консультує безкоштовно.

Виконані роботи
Пюрко Орест Игоревич
Пюрко Орест Игоревич
Хирург-имплантолог, челюстно-лицевой хирург, зам.главного врача по лечебным вопросам. Член Ассоциации стоматологов Украины и Ассоциации имплантологов Украины
Видалення зубів
Консультація хірурга
Безкоштовно
Видалення зубів мудрості
від 1400
Відгуки
5

Хочу від усього серця подякувати чудовому хірургу, суперпрофесіоналу у своїй справі Пюрко Оресту Ігоровичу та клініці Healthy Dent за прекрасну роботу!!! Так склалося, що мені у день мого народження довелося зробити дуже складну операцію по видаленню нижнього зубу мудрості, який ще не прорізався, знаходився у десні, і як показав рентген, був розташований не вертикально, як усі нормальні зуби, а горизонтально, упераючись у сусідній зуб. Тобто шансу у такого зуба вирости зовсім не було і його потрібно було не просто видалити, а вирізати з десни та щелепи, розрізаючи на маленькі частинки. Цю процедуру навіть уявити собі страшно, а мені, нажаль, потрібно було це все пережити на собі. Я дуже сильно боялася і місяць психологічно готувалася до цієї складної і страшної операції. Іноді читала в інтернеті різні відгуки людей про подібні операції і мені ставало ще страшніше! Але мені безмежно пощастило, тому що я потрапила у руки до справжнього професіонала своєї справи, хірурга від Бога, який зробив мені цю найважчу та найстрашнішу операцію абсолютно безболісно, швидко і дуже акуратно! Усі ті страхи, які я відчувала перед операцією у мить пройшли, і мені навіть сподобалося! Дуже дякую, шановний Оресте Ігоровичу, що Вам вдалося розвіяти усі мої страхи і зробити таку абсолютно безболісну операцію! Дай Бог Вам здоров'я! Якщо хтось смертельно боїться видаляти зуби, або має видалення проблемного зубу, як мала я, не бійтеся, не терпіть біль, не вагайтеся, а одразу записуйтеся на прийом до пана Ореста, він зробить ваше видалення безболісним та приємним, і ви назавжди перестанете боятися стоматологів!

Зі вдячністю та повагою, Юлія Шияненко

Татьяна Воронцова
5

Видаляла зуб мудрості у хірурга Ореста Пюрко. Операція мала бути годину, але хірург супер мега професіонал і зробив все за 15(!!!) хвилин!!! Я була просто в шоці! Дуже рекомендую цього спеціаліста! Також обожнюю дівчат на рецепції, вони завжди створюють прекрасну атмосферу та гарний настрій))

Татьяна Воронцова
5

Клініка чудова. Обслуговуємося уже всією родиною тут. Всі лікарі досвідчені. Чоловікові врятували зуб тут, бо вже ніде не бралися. Я видаляла зуб мудрості, лікар від Бога, було зовсім не боляче. Дуже рекомендую клініку)

Лилия
Анестезія у стоматології

Добре зафіксований пацієнт не потребує анестезії

Відомий лікарський жарт втратив актуальність з появою нових засобів і методів знеболення при лікуванні зубів. Візит до сучасної стоматологічної клініки викликає не більше хвилювань, ніж відвідування салону краси. Безумовно, є маніпуляції, які викликають дуже неприємні відчуття: видалення нерва або зуба; встановлення коронок; ортодонтичні процедури. Для цих випадків передбачено різні способи знеболювання.

зуб мудрості болить

Зуби мудрості з'являються у дорослих людей в 18-25 років. У цієї четвірки молярів немає молочних попередників. Тому поява вісімки - сюрприз, частіше неприємний.