Остеопластика верхньої щелепи: що це?

Збільшення відбувається за рахунок скорочення обсягу гайморової пазухи. Процедуру проводять у тому випадку, коли для встановлення імпланту недостатньо власної кісткової тканини.
Про процедуру в цілому
Головне завдання хірурга перед майбутньою імплантацією – збільшити обсяг кістки до потрібного рівня, щоб титановий стрижень надійно зафіксувався в ній.
Для цього лікар поміщає в гайморову пазуху над кісткою верхньої щелепи кісткову пластину. Таким чином, порожнеча в пазусі заповнюється, і разом з цим кісткова тканина зуба збільшується.
Про імпланти: щоб надовго і щасливо
Відновлювати обсяг кісткової тканини потрібно в 50% випадків, коли пацієнт зважився на операцію з імплантації зуба. Чому так? А вся справа в тому, що титановий імплант замінює рідний зуб, і він повинен, як і його попередник, «сидіти» в кістці міцно та надійно.
Мінімальна довжина титанової конструкції – 10 мм. Часто через стоншення кістки в районі втраченого зуба її неможливо належним чином зафіксувати, тому попередньо проводиться кісткова пластика.
Остеопластика: показання
Аугментація кістки виконується не завжди. Якщо товщини і висоти щелепної тканини достатньо для міцної фіксації стрижня, тоді імплантацію проводять за один-два етапи.
3 випадки, коли її обов'язково роблять перед імплантацією:
- Якщо пацієнту давно видалили зуб, і з часом кістка атрофувалась.
- Якщо у пацієнта від природи висота кістки верхньої щелепи недостатньо велика для фіксації стрижня.
- Коли через відсутні зуби в зоні гайморових пазух утворилися западини, здорові зуби розходяться через міжзубні проміжки.
Кісткова пластика у стоматології Healthy Dent
На кілька речень зануримось в історію
Перший синус-ліфтинг провели в 1976 році. Для цього раніше застосовувалася власна кісткова тканина пацієнта. Хірург брав в ділянці підборіддя необхідну кількість тканини і з її допомогою заміщував відсутній обсяг кістки на щелепі. Таким чином, проходила «штучна» регенерація кісткової тканини. При цьому реабілітація та імплантація пацієнта відбувалися набагато повільніше і болючіше.
Нинішні методики, а тим більше ті, що використовуються в нашій клініці, істотно відрізняються.
Про кісткові матеріали Maxgraft®
У 2014 році світ побачив передові німецькі рішення у сфері кісткової пластики – Maxgraft®. Це революційні методики і матеріали у сфері кісткової аугментації, хірурги нашої клініки вже не один рік успішно застосовують їх у своїй практиці.
.png)
Для виконання синус-ліфтингу використовуємо особливу пластину Maxgraft® cortico і встановлюємо її за технікою shell, а також кістковий імплант Maxgraft® bonering для проведення одноетапного нарощування кістки та імплантації.
Ці матеріали використовуємо для:
- Синус-ліфтингу
- Вертикальної і горизонтальної аугментації
- Виправлення одиночних дефектів
- Усунення дефектів фуркації
5 причин, чому проводимо відкритий синус-ліфтинг за допомогою Maxgraft® cortico:
- Підходить для пацієнтів з вузькою і недостатньо високою кістковою тканиною в місці відсутності зуба.
- Матеріал сумісний з аутокісткою пацієнта і є стерильним.
- Виключає необхідність донорського забору тканин і виникнення ускладнень у донорській зоні після процедури.
- Гарантія на пластину - 5 років.
- Порівняно з іншими способами відновлення операція триває набагато менше.
А далі розповімо, як відбувається приживлення кісткової тканини в ясна за shell-методикою – це дещо інший спосіб, не схожий на закритий синус-ліфтинг.
- Хірург-стоматолог фіксує пластину Maxgraft® cortico за допомогою гвинтів. Вона закріплюється не впритул, а на деякій відстані від кістки.
- Після цього порожнину між пластинкою і кістковою тканиною він заповнює кістковозамінюючим матеріалом.
- Далі лікар шліфує пластину за допомогою діамантової фрези – це необхідно для того, щоб надати їй обтічну форму.
- Усю ділянку, яка підлягає відновленню, доктор покриває спеціальною мембраною, а потім зашиває м'які тканини.
Після мікрооперації необхідно кілька разів приходити на огляд до лікаря в перший тиждень, а також протягом першого півріччя. Приблизно через півроку після процедури можна приступати безпосередньо до імплантації імпланта. Точні строки лікар установлює, виходячи із загальної картини реабілітації.
Протипоказання
.jpg)
Процедура синус-ліфтингу – це хоч і невелика, але все ж хірургічна операція, тому для її проведення є загальні та індивідуальні показання. Докладно розповімо про відносні обмеження, які не скасовують, а відкладають процедуру до тих пір, поки проблему не виправлять.
Що стосується загальних протипоказань, то вони взагалі вилучають проведення хірургічного лікування. До них належать: погане згортання крові, хвороби обміну речовин, імунодепресивна терапія тощо.
Отже, за яких проблем синус-ліфтинг не проводять:
- Якщо в роті є ранки, інфекції, запалення, карієс або захворювання ясен і ротової порожнини.
- При поганій гігієні ротової порожнини.
- Якщо зона відсутності зуба недостатньо вкрита м'якими тканинами.
Саме тому перед процедурою потрібно позбутися всіх цих захворювань. Ваша ротова порожнина має бути повністю здорова – і тільки після цього можна буде проводити хірургічне лікування.
Пред процедурой было страшновато после прочитанных отзывов про синус лифтинг и описания операции. В процессе боли не было, только напряг от знания, что у тебя в костях ковыряются. Осложнений никаких. Отек прошел через два дня, дискомфорт все еще есть, но жить можно.
О синус-лифтинге я впервые услышала на приеме, когда пришла на установку импланта. Не так я себе это представляла, но стоматолог осматривая десну без зуба, сказал, что не хватает костной ткани для установки. Записали меня на прием на следующий день. Под анестезией я ничего не почувствовала. Был отек неделю и все еще привыкаю
Зубний імплант - це повноцінний штучний зуб. Його стрижень, який виконує роль зубного кореня і угвинчується в кісткову тканину щелепи, створений з титану.
На ньому закріплюється абатмент - зовнішня титанова частина імпланта, яка служить кріпленням для коронки. А далі фіксується коронка.