Лікування ясен

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Гігієніст-пародонтолог

Запалення ясен – це поверхневе або більш глибоке ураження слизової тканини, що оточує зуби. Проблема зустрічається в більшості людей, але одна справа, коли запалення на яснах з'явилося в немовляти, тому що ріжуться перші зуби, й інше, коли ураження слизової у дорослого викликане тривалим впливом бактерій. У цьому випадку буде потрібне лікування запалення ясен у стоматології.

Лікування захворювань ясен

Причини запалення ясен

Недостатня або нерегулярна гігієна порожнини рота – найчастіша відповідь стоматолога на запитання пацієнта, чому запалились ясна. Залишки їжі на зубах – ідеальне підґрунтя для розмноження мікроорганізмів. Бактерії, з одного боку, викликають карієс, а з іншого – хвороби ясен. Саме скупчення шкідливих мікроорганізмів у зоні ясен призводить до інфекцій і запалень ясен. Їх несвоєчасне лікування може стати причиною не просто дискомфорту і болю, а й втрати здорових зубів.

Серед інших причин, що викликають захворювання ясен, фахівці називають погане та незбалансоване харчування, шкідливі звички і хронічний стрес.
Профілактика гінгівіту

Запалення ясен: лікування симптомів і причин хвороби

Попереджений, отже, озброєний: щоб вчасно виявити запалення ясен і відразу розпочати лікування, потрібно знати, якими симптомами супроводжується захворювання.

Найпоширеніші захворювання ясен

Гінгівіт, пародонтит, пародонтоз – три захворювання, які з року в рік уражають ротову порожнину пацієнтів. Незважаючи на підвищення культури гігієни порожнини рота, біль у яснах продовжує мучити багатьох.

Але, навіть якщо не вийшло уникнути запалення слизової, у стоматологів нашої клініки є безліч інструментів і стратегій боротьби з недугою: вам потрібно просто записатися на прийом до Healthy Dent.

Кровоточивість ясен та інші симптоми: що з цим робити

Найголовніша ознака проблем з яснами – кровоточивість. Помічаєте сліди крові у слині після чищення зубів або коли відкушуєте тверду їжу, наприклад яблуко? Кровоточивість ясен, яка з'являється не одноразово, а регулярно, сигналізує про те, що ви запустили захворювання і лікування не можна відкладати.

Залежно від конкретної хвороби ясен виокремлюють інші симптоми:

 • неприємний запах із рота;
 • ясна відходять від зубів, утворюючи «кишені». Поява пародонтальних кишень – характерний симптом пародонтиту;
 • при пародонтозі та атрофічному гінгівіті спостерігається опущення ясен, краї слизової сповзають, оголюючи шийку зуба;
 • при пародонтиті збільшується обсяг зубних відкладень;
 • запалені ясна набрякають і червоніють, стають чутливими;
 • хиткість зубів з'являється при пародонтиті й лише на останній стадії пародонтозу.

Приходьте на прийом, і лікар визначить, чому запалились ясна біля зуба, розповість, як можна професійно впоратись і вирішити проблему, усунувши й її наслідки.

Лікування ясен

Лікування запалених ясен: види хвороб і способи лікування

Лікування ясен у нашій стоматології в Києві проводиться за такими напрямами:

 • Терапія гінгівіту.
 • Лікування пародонтиту.
 • Лікування пародонтозу.
 • Вектор-терапія.
Методи і способи лікування запалення ясен стоматолог обирає залежно від конкретної клінічної ситуації: від типу та стадії захворювання, індивідуальних протипоказань, загального стану здоров'я пацієнта тощо.

Гінгівіт

 1. Кому варто боятися найбільше: з такою проблемою частіше приходять чоловіки.
 2. Основні симптоми: запалення, почервоніння ясен, кровоточивість при чищенні.
 3. Як будемо лікувати в Healthy Dent: проводимо професійне чищення порожнини рота, усуваємо зубний наліт. Також, якщо причини запалення – деформовані або неправильно встановлені пломба або коронка, усуваємо їх. Після цього прописуємо індивідуальні препарати, полоскання, щоб зняти запалення.

Пародонтит

 1. Кому варто боятися найбільше: тим, у кого недолікований гінгівіт.
 2. Основні симптоми: запалення ясен біля зуба, гнійні утворення за яснами, неприємний запах з рота, хиткість зубів
 3. Як будемо лікувати в Healthy Dent: ґрунтовно боремося з інфекцією. Для початку видаляємо гнійні утворення, проводимо очищення зуба аж до кореня. Потім виконуємо чищення порожнини рота, прописуємо ліки і полоскання проти інфекції.

Пародонтоз

 1. Кому варто боятися найбільше: тим, у кого в родині спостерігалося таке захворювання, оскільки проблема спадкова.
 2. Основні симптоми: тканини навколо зуба руйнуються, опускаються і бліднуть ясна, але зуби залишаються нерухомими, боляче жувати.
 3. Як будемо лікувати в Healthy Dent: проблеми з яснами такого роду вирішуємо терапевтично. За допомогою препаратів покращуємо кровообіг у яснах, що сприяє регенерації тканин.
За будь-яких описаних симптомів і просто для профілактичного огляду рекомендуємо записатися на прийом-консультацію до нашої клініки. Давайте разом боротися за здоров'я ваших зубів, розпочавши своєчасне лікування захворювань ясен.

У лікуванні використовуємо профільне стоматологічне обладнання. З його допомогою лікування проходить більш швидко, результативно і безболісно:

 • Чищення Air Flow і Prophy Pearls.
 • Німецький апарат «Вектор» для лікування ясен.
 • Методика плазмоліфтингу для поліпшення регенерації тканин і відновлення.
Профілактика захворювань ясен

Вектор-терапія в Healthy Dent

Вектор-терапія – універсальний метод, який ми застосовуємо в нашій клініці, він є ефективним при багатьох захворюваннях ясен. Апарат «Вектор» випромінює ультразвукові хвилі, за допомогою яких стоматолог-гігієніст за допомогою насадки-скайлера очищує навіть глибокі кишені в яснах, видаляючи відкладення і бактерії, водночас масажуючи та зміцнюючи слизову тканину.

Лікування запалення ясен за допомогою апарату «Вектор» є максимально щадним для слизової та емалі й безболісним для пацієнта. Процедура триває в середньому 40–60 хвилин. Дізнатися більше про вектор-терапію можна в нашого стоматолога.

Хвороби ясен: як не допустити повторення

Щоб захиститися від запалення ясен надалі, рекомендуємо постійно дотримуватися гігієни ротової порожнини, а також приходити раз на півроку-рік до нашої клініки на профілактичний огляд і професійне чищення.

Якщо запалення є, стоматолог виявить його на початковій стадії, пропише полоскання і дасть рекомендації щодо догляду за ротовою порожниною з урахуванням ваших «слабких зон».

Ваші ясна кровоточать, і це не припиняється навіть через кілька тижнів? Ви відчуваєте легкий ниючий біль? Або помітили, що ясна почали трохи опускатись? Усе це – явні сигнали, що похід до стоматолога потрібно запланувати на найближчий час: лікування проблем з яснами вимагає професійного втручання. У клініці Healthy Dent на Печерську ми чекаємо вас у будь-який день тижня за попереднім записом.

Популярні запитання про лікування ясен до стоматолога-терапевта
Чи можна вилікувати запалення ясен у домашніх умовах?
Домашні полоскання ротової порожнини, наприклад лікування содою, допомагають зменшити запалення та біль у яснах. Однак вилікувати запалення ясен, особливо, якщо хворобу запущено, можна тільки за допомогою комплексної терапії в стоматологічній клініці.
Що лікує апарат «Вектор»?
«Вектор» – німецький ультразвуковий прилад, який видаляє зубний наліт, камінь із пародонтальних кишень глибиною до 11 мм, водночас полірує корінь зуба. Вектор-терапія застосовується при лікуванні пародонтиту, пародонтозу, гінгівіту, для профілактики запалення ясен.
Через запалення ясен можна втратити зуби?
Недоліковане запалення ясен загрожує серйозними ускладненнями аж до втрати зубів. Спочатку захворювання ясен не турбують пацієнта, а коли переходять у запущену стадію, ураження пародонту і слизової складно лікувати. Але ми робимо все можливе, щоб усунути запалення і зберегти зуби.
Лікування зубів і ясен
VIP чистка AirFlow Prophylaxis master EMS
від 800 (одна щелепа)

за одну щелепу

Консультація стоматолога–терапевта
Безкоштовно
Лікування ясен апаратом Вектор
від 4200
Плазмоліфтинг
від 1300
Відгуки
Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №33
5

В ноябре обратилась к ним с кровоточащими деснами и чувствительностью зубов. Сказали что пародонтит на легкой стадии. Пролечили вектором за два приема. Сегодня была на осмотре, все хорошо, зубы и десна здоровенькие

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №34
Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №175
5

лечила здесь воспаленные десна, все отлично сделали, отношение к клиенту порадовало.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №176
Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №178
5

Лечила в этой клинике десны. Процедура не приятная, но теперь с ними никаких проблем.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №179
Анестезія у стоматології

Добре зафіксований пацієнт не потребує анестезії

Відомий лікарський жарт втратив актуальність з появою нових засобів і методів знеболення при лікуванні зубів. Візит до сучасної стоматологічної клініки викликає не більше хвилювань, ніж відвідування салону краси. Безумовно, є маніпуляції, які викликають дуже неприємні відчуття: видалення нерва або зуба; встановлення коронок; ортодонтичні процедури. Для цих випадків передбачено різні способи знеболювання.

Як лікувати пародонтит

Наші зуби – це 32 богатиря, яким щодня доводиться боротися з безліччю ворогів: бактеріями, мікроорганізмами, залишками їжі. Без нашої допомоги зубам не впоратись, інакше їх атакуватимуть хвороби. Одна з найпідступніших – пародонтит.

Починається недуга непомітно, а результат – плачевний: зуби розхитуються і випадають. Згідно зі статистикою, захворювання за поширеністю не поступається карієсу, але ураження пародонту призводить до втрати зубів у 2–3 рази частіше.

Асоціація стоматологів України приводить шокуючі цифри: 80% населення страждає на це захворювання! Щоб не доводити до сумного фіналу, потрібно знати, з чим боротися. Ми розповімо про те, що таке пародонтит і як його лікувати.