Елайнери (капи) для вирівнювання зубів

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортодонт

Що таке елайнери?

Стоматологічна капа (або елайнер) – це знімна прозора пластина, призначена для вирівнювання зубного ряду і виправлення прикусу. Сучасні капи виготовляються в зуботехнічних лабораторіях з високоякісного медичного силікону Silasto. Капи виглядають як своєрідний чохол, який надягається на зуби і безболісно, але ефективно переміщує їх у потрібне положення, формуючи правильний, або фізіологічний, прикус.
Прозора вирівнююча капа

Є 3 види стоматологічних кап:

 1. звичайні, які виготовляють за універсальним зразком;;
 2. індивідуальні, спроектовані спеціально для конкретного пацієнта; така капа ідеально повторює форму вашого зубного ряду;
 3. термопластичні, які підлаштовуються під форму зубів пацієнта; щоб змінити стандартні параметри, такі капи необхідно ненадовго занурити в теплу воду, а потім надіти.

Капи для вирівнювання зубів: показання

Капы для выравнивания зубов

Елайнери здатні вирішити безліч проблем.

Вони ідеально підходять для коригування:
 1. нправильного прикусу;
 2. зубів, які вибиваються із загального ряду;
 3. зубів, що відхилилися на кілька градусів від основного ряду;
 4. щербинки між зубами.

Якщо ви хочете вирішити одну з перерахованих проблем – ми, швидше за все, будемо рекомендувати вам розглянути варіант вирівнювання прикусу елайнерами.

Індивідуальні капи
Це ефективна альтернатива для тих, хто не хоче використовувати стандартні брекет-конструкції: металеві – через естетичні міркування, сапфірові – через дорожнечу і неможливість швидко зняти апарат.

У цьому плані елайнерам немає рівних – для вирівнювання зубів їх треба носити всього дві години вдень і всю ніч (під час сну).

Вирівнювання зубів елайнерами: які проблеми прикусу виправляють капи

Вирівнювання зубів елайнерами – комфортний і безболісний для пацієнта спосіб виправлення прикусу. Стоматологічна капа дозволяє привести зуби у правильне положення без використання брекет-систем. Елайнерами можна також відбілити зуби: порожнина капи заповнюється відбілювальним гелем, а потім апарат фіксується на зубах. Елайнери працюють із подвійним ефектом: вирівнюють зуби і водночас освітлюють емаль. Однак головне призначення цих ортодонтичних апаратів – виправлення прикусу.

Відкритий прикус

Відкритий прикус

У такому випадку бічні або передні зуби не змикаються, утворюючи щілину.

Характерні особливості:

 • рот здається постійно відкритим;
 • симетричне обличчя;
 • дефекти дикції;
 • дискомфорт при вживанні їжі.

Перехресний прикус

Перехресний прикус

Нижня щелепа зміщена по відношенню до верхньої, тому вони не збігаються одна з одною.

Характерні особливості:

 • найчастіше людина жує на одну сторону;
 • підвищений ризик захворювань порожнини рота (від проблем з яснами до розвитку пародонтиту);
 • сильні болі, схожі на мігрень.

Мезіальний прикус

Мезіальний прикус

Нижні зуби дуже виступають уперед.

Характерні особливості:

 • підвищений ризик виникнення пародонтиту;
 • складнощі при вирівнюванні та протезуванні зубного ряду.

Глибокий прикус

Глибокий прикус

Верхньощелепні різці помітно перекривають нижні різці.

Характерні особливості:

 • підвищений ризик розвитку пародонтозу;
 • зуби можуть стиратися або ламатися;
 • періодично виникають хворобливі відчуття в щелепі.
Звертаємо вашу увагу, що не завжди можна використовувати капи замість брекетів. Елайнери не підходять пацієнтам із серйозними порушеннями прикусу і викривленням зубного ряду. В такому випадку ортодонти рекомендують установлювати брекети.

Носіння капи ідеально допоможе ще в двох випадках:

 1. Зубні проміжки (щербинки)
 2. Скрученість зубів

Ортодонтичні капи: переваги

Багато компаній виготовляють достойні капи, стоматологи ж клініки Healthy Dent рекомендують тільки найкращі, а саме – Easy Align (ізілайнери).

Якщо елайнери самі по собі – досягнення сучасної ортодонтії, то Easy Align – ще й витвір мистецтва.

Easy Align – ультрасучасні капи

Ізілайнери – нове покоління елайнерів, які з успіхом застосовуються у стоматології. Прозорі капи для вирівнювання зубів виготовляються з використанням запатентованих комп'ютерних програм Dolphin (США) і OrthoAnalyzer (Данія). Завдяки високоточній технології лікар-ортодонт на комп'ютері моделює переміщення зубів, підбирає оптимальні розміри капи.

Установити елайнери в Києві можна у клініці Healhty Dent. Ортодонти нашої стоматології пройшли сертифікацію із встановлення кап Easy Align і успішно застосовують ці ортодонтичні апарати на практиці.

6 причин для встановлення Easy Align:

 1. Елайнери легко усунуть проблеми, з якими не можуть впоратися брекети. До деяких пошкоджених зубів досить важко дістатися через їх розташування, наприклад, до задніх корінних або молярів. У такому випадку тільки елайнери здатні виправити ситуацію.
 2. Елайнери не бояться неідеального стану ясен і емалі, а також пародонтиту. Їх можна носити навіть у процесі лікування.
 3. Професійний ортодонт встановлює елайнери менш як за півгодини.
 4. Елайнери ідеально повторюють форму зубного ряду пацієнта, а тому не викликають дискомфорту. Капи на зуби Easy Align виготовляються за допомогою комп'ютерного моделювання професійними ортодонтами.
 5. Конкурентна вартість елайнерів. Прозорі капи за вартістю порівнюються з лінгвальними брекетами, вони дорожчі від металевих і керамічних вестибулярних брекетів. Але, як і у випадку з лінгвальними брекетами, вони практично непомітні. При цьому вони не травмують слизову і не порушують дикцію.
 6. Це найзручніший вид ортодонтичного лікування. Перше встановлення кап ортодонтом триває до 15 хвилин, а потім пацієнт знімає і надягає елайнери самостійно. Ізілайнери можна легко зняти перед прийомом їжі, чищенням зубів або важливим виходом у світ. Вам не потрібно постійно навідуватися до стоматолога для корекції, до того ж носити капу зручно.

Як елайнери вирівнюють зуби

Капа для зубів виготовляється з урахуванням індивідуальної клінічної ситуації пацієнта. На першому етапі лікар використовує установчий елайнер, за допомогою фотополімера позначає ретенційні пункти, за якими і відбуватиметься вирівнювання зубів.

Капа стоматологічна зміщує зубний ряд на відстань, яку запрограмовано заздалегідь. Водночас зуби розвертаються на певний градус у потрібному положенні. Капа впливає рівномірно на весь зубний ряд, водночас вирішуються проблеми розміщення окремих зубів.

У процесі лікування капи потрібно міняти, щоб зафіксувати зуби в новому положенні. Тому на весь курс для одного пацієнта виготовляється приблизно 20–30 елайнерів. Один ізілайнер носиться 7–10 днів, після чого надівається наступний. Капи виготовляються триплексами по 9 штук. Після того, як використано перший триплекс, пацієнт приходить до ортодонта, щоб проконтролювати лікування та отримати нові елайнери на зуби.

Скільки триває лікування капами?

Тривалість носіння елайнерів залежить від індивідуальної клінічної ситуації. Але часто носити їх потрібно менше, ніж брекети. Елайнери для зубів використовуються як самостійний спосіб виправлення прикусу і для закріплення ефекту після використання брекет-систем. Якщо вирівнювання зубів відбувається тільки капами, то строк лікування становить від 6 місяців до 1,5 року. Після брекетів елайнери носять до півроку.

Трохи історії: звідки взялись елайнери?

Easy Align (изилайнеры)
У 1945 році у США доктор Кеслінг уперше описав техніку зубних позиціонерів, які пізніше отримали назву елайнери. На той момент вирівнювання зубів капами (точніше, їх прототипами) було, без перебільшень, революційною ідеєю. Ось тільки здійснити її з технічної точки зору на той момент було неможливо.

У 1971 році з'явилися невидимі ретейнери. Це задоволення було достатньо дорогим, тому популярність отримала інша методика вирівнювання, а саме – за допомогою брекетів.

Справжнє визнання ортодонтичні капи отримали тільки у 2000-х, коли винайшли А-силікон (Silasto).

Цей матеріал був надзвичайно міцним, еластичним і практично непомітним. Саме таким, яким його хотів бачити доктор Кеслінг у середині ХХ століття.

Догляд за капою для вирівнювання зубів: головні правила

Найважливіше, що необхідно запам'ятати: для догляду за елайнером необхідно завести окрему зубну щітку.

Капу слід чистити невикористаною зубною щіткою раз на день. Застосування стоматологічного дезинфікуючого розчину або зубної пасти є обов'язковим.

В іншому все досить просто – акуратно мийте вашу капу в трохи теплій воді після кожного прийому їжі, а також перед сном.

Ортодонтичні капи для виправлення прикусу: вартість і встановлення

Ізілайнери стануть чудовим рішенням як для зайнятих людей, так і для тих, кого не особливо приваблює стоматологічна клініка. Адже за весь період лікування, як правило, необхідно не більше трьох візитів до вашого стоматолога.

Правильний прикус за три простих кроки:

 1. Перший етап. Ви приходите на прийом. Ортодонт клініки Healthy Dent робить гіпсову модель вашої щелепи. Далі разом з лікарем ви плануєте майбутнє лікування.
 2. Другий етап. Зліпок вашої щелепи відправляється до фахівців Easy Align. Вони ретельно моделюють майбутню капу, враховуючи всі особливості вашого прикусу. А потім виготовляють її за два тижні.
 3. Третій етап. Настає час установлення. Стоматолог клініки Healthy Dent установлює на ваші зуби ретенційні кріплення і видає набір ізілайнерів, які необхідно послідовно носити.

Усі виміри кап залишаються в базі Easy Align до завершення вашого лікування. Якщо ви випадково втратите одну з кап, фахівці компанії оперативно зроблять аналогічну. При цьому вам не потрібно буде заново знімати мірки – зверніться до лікаря, а він зв'яжеться з лабораторією. Чекати нову капу доведеться не більше тижня.

Ортодонти зберігають параметри елайнерів, виготовлених для вашої щелепи. Тому відновити ізілайнер не складе труднощів.

Капи для вирівнювання зубів: ціна гарної посмішки

Вирівнювання зубів у Healthy Dent

Стоматологічна клініка Healthy Dent робить гарну посмішку доступною для всіх!

Дізнатися, скільки коштує капа для вирівнювання зубів, ви можете в розділі «Ціни».

Приходьте до нашої клініки – і ми допоможемо вашій посмішці повністю змінитися! Капи Easy Align дарують чудовий результат, до того ж за непомітного лікування.

Часті питання про елайнери та капи для вирівнювання зубів
Скільки коштує поставити елайнери?
Ціна елайнерів залежить від кількості замовлених кап. Ціна за одну пару кап - 3000 грн. Зараз в стоматологічній клініці Healthy Dent проходить акція: до - 30% знижки на елайнери (капи) для вирівнювання зубів. Вартість першого етапу лікування елайнерами в Києві зі знижкою становить 6600 грн.
Яка ціна вирівнювання зубів капами?
Вартість вирівнювання прикусу капами становить від 14850 до 44550 грн. Більш точну вартість може сказати лікар-ортодонт на консультації, адже вартість залежить від кількості ортодонтичних кап, яка в свою чергу залежить від ступеня проблем з прикусом.
Як можна вирівняти зуби без брекетів?
Виконати ортодонтичне вирівнювання зубів без брекетів можна за допомогою елайнеров, пластинок, трейнерів і кап. Так само можливо провести естетичне протезування вінірами.
Як вирівнюють Елайнери?
Елайнери за допомогою м'якого тиску вирівнюють зуби. Капи не травмують ясна та не ушкоджують емаль своїх зубів. Капи-елайнери для виправлення прикусу є сучасною технологією в медичній сфері, яка стає якісною альтернативою брекетам. Наші ортодонти проводять лікування капами для вирівнювання зубів. Приходьте на консультацію і ми допоможемо підібрати підходящий для вашого випадку та цілей спосіб.
Як довго потрібно носити елайнери?
Для кожного окремого випадок наші ортодонти визначають час носіння елайнеров індивідуально. Орієнтовний час, який пацієнт носить елайнери для вирівнювання зубів, становить 8-10 місяців. Найчастіше за цей період вдається досягти намічених результатів.
Вирівнювання зубів
Консультація ортодонта
Безкоштовно
Зняття відтисків альгінатною масою
від 350
Зняття відтисків С силіконовою масою
від 450
Ортодонтична капа Easy Align
від 3300
Апарати для вирівнювання зубів в молочному прикусі
від 5100
Відгуки
О
5

Спасибі, просто величезне спасибі Ользі Анатоліївні! Мені 27 років, і завжди із зубами було все в порядку. І ось прийшла я на чищення зубів (намагаюся не запускати і хоч раз на рік відвідувати стоматолога), мені лікар сказав, що починає викривлятися передній верхній зуб. Я пішла на консультацію до Ольги Анатоліївни, і вона мене заспокоїла, що брекети не потрібні, а капа все виправить. Так що походила 10 місяців у капі, і зуб став на місце. Чоловік, звичайно, сміявся, коли я сказала про капу, і почав жартувати на рахунок мого боксерського майбутнього = D.

А
4

Якщо викривлення не дуже серйозне, капа – те що треба! Мої передні зуби вирівнялися добре, правда, довелося носити більше року.

Є
5

Хороша стоматологія та ввічливі кваліфіковані фахівці: все за розкладом, кабінети стерильні, лікарі працюють акуратно, і в цілому все як годиться для стоматології такого високого рівня.

Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.

Догляд за брекетами

Природа іноді помиляється – це факт. На щастя, багато «недосконалостей» можна виправити завдяки досягненням сучасної науки. Тим, хто не може похвалитись ідеальною посмішкою через проблеми прикусу, стоматологи рекомендують встановлення брекетів. Усього рік-два, і ви – володар красивих рівних зубів. Метод ефективний для дітей і дорослих, але є головна умова: правильний догляд за брекетами. Ми розповімо, як і чим чистити брекет-системи. Навчимо азам догляду за імплантами і знімними протезами.