Не ігноруйте дискомфорт у малюка! Запишіться на консультацію
Ми допоможемо швидко та безпечно вилікувати стоматит у вашої дитини
* Адміністратор Healthy Dent зв’яжеться з вами протягом 20 хвилин, щоб підтвердити запис
У вашого малюка з'явилися виразки за нижньою губою? Не панікуйте, швидше за все, у нього стоматит.
Стоматит – запалення слизової оболонки рота. Причини його виникнення бувають дуже різними: від механічних пошкоджень у роті до вірусних інфекцій. Часто стоматит на язиці у дитини – це один із симптомів інших захворювань.
Діти схильні до стоматиту більше за дорослих. І на це є свої причини:
При стоматиті дитина відчуває біль у роті, а температура її тіла підвищується. Якщо ви відзначили в малюка слабкість і відмову від їжі, перевірте його на інші симптоми стоматиту:
Згідно із симптомами, виокремлюють 3 види стоматиту.
Цей вид захворювання здебільшого з'являється через стоматологічні проблеми (найчастіше катаральний стоматит провокує карієс). Для нього характерними є почервоніння, припухлості в роті й запалення ясен.
Отримав свою назву у зв'язку з тим, що викликає появу в роті афт. Це невеликі виразки круглої або овальної форми, обрамлені червоною смугою і з жовтуватим нальотом у центрі. Як правило, виникає 2-3 плями, які розташовуються на губах, щоках або язиці. Вони супроводжуються чітким почервонінням в уражених місцях.
Виникає при дуже ослабленому імунітеті. Вперше це може статися, коли мама припиняє грудне годування малюка. У цей період антитіла з грудного молока більше не допомагають його імунній системі боротися з вірусами.
Так, у процесі становлення власного захисту дитина піддається впливу багатьох вірусів, зокрема герпесу. Проявляється іноді і стоматит у новонародженого, якщо дитину нещодавно перевели на штучне харчування.
Хвороба визначається за багатьма пухирцями, які схильні швидко лопатись і утворювати виразки. Такі симптоми можуть тривати до тижня і супроводжуються підвищеною температурою.
Відповідно до виду стоматиту його лікування здійснюється по-різному, але обов'язково під наглядом лікаря.
Якщо ж у дитини важкий герпетичний стоматит, лікування проходить у стаціонарі..
Не завжди стоматит вдається визначити і вилікувати на легкій стадії. Але, якщо ви вчасно помітили у дитини хворобу, яка тільки розпочалася, вам стане в нагоді інформація про те, як лікувати стоматит вдома.
Та ні за яких обставин не починайте лікування без консультації дитячого лікаря! Він має визначитит точний діагноз і виписати необхідні ліки.
Як ви вже зрозуміли, щоб вилікувати дитячий стоматит, виписують в основному антисептичні засоби.
Профілактика – найкраща тактика, для запобігання хвороби.
Щоб не повернувся стоматит у дітей лікування було ефективним, вам разом з малюком потрібно буде дотримуватися простих, але важливих правил.
Нехай ваші діти дізнаються про стоматит тільки зі статті!