Турбує зуб мудрості? Запишіться на прийом
На прийомі стоматолога вас чекає комплексний огляд порожнини рота та КТ-діагностика
* Адміністратор Healthy Dent зв’яжеться з вами протягом 20 хвилин, щоб підтвердити запис
Давним-давно, в доісторичну епоху, раціон первісної людини не відрізнявся різноманітністю. Фаст-фуд часів палеоліту: коріння і стебла рослин, горіхи, насіння, напівсире м'ясо диких тварин. Для такої їжі потрібні міцні зуби, інакше загрожує вимирання, як мамонтам.
Порівняно з неандертальцем у сучасників – кулінарне свято: супи-пюре, ніжна телятина та птиця, муси і тістечка. З таким жувальним навантаженням сильні зуби мудрості перетворилися на рудимент. Сьогодні роль третіх молярів зводиться до одного: не заважати «жити» іншим зубам.
Про існування вісімок людина найчастіше дізнається за появою болю. У 90% людей проблеми починаються, коли зростає зуб мудрості. Тут потрібна допомога, причому професійна. Стоматологи клініки Healthy Dent розповідають, як впоратися з цією проблемою.
Зуби мудрості з'являються у дорослих людей у 18–25 років. У цієї четвірки молярів немає молочних попередників. Тому поява вісімки – сюрприз, частіше неприємний. Кількість коренів – 1–5 (в інших зубів їх число постійне). Викривлені, зрощені або недорозвинені корені, зростання під нахилом – характерні ознаки рудиментарних зубів. Достатньо, щоб забезпечити безліч проблем своєю появою.
Не турбуйтесь, якщо крайній моляр не виріс – це норма для сучасного Homo sapiens. Зате не заболить. Допомога стоматолога потрібна, коли ріжеться зуб мудрості, болять ясна.
Чекати, поки саме пройде, – небезпечно. Ускладнення несуть серйозну загрозу у вигляді флегмон, абсцесів, остеомієліту. Лікування зубів в запущених випадках проводиться тільки в лікарняному стаціонарі.
Вісімки, що прорізуються, заявляють про себе по-різному. Залежно від характеру і причини болю стоматологи рекомендують відповідне лікування.
Коли крайні моляри з'являються на світ, щелепа вже сформована. Великій вісімці залишається мінімум вільного простору. А якщо вона росте під нахилом – серйозна проблема гарантована. Принцип доміно: зуб мудрості тисне на сімку, а вона – на шістку. Так зміщується весь ряд, що супроводжується хворобливими відчуттями.
Що робити
Медичне показання – видалити зуб мудрості. В іншому випадку пацієнт ризикує отримати скупченість зубів.
Поширена проблема: зростає зуб мудрості – болять ясна. Так відбувається через те, що частина коронки залишається накритою слизовою. В отриманий капюшон забиваються залишки їжі, які, розкладаючись, викликають запалення – перикороніт.
Заходи щодо усунення проблеми:
Крайні моляри лікують, як і інші зуби. Але перед тим, як розпочинати порятунок, вирішіть з дантистом, чи треба боротися за зуб. Якщо третій моляр потрібен для жування або фіксації протеза – лікування є доцільним. Якщо ні – краще видаляти відразу.
У випадку з хворими зубами мудрості чиніть розумно – звертайтеся до стоматолога. Професіонал допоможе вирішити проблему, і моляр більше не потурбує.
Читайте також: