Центр імплантації
та протезування
Київ, ст. м. Печерська Євгена Коновальця 23
Щоденно 09:00-20:00
Центр імплантації
та протезування
Меню / Послуги/
Діагностика
Діагностика
Імплантація зубів
Імплантація зубів
Протезування зубів
Протезування зубів
Ідеальна посмішка
Ідеальна посмішка
Лікування зубів
Лікування зубів
Лікування ясен
Лікування ясен
Хірургія
Хірургія
Вирівнювання зубів
Вирівнювання зубів
Дитяча стоматологія
Дитяча стоматологія
Чистка зубів
Чистка зубів
Як вибрати зубну щітку?

Як вибрати зубну щітку?

Чистка зубів
Ротова порожнина
Автор статті
Юдін Михайло Юрійович
Головний лікар
Юдін Михайло Юрійович
Рецензент статті
Масловська Вікторія Андріївна

Від багатьох моїх знайомих, не стоматологів, часто чую: я купив іригатор, мені подарували іригатор, хочу іригатор на день народження.

Для тих, хто не в курсі, – це, простіше кажучи, професійні електричні зубні щітки з насадками, які допомагають чистити зуби більш ретельно, ніж робите ви, застосовуючи звичайну зубну щітку. Найчастіше цей інструмент має ще й резервуар з водою (вбудований або стаціонарний), тому чищення проходить з різною інтенсивністю струменя води.

Чи результативний іригатор?

Так, якщо ним постійно користуватись, а не тільки один місяць. Він особливо ефективний при носінні брекетів, при догляді за імплантами, а також добре очищає ротову порожнину і попереджає захворювання ясен.

На моїй практиці тільки 3 людини з 10, які придбали іригатор, користуються ним на постійній основі. Отже, перед тим, як вибирати електричну зубну щітку, чесно скажіть собі, чи будете нею користуватись. Якщо ви системна людина, тоді однозначно раджу купувати такі зубні електрощітки.

А тим, хто віддає перевагу класичному догляду за ротовою порожниною, я розповім, яка, на мою думку, зубна щітка є найкращою і як її підібрати.

Іригатор

 

3 кроки, як вибрати електричну зубну щітку

  1. Визначтеся, кому ви купуєте щітку. Щітки для дітей і дорослих відрізняються не тільки розміром, але й довжиною, діаметром щетинок, а отже, й інтенсивністю впливу на емаль і ясна (твердістю).
  2. Визначтеся, для якої мети потрібна щітка. Справа в тому, що гігієнічні щітки бувають не тільки для щоденного використання, але й для конкретних цілей (наприклад, для очищення брекетів). Звертайте на це увагу при виборі. Виробники вказують усе в описанні.
  3. Вибирайте відповідну жорсткість щетинок. Вона залежить від їх діаметра – чим він більший, тим жорсткішим є чищення. Як зрозуміти, яку жорсткість обрати? Скажімо так, найчастіше це пізнається завдяки досвіду. Однак якщо у вас чутливі ясна, то однозначно потрібно брати мінімальну жорсткість

Яку зубну щітку рекомендують стоматологи

CURADEN – швейцарські зубні щітки, якими користується вся моя сім'я. І це не просто так. Компанія CURADEN виробляє професійні засоби для гігієни ротової порожнини, починаючи із зубних щіток та паст і закінчуючи міжзубними ортодонтичними йоржиками для чищення зубів у домашніх умовах.

Зубні щітки CURADEN виробляються під брендом CURAPROX. Що особливо хочу відзначити, так це гранично невелику товщину і пружність щетинок. Після чищення ви дійсно відчуєте гладкість емалі та чистоту, ворсинки ніби «пробираються» між зубами і досконально прибирають наліт. Усьому причина – тонкі та м'які щетинки із запатентованого матеріалу CUREN.

Щітки Curaden

Якщо у вас є інший улюблений виробник щіток, вибирайте інструмент з його асортименту, головне – робіть це правильно. Сподіваюся, невеликий список рекомендацій від професійного стоматолога вам у цьому допоможе.