Як правильно чистити зуби: секрети звичайної процедури

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Гігієніст-пародонтолог

Головні правила чищення зубів

Кожний день ми чистимо зуби. Прості дії, знайомі кожному з дитинства: дістав зубну щітку, видавив пасту і потер зуби. Звідки ж тоді береться наліт і карієс? Щоб зуби завжди були «у формі», потрібно правильно їх чистити. Тоді і професійне чищення зубів можна буде робити набагато рідше. Про те, як це відбувається і скільки разів потрібно чистити зуби, ми розповімо далі.

Якщо ж вас цікавить як доглядати за брекетами або інші важливі питання, то в нашому блозі ви зможете знайти багато відповідей. Або ж записатися на безкоштовну консультацію.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent










Коли потрібно чистити зуби

Стоматологи знають, скільки бактерій утворюється в роті після будь-якого перекусу. В ідеалі потрібно чистити зуби після кожного прийому їжі.

Однак зубна щітка і паста навряд чи будуть доречними десь іще, крім ванної кімнати. Саме тому фахівці рекомендують чистити зуби двічі: вранці та перед сном. На роботі й навчанні, у кафе можна використовувати інші засоби гігієни, про які розповімо далі.

Ще одна дилема: коли чистити зуби – до чи після сніданку? Якщо хочете з раннього ранку відчути свіжість у роті – тоді до сніданку. Але якщо врахувати, що мета чищення – прибрати наліт і залишки їжі, тоді після сніданку, звичайно. Цієї думки дотримуються більшість стоматологів у наші дні.

Проста інструкція – 7 кроків

Мета грамотного чищення – прибирати мікрочастинки і бактерії, а не заганяти їх ще далі у стики між зубами. Отже, запам'ятайте: рухи по емалі повинні бути вертикальними, а не горизонтальними. На зуб з кожного боку припадає 10 рухів щітки.

Як правильно чистити зуби: поради стоматолога

Алгоритм дій:

  1. Намочіть зубну щітку і видавіть трохи пасти (0,5 см або горошина).
  2. До найдальших верхніх зубів прикладіть щітку під кутом 45 градусів.
  3. З внутрішньої сторони потрібно пройтися змітаючими рухами зверху вниз. Таким чином очищаєте верхній ряд.
  4. Аналогічно обробляється внутрішня частина зубів знизу, тільки рухи виконуються знизу вгору.
  5. Жувальну поверхню чистять щіткою в напрямі вперед-назад.
  6. Наліт з «лицьової» сторони знімають вертикальними рухами від ясен. Спочатку – верхню щелепу, потім – нижню.
  7. Завершальний штрих – полірування зовнішньої поверхні зубів. Робити це потрібно акуратно круговими рухами щітки при зімкнутих зубах.

Додатково до щітки і пасти: інші способи догляду за зубами

З основними правилами роботи щіткою познайомилися, тепер розповімо про додатковий догляд за зубами.

Що робити після чищення зубів

Наші рекомендації після чищення зубів:
  • далеко від дому альтернативою зубній щітці будуть флос (зубна нитка) або зубочистка;
  • полоскання рота лосьйоном після чищення або прийому їжі допоможе зберегти дихання свіжим, а зуби – захищеними;
  • якщо під рукою немає нічого з перерахованого раніше, після їжі потрібно просто обполоснути рот водою.

Як і коли потрібно чистити зуби – ви вже знаєте. Залишилося тільки скористатися нашими рекомендаціями, і ваша усмішка завжди буде бездоганною!

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом










Відгуки на тему
О
3

Сделала 18.02 гигиеническую чистку зубов и через неделю пошла к зубному врачу делать пломбы.

Врач сказала, что камни не почистили, и отправила меня на повторную чистку. Вообщем полная халтура, категорически не рекомендую!!!!

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №8
M
5

Суперклініка. Зайшла на чищення – задоволена і роботою лікаря Оксани Петрівни, і спецпропозицією на «ейрфло». Шикарна ціна, скільки не шукала – дешевше за цю процедуру в гідних клініках не знайшла. Ідіть – не пошкодуєте!

Статті на тему
Від чого залежить колір зубів

А ви знаєте, що білосніжні зуби – це рекламний міф? «Зубні» експерти-стоматологи заявляють: у природі немає ідеально білих зубів. Натуральна емаль – мультихромна і залежить від ступеня мінералізації тканини.

Поверхня зуба здатна пропускати світло, яке, заломлюючись, створює особливий відтінок (від блакитного до жовто-помаранчевого).

відбілити зуби в домашніх умовах

Летять роки, а сліпуча посмішка Мерилін Монро не виходить з моди. Промениста посмішка – символ життєвого успіху, респектабельності та впевненості в собі. І йдеться не тільки про зірок кіно. Кожному хочеться мати красиві білосніжні зуби, але тільки як досягти «голлівудського» блиску? Способів безліч, та далеко не всі з них дають бажаний результат. Ми розповімо, як швидко відбілити зуби  і витратити при цьому мінімум зусиль.