Центр імплантації
та протезування
Київ, ст. м. Печерська Євгена Коновальця 23
Щоденно 09:00-20:00
Центр імплантації
та протезування
Меню / Послуги/
Діагностика
Діагностика
Імплантація зубів
Імплантація зубів
Протезування зубів
Протезування зубів
Ідеальна посмішка
Ідеальна посмішка
Лікування зубів
Лікування зубів
Лікування ясен
Лікування ясен
Хірургія
Хірургія
Вирівнювання зубів
Вирівнювання зубів
Дитяча стоматологія
Дитяча стоматологія
Чистка зубів
Чистка зубів
Як видалити зубний камінь

Як видалити зубний камінь швидко, якісно і без болю

Чистка зубів
Ротова порожнина
Автор статті
Юдін Михайло Юрійович
Головний лікар
Юдін Михайло Юрійович
Рецензент статті
Масловська Вікторія Андріївна

Чистите зуби як годиться, два рази на день, але посмішка тьмяніє? Стоматологи відразу скажуть, у чому справа: винні тверді зубні відкладення. Жодна, навіть найпросунутіша, зубна щітка не може ідеально вичистити ротову порожнину. Неторканими залишаються більше 30% відкладень на зубах. У підсумку всього через два тижні такий «залишковий» наліт твердне і стає зубним каменем.

Про те, що таке зубний камінь, як його не допустити і як його позбутися, розповідають фахівці Healthy Dent.

 

Чому з'являється зубний камінь

Камінь на зубах утворюється так: дрібні частинки їжі покривають емаль тонким шаром. Якщо вчасно не видалити цю суміш, вона мінералізуєтся і стає дуже щільною. Розпізнати камінь просто: на внутрішній стороні зубів і в лунках добре помітний наліт, який навіть зубочисткою не прибирається з поверхні зуба.

Для утворення справжніх каменів достатньо 4–6 місяців (ось чому фахівці радять обов'язково відвідувати стоматолога раз на півроку). Камені на зубах – це неестетично (шорстка поверхня, темні зуби), а ще загрожує появою карієсу, пародонтиту та інших захворювань ротової порожнини.

Камінь дуже демократичний: для нього не мають значення вік і стать – зубний наліт з'являється у дітей і дорослих, чоловіків і жінок у будь-якому куточку планети. Однак є «група ризику» – люди, у яких камені на зубах утворюються в рази частіше.

Причини утворення зубного каменю:

  • недбалий або нерегулярний догляд за ротовою порожниною;
  • куріння
  • вживання продуктів з високим вмістом вуглеводів (солодка газована вода, цукерки, випічка);
  • переважання м'якої їжі в раціоні;
  • звичка жувати на одну сторону (камінь утворюється на «незавантаженій» стороні щелепи);
  • порушення сольового обміну в організмі.

Найефективніші методи видалення зубних відкладень

Можна, звичайно, проводити найсміливіші експерименти на власних зубах, думаючи, як позбутися зубного каменю народними способами. Але досвід стоматологів показує, що очікуваного ефекту такі методи не дають, а ось пошкодити зубну емаль можна запросто. Отже, лікарі рекомендують не економити на власному здоров'ї та проводити професійне чищення зубів. Достатньо однієї процедури 1–2 рази на рік, щоб зуби залишались і сяючими, і здоровими.

Є кілька варіантів кабінетного чищення. Розповімо про дві сучасні процедури видалення зубного каменю, які з успіхом застосовуються у клініці «Хелсі Дент».

Апаратне чищення Air Flow: головні плюси

Видалення каменю піскоструменевим апаратом Air Flow дозволяє очистити всю поверхню зубів, адже відкладення утворюються не тільки на видимій стороні емалі, але і в під’ясенній області. На зуб розпилюється абразивна речовина (в основі – сода або бікарбонат натрію). Під тиском повітря і води тверді частинки нальоту відлітають від зуба і відразу змиваються водою.

Зуби стають абсолютно чистими, навіть у найвіддаленіших місцях, куди не добирається зубна щітка. Після застосування апарату «Еір Флоу» лікар покриває емаль спеціальними фтор-лаком або гелем, які надійно захищають зуби від дії бактерій.

Усього за півгодини пацієнт отримує блискучі гладенькі зуби, помітно посвітлілу посмішку (на 1-2 тони) і свіжий подих. Тих, хто жахливо боїться болю у стоматологічному кріслі, поспішаємо заспокоїти: процедура абсолютно безболісна, навіть місцева анестезія не потрібна.

PROPHYpearls – розкішний догляд за зубами

Тим, хто хоче побалувати свої зубки luxury-процедурою, лікарі рекомендують новинку – професійне чищення PROPHYpearls. Ґрунтується метод на застосуванні спеціального порошку, в основі якого – дрібні (до 120 мкм) кулясті частки, що дозволяють видалити зубний наліт ретельно і безпечно для емалі. Препарат розпорошується під кутом 10–60°С до поверхні зуба. «Перлини» порошку мають пористу структуру, потрапляючи на зуб, вони скочуються по ньому, вбираючи в себе всі відкладення за принципом «снігової кулі».

професійне чищення PROPHYpearls.

На час процедури стоматолог ізолює губи і ясна пацієнта м'яким захистом – ретрактором оптрагейт. Приємна різниця порівняно з жорсткими пластиковими розширювачами. У складі OptraGate немає латексу, матеріал гіпоалергенний. Його еластичність дозволяє не обмежувати рухливість щелепи, тому пацієнт відчуває себе комфортно у стоматологічному кріслі.

Цікавитесь, як очистити зуби від каменю за максимально короткий час, – вибирайте метод PROPHYpearls!

Профілактика зубного каменю: секрети променистої посмішки

Щоб назавжди забути про зубний камінь, потрібно дотримуватися всього кількох правил:

  • Чистити зуби щіткою 2 рази на день. Разом зі звичайною зубною пастою можна використовувати і спеціальну пасту, що перешкоджає утворенню нальоту. Правда, з останньою краще не перестаратися – не частіше 1-2 разів на тиждень.
  • Після кожного перекусу (особливо солодкими продуктами) чистити зуби флоссом або полоскати ополіскувачем.
  • Їсти більше твердої їжі (свіжі овочі та фрукти) – це найкраща природна «зубна щітка». Наприклад, вживання одного яблука на день здатне знизити ризик утворення каменю на 20%!
  • Робити клінічне чищення мінімум раз на півроку.

Як видаляють зубний камінь в стоматології

Зубний камінь стане просто спогадом, якщо регулярно відвідувати клініку для професійного чищення і не забувати про правила догляду за ротовою порожниною. Дозвольте своїм зубам сяяти чистотою і здоров'ям!