Неприємний запах з рота: вся правда про проблему

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Гігієніст-пародонтолог

Неприємний запах з рота

Люди будь-якого віку і статі, і продавець у супермаркеті, і голлівудська суперзірка стикаються, по суті, з одними і тими самими проблемами. Неприємний запах з рота – одна з таких неприємностей. Звичайно, м'ятні льодяники або спреї допомагають на деякий час освіжити дихання, але виграти битву – не означає виграти війну. Ми розповімо, чому з'являється ця проблема і як прибрати неприємний запах з рота.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent










Запах з рота: причини появи «амбре»

Несвіже дихання – поширене явище, на жаль. У медицині навіть є спеціальний термін для цієї проблеми – галітоз. Сталося це в 1920 році, коли почалася рекламна кампанія з просування ополіскувача для рота «Лістерин». Минуло сто років: лосьйон як і раніше популярний, та й галітоз нікуди не подівся. Хоча термін і схожий на назву хвороби, проте насправді це не захворювання, а лише симптом процесів, які відбуваються в організмі.

Причин появи неприємного запаху – маса: від самих невинних до патологічних змін внутрішніх органів. Щоб усунути галітоз, потрібно спочатку визначити, чому з'явився неприємний запах.

Причини галітозу:

1. Погана гігієна порожнини рота.

Найпоширеніша причина. На нечищених зубах скупчуються залишки їжі та розмножуються бактерії. Унаслідок цього з'являється запах з рота вранці, і якщо не приділяти належної уваги гігієні, то галітоз стане постійним супутником на кожний день.

2. Хвороби зубів.

Запущений карієс, гінгівіт, пародонтоз, захворювання ясен, а також проблемні протези та інші ортодонтичні конструкції стають причиною неприємного запаху з рота.

неприємний запах з рота

3. Інші захворювання.

Галітоз з'являється при хворобах шлунково-кишкового тракту, верхніх дихальних шляхів, нирковій недостатності, цукровому діабеті, онкологічних недугах. Також проблема може бути спровокована прийомом ліків, які викликають сухість у роті.

4. Звички і спосіб життя.

Кажуть, посієш звичку – пожнеш характер. Ми не впевнені щодо характеру, але смердючий запах з рота при деяких звичках забезпечений. Причиною галітозу може стати пристрасть до кави і сигарет, страв із часником або іншими ароматними спеціями. Однак неприємний запах з рота з'являється не тільки від з'їдених продуктів, але і від відсутності їжі, наприклад при голодуванні. Дефіцит слини і зміна її хімічного складу призводять до галітозу.

Важливо знати не тільки чому смердить з рота, але і як, адже відтінки запаху теж мають значення. Наприклад, запах ацетону вказує на проблеми з печінкою або жовчним міхуром, це симптом ацетонемічного синдрому. Тим не менше, найбільш тривожний – солодкуватий запах з рота, який з'являється, коли організм украй виснажений: так проявляються гепатит і небезпечні патології печінки.

Запах з рота у дитини

У дітей, навіть у немовлят, може з'являтися неприємний запах з рота. Якщо дитина з'їла страву з часником або виноград – не варто турбуватись, адже специфічний запах пройде сам по собі. Але іноді несвіже дихання сигналізує про більш серйозні проблеми: гнійну ангіну або гайморит.

Навіть при банальному нежиті малюк дихає ротом, слина пересихає, бактерії розмножуються в рази швидше і з'являється неприємний запах з рота у дитини. Найпопулярніші причини дитячого галітозу такі, як і у дорослих, – поганий догляд за зубами і стоматологічні хвороби.

Галітоз фото

Як прибрати запах з рота: виграти не битву, а війну

Головне правило боротьби з галітозом – усунути причину, яка викликає неприємний запах із рота. В одних випадках проблема вирішується просто, вистачає одного візиту до лікаря, в інших – доведеться спочатку вилікувати хронічні захворювання і стабілізувати стан організму.

Галітоз: лікування

Що робити, щоб неприємний запах з рота зник назавжди:

  • правильно доглядати за зубами: чистити зуби двічі на день недостатньо, потрібно також видаляти наліт з язика; необхідно мінімум раз на 6 місяців робити професійне чищення зубів у стоматології;
  • вчасно лікувати стоматологічні хвороби: карієс, пародонтоз, гінгівіт, хвороби ясен;
  • вилікувати хвороби, що призводять до галітозу: тонзиліт, гастрит, ангіну, хвороби нирок, печінки, підшлункової залози;
  • обмежити вживання специфічних продуктів: наприклад кави, часнику, м'яса; необхідно чистити зуби після вживання їжі з різким запахом;
  • не допускати пересихання носоглотки: пити рідину, підтримувати вологість у приміщенні на рівні 50–70%.

Галітоз не робить знижки на стать, вік або статус, він може з'явитись у кожного. Однак це не привід засмучуватись, а гучне попередження про те, що потрібно звернути увагу на своє здоров'я. Усуньте причину – і неприємний запах з рота переможений!

Із цією статтею також читають:

Види та стадії пародонтиту: як розпізнати ворога в обличчя

Пародонтологія: основні захворювання та способи лікування

Пульпіт – симптоми хвороби, профілактика та лікування

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом










 

Відгуки на тему
Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №122
4

Обращалась в эту клинику с острой болью, пришла сюда так как живу недалhttps://goo.gl/maps/cNDcAA3T3t2MKorSAеко. Общее впечатление положительное, лечение провели качественно, быстро и безболезненно. Персонал приятный, цены адекватные, мне понравилось.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №123
В
5

Отреставрировали 3 зуба. Понравилось, что четко дали понять где можно сэкономить, а где не стоит. Остался доволен этой клиникой. Смело могу рекомендовать.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №129
Статті на тему
Пульпіт і його симптоми

Нерви можуть здати не тільки у людини, але й у зуба. Як це проявляється? – Найсильнішим зубним болем, коли готовий посеред ночі бігти до стоматолога, щоб лікар полегшив страждання. Пульпіт – одна з найпоширеніших зубних хвороб, але більшість дізнається про неї тільки у стоматологічному кріслі. Тим часом проблему простіше попередити, не доводячи до крайнощів. Ми розповімо про основні симптоми, як вилікувати пульпіт і, звичайно, про профілактичні дії.

 

Періодонтит: симптоми і лікування

Періодонтит є підступним: знають про цю хворобу в основному лише ті, кому довелося «обличчям до обличчя» стикнутися з недугою. Раніше, щоб позбутися болю, потрібно було видаляти зуб. Сучасні методи дозволяють у більшості випадків вилікувати періодонтит і зберегти зуб. Хочете дізнатися, що таке періодонтит, які форми він приймає і як лікують захворювання в наші дні – прочитайте цю статтю.