Базальна імплантація – лікування в один етап

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Хірург-імплантолог, заст.головного лікаря з лікувальних питань

Базальна імплантація – лікування в один етап

Базальна імплантація – це варіант відновлення зубного ряду за повної відсутності зубів і нестачі кісткової тканини в пацієнта. По суті, для людей з такими особливостями – це шанс не вдаватися до процедури синус-ліфтингу – нарощування кісткової тканини перед встановленням зубних імплантатів.

Це стає можливим завдяки вживлення імпланту в базальний (нижній) шар кістки та особливому його там закріпленню.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Чим відрізняються базальні імпланти від звичайних

Головні відмінності базального імпланта полягають у його будові та металі, з якого з якого він виготовлений. Формою визначається і спосіб установлення.

Якщо класичний імплант має гвинтоподібну форму і встановлюється методом вкручування у ясна, то базальний виглядає як штифт з основою. Цей штифт установлюється в щелепу, а на нього ставлять один або більше зубних мостів.

Виглядає базальний імплант так.

Базальний імплант встановлення

Що ж стосується матеріалу, базальний імплантат виготовляють не з чистого титану, а з його м'якого сплаву з ванадієм і алюмінієм. Конструкцію надійно закріплено в кістці, незважаючи на те, що спосіб кріплення відрізняється від класичного.

Строки встановлення

Базальна імплантація зубів вважається одноетапною процедурою. Встановлення відбувається за 1–3 відвідування. Проте потрібно враховувати, що для цього потрібна підготовка. Перед імплантацією необхідно вилікувати захворювання зубів і ясен, здати аналіз крові та зробити КТ порожнини рота для виключення всіх можливих ризиків.

Виготовлення самого імпланту – теж справа не швидка. Як і для класичних, для базальних імплантів знімають відбитки і створюють 3D-модель. Зате саме приживлення, як і встановлення, займає всього кілька днів.

Що потрібно враховувати

У зв'язку з тим, що в Україні не особливо поширена базальна імплантація, відгуки пацієнтів про неї знайти не так просто. Ми ділимося з вами кількома важливими моментами, які повинен враховувати кожен пацієнт, який вирішив установити базальні імпланти..

  • Вибір клініки для встановлення слід проводити особливо ретельно. Хоча в європейських країнах базальна імплантація є досить поширеною, у нас її практикують рідко. Для якісного встановлення дуже важливою є компетенція лікаря. Ми в Healthy Dent допоможемо визначити, чи підійде вам даний вид імплантації, а в разі необхідності підберемо альтернативну процедуру для вашого клінічного випадку.
  • Базальна імплантація не підходить, якщо вам потрібно встановити тільки один зуб. Її використовують для відновлення від трьох відсутніх зубів у ряду.
  • За будь-якої імплантації є ризик відторгнення. Якщо станеться відторгнення базального імпланту, пацієнту доведеться звернутися до процедури, якої він хотів уникнути, – провести остеопластику (нарощування кістки).
  • Травми обличчя і куріння після імплантації протипоказані – вони зменшують відсоток приживлюваності.

Як встановлюютьбазальний імплант

Незважаючи на суперечливі моменти, базальна імплантація має істотні плюси:

  1. Швидке встановлення. Як ми вже говорили, знайти клініку, в якій вам запропонують базальне встановлення імплантів, не так просто. Швидше за все, доведеться відвідати такі великі міста, як Київ, Харків, Одеса або інші обласні центри. Можливість установити імпланти максимум за три заходи – це істотна перевага для пацієнтів, шлях до клініки для яких є не настільки близьким.
  2. Невисока ціна порівняно з класичними імплантами. Швидкість установлення допомагає істотно знизити ціну процедури імплантації.
  3. Малоінвазивність установлення і швидке загоєння. Дозволять швидко повернуться до звичайного ритму життя, посміхатись і сміливо жувати їжу.
  4. Можливість відновлення зубного ряду в пацієнтів з атрофованою кістковою тканиною. Базальні імпланти – це гідна альтернатива класичній імплантації із застосуванням остеопластики.

Як бачите, метод, безсумнівно, хороший, але вимагає тривалої підготовки і ретельного вибору клініки, в якій базальну імплантацію проведуть професіонали.

Якщо зважилися відновити зуби за допомогою імплантації, але сумніваєтесь, який метод ваш, приходьте до Healthy Dent. Наші фахівці проведуть комплексне обстеження і порадять найкраще для вас вирішення питання.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
О
0

Пришел по страховке удалять зуб с перспективой в будущем поставить имплант. Но к моему большому удивлению, мне предложили поставить сразу имплант на место удаленного зуба и через 3 месяца я с новым зубом. Теперь только к вам!

Т
0

Після 2-х пологів посипалися 3 зуби, вимушена була звернутися в цю стоматології  і жодного разу не пошкодувала! Тепер я володарка шикарної посмішки, завдяки Хелсі Дент

Статті на тему
Анестезія у стоматології

Добре зафіксований пацієнт не потребує анестезії

Відомий лікарський жарт втратив актуальність з появою нових засобів і методів знеболення при лікуванні зубів. Візит до сучасної стоматологічної клініки викликає не більше хвилювань, ніж відвідування салону краси. Безумовно, є маніпуляції, які викликають дуже неприємні відчуття: видалення нерва або зуба; встановлення коронок; ортодонтичні процедури. Для цих випадків передбачено різні способи знеболювання.

Зубні імпланти

Красиві природні зуби – значить сміятися і говорити, природно приймати їжу, а також красиво виглядати і не відчувати дискомфорту. Але і тут життя залишає свої сліди. Іноді швидше, ніж ми припускаємо: нещасний випадок під час спортивних занять або падіння можуть непередбачено привести до втрати зуба.