Київ, Печерськ,
вул. Євгена Коновальця 23, оф. 1
Графік роботи
Пн.-Нд.: 9:00 - 21:00
Бесплатная консультация
Запись на прием
тумблер меню

Видалення зуба мудрості

Це восьмі зуби в зубному ряді, вони ж треті моляри. Як правило, вісімки виростають набагато пізніше за постійні зуби, приблизно в період з 18 до 27 років, іноді пізніше. Нерідко зуби мудрості видаляються, як у зачатках, так і в процесі або після прорізування.

Чому стоматологи вдаються до таких радикальних методів, і як проводиться щадне видалення, розповідаємо далі.

Чому видаляють зуби мудрості?

Видалення зуба мудрості

Справа в тому, що вісімки – вони ж зуби мудрості – у багатьох країнах вважаються атавізмом, подібно хвосту або суцільному волосяному «килиму» на тілі людини. Дедалі частіше вони просто не ростуть у пацієнтів, і це вже вважається нормою.

Це відбувається через непотрібність пережовування жорсткої їжі, як логічне продовження еволюції.

У багатьох європейських країнах практикують позбавлятися третіх молярів хірургічно. Навіть, коли вони здорові та не завдають шкоди.

Так потрібні вони чи ні?

З фізіологічної точки зору, треті моляри не беруть участі у процесі жування. З цієї причини багато стоматологів вважають за краще звільняти від них своїх пацієнтів.

У підсумку в різних країнах світу застосовуються різні практики: від обов'язкового видалення здорових «крайніх зубів» до хірургічного втручання тільки в невідкладних випадках. Як ідуть справи в Україні? У нас практикують «пацифістичний» підхід – якщо зуби здорові й не шкодять сусіднім, то їх залишають. Видалення рекомендують тільки в таких випадках.

Видалити зуб мудрості в Києві

Зуб мудрості: неминуче видалення

4 причини для хірургічного видалення третіх молярів:
 1. Коли вони прорізаються під кутом, ріжуть слизову оболонку щоки.
 2. Якщо виростають дуже близько до жувальних молярів або ростуть прямо на них.
 3. Коли їх канали значно деформовані.
 4. Якщо при прорізуванні сприяють порушенню прикусу.

Етапи видалення: як проходить процедура

Операція по видаленню зуба мудрості

Таке буває рідко, але іноді наші пацієнти за власним бажанням без єдиних передумов та необхідності видалення записуються до нас на процедуру. Якщо ніяких протипоказань до видалення немає, то наші фахівці її проводять.

Видалення моляра вимагає хірургічного втручання. Тому процедуру проводить професійний хірург-стоматолог.

 1. На першому прийомі лікар оглядає ротову порожнину, дає рекомендації до видалення або рекомендує залишити зуб. У деяких випадках додатково робиться рентген.
 2. Процедура займає до 40 хвилин (включаючи місцеву анестезію і саме вилучення моляра).
 3. Лікар (за вашим бажанням) додатково проводить регенеративну процедуру: поміщує PRP-мембрану (докладніше нижче) в лунку видаленого зуба. Це стимулює відновлення тканин.
 4. Стоматолог дає ліки для прискорення загоєння рани.

Видалення верхнього зуба мудрості: у чому особливості

Наскільки легко вилучити верхній третій моляр, залежить від його розташування щодо інших зубів, кількості коренів та їх форми. На відміну від нижньої щелепи, крайні моляри зверху візуально менш доступні. Незважаючи на тип операції (проста або складна), всі маніпуляції проводяться під анестезією. Після процедури лікар виписує знеболююче, щоб процес реабілітації пройшов для вас максимально комфортно.

Видалення нижнього зуба мудрості: у чому особливості

Кісткова тканина нижньої щелепи більш щільна ніж верхній, а зуби нижньої щелепи мають більш «густу» і викривлену кореневу систему. Тому в порівнянні з «верхнім» видаленням процес є більш складним з точки зору техніки виконання, що ніяким чином не позначається на відчуттях пацієнта.

Що таке складне видалення зуба мудрості?

Не все, що відбувається на прийомі у стоматолога, потрібно знати пацієнту в деталях. Отже, щоб страх перед кабінетом лікаря не взяв верх над зубним болем, розповідаємо коротко про складне хірургічне видалення. У процесі складної процедури (наприклад, видалення ретенованого зуба мудрості) лікарю, щоб витягти моляр, необхідно крім анестезії виконати ряд додаткових маніпуляцій: зробити надріз ясен, видалити частину кісткової тканини і т. п. Це не страшно і безболісно.

Про процедуру PRP: як плазмоліфтинг сприяє загоєнню після видалення
Плазмоліфтинг

Плазмоліфтинг допоможе стимулювати регенеративні процеси – ранка після видалення зуба швидше затягнеться. Цю методику застосовують за будь-яких оперативних хірургічних втручань.

Плазмоліфтинг – введення власної плазми пацієнта в область рани. Процедура активізує регенеративні процеси, тому одужання настає швидше.

Що відбувається:

 • Наш лікар вводить в лунку зуба плазму, отриману з вашої крові.
 • А обмін речовин в клітинах проходить швидше.
 • За рахунок цього запалення проходить швидше.
 • Тканини оперативно відновлюються.

Реабілітація: 6 правил, які допоможуть простіше пережити втрату зуба

 1. Не їжте і не пийте (бажано) після операції протягом 2 годин. Уникайте гарячої їжі протягом 24 годин після операції.
 2. У перші дні після процедури намагайтесь їсти і пропускати їжу через протилежну область ротової порожнини.
 3. Полощіть рот не частіше, ніж рекомендує стоматолог, а також не чіпайте ранку язиком або сторонніми предметами.
 4. Чистіть зуби через добу після операції, як зазвичай.
 5. Ні в якому разі не грійте щоку.
Що можна їсти після видалення

Виконуйте ці рекомендації, і ваше відновлення настане швидко та без ускладнень, принаймні тих, що можуть настати з вашої вини.

Вам не дають спокою зуби мудрості?

Турбує ниючий біль або зуб натирає щоку? Приходьте до нашої клініки – стоматолог Healthy Dent оцінить причину проблеми і за необхідності видалить проблемний зуб. У найскладніших випадках видалення зуба мудрості під загальним наркозом не виконуємо – замість цього використовуємо техніку седації, наприклад, як у разі імплантації.

Видалення зубів
Консультація хірурга
Безкоштовно
Видалення зубів мудрості
1210 грн
Відгуки
Анестезія у стоматології

Добре зафіксований пацієнт не потребує анестезії

Відомий лікарський жарт втратив актуальність з появою нових засобів і методів знеболення при лікуванні зубів. Візит до сучасної стоматологічної клініки викликає не більше хвилювань, ніж відвідування салону краси. Безумовно, є маніпуляції, які викликають дуже неприємні відчуття: видалення нерва або зуба; встановлення коронок; ортодонтичні процедури. Для цих випадків передбачено різні способи знеболювання.

коли зуб мудрості болить

Зуби мудрості з'являються у дорослих людей в 18-25 років. У цієї четвірки молярів немає молочних попередників. Тому поява вісімки - сюрприз, частіше неприємний.