Центр імплантації
та протезування
Київ, ст. м. Печерська Євгена Коновальця 23
Щоденно 09:00-20:00
Центр імплантації
та протезування
Меню / Послуги/
Діагностика
Діагностика
Імплантація зубів
Імплантація зубів
Протезування зубів
Протезування зубів
Ідеальна посмішка
Ідеальна посмішка
Лікування зубів
Лікування зубів
Лікування ясен
Лікування ясен
Хірургія
Хірургія
Вирівнювання зубів
Вирівнювання зубів
Дитяча стоматологія
Дитяча стоматологія
Чистка зубів
Чистка зубів
Синус-ліфтинг верхньої щелепи

Синус-ліфтинг верхньої щелепи: особливості процедури

Імплантація зубів
Автор статті
Юдін Михайло Юрійович
Головний лікар
Юдін Михайло Юрійович

При плануванні імплантації наші фахівці часто стикаються з атрофією кісткової тканини у пацієнта. Загалом, це не біда – кісткова пластика у стоматології вирішує і не такі проблеми.

Однак імплантацію доведеться відкласти, тому що спершу буде потрібна операція синус-ліфтингу верхньої щелепи. Ми давно й успішно практикуємо цей ефективний метод збільшення обсягу кістки. А в деяких випадках поєднуємо обидві процедури – нарощування кісткової тканини щелепи та імплантацію.

 

Що таке синус-ліфтинг?

Це нарощування кісткової тканини. Процес відбувається із застосуванням кістково-утворюючих матеріалів – їх вводять у гайморові пазухи. Процедура не дуже приємна, але, на щастя, займає небагато часу. Сучасні знеболюючі засоби місцевої анестезії, які застосовуються в нашій клініці, допомагають пацієнту перенести всі маніпуляції з найменшим дискомфортом.

Синус-ліфтинг: показання

Необхідність у синус-ліфтинзі виникає, коли неможливо провести імплантацію верхньої щелепи через атрофію кісткової тканини. Кістка стає нижчою і вужчою. Причини спаду обсягу кістки такі:

  • втрата зуба/зубів – уже через 3 місяці починається незворотний процес деградації кістки;
  • захворювання порожнини роту – за тривалого ігнорування стоматологічних хвороб інфекція проникає глибоко до коренів зубів;
  • вікові зміни в зубному ряді;
  • анатомічні особливості конкретного пацієнта;
  • вроджені аномалії.

З практики: у більшості випадків людина сама створює собі проблеми. Потрібно розуміти, що відсутність усього одного зуба тягне за собою зміни в будові кісткової тканини щелепи навіть у цілком здорової людини.

Запишіться на консультацію, і наші фахівці допоможуть вам відновити здоров'я зубів

Не відкладайте мрію про ідеальну усмішку

 

* Адміністратор Healthy Dent зв’яжеться з вами протягом 20 хвилин, щоб підтвердити запис

Відправляючи запит, я погоджуюсь з опрацюванням моїх персональних даних відповідно до Політики конфіденційності
+38 067 443 64 90
Ми на зв'язку щоденно 09:00 - 20:00

Нарощування кісткової тканини: методи синус-ліфтингу

Застосовують два способи кісткової пластики верхньої щелепи – закритий і відкритий. При цьому використовують спеціальний інструмент. Це гарантія, що синус-ліфтинг не викличе ускладнення. Все-таки йдеться про хірургічне втручання. Про протипоказання буде далі.

Перший спосіб – більш щадний: через невеликий отвір у слизовій поглиблюється дно пазухи; потім простір заповнюється кістково-пластичним матеріалом. Саме в цьому місці й буде встановлено імплантат. Для реалізації закритого синус-ліфтингу висота кістки повинна становити 7–8 мм.

Якщо дозволяє висота кістки і немає протипоказань, то одночасно проводять імплантацію.

Відкритий синус-ліфтинг передбачає невеликий розріз слизової з боку гайморової пазухи. Таким чином, хірург отримує доступ до кістки, щоб збільшити дно пазухи. Після заповнення отриманої порожнини кістково-утворювальним матеріалом накладається шов. За наявності відносно достатньої висоти кістки (3 мм і більше) одночасно розміщують імплантат. Це дозволяє в подальшому уникнути повторного хірургічного втручання. В інших випадках імплантація можлива через 4 місяці.

Щоб операція з нарощування кісткової тканини вважалась успішною, слід суворо дотримуватися рекомендацій у післяопераційний період. Насамперед потрібно позбутися старої зубної щітки й усунути гарячу їжу з раціону в перший післяопераційний день. Не допускати переохолоджень і приймати призначені лікарем ліки. Деякий час не рекомендується займатися спортом.

Крім цих рекомендацій лікар докладно проінструктує вас щодо режиму харчування і гігієни на весь період реабілітації.

Синус-ліфтинг: протипоказання

Як і будь-яка хірургічна операція, синус-ліфтинг має ряд протипоказань. Із загальних виокремлюються захворювання, пов'язані з порушенням згортання крові. З відносних – хвороби порожнини рота. Так що все, що піддається лікуванню, лікується. А вже потім роблять синус-ліфтинг.

Також існують абсолютні протипоказання, тому операція неможлива в принципі, – це коли з ряду причин не можна застосувати анестезію. Як правило, йдеться про психічні розлади і серйозні захворювання серця. Щодо решти слід орієнтуватися на рекомендації лікаря.

Висновок

Часто синус-ліфтинг – єдиний шлях до красивої та здорової посмішки. Хоча і не найкоротший: у деяких випадках доводиться чекати місяцями, щоб імплантація стала можливою. Але результат вартий того – якісний імплантат виконує не тільки суто естетичні функції, але й повністю замінює рідний зуб. Ви зможете повноцінно приймати їжу і вести звичайний спосіб життя. Отже, синус-ліфтинг – це шлях і до краси, і до здоров'я.