Металеві брекети

Що таке металева брекет-система?

Установлення металевих брекетів - класичний спосіб виправлення прикусу. Незважаючи на неоднозначну естетику, вирівнювальні конструкції з металу безвідмовно виправляють деформації прикусу і зубні аномалії вже десятиліттями. Чим хороші такі системи?

Носіння брекетів у багатьох пацієнтів асоціюється з вічністю. Насправді цю «вічність» можна виразити цілком конкретними періодами:

 1. 1 рік – якщо необхідно злегка відкоригувати прикус і підрівняти зубний ряд;
 2. 2 роки – стандартний термін використання брекетів;
 3. 2,5 роки – за особливо складних ситуацій.

Як довго ви будете носити брекети?

Передбачити це з точністю до секунди не зможе навіть лікуючий вас стоматолог. Справа в тому, що швидкість корекції зубів залежить від декількох факторів:

 1. характеру аномалії: «аномалією» називають відхилення від норми, чим більші деформація або кривизна зубів, тим довше лікування;
 2. відстані між зубами: при «скупченості зубів» вони розташовані занадто тісно, тому необхідно або штучно розширювати щелепу за допомогою додаткових пристосувань, або видаляти деякі зуби, а цей процес теж не швидкий;
 3. загального стану порожнини рота: чим здоровіші зуби та ясна - тим менше часу буде потрібно на попереднє лікування, а також тим раніше вам встановлять брекети металеві і почнеться лікування;
 4. віку: виправити прикус можна в будь-якому віці, але до 14 років зуби більш «легше піддаються зміщенню», оскільки щелепа ще не до кінця сформована;
 5. виду брекетів: швидкість корекції істотно залежить від обраного виду брекетів, наприклад, з саморегулюючими системами термін вирівнювання зменшується на чверть.

Брекети залізні: детально про існуючі конструкції

До чого повинен бути готовий пацієнт? Як правильно доглядати за брекетами? У всьому розбираємося по порядку.

Які типи брекетів існують

 1. вестибулярні і лінгвальні - за способом установки;
 2. лігатурні і безлігатурні - за способом кріплення дуги до скоби;
 3. металеві, керамічні, сапфірові і пластмасові - за матеріалом виготовлення (але це вже зовсім інша історія).

Вестибулярні брекети кріпляться на зовнішню сторону зубів

Плюси:
 • Легше піддаються корекції, зручні в установленні, не порушують дикції, а також відрізняються більш низькою ціною, ніж їх лінгвальні брати.
 • Надійність конструкції підтверджено як стоматологами, так і пацієнтами клініки Healthy Dent.
Мінуси:
 • Потребують більш ретельного догляду.
Особливості:
 • У сучасній ортодонтії для виготовлення вестибулярних брекетів використовується безліч матеріалів - від практично прозорих до яскравих кольорових.

Проте, зовнішній вигляд цього виду брекетів як і раніше залишається спірною темою. Сподобається він чи ні - справа смаку і особистих побажань.

Лінгвальні брекети встановлюються на внутрішній стороні зубів.

Плюси
 • Висока естетичність - їх практично не видно на зубах. Крім того, лінгвальні брекети відрізняються підвищеним комфортом при носінні.
​Мінуси:
 • Досить висока ціна. 
Незалежно від способу встановлення, брекети діляться на лігатурні та безлігатурні.

Різниця полягає у способі кріплення дуги до скоби. У першому випадку це відбувається за допомогою лігатур - невеликих кріплень з гуми або металу. Їх особливість в тому, що періодично вони потребують додаткової фіксації.

У безлігатурних брекетах кріплення зовсім інше, а саме: замок в пазі. Завдяки такій хитрій конструкції пацієнт може самостійно змінювати силу натягнення брекетів.

«Не тисни на мене!» Або Як правильно доглядати за брекетами

Час корекції зубів практично неможливо прискорити. А ось значно затягнути - запросто.

Для цього достатньо просто нехтувати правилами гігієни та догляду. Як результат: у найкращому разі тривалість лікування збільшується, в у гіршому –- необхідно буде починати практично з нуля. Так, брекет-система металева – примхлива пані.

Щоб брекет-система служила вам вірою і правдою, рекомендуємо уважно вивчити кілька правил:

 1. ретельно чистіть зуби: з появою брекетів чистити зуби доведеться частіше двох разів на день, а саме - після кожного прийому їжі;
 2. будьте обережні: при використанні брекетів важливими є не тільки кількість, але і якість чищення зубів. Необхідно робити це більш ретельно - а отже, використовувати іригатор, йоржики, зубну нитку, дезінфікуючі розчини;
 3. відмовтеся від твердих і в'язких продуктів: раціон харчування також підлягає зміні і підозріло нагадує дієту, наприклад, доведеться відмовитися від ірисок, горіхів, жорсткого м'яса, твердих овочів і фруктів, а також скоротити кількість кави, чаю і червоного вина.

Залізні брекети: ціна лікування

Лінгвальні брекекети де встановити

Точна вартість обговорюється індивідуально з вашим лікарем, оскільки залежить від виду, компанії-виробника брекетів, необхідного попереднього лікування.

Мінімальна вартість - від 10 000 гривень.

Давно подумуєте про красиву посмішку? Приходьте в клініку Healthy Dent, і ми допоможемо втілити ваші мрії в реальність!

Автор материала

Юдін Михайло Юрійович - фото стоматолога
Михайло
Юдін
Головний лікар
Вирівнювання зубів
Консультація ортодонта
Безкоштовно
Заміна дуги
від 250
Активація, корекція знімного ортодонтичного апарату
250 грн
Зняття відтисків альгінатною масою
300 грн
Зняття відтисків С силіконовою масою
350 грн
Активація брекет-системи
400 грн
Брекети металеві (о/ч)
8900 грн
Брекети Inovation самолігуючі металеві о/ч
15 500 грн
Наші спеціалісти
Комарницька Ярослава Олексіївна - фото стоматолога
Стоматолог-ортодонт, член Громадської організації «Асоціація Ортодонтів України»
Відгуки
Ретейнер для зубів

Ретейнер на зуби – це знімна або незнімна конструкція, яка використовується в процесі вирівнювання зубів. Його призначають для закріплення результатів вирівнювання. Залежно від характеру порушення і причини викривлення прикусу ретейнери призначають на короткий або тривалий період.