Пластинка на зуби

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортодонт

Що таке пластинка на зуби

Це знімні й незнімні конструкції, які вирівнюють зуби. Вони виготовляються з пластмаси та дроту і закріплюються на зубах за допомогою гачків і скоб.

Завдяки м'якому тиску на зубний ряд або окремі його ділянки ці апарати сприяють розширенню щелепи і/чи виправленню прикусу в дітей. Через певні проміжки часу пластини підкручують, і тиск збільшується. Таку процедуру виконують періодично за рекомендацією лікаря до досягнення потрібного результату.

пластинка для зубів показання

У вашої дитини нерівні зуби?

Можливо, пластинка для зубів допоможе виправити проблему. Ці ортодонтичні пристрої застосовуються для вирівнювання зубів дітям, рідше в дорослих. Ви прямо зараз можете записатися на прийом до Healthy Dent – стоматолог-ортодонт огляне ротову порожнину та оцінить стан оклюзії (змикання зубів), а також складе подальший план лікування.

Далі розповімо:
 • Для усунення яких порушень змикання зубів підходить пластина.
 • Чому важливо носити пластинку.
 • Види конструкцій і особливості їх носіння.
 • Як відбувається процес вирівнювання зубів за допомогою пластинок.

Показання до встановлення пластинки для вирівнювання зубів

Такі конструкції показані для вирівнювання зубів дітям, а також для закріплення ефекту після носіння брекетів. Однак для дорослих ці ортодонтичні конструкції зазвичай призначаються відносно нечасто через невисоку ефективність.

80% людей народжуються з неправильним прикусом. У деяких відхилення від нормальної оклюзії можуть бути мінімальними, тому лікарі припускають, що спеціально такі порушення виправляти не потрібно.

У яких випадках рекомендують зубні пластинки:

 • Щоб запобігти зміщенню зубів.
 • Для зміни ширини піднебіння.
 • Щоб зафіксувати та утримати зуби в потрібному положенні.
 • Для зміни форми щелепних кісток.
 • Щоб стимулювати або пригальмувати ріст щелепи.
Співвідношення верхнього і нижнього зубних рядів при зімкнутих щелепах в ортодонтії називається прикусом. Він формується від народження до 15 років. Тому ортодонтичне лікування дає максимальний ефект у дітей і підлітків.

Особливу увагу слід приділити прикусу, коли дитина росте:

 • у перші півроку життя малюка;
 • з 6 місяців до 3 років, поки виростають молочні зуби;
 • з 3 до 6 років, коли починають рости щелепи і прорізуватися постійні зуби. У цей період відбувається формування тимчасового прикусу;
 • з 6 до 12 років, коли сформована змішана оклюзія – у період зміни молочних і постійних зубів;
 • у 12–15 років, коли постійний прикус повністю формується.
Пам'ятайте, що пластина не виправляє порушення змикання зубів, але вона не дає зубам набувати неправильного положення. Тому важливо почати виправлення будь-яких аномалій оклюзії якомога раніше. Носіння пластини на зуби – ціна здорової усмішки і впевненості дитини в майбутньому. У багатьох випадках дитині, яка носила пластину в дитинстві, у підлітковому віці не знадобиться носити брекети.

4 ознаки неправильного прикусу:

 1. Некоректно змикаються зубні ряди.
 2. Висунута вперед нижня щелепа.
 3. Викривлені зуби.
 4. Випнута верхня губа.

За таких порушень необхідно терміново звернутися до лікаря. Наша клініка (Київ) працює в напрямі «Ортодонтія». Ми відкриті сім днів на тиждень, надаємо стоматологічні послуги у вихідні та святкові дні. Якщо в будні ви зайняті, записуйтеся на прийом до стоматолога-ортодонта в суботу або неділю, і ми допоможемо зробити прикус вашої дитини правильним.

Що дає пластинка для виправлення прикусу?

Виправлення прикусу за допомогою пластини для вирівнювання зубів дозволяє:
 1. Зробити зубний ряд рівним, а посмішку красивою.
 2. Попередити виникнення болю при жуванні.
 3. Сприяє виправленню дикції, шепелявості, гаркавості.
 4. Відрегулювати щілини між зубами, дозволяючи оптимально виконувати гігієну ротової порожнини.
 5. Виправити порушення прикусу, коли дитяча щелепа тільки формується.

Як виготовляються і підбираються пластинки

Виды конструкций и их применение

Тип пластинки для вирівнювання зубів визначається індивідуально, виходячи з клінічної ситуації пацієнта.

Стоматолог-ортодонт після рентгенологічного та візуального обстеження призначить одну з таких конструкцій.

Тип 1: однощелепна

Показання та принцип дії: призначається у випадках аномалій окремих зубів або зубного ряду. Діє в результаті тиску, який посилюється за рахунок підкручування гвинтів.

Тип 2: с толкателем

Показання та принцип дії: призначається у випадках аномалій окремих зубів або зубного ряду. Діє в результаті тиску, який посилюється за рахунок підкручування гвинтів.

Тип 3: з ретракційною дугою

Показання та принцип дії: призначається, щоб усунути протрузію передніх зубів. Діє завдяки тиску вестибулярної дуги – пружного дроту, який виходить із пластини за іклами та охоплює вестибулярну поверхню різців.

Тип 4: з рукоподібним відростком

Показання та принцип дії: призначається, щоб усунути протрузію передніх зубів. Діє завдяки тиску вестибулярної дуги – пружного дроту, який виходить із пластини за іклами та охоплює вестибулярну поверхню різців.

Тип 5: ортогнатичний апарат Брюкля

Пластинка для зубів на нижню щелепу. Показання та принцип дії: пристрій із похилою поверхнею тисне на м'язи, які переміщують різці в потрібному напрямку. Призначається для корекції прикусу передніх зубів нижньої щелепи.

Також існують більш складні ортодонтичні конструкції, такі як апарат Френкеля і активатор Андрезена-Гойпля. Вони призначаються для виправлення різних щелепних аномалій і вирівнювання прикусу. В період змінної оклюзії, коли встановлення брекет-системи протипоказане, застосовуються апарати Хааса – незнімні пластини для розширення щелепи дітям.

Як відбувається лікування ортодонтичною пластинкою:

 • Перший прийом. Лікуючий лікар оглядає ротову порожнину, проводить рентгенологічне обстеження зубного ряду.
Після розробки плану лікування із зубів знімаються зліпки і на їх основі виготовляються гіпсові моделі щелеп.

Готові моделі слугують для виготовлення пластинки на зуби. Пластикова частина пристрою повторює рельєф піднебіння, контур зубів і підганяється до ясенної поверхні.

 • Другий прийом. Пластина на зуби виготовляється протягом 1–2 тижнів з моменту зняття зліпків, потім проводиться встановлення: лікар фіксує і підкручує апарат.
 • Наступні візити. Далі необхідно раз на кілька місяців приходити на прийом до ортодонта, під час якого лікар підкрутить конструкцію для збільшення тиску.

Скільки потрібно носити ортодонтичні пластини

Тривалість лікування визначається характером ортодонтичного дефекту, тривалістю і регулярністю носіння пластинки для зубів. Відгуки пацієнтів відрізняються, але зазвичай для досягнення бажаного результату носити пластину для зубів дітям необхідно від півроку до двох років. Іноді використовувати пластини для закріплення результату після лікування брекетами потрібно дорослим пацієнтам: від 6 місяців до року.

Після того, як пластина на зуби встановлена, пацієнт звикає до нового пристрою. Адаптація триває до двох тижнів.

Залежно від типу пластини бувають незнімні або знімні: їх знімають під час сну, гігієни ротової порожнини, вживання їжі та занять спортом або надягають на ніч. Дитина легко може зняти апарат, тому батькам потрібно контролювати, щоб діти не забували надягати пластини, адже, чим менше носяться ортоконструкціі, тим довше доведеться лікуватися.

Ціна пластинки на зуби у стоматологічній клініці Healthy Dent

Наша стоматологія надає ортодонтичні послуги: ми встановлюємо пластини та інші ортодонтичні апарати дітям. Дитяча щелепа росте і формується, тому можливостей для вирівнювання зубів і виправлення прикусу в юному віці більше. Ціни відрізняються і залежать від типу конструкції, складності та тривалості лікування. Вартість апаратів для вирівнювання зубів у молочному прикусі у стоматології Healthy Dent – від 4300 грн.

Дорослим пацієнтам пластинки на зуби встановлюють з метою надати прикусу правильне положення після лікування брекетами. Ціна лікування в рази нижча, ніж використання брекет-систем.

Пластинка на зубы цена

Записуйтеся на консультацію до Healthy Dent на сайті клініки, сторінка «Послуги», або по телефону. Після безкоштовної консультації наш стоматолог-ортодонт призначить вам лікування з вирівнювання зубного ряду і виправлення прикусу, а також розробить план лікування.
Вирівнювання зубів
Консультація ортодонта
Безкоштовно
Зняття відтисків альгінатною масою
від 350
Зняття відтисків С силіконовою масою
від 450
Ортодонтична капа Easy Align
від 3300
Знімний ортодонтичний апарат з гвинтом
від 6500
Апарати для вирівнювання зубів в молочному прикусі
від 5100
Відгуки
V
5

Обратились в хелси дент, когда заметили у ребенка неправильный прикус. Посветовали пластинку, пока прикус полностью не сформировался. Не верила, но она помогла. У доченьки теперь правильный прикус без мучений

А
5

Кристинке нашей 10 лет. Заметили с мужем что что-то не так с ее челюстью, решили перестраховаться и сходить к ортодонту(у меня есть опыт неправильного прикуса и хотелось уберечь дочку от этого). Дантист прописал пластинку пока что на 1. Наблюдаем

Ретейнер для зубів

Ретейнер на зуби – це знімна або незнімна конструкція, яка використовується в процесі вирівнювання зубів. Його призначають для закріплення результатів вирівнювання. Залежно від характеру порушення і причини викривлення прикусу ретейнери призначають на короткий або тривалий період.