Київ, Печерськ,
вул. Євгена Коновальця 23, оф. 1
Графік роботи
Пн.-Нд.: 9:00 - 21:00
Бесплатная консультация
Запись на прием
тумблер меню

Лікування пародонтозу

Пародонтоз – хвороба обраних. Усупереч розхожій думці та рекламі, цим захворюванням страждають усього близько 8% людей у світі. Навіщо ж тоді приділяти увагу цій проблемі? Та тому, що найчастішою причиною випадання зубів лікарі називають саме цю хворобу.
Що таке пародонтоз?

Підступність недуги полягає в тому, що більшу частину часу вона себе не проявляє. До стоматолога зазвичай звертаються на пізніх стадіях. Запущений пародонтоз, лікування якого вимагає від лікаря високого професійного рівня, усувається достатньо довго.

Стосовно цього захворювання ідеально підходить лікарська заповідь: хворобу простіше попередити, ніж займатись її лікуванням. Чим раніше буде виявлено недугу, тим більше шансів позбутися її та зберегти всі зуби цілими.

Підступність пародонтозу в тому, що більшу частину часу він не проявляє себе.

Ми розповімо, за якими ознаками визначити захворювання самостійно, хто перебуває у «групі ризику» і як відбувається лікування пародонтозу «вектором» у нашій клініці Healthy Dent. Завдяки комплексному підходу і новітнім технологіям нам удалося досягти гарних результатів і повернути здоров'я зубів багатьом нашим клієнтам.

Пародонтоз чи пародонтит: як відрізнити

Пародонтоз – хронічне захворювання. Воно супроводжується зміною структури кісткової тканини і повільним просіданням ясен. Атрофується альвеолярний відросток – місце, в якому фіксується зуб, а корінь зуба оголюється. Запалення, характерне для інших захворювань ясен, у цьому випадку відсутнє.

Як виглядає пародонтоз
Пародонтоз

Як виглядає пародонтит
Пародонтит

Його найчастіше плутають з пародонтитом – поширеною хворобою, яка зустрічається серед 90% дорослого населення. Насправді – це різні хвороби, відповідно, відрізняються причини, симптоми і способи їх лікування. При пародонтиті через зубні відкладення виникає запалення ясен, причому уражається весь зубний ряд. Пародонтоз розвивається в районі одного або декількох зубів.

Симптоми пародонтоза

Симптоми хвороби:

 • ясна стають блідими, але зберігають звичайну щільність; кровоточивості та запалення немає;
 • чутливість зубів підвищується;
 • на поверхні емалі виникають клиновидні дефекти – характерні «сходинки» біля основи зуба; найчастіше уражаються фронтальні зуби, премоляри і моляри;
 • поступово, але невідворотно ясна відступають, оголюються корені зубів;
 • відчуття свербіння і печіння в яснах, але зуби залишаються нерухомими, аж до важкої стадії.
Помітили подібні ознаки – не відкладайте візит до клініки. Тільки фахівець може точно виявити і вилікувати пародонтоз.

У разі цієї недуги народні прийоми не дають ефективного результату – незворотні процеси в кісткових тканинах протікають паралельно з примочками і полосканнями. Хворий лише втрачає дорогоцінний час. Поставити точний діагноз і призначити ефективне лікування може тільки лікар.

Фактори ризику: причини захворювання

Якщо знайомий усім карієс провокують бактерії, що розмножуються в зубному нальоті, то з пародонтозом не все так однозначно. Зовсім недавно з'явилася версія, що в усьому винна генетика.

Причини пародонтоза

Саме тому зараз лікарі рекомендують усім, чиї родичі страждали на цю недугу, відвідувати стоматологію для виявлення хвороби на ранніх етапах і починати лікування вчасно.

Інші категорії «групи ризику»:

 • хвороби серця і судин;
 • цукровий діабет;
 • патології ендокринної системи;
 • ослаблений імунітет;
 • підвищений тиск;
 • виразка шлунку;
 • цироз печінки;
 • атеросклероз.

Крім цього «букету» серйозних хвороб, розвиток пародонтозу може спровокувати недостатнє навантаження на щелепні кістки (звичка жувати на одну сторону або їсти мало твердої їжі), вітамінний дефіцит, поганий догляд за ротовою порожниною.

Лікування пародонтозу в клініці Healthy Dent

Наш досвід роботи доводить: боротися з пародонтозом складно, але можна. Чим раніше почати лікування, тим швидше та ефективніше воно завершиться. У будь-якому випадку підхід повинен бути комплексним. Не тільки лікувати ротову порожнину, але й підвищувати імунітет, покращувати кровообіг ясен.

Лікування пародонтозу в Healthy Dent

Лікування хвороби поетапно:

 1. Загальне обстеження стану здоров'я пацієнта; візуальний огляд, рентген ротової порожнини. Панорамна томографія чітко показує стан навколозубних тканин, дозволяє виявити хворобу на ранніх стадіях.
 2. Видалення зубних відкладень, каменів, чищення приясневих кишень. Санація ротової порожнини, за необхідності – усунення карієсу. Ці заходи дозволяють позбутися постійних джерел бактерій.
 3. Фізіотерапія: електрофорез, ультразвук – вектор-терапія, фонофорез. Поліпшується обмін речовин і кровообіг у тканинах.
 4. Медикаментозне лікування, за наявності запалення призначають курс антибіотиків.
 5. Підвищення імунітету (полоскання, вітамінізація).
 6. Ремінералізація зубів.
 7. Хірургічні, ортопедичні методи, шинування.

Програма лікування залежить від стадії захворювання, загального стану здоров'я, віку і підбирається індивідуально для кожного пацієнта.

Пародонтоз: лікування в Києві

З'явилася найменша підозра на пародонтоз – клініка HealthyDent допоможе назавжди позбутися підступної недуги. Наші лікарі-пародонтологи підберуть індивідуальну схему лікування і профілактики захворювання.

Врахуйте, що усунути ранній пародонтоз в рази простіше і дешевше, ніж на занедбаній стадії. Пам'ятайте про здоров'я зубів, а ми забезпечимо професійну турботу про них!

Ми вас ще не втомили своїм текстом?

Тоді отримуйте ще більше пізнавальної інформації.

Пародонтоз: лікування в подробицях залежно від стадії

Розповімо, що роблять фахівці нашої клініки на різних етапах хвороби. Лікування завжди проходить на загальному і місцевому рівнях – тільки так можна позбутися хвороби і не допустити її повернення в майбутньому.

Стадії пародонтоза

На легкій стадії

Достатньо консервативної терапії без хірургічного втручання. Лікар проводить професійне чищення зубів, знімає зубний камінь. До речі, найчастіше при пародонтозі камені не утворюються. Їх наявність говорить про те, що є ще й пародонтит.

Проводяться санація зубів, лікування карієсу. Ясна зміцнюються пальцевим або гідромасажем, фізіотерапією. Також проводяться процедури для підвищення імунітету: прописується комплекс вітамінів, амінокислот і мінералів. За необхідності призначають антибіотики. У домашніх умовах рекомендується чищення спеціальними пастами і полоскання антисептичними лосьйонами.

На середній стадії захворювання

На цій стадії пацієнти звертаються за медичною допомогою набагато частіше, адже з'являються чутливість і видимі зміни ясен. Основне лікування пародонтозу на цій стадії полягає у відновленні м'яких тканин і поліпшенні кровопостачання.

Хороший результат дає вакуумний кюретаж ясен. У ході процедури видаляється уражена тканина, корінь зуба полірується. Усі дрібні частинки акуратно і ретельно відсмоктуються вакуумною насадкою.

Лікування тяжкої форми

Запущена хвороба вимагає особливого підходу: іде справжня боротьба за збереження зубів. Тут не обійтися без кваліфікованого хірурга-стоматолога.

Пародонтоз – лікування хірургічним способом

Найбільш поширені методи: відкритий кюретаж, клаптеві операції. При клаптевій операції лікар робить надріз слизової. Це дозволяє прикрити оголені ділянки коренів зуба, ясна більше «не сповзають».

Маніпуляції проводяться під місцевою анестезією, тому сама процедура є безболісною для пацієнта. Водночас проводиться антибактеріальна терапія і призначаються полоскання антисептиками.

Хиткість зубного ряду усувається шинуванням. Лікар робить горизонтальну борозенку на внутрішній поверхні зубів, у неї вкладає скловолокнисту нитку і заливає світлополімерним композитом.

Головна умова: у шинуванні повинні бути задіяні також нерухомі зуби (ікла, наприклад). Шина надійно утримує зуби на своїх місцях.

Лікування пародонтозу лазером

Це абсолютно безболісний та ефективний метод. Лазерний промінь видаляє грануляційну тканину, камінь з емалі, робить поверхню ясен гладенькою. Травмування м'яких тканин – мінімальне, лазер миттєво зупиняє кровотечу і забезпечує високу точність роботи.

Лікування пародонтозу лазером

Спеціальну післяопераційну пов'язку накладати не потрібно. Пацієнт може їсти і пити відразу після закінчення процедури.

Фахівці нашої клініки роблять усе, що в їх силах, щоб допомогти кожному клієнту клініки. Навіть за такого складного стоматологічного захворювання ведемо боротьбу за кожний зуб. Навіть якщо вашу проблему дуже занедбано, приходьте до нас у клініку, і ми постараємося її вирішити.

І запам'ятайте, що лазерна терапія – сучасне лікування пародонтозу та альтернатива антибіотикам. Адже вплив променя не шкідливий для внутрішніх систем організму.

Пам'ятаємо про профілактику: 7 простих правил

До радикальних методів лікування ніколи не дійде, якщо приділяти належну увагу зубам. Чарівне «заклинання» від пародонтозу можна описати одним словом: профілактика. Рекомендуємо дотримуватися наших порад, щоб ясна і зуби були в безпеці.

Профілактика пародонтозу
 1. Гігієна порожнини рота – звучить банально, але дозволяє зберегти не тільки зуби, але і пародонт. До речі, кожні три місяці слід міняти не тільки зубну щітку, але й пасту. Лосьйони-ополіскувачі при пародонтозі потрібно вибирати на основі ромашки, кори дуба.
 2. Догляд за зубними проміжками. Якщо під рукою не виявилося щітки, скористайтеся зубною ниткою, або хоча б жувальною гумкою.
 3. Правильне харчування: менше солодкого, більше продуктів, багатих вітамінами і мінералами. Обов'язково пережовувати тверду їжу – це забезпечує потрібне навантаження на щелепні кістки і ясна.
 4. Регулярне відвідування стоматологічної клініки.
 5. Професійне чищення зубів (мінімум раз на півроку).
 6. Спеціальні вправи для зубів і ясен (розповість і покаже лікуючий лікар).
 7. Антиоксидантна профілактика – вживання в їжу речовин, які «омолоджують» організм.
Будьте здорові! Дотримуйтеся цих семи правил, і нехай ваша посмішка буде здоровою. Приходьте до нас на консультацію, і після огляду стоматолог клініки вкаже орієнтовну вартість лікування пародонтозу у вашому випадку.
Лікування зубів і ясен
Консультація стоматолога–терапевта
Безкоштовно
Лікування ясен апаратом Вектор
3300 грн
Плазмоліфтинг
1200 грн
Наши специалисты
Відгуки
Пародонтологія: основні захворювання і способи лікування

Лікарям-пародонтологам безробіття не загрожує. Згідно зі статистикою, в кожному третьому випадку пацієнта до стоматолога приводять пародонтологічні захворювання. У чому причина такої сумнівної популярності? Більшість людей не надають особливого значення першим симптомам: адже нічого особливо не болить.

Пародонтоз – чим полоскати ясна при пародонтозі

Розпечений іржавий цвях з медом проти флюсу, солоне сало проти зубного болю і господарське мило проти зубного нальоту. Здавалося б, медицина поганого не порадить. Але народна медицина гостро нокаутує своїми нещадними прийомами. Довіряти їм чи ні – залежить лише від вас. Але ми одностайно рекомендуємо звертатися до фахівців.