Брекети

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортодонт

Всстановлення брекетів в Киеві

Бездоганно рівними зубами природа обдарувала тільки одну людину з десяти. Решті залишається розраховувати виключно на себе або на хорошого сімейного стоматолога. Ортодонти клініки Healthy Dent допоможуть вам і вашим рідним вирівняти зуби, усунути дефекти прикусу і зробити посмішку вашим надійним союзником, а не причиною сорому/p>

Вирівнювання зубів брекетами у Києві дітям і дорослим пацієнтам

Коли призначають дітям

Якщо у дитини спостерігаються аномалії прикусу або дефекти зубного ряду, то в молодшому шкільному віці їм уже призначають вирівнювальні апарати – знімні (або незнімні) пластинки, які вирівнюють або розширюють щелепу. У такому віці зазвичай уже виростають усі постійні зуби, за винятком третіх молярів – зубів мудрості.

Чим краще виконувати вирівнювання прикусу – пластинами чи брекетами? Все залежить від віку пацієнта і характеру аномалії.

Пластинки є більш щадними, ніж брекети, і, на відміну від останніх, не вирівнюють зуби, а не дають їм неправильно рости. Що стосується брекетів, то такі пристосування встановлюються з 14 років або пізніше, коли прорізалися всі постійні зуби і прикус уже сформований.

Коли призначають брекети дорослим

Виправлення прикусу в дорослих – не менш поширена історія. Після 18 років також можуть розвиватися дефекти прикусу та кривизна зубів, навіть у тих, у кого в дитинстві та юнацтві було все в порядку. Причинами цього можуть бути втрата зубів, захворювання пародонту або травми. Найчастіше буває так, що цінність правильного прикусу пацієнт усвідомлює, уже будучи дорослим.

У таких випадках також призначають ортодонтичне лікування, але без установлення пластинок. Для ефективного лікування фахівець рекомендує встановлювати брекет-системи.

Вирівнування зубів

Вирівнювання зубів брекет-системою: показання

 1. Аномалії росту окремого зуба.
 2. Дефекти прикусу і розташування зубів у дитячому та дорослому віці./li>
 3. Зуб не прорізався, але вже розташований неправильно, і його треба вивести в зубний ряд.
 4. Підготовка до протезування: до встановлення протезів необхідно вирівняти зуби.

У деяких випадках, коли дефекти напрямку росту або положення окремого зуба зовні не помітні, стоматолог усе одно рекомендує використовувати вирівнювальну конструкцію.

Брекети на зуби – протипоказання до застосування

Однак не завжди є можливим установлення брекетів для виправлення прикусу. Абсолютними протипоказаннями до встановлення є:

 • захворювання крові;
 • серйозні ендокринні порушення;/li>
 • онкологічні захворювання порожнини рота;
 • захворювання імунної та кісткової систем.

Пацієнтам з алергією на метал або інші елементи брекетів ортодонт підбере інший спосіб, щоб вирівняти зуби. При пародонтозі або пародонтиті встановлення ортоконструкцій не проводиться, вирівнювання прикусу брекетами можливе тільки після успішного лікування захворювань пародонту.

Порушення прикусу і росту зубів – це не тільки естетична проблема: ортодонтичні аномалії призводять до появи карієсу, завдають шкоди здоровим зубам, сприяють їх розхитуванню під час жування через нерівномірне навантаження.

Способи вирівнювання зубів у клініці Healthy Dent

Сучасні технології у стоматології дозволяють виправити практично будь-які порушення прикусу та росту зубів. Залежно від віку пацієнта та особливостей ортодонтичної патології наш стоматолог призначить лікування за допомогою однієї з таких конструкцій:

 • Знімні. До таких видів апаратів відносимо трейнери, капи, ортодонтичні та вестибюлярні пластини. Знімні системи допомагають вирівняти зуби пацієнтам молодше 14 років, коли прикус повноцінно не сформований, а щелепи ще повністю не виросли. Конструкції можуть мати одно- або двощелепну структуру.
 • Незнімні. Це апарати, які фіксує на зубах стоматолог-ортодонт, зняти їх самостійно пацієнт не може. Такі брекети можуть бути видимими, коли основна конструкція закріплюється із зовнішнього боку зубів. А також невидимими – закріплюються з внутрішньої сторони (лінгвальні брекети). Встановлення брекетів допомагає виправити різні аномалії прикусу навіть у дорослому віці, зокрема, коли знімні конструкції є малоефективними або зовсім не підходять для вирішення проблеми. З точки зору естетики, існують різні брекети, ціна формується виходячи з цього. Детальніше про види і ціну встановлення брекетів розповімо трохи далі.
 • Ретенційні. Це апарати знімного і незнімного типу. Їх обов'язково призначають пацієнтові після носіння брекет-систем, щоб закріпити ефект вирівнювання, коли зуби зайняли правильне місце.
 • Ортодонтичні капи Easy Align. Це силіконові вироби, які швидко виправляють незначні дефекти розташування зубів у дорослому віці.

Види брекетів

Коли йдеться про незнімні конструкції, то наших клієнтів найчастіше хвилюють два головних питання: наскільки сильно вони помітні та скільки коштує поставити брекети. Розповідаємо про все по порядку.

Металеві брекети

Самолігуюча брекет-система Damon Q. Класична, повністю металева конструкція. Спеціальні замки утримують дугу в пазах брекетів, а дуга при цьому вільно ковзає – у результаті на кожну з ділянок спрямовується максимальне зусилля, яке необхідне, щоб вирівняти зубний ряд. Порівняно з більш ранніми апаратами строк лікування з Damon Q скорочується на 20–25%.

Металеві Брекети Київ

Керамічні брекети (Clarity Advanced)

Clarity Advanced – це щось незвичайне. Крім функціональності й ефективної оперативної дії вони ще й дуже естетичні. За рахунок фарбування замків у тон емалі зуба брекет-система практично непомітна (порівняно, наприклад, з металевими виробами). У плані догляду та особливостей носіння Clarity Advanced не відрізняються від металевих конструкцій

Сапфірові брекети Київ

Прозорі самолігуючі брекети Damon Сlear

Завдяки металевій дузі в поєднанні з керамічними замочками брекети Damon Сlear є практично непомітними під час носіння.

Брекети Damon Київ

Лінгвальні брекети

Такий апарат приховано від очей – він повністю розташовується із внутрішнього боку зубів. Однак є недоліки – труднощі догляду за зубами і брекетами, не найкомфортніше носіння. З лінгвальною системою необхідно частіше ходити до клініки на професійне чищення. А ще ціна брекетів вища, ніж вестибулярних апаратів.

Лінгвальні брекети Київ

Вирівнювання зуба: як відбувається установка брекетів

 1. Діагностика. Спочатку наш стоматолог-ортодонт дуже ретельно обстежує ротову порожнину: призначає комп'ютерну томографію (можна провести прямо в нашій клініці), віддає на виготовлення діагностичну модель прикусу. На основі всього цього робить висновки про стан ротової порожнини, визначає проблему і способи вирівнювання зубів.
 2. Лікування ротової порожнини. Перед тим, як поставити брекети в Києві, пацієнти стоматології повинні знати: вирівнювання зубів проводиться в абсолютно здоровій ротовій порожнині, за винятком порушень прикусу або дефектів зубів. Тому, якщо у пацієнта є карієс або захворювання ясен, їх лікуємо. Також у деяких випадках лікарі призначають видалення зубів.
 3. Відбиток і встановлення. Після того, як лікар переконався, що ваші зуби та ясна здорові, знімаються відбитки для виготовлення ортодонтичного апарату. Потім брекети встановлюються київським фахівцем з нашої стоматології.
 4. Активація. Час від часу вам необхідно приходити на прийом до стоматології, щоб лікар почистив апарат, переконався в тому, що брекет-система працює, і переналаштував її для подальшого вирівнювання зубного ряду.
 5. Зняття і закріплення результатів. Після виправлення прикусу, коли зуби стають у потрібне положення, система знімається, а потім установлюється ретенційна конструкція або призначається капа. Такі пристосування дозволяють закріпити результат дії вирівнювальних конструкцій.

Виправлення прикусу брекетами – універсальний метод

За допомогою корегувальної ортоконструкції можна провести вирівнювання зуба, всього ряду або виправити порушення змикання зубів. Брекети усувають дефекти прикусу, з якими не впораються знімні апарати: пластини, елайнери, трейнери. Конструкції встановлюються дорослим пацієнтам і дітям. Технології в ортодонтії вдосконалюються, з'являються нові апарати, проте брекети, як і раніше, є затребуваними завдяки своїй ефективності.

Які брекети кращі

Ортодонтія сьогодні пропонує різні способи вирівнювання зубів. Можна обрати варіант, який максимально підходить для вирішення конкретної ортодонтичної проблеми та відповідає естетичним перевагам пацієнта. Вестибулярні металеві брекети, скоби з різнокольоровими замочками частіше встановлюють підліткам.

Дорослі пацієнти обирають менш помітні керамічні, сапфірові або лінгвальні системи. Відгуки наших клієнтів указують на те, що такі брекети найменш помітні і при цьому ефективні. Щоб зрозуміти, який вид ортодонтичних апаратів краще підійде саме вам чи вашій дитині, рекомендуємо прийти до нашої клініки на безкоштовну консультацію

Брекети на зуби – тривалість лікування

Строк носіння незнімних апаратів залежить у першу чергу від типу і характеру ортодонтичної аномалії. В середньому тривалість лікування становить від року до двох років. При складних порушеннях прикусу брекети носять 2–2,5 року.

Брекет системи

Скільки коштують брекети?

Увесь перелік вартості конструкцій можна подивитися трохи вище на цій сторінці або в розділі «Ціни». Якщо говорити про загальну тенденцію, то чим менше помітна система, тим більша вартість брекетів.

Найбюджетніші – стандартні вестибулярні брекети: ціна в нашій стоматології – 8900 грн (на одну щелепу). Найдорожче обійдеться виправлення прикусу лінгвальними апаратами – ціни близько 30–50 тис. грн.

Догляд за брекетами

Перед установленням ортодонтичних апаратів стоматолог розповідає, як відбуватиметься вирівнювання зубів, а потім пояснює нюанси догляду за брекетами. Щоб правильно почистити всі елементи ортоконструкції, тільки зубної щітки і пасти недостатньо, потрібен цілий ряд спеціальних пристосувань:
 • щітка V-подібної форми;
 • міжзубний йоржик;;
 • монопучкова щітка;
 • стоматологічна нитка (флосс);
 • дзеркальце

Краще придбати готовий комплект і зберігати в косметичці або пластиковому контейнері. Чистити брекети потрібно після кожного прийому їжі. Будь-яке запитання щодо догляду за зубами ви можете поставити під час візиту до ортодонта.

Вирівнування зубів

Поставити брекети в Києві: як записатися на прийом до Healthy Dent

Запис до нашої стоматології здійснюється за телефоном або через форму на сайті. Зателефонуйте нам або, якщо вам зручніше, ми самі зателефонуємо./p>

Чекаємо вас на консультацію в нашій стоматології: приходьте самі та приводьте дітей. До речі, перший огляд стану прикусу в дитини проводиться ортодонтом у 4–5 років, коли виявити проблему можна на ранній стадії, а потім – швидко і відносно просто усунути її.

Якщо ви помітили, що з віком у вас почали викривлятись або розходитися зуби (наприклад, після видалення), рекомендуємо записатися на консультацію до лікаря-ортодонта, і він розповість, як вирівняти зуби.

Ваша гарна посмішка – ваша найкраща зброя і найбажаніша нагорода для вашого стоматолога.

Часті питання про вирівнювання зубів:
Скільки коштує установка брекетів у Києві?
Самі бюджетні - стандартні вестибулярні брекети: ціна в нашій стоматології - 8900 грн (на одну щелепу). Найдорожче обійдеться виправлення прикусу лінгвальними апаратами - ціни від 30 тис. Грн. Весь перелік вартості конструкцій можна подивитися трохи вище на цій сторінці або в розділі «Ціни». Якщо говорити про загальну тенденцію, то чим менше помітна система, тим більше вартість брекетів.
Що потрібно зробити перед тим як поставити брекети?
Потрібно зробити панорамний знімок зубів і діагностику ротової порожнини і, за необхідності, провести лікування ротової порожнини (поставити пломби), а так само зробити чистку зубів.
У якому віці найкраще ставити брекети?
Оптимальний вік 12-13 років, поки організм активно росте. Тоді лікування дає максимальний ефект. Але не раніше прорізування всіх постійних зубів. Варто зауважити, що для установки брекетів немає верхньої межі віку. Можна вирівнювати зуби і в дорослому віці.
Чи можна ставити брекети в 40 років?
У ортодонтичного лікування немає вікових обмежень і протипоказань. У 40 літніх пацієнтів є певні особливості під час установки брекетів і після під час корекції. Про них на прийомі розповість вам ортодонт.
Коли ставити брекети дорослому?
Обмежень в установці брекетів за віком у дорослих пацієнтів немає. Показанням до вирівнювання є наявність зубів, які необхідно вирівняти і привести в правильне положення.
Выполненные работы
Шанина Серафима Александровна
Шанина Серафима Александровна
Стоматолог-ортодонт. Действующий член Ассоциации ортодонтов Украины
Шанина Серафима Александровна
Шанина Серафима Александровна
Стоматолог-ортодонт. Действующий член Ассоциации ортодонтов Украины
Шанина Серафима Александровна
Шанина Серафима Александровна
Стоматолог-ортодонт. Действующий член Ассоциации ортодонтов Украины
Вирівнювання зубів
Консультація ортодонта
Безкоштовно
Заміна дуги
від 300 до 900
Активація, корекція знімного ортодонтичного апарату
від 500
Зняття відтисків альгінатною масою
від 350
Зняття відтисків С силіконовою масою
від 450
Активація брекет-системи
від 550
Знімний ортодонтичний апарат з гвинтом
від 6500
Апарати для вирівнювання зубів в молочному прикусі
від 5100
Брекети металеві (о/ч)
10500 грн
Брекети Damon самолігуючі металеві о/ч
від 17 900
19 700 грн

Акція

Брекети Damon самолігуючі керамічні о/ч
від 26 900
29 200 грн

Акція

Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.

Догляд за брекетами

Природа іноді помиляється – це факт. На щастя, багато «недосконалостей» можна виправити завдяки досягненням сучасної науки. Тим, хто не може похвалитись ідеальною посмішкою через проблеми прикусу, стоматологи рекомендують встановлення брекетів. Усього рік-два, і ви – володар красивих рівних зубів. Метод ефективний для дітей і дорослих, але є головна умова: правильний догляд за брекетами. Ми розповімо, як і чим чистити брекет-системи. Навчимо азам догляду за імплантами і знімними протезами.