Металеві брекети

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортодонт

Що таке металева брекет-система?

Установлення металевих брекетів – класичний спосіб виправлення прикусу. Незважаючи на неоднозначну естетику, вирівнювальні конструкції з металу десятиліттями безвідмовно виправляють деформації прикусу і зубні аномалії. У чому переваги таких систем?

Носіння брекетів у багатьох пацієнтів асоціюється з дуже тривалим строком. Насправді тривалість лікування металевими брекетами вимірюється цілком конкретними періодами:

  1. 1 рік – якщо необхідно злегка відкоригувати прикус і підрівняти зубний ряд;
  2. 2 роки – стандартний строк використання металевих брекетів;
  3. 2,5 роки – за особливо складних ситуацій.

Скільки носять металеві брекети?

Стоматолог-ортодонт перед установленням брекет-систем складає план лікування. Однак сказати, скільки доведеться носити залізні брекети з точністю до дня, не зможе навіть спеціаліст, який вас лікує. Справа в тому, що швидкість корекції зубів залежить від декількох факторів::

  1. характеру аномалії: «аномалією» називають відхилення від норми, чим більші деформація або кривизна зубів, які призводять до неправильного прикусу, тим триваліше лікування;
  2. відстані між зубами: через «скупченість зубів» вони розташовані занадто тісно, тому необхідно або штучно розширювати щелепу за допомогою додаткових пристосувань, або видаляти деякі зуби, а це також тривалий процес;
  3. загального стану порожнини рота: чим здоровіші зуби та ясна - тим менше часу буде потрібно на попереднє лікування, а також тим раніше вам встановлять брекети металеві і почнеться лікування;
  4. віку: повернути прикусу нормальне положення можна в будь-якому віці, але до 14 років зуби більш «податливі» до зміщення, адже щелепа ще не до кінця сформована, тому лікування проходить максимально швидко та ефективно;
  5. виду брекетів: швидкість корекції істотно залежить від обраного виду брекетів, наприклад, із самолігуючими системами строк вирівнювання зменшується на чверть.

Залізні брекети: детально про існуючі конструкції

До чого має бути готовий пацієнт? Як правильно доглядати за брекетами? В усьому розбираємося по порядку.

Металеві брекети: види

  1. вестибулярні та лінгвальні – відрізняються за способом установлення;
  2. лігатурні та безлігатурні – відрізняються за способом кріплення дуги до скоби;
  3. металеві, керамічні, сапфірові та пластмасові – відрізняються за матеріалом виготовлення.

Вестибулярні брекети кріпляться на зовнішню сторону зубів

Плюси:
  • Легше піддаються корекції, зручні в установленні, не порушують дикцію, а також відрізняються меншою ціною, ніж лінгвальна металева брекет-система.
  • Вартість вестибулярних брекетів на порядок нижча, ніж лінгвальних аналогів.
  • Надійність конструкції підтверджена стоматологами. Відгуки пацієнтів клініки Healthy Dent у Києві також свідчать про те, що металеві брекети – найбільш ефективний спосіб вирішити проблеми із прикусом та отримати рівні зуби.
Мінуси:
  • Вимагають більш ретельного догляду.
Особливості:
  • У сучасній ортодонтії для виготовлення вестибулярних брекетів використовується безліч матеріалів – від практично прозорих до яскравих кольорових.

Однак зовнішній вигляд стандартних брекетів як і раніше залишається спірною темою. Чи підійдуть в естетичному плані металеві брекети вам – справа смаку та особистих переваг.

Лінгвальні брекети встановлюються на внутрішній стороні зубів.

Плюси
  • Висока естетичність – їх практично не видно на зубах.
​Мінуси:
  • Досить висока ціна. 
  • Менш комфортні, ніж вестибулярні брекети. 
Незалежно від способу встановлення, ортодонтичні конструкції поділяються на металеві лігатурні брекети і самолігуючі системи.

Різниця полягає у способі кріплення дуги до скоби. У першому випадку це відбувається за допомогою лігатур – невеликих кріплень із гуми або металу. Їх особливість полягає в тому, що періодично залізні брекети вимагають додаткової фіксації. Це найбільш поширений варіант брекет-систем.

У безлігатурних брекетах кріплення зовсім інше, а саме: замок у пазі. Завдяки такій конструкції пацієнт може самостійно змінювати силу натягу брекетів. Ціна металевих брекетів без лігатури вища, ніж стандартних ортоконструкцій.

Догляд за брекетами

Час корекції зубів практично неможливо прискорити. Однак, якщо нехтувати правилами гігієни і догляду, можна значно затягнути ортодонтичне лікування. У підсумку в найкращому випадку тривалість лікування збільшується, а в гіршому – необхідно буде починати практично з нуля. Брекет-система металева – складна ортодонтична конструкція, яка потребує серйозного і відповідального ставлення пацієнта, зацікавленого в кращому результаті лікування.

Щоб брекет-система відпрацювала весь строк носіння без проблем, рекомендуємо дотримуватися рекомендацій стоматолога:

  1. ретельно чистіть зуби: з появою брекетів чистити зуби доведеться частіше двох разів на день, а саме - після кожного прийому їжі;
  2. будьте обережні: при використанні брекетів важливими є не тільки кількість, але і якість чищення зубів. Необхідно робити це більш ретельно - а отже, використовувати іригатор, йоржики, зубну нитку, дезінфікуючі розчини;
  3. відмовтеся від твердих і в'язких продуктів: раціон харчування також підлягає зміні і підозріло нагадує дієту, наприклад, доведеться відмовитися від ірисок, горіхів, жорсткого м'яса, твердих овочів і фруктів, а також скоротити кількість кави, чаю і червоного вина.

Етапи встановлення металевих брекетів

Час установлення брекетів залежить від типу і способу фіксації ортодонтичної конструкції. Швидше і найпростіше встановлюється стандартна вестибулярна брекет-система.

Етапи встановлення прямим способом:

  1. Губи пацієнта змащують захисним кремом, установлюють спеціальний роторозширювач. Емаль обробляють відновлювальним розчином, щоб підготувати зуби до встановлення конструкцій.
  2. На поверхню зубів наноситься клей і фіксуються замочки.
  3. Через кілька хвилин, коли металеві брекети надійно прикріплюються до емалі, крізь них протягується дуга.
  4. Для фіксації дуги використовуються лігатури або кламери, якщо встановлюється самолігуюча система.
  5. На шостих або сьомих опорних зубах установлюються ортодонтичні кільця для додаткової фіксації брекетів.

Установлення стандартних брекетів триває 40–60 хвилин. Ще швидше лікар установить металеві брекети непрямим способом. У цьому випадку ортодонт попередньо вставляє дугу в замочки, після чого фіксує зібрану конструкцію. Процедура триває 30–45 хвилин.

Лінгвальна система встановлюється довше – близько 1,5 години, тому що розміщується всередині ротової порожнини і доступ до зубів ускладнений.

Відгуки наших пацієнтів свідчать про те, що встановлення брекетів – безболісна процедура. Невеликий дискомфорт пацієнт може відчувати, коли замочки приклеюються до емалі та в перші хвилини після встановлення всієї конструкції.

Металеві брекети: ціна

Лінгвальні брекекети де встановити

Точна вартість обговорюється індивідуально з вашим лікарем, оскільки залежить від виду, компанії – виробника брекетів, необхідного попереднього лікування.

Мінімальна вартість установлення металевих брекетів у стоматології Healthy Dent – від 10 тис. грн за одну щелепу. Це за стандартні металеві брекети з резинками.

Металеві самолігуючі брекети на 50% дорожчі – від 15 тис. грн. Найдорожчі – лінгвальні брекети. Висока вартість пояснюється складністю виготовлення та встановлення цих ортодонтичних апаратів. Середня ціна металевих брекетів лінгвального типу – від 40–50 тис. грн.

Мрієте про гарну посмішку? Не втрачайте часу, відвідайте стоматологію Healthy Dent, і ми допоможемо втілити ваші мрії в реальність!

Вирівнювання зубів
Консультація ортодонта
Безкоштовно
Заміна дуги
від 300 до 900
Активація, корекція знімного ортодонтичного апарату
від 500
Зняття відтисків альгінатною масою
від 350
Зняття відтисків С силіконовою масою
від 450
Активація брекет-системи
від 550
Брекети металеві (о/ч)
10500 грн
Брекети Damon самолігуючі металеві о/ч
від 17 900
19 700 грн

Акція

Відгуки
И
5

Поставили мне металлические брекеты. В принципе они меня устраивают, с дикцией все ок, вполне удобные и ортодонт сказал, что они самые надежные. Позже узнаем результат

І
5

Перш ніж ставити таку коронку читала відгуки, поради, + і - всіх видів і все таки зупиналася на них. Ортопед Мирослав Анатолійович тут славний, з ним було приємно поговорити і роботу свою зробив на відмінно

Ю
5

Отходил с металлом полтора года, результат отличный, брекет-система не ломалась за это время, единственное приходилось тщательней и дольше чистить их.

Ретейнер для зубів

Ретейнер на зуби – це знімна або незнімна конструкція, яка використовується в процесі вирівнювання зубів. Його призначають для закріплення результатів вирівнювання. Залежно від характеру порушення і причини викривлення прикусу ретейнери призначають на короткий або тривалий період.