Що таке металева брекет-система?

Носіння брекетів у багатьох пацієнтів асоціюється з вічністю. Насправді цю «вічність» можна виразити цілком конкретними періодами:
- 1 рік – якщо необхідно злегка відкоригувати прикус і підрівняти зубний ряд;
- 2 роки – стандартний термін використання брекетів;
- 2,5 роки – за особливо складних ситуацій.
Як довго ви будете носити брекети?

Передбачити це з точністю до секунди не зможе навіть лікуючий вас стоматолог. Справа в тому, що швидкість корекції зубів залежить від декількох факторів:
- характеру аномалії: «аномалією» називають відхилення від норми, чим більші деформація або кривизна зубів, тим довше лікування;
- відстані між зубами: при «скупченості зубів» вони розташовані занадто тісно, тому необхідно або штучно розширювати щелепу за допомогою додаткових пристосувань, або видаляти деякі зуби, а цей процес теж не швидкий;
- загального стану порожнини рота: чим здоровіші зуби та ясна - тим менше часу буде потрібно на попереднє лікування, а також тим раніше вам встановлять брекети металеві і почнеться лікування;
- віку: виправити прикус можна в будь-якому віці, але до 14 років зуби більш «легше піддаються зміщенню», оскільки щелепа ще не до кінця сформована;
- виду брекетів: швидкість корекції істотно залежить від обраного виду брекетів, наприклад, з саморегулюючими системами термін вирівнювання зменшується на чверть.
Брекети залізні: детально про існуючі конструкції
До чого повинен бути готовий пацієнт? Як правильно доглядати за брекетами? У всьому розбираємося по порядку.
Які типи брекетів існують
- вестибулярні і лінгвальні - за способом установки;
- лігатурні і безлігатурні - за способом кріплення дуги до скоби;
- металеві, керамічні, сапфірові і пластмасові - за матеріалом виготовлення (але це вже зовсім інша історія).
Вестибулярні брекети кріпляться на зовнішню сторону зубів

- Легше піддаються корекції, зручні в установленні, не порушують дикції, а також відрізняються більш низькою ціною, ніж їх лінгвальні брати.
- Надійність конструкції підтверджено як стоматологами, так і пацієнтами клініки Healthy Dent.
- Потребують більш ретельного догляду.
- У сучасній ортодонтії для виготовлення вестибулярних брекетів використовується безліч матеріалів - від практично прозорих до яскравих кольорових.
Проте, зовнішній вигляд цього виду брекетів як і раніше залишається спірною темою. Сподобається він чи ні - справа смаку і особистих побажань.
Лінгвальні брекети встановлюються на внутрішній стороні зубів.

- Висока естетичність - їх практично не видно на зубах. Крім того, лінгвальні брекети відрізняються підвищеним комфортом при носінні.
- Досить висока ціна.
Різниця полягає у способі кріплення дуги до скоби. У першому випадку це відбувається за допомогою лігатур - невеликих кріплень з гуми або металу. Їх особливість в тому, що періодично вони потребують додаткової фіксації.
У безлігатурних брекетах кріплення зовсім інше, а саме: замок в пазі. Завдяки такій хитрій конструкції пацієнт може самостійно змінювати силу натягнення брекетів.
«Не тисни на мене!» Або Як правильно доглядати за брекетами

Час корекції зубів практично неможливо прискорити. А ось значно затягнути - запросто.
Для цього достатньо просто нехтувати правилами гігієни та догляду. Як результат: у найкращому разі тривалість лікування збільшується, в у гіршому –- необхідно буде починати практично з нуля. Так, брекет-система металева – примхлива пані.
Щоб брекет-система служила вам вірою і правдою, рекомендуємо уважно вивчити кілька правил:
- ретельно чистіть зуби: з появою брекетів чистити зуби доведеться частіше двох разів на день, а саме - після кожного прийому їжі;
- будьте обережні: при використанні брекетів важливими є не тільки кількість, але і якість чищення зубів. Необхідно робити це більш ретельно - а отже, використовувати іригатор, йоржики, зубну нитку, дезінфікуючі розчини;
- відмовтеся від твердих і в'язких продуктів: раціон харчування також підлягає зміні і підозріло нагадує дієту, наприклад, доведеться відмовитися від ірисок, горіхів, жорсткого м'яса, твердих овочів і фруктів, а також скоротити кількість кави, чаю і червоного вина.
Залізні брекети: ціна лікування

Точна вартість обговорюється індивідуально з вашим лікарем, оскільки залежить від виду, компанії-виробника брекетів, необхідного попереднього лікування.
Мінімальна вартість - від 10 000 гривень.
Ретейнер на зуби – це знімна або незнімна конструкція, яка використовується в процесі вирівнювання зубів. Його призначають для закріплення результатів вирівнювання. Залежно від характеру порушення і причини викривлення прикусу ретейнери призначають на короткий або тривалий період.