Протезування на імплантатах

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортопед

Установлення імпланту замість відсутнього зуба може бути одно- і двоетапним. У першому випадку і титановий стрижень з абатментом, і коронка ставляться в один день. У другому – коронка або інший тип протезів установлюються після приживлення імпланту.

Найчастіше застосовується двоетапне протезування на імплантатах. У такому випадку між імплантацією стрижня і фіксацією коронки проходить 3–5 місяців. У цей період титановий стрижень повинен прижитися, тобто «зріднитися» з кістковою тканиною щелепи.

протези на імплантах

У даному матеріалі ми відповімо на такі запитання:

 • Що таке протезування на імплантатах?
 • Кому підходить протезування зубів на імплантатах?
 • Zкі види встановлення існують?
 • Які коронки для цього найкраще використовувати?

Про все це розкажемо на основі консультацій хірургів-імплантологів нашої клініки.

Протезування на імплантатах у Healthy Dent

Ключова мета такого протезування – відновлення жувальної функції в разі втрати одного, кількох або всіх зубів шляхом установлення ортопедичних конструкцій з опорою на імпланти. В нашій клініці виконується протезування після імплантації для вирішення найрізноманітніших ортопедичних завдань.
як протезують на імплатів

Хірурги-імплантологи Healthy Dent у Києві проводять повний цикл імплантації зубів: від нарощування кісткової тканини або видалення зубів (за необхідності) до встановлення імпланту. А кінцеву фіксацію коронки або комплексної ортопедичної системи проводять фахівці-ортопеди. Приходьте до нас, і наші стоматологи допоможуть вам знову повноцінно посміхатися.

Коронки на імплантатах установлюємо:

 • Якщо вам провели імплантацію в нас – після або одночасно з приживленням імпланту.
 • Якщо вам зробили імплантацію в іншій клініці.

Якщо у вас відсутній один зуб, на титанову конструкцію ставиться незнімна коронка. Такий протез слугуватиме до 25 років. У разі ж множинного відновлення зубного ряду або при повній відсутності зубів протезування з опорою на імпланти може мати незнімну, частково знімну і знімну фіксацію. Про всі способи кріплення протеза за допомогою імплантів розповімо далі.

Протез на імплантатах: переваги

У нашій клініці протезування зубів на імплантатах так само затребуване пацієнтами, як і мостоподібні конструкції на живих зубах. У цього методу протезування зубів є багато плюсів:
 • повне відновлення естетики та жувальної функції зубного ряду;
 • комфорт, який порівнянний із відчуттям «рідних» зубів, дикція після встановлення протезів не змінюється;
 • фіксація протеза на імплантатах не вимагає обточування опорних зубів;
 • надійність і міцність ортопедичних конструкцій;
 • довговічність..

Протези на імплантатах – найкраще рішення з відновлення зубного ряду, їх єдине обмеження – досить висока ціна самих імплантів.

Види протезування на імплантатах за ступенем адентії

Адентією називають часткову або повну відсутність зубів. Імплантація з подальшим установленням протезів дозволяє вирішити цю проблему в будь-якому масштабі. Потрібно відновити один зуб чи всі зуби на щелепі – наші лікарі допоможуть це зробити, обравши оптимальний вид протезування на імплантатах.

Застосовуються різноманітні зубні протези – імплантати в цьому плані є універсальними, це надійна основа під найрізноманітніші ортопедичні конструкції. Класичний варіант – установлення коронки на імплантат за відсутності одного зуба. Якщо не вистачає 2–4 зубів підряд, стоматолог порекомендує мостоподібний протез на імплантатах.

Одиночне протезування зубів на імплантатах: ціна неймовірно красивої посмішки

Один імплант + одна коронка = повноцінний штучний зуб. Цей спосіб протезування на імплантатах вважається найбільш довгостроковим і правильним з точки зору фізіології. Не тільки зовні, а й у плані розподілу навантаження при жуванні конструкція точно повторює фізіологію зубів.
 • Які коронки використовуються: : металокерамічні та цирконієві.

Чекаємо вас у клініці Healthy Dent на імплантацію і протезування – наші сертифіковані стоматологи проведуть комплексну процедуру від установлення імпланту до конструювання і встановлення зручного протеза.

Варіанти протезування при частковій адентії

протезування на імплантах

У цьому випадку імпланти імплантуються не під кожний зуб, а точково, по траєкторії ясна.

Якщо на щелепі не вистачає до чотирьох зубів підряд, можна ставити мостоподібний протез із фіксацією на імпланти. За відсутності більшої кількості зубів підійде бюгельний протез. Ще один варіант – протезування з установленням імпланту і коронки замість кожного відсутнього зуба.

 • Які коронки використовуються: металокерамічні, цирконієві.

Протезування на імплантатах при повній відсутності зубів

Раніше в разі повної адентії пацієнтові пропонувався тільки один варіант протезування – вставна щелепа. Сьогодні відсутність зубів не обмежує ні стоматолога-ортопеда, ні пацієнта у виборі систем протезування: імплантація дозволяє відновити функціональність і естетику всього зубного ряду, встановивши незнімний, знімний чи умовно-знімний протез на імплантатах. Детальніше про способи протезування на імплантатах розповімо нижче.

Для встановлення повних протезів у Healthy Dent застосовуються технології all on 4 і all on 6. Протезування на імплантатах при повній відсутності зубів – рішення величезної стоматологічної проблеми під ключ: пацієнт отримує нові міцні та красиві зуби, плюс можливість жити повноцінним життям.

Види протезів за способом фіксації

Перед імплантацією лікар-ортопед визначає, які протези ставити: постійні, знімні чи умовно-знімні. Від способу фіксації ортопедичних конструкцій часто залежить тип імплантатів.

Знімний протез на імплантатах

Змынний протез
Для фіксації знімних протезів на імплантатах застосовуються два типи фіксації: кулеподібна та балочна. У першому випадку конструкція встановлюється на абатменти з круглими головками. Імпланти вживлюються точково: для надійного кріплення на верхній щелепі необхідно встановити мінімум чотири імплантати. Знімний протез на 2 імплантатах повністю фіксується на нижній щелепі – не варто боятися, що конструкція випаде чи зрушиться, викликавши неприємний конфуз.

У балочному кріпленні всі імпланти з'єднуються дугою з титану, після чого встановлюється протез. Такий вид фіксації надійніший і довговічніший від кулеподібного кріплення.

З точки зору комфорту носіння такий спосіб знімного протезування істотно перевершує класичні акрилові й нейлонові протези. Це хороший варіант за неможливості поставити незнімну систему.

 • Переваги: спосіб застосовується при повній відсутності зубів на верхній і нижній щелепах; протез добре фіксується; відносно бюджетна ціна порівняно з комплексним протезуванням.
 • Які коронки використовуються: пластмасові та металокерамічні.

Умовно-знімний протез із фіксацією на імплантатах

Умовно-знімний протез
Цей вид конструкцій можна знімати і встановлювати на місце, водночас протез на імплантатах надійно фіксується. Протезування на імплантатах називається умовно-знімним, тому що знімати апарат може тільки стоматолог-ортодонт для корекції або професійного чищення. Застосовується за значної або повної відсутності зубів. Види протезування: all on 4, all on 6, протез-сегмент.

Телескопічні зубні протези

Телоскопчні зубні протези
На опорних імплантатах фіксуються ковпачки з металу із кріпленнями, саме на них триматиметься протез Така конструкція імпланту дозволяє за бажання знімати протез, що полегшує догляд за ним і гігієнічні процедури, це може бути важливим фактором для пацієнтів у віці.
 • Переваги: конструкцію міцно зафіксовано, її зручно носити. Телескопічні протези можна зняти для гігієнічного чищення або на ніч.
 • Телоскопічні протези : можно зняти для чистки наніч

Незнімні протези на імплантатах

Незнімний протез
Такий метод протезування на імплантатах застосовується повсюдно. Для відновлення одного втраченого зуба встановлюють окрему коронку на імплант. Для відновлення кількох зубів використовують мостоподібне протезування. Імпланти встановлюються так: потрібні дві опори для заміни 3-4 відсутніх зубів.

Цей метод точно повторює класичне мостоподібне протезування. Але, на відміну від останнього, у нашому випадку замість опорних зубів для кріплення ортопедичної конструкції використовуються опорні імпланти.

За повної відсутності зубів установлюють ортодонтичні конструкції, що відтворюють весь зубний ряд за такими системами імплантів, як all on 4 та all on 6.

 • Переваги: надійний спосіб відновлення кількох зубів підряд.
 • Які коронки використовуються: акрилові (тимчасові) металокерамічні та цирконієві.

Технології all on 4 (все на 4) – що це?

Найбільш уживаний метод імплантації при повній відсутності зубів – це технології all on 4. Пацієнту встановлюють чотири титанових стрижня: два імпланти – на щелепи спереду, ще два – з боків під нахилом 35–45 градусів. На них фіксується повний протез. Протезування зубів на 4 імплантатах спочатку відбувається за допомогою тимчасових конструкцій. Після повного приживлення імплантів установлюється постійна ортопедична конструкція, що відтворює зубний ряд.

Все на 6 імплантатах – ще один спосіб протезування, що використовується за повної відсутності зубів. Це більш надійний варіант технології «все на 4»: протез фіксується на шести опорах, установлених по обидва боки щелепи. Незнімний протез на 6 імплантатах витримує вдвічі більше навантаження, при цьому атрофія кісткової тканини зменшується. Єдиний недолік такого протеза на імплантатах – ціна: вартість на 30% вища, ніж процедури all on 4.

Незнімний протез на 4 імплантатах: строк служби

Технологія «все на 4» користується високим попитом завдяки своїм надійності та універсальності: можна повноцінно замінити 10–12 відсутніх зубів навіть при легкому та середньому ступені резорбції кістки.

Імпланти розраховані на строк служби від 10 років. Окремі виробники, наприклад Nobel Biocare, надають довічну гарантію за умови належного догляду за протезами та ротовою порожниною.

Коронки на імплантатах: скільки це коштує

Вартість протезування зубів на імплантатах залежить від декількох факторів: кількості зубів, які необхідно відновити, типу протезів і матеріалу, з якого він буде виготовлений. Окремо складається ціна на імплантацію. Тут мають значення кількість імплантів, необхідність додаткових процедур і операції, наприклад остеопластики. Тому ціна всього лікування може відрізнятися в рази навіть в одній клініці. Вартість імпланту в нашій клініці – від 10,5 тис. грн, установлення коронки на імплант – від 3,5 тис. грн.

Незнімні зубні протези на імплантатах: ціна встановлення

Установлення одиночної коронки на імплант – найпопулярніша процедура після імплантації. Вартість операції під ключ складається з вартості імпланту і коронки – металокерамічної або цирконієвої. Якщо використовуються інші незнімні протези на імплантатах – ціна залежить від кількості титанових стрижнів і типу ортопедичної конструкції.

Щоб дізнатися точну вартість протезування на імплантатах, рекомендуємо записатися на прийом. Консультація стоматолога-ортопеда та хірурга в нашій клініці є безкоштовною. У Healthy Dent ви на місці зможете також зробити КТ, яке необхідне для оцінки можливості й схеми встановлення імплантів.

протезування на імплантах ціна

Популярні запитання про протезування на імплантатах до лікаря-протезиста

Наші стоматологи підготували відповіді на найпопулярніші запитання, що цікавлять пацієнтів перед протезуванням на імплантатах. Якщо ви не знайшли відповідь на своє запитання, можна записатися до клініки та особисто поспілкуватися з профільним лікарем.

Скільки прослужить протез на імплантатах?

Термін служби протезів – від 5 до 25 років: тривалість залежить від типу імплантів і протезів. Найдовговічніші – поодинокі цирконієві коронки на імплантатах: коронки розраховані на 20–25 років, а на окремі види імплантів виробники дають довічну гарантію.

Якою є вартість установлення незнімного протеза на 4 імплантатах?

Найбюджетніший протез на імплантатах, який застосовується за повної відсутності зубів, – акриловий. Однак він же – найбільш недовговічний: термін служби не перевищує 5 років. Дорожчий, проте міцніший і довговічніший – мостоподібний і повний металокерамічний незнімний протез на 4 імплантатах: ціна – від 16 100 грн.

Як доглядати за зубами після протезування?

Незнімне протезування на імплантатах вимагає спеціального догляду: це чищення зубною щіткою, флосом, іригатором. Також слід відвідувати стоматолога 3-4 рази на рік для гігієнічного чищення протезів і зубів. Знімні протези потрібно щодня обробляти антисептиками, окремо очищати головки імплантів зубною щіткою та пастою.

Выполненные работы
Пюрко Орест Игоревич
Пюрко Орест Игоревич
Хирург-имплантолог, челюстно-лицевой хирург, зам.главного врача по лечебным вопросам. Член Ассоциации стоматологов Украины и Ассоциации имплантологов Украины
Бойко Андрей Владимирович
Бойко Андрей Владимирович
Стоматолог-ортопед, гнатолог
Бойко Андрей Владимирович
Бойко Андрей Владимирович
Стоматолог-ортопед, гнатолог
Пюрко Орест Игоревич
Пюрко Орест Игоревич
Хирург-имплантолог, челюстно-лицевой хирург, зам.главного врача по лечебным вопросам. Член Ассоциации стоматологов Украины и Ассоциации имплантологов Украины
Пюрко Орест Игоревич
Пюрко Орест Игоревич
Хирург-имплантолог, челюстно-лицевой хирург, зам.главного врача по лечебным вопросам. Член Ассоциации стоматологов Украины и Ассоциации имплантологов Украины
Пюрко Орест Игоревич
Пюрко Орест Игоревич
Хирург-имплантолог, челюстно-лицевой хирург, зам.главного врача по лечебным вопросам. Член Ассоциации стоматологов Украины и Ассоциации имплантологов Украины
Пюрко Орест Игоревич
Пюрко Орест Игоревич
Хирург-имплантолог, челюстно-лицевой хирург, зам.главного врача по лечебным вопросам. Член Ассоциации стоматологов Украины и Ассоциации имплантологов Украины
Пюрко Орест Игоревич
Пюрко Орест Игоревич
Хирург-имплантолог, челюстно-лицевой хирург, зам.главного врача по лечебным вопросам. Член Ассоциации стоматологов Украины и Ассоциации имплантологов Украины
Пюрко Орест Игоревич
Пюрко Орест Игоревич
Хирург-имплантолог, челюстно-лицевой хирург, зам.главного врача по лечебным вопросам. Член Ассоциации стоматологов Украины и Ассоциации имплантологов Украины
Протезування зубів
Консультація стоматолога–ортопеда
Безкоштовно
Коронка металокерамічна (Німеччина)
від 4000
Коронка керамічна
від 8200
Коронка на основі оксиду цирконію
від 7500
Імплантація зубів
Консультація імплантолога
Безкоштовно
Коронка металокерамічна на імплант
від 4500
Коронка цирконієва на імплант
7500 грн
Знімний протез на імплант
від 19400
Наші спеціалісти
Відгуки
В
5

Ставили папе тут съемные протезы на имплантах. Папа хоть и придирчивый, но его здесь все устраивало. Теперь выглядит как американский пенсионер на пенсии)))) От него и меня большое спасибо!

N
5

Протезировал дальний зуб под коронку у Илья Аркадьевича. Врач знающий свое дело, такому врачу можно доверить все свои зубы. Результат прекрасный.

Д
5

В ходе зубного заболевания я потеряла передний зуб. В хелси дент предложили поставить коронку на импланте, я согласилась. После протезирования я наконец-то могу улыбаться. Новый зуб даже лучше старого! Спасииииибо!!

Які бувають зубні імпланти

Зубний імплант - це повноцінний штучний зуб. Його стрижень, який виконує роль зубного кореня і угвинчується в кісткову тканину щелепи, створений з титану.

На ньому закріплюється абатмент - зовнішня титанова частина імпланта, яка служить кріпленням для коронки. А далі фіксується коронка.