Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Гігієніст-пародонтолог

Головні правила чищення зубів

Кожний день ми чистимо зуби. Прості дії, знайомі кожному з дитинства: дістав зубну щітку, видавив пасту і потер зуби. Звідки ж тоді береться наліт і карієс? Щоб зуби завжди були «у формі», потрібно правильно їх чистити. Тоді і професійне чищення зубів можна буде робити набагато рідше. Про те, як це відбувається і скільки разів потрібно чистити зуби, ми розповімо далі.

Якщо ж вас цікавить як доглядати за брекетами або інші важливі питання, то в нашому блозі ви зможете знайти багато відповідей. Або ж записатися на безкоштовну консультацію.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Коли потрібно чистити зуби

Стоматологи знають, скільки бактерій утворюється в роті після будь-якого перекусу. В ідеалі потрібно чистити зуби після кожного прийому їжі.

Однак зубна щітка і паста навряд чи будуть доречними десь іще, крім ванної кімнати. Саме тому фахівці рекомендують чистити зуби двічі: вранці та перед сном. На роботі й навчанні, у кафе можна використовувати інші засоби гігієни, про які розповімо далі.

Ще одна дилема: коли чистити зуби – до чи після сніданку? Якщо хочете з раннього ранку відчути свіжість у роті – тоді до сніданку. Але якщо врахувати, що мета чищення – прибрати наліт і залишки їжі, тоді після сніданку, звичайно. Цієї думки дотримуються більшість стоматологів у наші дні.

Проста інструкція – 7 кроків

Мета грамотного чищення – прибирати мікрочастинки і бактерії, а не заганяти їх ще далі у стики між зубами. Отже, запам'ятайте: рухи по емалі повинні бути вертикальними, а не горизонтальними. На зуб з кожного боку припадає 10 рухів щітки.

Як правильно чистити зуби: поради стоматолога

Алгоритм дій:

  1. Намочіть зубну щітку і видавіть трохи пасти (0,5 см або горошина).
  2. До найдальших верхніх зубів прикладіть щітку під кутом 45 градусів.
  3. З внутрішньої сторони потрібно пройтися змітаючими рухами зверху вниз. Таким чином очищаєте верхній ряд.
  4. Аналогічно обробляється внутрішня частина зубів знизу, тільки рухи виконуються знизу вгору.
  5. Жувальну поверхню чистять щіткою в напрямі вперед-назад.
  6. Наліт з «лицьової» сторони знімають вертикальними рухами від ясен. Спочатку – верхню щелепу, потім – нижню.
  7. Завершальний штрих – полірування зовнішньої поверхні зубів. Робити це потрібно акуратно круговими рухами щітки при зімкнутих зубах.

Додатково до щітки і пасти: інші способи догляду за зубами

З основними правилами роботи щіткою познайомилися, тепер розповімо про додатковий догляд за зубами.

Що робити після чищення зубів

Наші рекомендації після чищення зубів:
  • далеко від дому альтернативою зубній щітці будуть флос (зубна нитка) або зубочистка;
  • полоскання рота лосьйоном після чищення або прийому їжі допоможе зберегти дихання свіжим, а зуби – захищеними;
  • якщо під рукою немає нічого з перерахованого раніше, після їжі потрібно просто обполоснути рот водою.

Як і коли потрібно чистити зуби – ви вже знаєте. Залишилося тільки скористатися нашими рекомендаціями, і ваша усмішка завжди буде бездоганною!

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
Н
5

Быстрая и качечственная чистка, я в восторге, по сервису: в кабинете комфортно и чисто

Х
5

Дуже приємна, сучасна клініка з нормальними цінами. Постійно бачу, що у них акції на щось цікаве, але мені поки що, слава Богу, не потрібні, крім чищення. Живу на Оболоні, але все одно приїжджаю лікуватися сюди, рекомендую всім!

Статті на тему
Від чого залежить колір зубів

А ви знаєте, що білосніжні зуби – це рекламний міф? «Зубні» експерти-стоматологи заявляють: у природі немає ідеально білих зубів. Натуральна емаль – мультихромна і залежить від ступеня мінералізації тканини.

Поверхня зуба здатна пропускати світло, яке, заломлюючись, створює особливий відтінок (від блакитного до жовто-помаранчевого).

відбілити зуби в домашніх умовах

Летять роки, а сліпуча посмішка Мерилін Монро не виходить з моди. Промениста посмішка – символ життєвого успіху, респектабельності та впевненості в собі. І йдеться не тільки про зірок кіно. Кожному хочеться мати красиві білосніжні зуби, але тільки як досягти «голлівудського» блиску? Способів безліч, та далеко не всі з них дають бажаний результат. Ми розповімо, як швидко відбілити зуби  і витратити при цьому мінімум зусиль.