Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent
Не терпіть дискомфорт на язиці
* Адміністратор Healthy Dent зв’яжеться з вами протягом 20 хвилин, щоб підтвердити запис
Язик пече так, ніби в роті стручок перцю чилі, але ви при цьому навіть молока не пили? Це не смакові галюцинації, так проявляється глосалгія. Ця стоматологічна патологія спричиняє масу неприємних відчуттів пацієнту, але при правильному лікуванні хворобу можна перемогти, і симптоми зникнуть.
Біль та інші неприємні відчуття в зоні язика виникають при глосалгії, або глосодинії. Це дві назви однієї хвороби: «глос» – «мова» в перекладі з грецької, а коріння «алгос» і «один» означають «біль». Глосалгія – це функціональне порушення, без органічних змін органу, простіше кажучи, порушуються функції язика, а його структура залишається здоровою.
Глосодинія не виникає сама по собі, а завжди зумовлюється хворобою-провокатором або іншою причиною. Головні провокатори – захворювання травної та ендокринної систем.
Хвороба також може бути викликана:
Біль і дискомфорт у зоні язика – головні ознаки, за якими діагностується глосодинія. Хворі скаржаться на печіння, оніміння, поколювання і пощипування в язиці, причому під час їжі ці неприємні відчуття зникають. Зазвичай пече і поколює збоку і на кінчику язика, набагато рідше – біля кореня і на спинці язика. Деякі пацієнти замість того, щоб звернутися до лікаря і почати лікування глосалгії, намагаються заглушити біль «заїданням», що призводить до появи надмірної ваги і навіть булімії.
За якими ще ознаками визначається глосодинія:
Крім проблем, пов'язаних з язиком, у пацієнтів часто виявляються:
Факт, який до цих пір не знайшов наукового пояснення: у жінок стомалгія, або глосодинія, зустрічається у 6 разів частіше, ніж у чоловіків. Причому страждають пацієнтки, яким за 40 років, у молодих жінок хвороба діагностується вкрай рідко.
Стоматологи знають, що досить знайти та усунути першопричину глосалгії, й неприємні відчуття в язиці зникнуть. На першому прийомі лікар вивчає історію хвороби, збирає анамнез пацієнта, призначає аналізи слини, крові та сечі. За необхідності проводиться додаткова діагностика організму: УЗД, КТ, МРТ та інші дослідження.
При огляді ротової порожнини стоматолог повинен виключити інші захворювання: травми язика, патологічний прикус, остеохондроз шийного відділу хребта.
Коли виявили, чим викликана стомалгія, починають лікування першопричини. Щоб усунути неприємні симптоми, проводять фізіотерапевтичні процедури і медикаментозне лікування глосалгії. На цьому етапі стоматолог часто залучає профільних лікарів.
Ефективним є застосування:
Які конкретно препарати при глосалгії слід призначити, лікар визначає залежно від симптомів. До курсу фізіотерапевтичного лікування входять:
Рекомендуємо всім, хто відчуває дискомфорт у зоні язика, відразу звертатися за медичною допомогою, адже прогноз щодо лікування глосодинії є сприятливим. Краще відразу вирішити проблему і відчути полегшення, ніж роками терпіти біль.
Із цією статтею також читають: