Видалення зубів

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Хірург-імплантолог, заст.головного лікаря з лікувальних питань

Дбайливе ставлення до зубів – кредо клініки Healthy Dent. Ми намагаємося вилікувати і зберегти здоров'я ротової порожнини в усіх наших пацієнтів, навіть із задавненими проблемами. І якщо є хоч один шанс зберегти моляр, ікло або різець, наші фахівці будуть за нього боротися.

Для цього у нас є все необхідне: найсучасніші стоматологічні методики лікування, великий досвід і високотехнологічне обладнання.

Але, на жаль, є випадки, коли хірургічного втручання неможливо уникнути, показане видалення зуба. І в цьому випадку наші лікарі також приходять на допомогу.

Хочете вирвати зуб без болю та ускладнень – записуйтеся на прийом до клініки Healthy Dent у Києві.

Коли видалення неминуче: показання до видалення зубів

  1. Запущений карієс. Коли уражено велику частину зуба й існує ризик поширення інфекції на всю ротову порожнину. Це найчастіше показання до процедури (2/3 випадків).
  2. Значна розбіжність ряду (четверта стадія пародонтиту), за якої лікування неефективне.
  3. Якщо третій моляр росте неправильно, змінює прикус, псує симетрію обличчя, тоді потрібне видалення ретинованого зуба мудрості.
  4. При ортодонтичному лікуванні, виправленні прикусу.
  5. Зуб значно травмований, сильно зруйнований (залишилися відламки, фрагменти кореня).

Видалення зубів у Києві без болю

Сім століть тому французький лікар Гі де Шоліак уперше використав для екстракції зуба «пелікан». Цей прилад дозволяв витягати моляр відразу з коренем. Винахід прослужив стоматологам до XVII століття. Нині дентальна хірургія має найрізноманітніші інструменти, які дозволяють швидко та якісно видалити зуб.

Види видалення зубів:

  • Простий метод видалення зубів: стоматолог спеціальними щипцями захоплює, розхитує і витягує моляр із порожнини. Дантист використовує принцип важеля. Екстракція триває менше хвилини, а вся процедура – близько 20 хвилин. Простий спосіб застосовується в більшості випадків. Зазвичай при цьому ми використовуємо місцеве знеболення.
  • Складне хірургічне видалення зубів проводимо в особливих випадках: коли доступ до зуба утруднений, зруйновано верхню частину (коронку), є ретиновані зуби. Тут простим накладенням щипців не обійтися. Хірург розтинає збоку зуба ясна та окістя, отримуючи доступ до кореня. Лазером або спеціальною пилкою він розділяє моляр на частини і витягує, після операції обробляє антисептичними препаратами рану і накладає шви.

Складне видалення зуба

Проста і складна екстракція відрізняються такими особливостями, як:

  1. показання до видалення;
  2. використовувані інструменти;
  3. тривалість операції;
  4. складність і кількість маніпуляцій;
  5. ціни.

Якщо на щелепі виявлено дистоповані або ретиновані зуби мудрості, моляри з викривленими коренями, кісткові тканини зрослись із зубним коренем, тоді проводиться складне видалення зуба.

Процедура триває близько години. Видалення ретинованого зуба іноді здійснюється у два етапи, у різні дні. Вартість операції вища, ніж простого видалення.

Чи боляче видаляти зуб?

Тепер про те, що хвилює наших пацієнтів найбільше: вирвати зуб – це дуже боляче? Поспішаємо заспокоїти: нині хірургія має настільки ефективні анестетики, що болю ви точно не відчуєте. Максимум – невеликий дискомфорт під час маніпуляцій.

У більшості випадків для видалення зуба використовується тільки місцева анестезія. Причому сам укол ви практично не відчуєте: лікар попередньо обробить ясна спеціальним гелем-анестетиком.

У нашій клініці видалення зубів (незалежно від складності маніпуляцій) проводять тільки досвідчені хірурги-стоматологи після ретельного огляду ротової порожнини пацієнта. Тому ймовірність ускладнень після видалення зуба зведено до мінімуму. Після процедури ми проконсультуємо, як можна замінити вирваний зуб сучасними методами (протезуванням, імплантацією).

Щоб біль пройшов швидко: догляд за порожниною рота після видалення

Пережити навіть складне видалення зуба не так уже й складно, якщо дотримуватися деяких правил. Загоєння пройде максимально швидко, і ризик ускладнень зводиться до мінімуму.

  1. Не намагайтеся відразу після видалення зуба підхоплюватись і йти зі стоматології. Потрібно побути у стані спокою (10 хвилин – для простої процедури, 30–60 хвилин, якщо проводилося складне видалення). За цей час на місці відсутнього зуба утворюється кров'яний згусток, який закриває лунку.
  2. Поки ви відпочиваєте після операції, лікар розповість, як доглядати за ротовою порожниною, коли прийти на контрольний огляд, призначить необхідні ліки.
  3. Протягом 2–3 годин не їжте, намагайтеся не чіпати ранку язиком, щоб не посилити кровотечу. Зазвичай кров виділяється до 8 годин після того, як вирвали зуб.
  4. Протягом першої доби відмовтеся від гарячих пиття та їжі, чищення зубів. Не можна займатися фізичними вправами, піднімати важкі речі.
  5. Перший тиждень після операції намагайтеся жувати на протилежний бік щелепи.
  6. Не ополіскуйте рот (якщо цю процедуру не призначив лікар).
  7. Коли закінчиться дія анестетика, можуть з'явитися болючі відчуття. Прийміть знеболююче, прописане стоматологом.

В яких випадках видаляють зуб під седацією

Якщо сам вид стоматологічних інструментів викликає у вас або дитини напад паніки, показане складне видалення, рекомендуємо скористатися поверхневою седацією. Процедура абсолютно безпечна, дозволена навіть дітям із чотирьох років. Проводиться лікарем-анестезіологом одночасно із знеболенням.

Вирвати зуб у Києві

Непросто зважитися видалити зуб, однак іноді іншого способу немає. У цьому випадку потрібна допомога кваліфікованого хірурга-стоматолога. У Healthy Dent ми проводимо дентальну екстракцію будь-якої складності, наші клієнти – діти і дорослі, пацієнти без вікових обмежень. Видаляємо молочні та ретиновані зуби, значно зруйновані моляри. До нас звертаються, коли необхідно вирвати зуб перед протезуванням або встановленням брекетів. У разі необхідності задіємо анестезіологів.

Видалення зуба під час вагітності

Вагітність – не найкращий період для видалення зубів. Стоматологи рекомендують провести санацію ротової порожнини, усунути всі проблеми із зубами ще на етапі планування вагітності.

Якщо ж є проблемний зуб, але він не турбує, видалення зуба краще провести після пологів. У третьому триместрі операція вкрай небажана: при видаленні зуба існує високий ризик передчасних пологів. Екстракція зуба під час вагітності в I і II триместрах проводиться тільки за невідкладними показаннями.

Вартість видалення зуба

Вартість залежить від складності маніпуляцій. У більшості випадків застосовується просте видалення, у нашій клініці воно коштує 580 грн.

Операція, в ході якої лікареві доводиться надрізати ясна, розсікати моляр на фрагменти і зашивати м'які тканини, є складним видаленням. Ціни більші – від 800 грн.

Ви можете записатися на прийом, і хірург після огляду ротової порожнини скаже, яким способом можна видалити зуб, ціна буде відповідною. Консультація стоматолога в нашій клініці безкоштовна.

Щоб видалення зубів пройшло без ризику і болю, обирайте професіоналів, що спеціалізуються на цій операції. Стоматологи-хірурги нашої клініки Healthy Dent зроблять процедуру максимально комфортною для вас, нададуть кваліфіковану підтримку в реабілітаційний період. Не ризикуйте здоров'ям – обирайте якість і професіоналізм!
Часті питання про видалення зубів:
Чи боляче видаляти зуб під седацией?
Видалення зуба під седацией абсолютно безпечна процедура, дозволена навіть дітям з чотирьох років. Проводиться лікарем-анестезіологом одночасно з знеболенням. Якщо сам вид стоматологічних інструментів викликає у вас або дитини напад паніки, належить складне видалення, рекомендуємо скористатися поверхневої седацией.
Чи можна видаляти зуб при вагітності?
Видалення зуба краще провести після пологів, якщо є проблемний зуб, але він не турбує. У третьому триместрі операція вкрай небажана: при видаленні зуба існує високий ризик передчасних пологів. Екстракція зуба під час вагітності в I і II триместрах проводиться тільки за невідкладними показниками. Вагітність - не найкращий період для видалення зубів. Стоматологи рекомендують провести санацію ротової порожнини, усунути всі проблеми з зубами ще на етапі планування вагітності.
Выполненные работы
Пюрко Орест Игоревич
Пюрко Орест Игоревич
Хирург-имплантолог, челюстно-лицевой хирург, зам.главного врача по лечебным вопросам. Член Ассоциации стоматологов Украины и Ассоциации имплантологов Украины
Видалення зубів
Консультація хірурга
Безкоштовно
Видалення зубів (просте)
від 750
Видалення зубів (складне)
від 1100
Видалення зубів мудрості
від 1400
Відгуки
Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №35
5

Сегодня удаляла зуб мудрости. Спасибо большое Денису Николаевичу, позитивный человек, успокоил и быстро всё сделал. Качественно, недорого, быстро. Больше боялась, чем делала. Хорошая клиника, буду тут лечить зубы

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №36
Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №181
5

Дуже боялась видалення,хотіла видаляти під загальним наркозом.Потрапила до Дениса Миколайовича і погодилась з простою анестезією,лікар і заспокоїв і насмішив,і зробив важке видалення дуже легко,швидко,і професійно. Лишилась дуже задоволена і буду далі лікуватись тільки в цій клініці,не дивлячись на те що мені їхати з під Києва! А за ціни хочу сказать що не дуже то вони й відрізняються від навіть державних стоматологій.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №181
5

Была необходимость удалить зуб. Быстро, легко, непринуждённо, со всеми необходимыми консультациями. Спасибо хирургу Денису Николаевичу.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №48
Анестезія у стоматології

Добре зафіксований пацієнт не потребує анестезії

Відомий лікарський жарт втратив актуальність з появою нових засобів і методів знеболення при лікуванні зубів. Візит до сучасної стоматологічної клініки викликає не більше хвилювань, ніж відвідування салону краси. Безумовно, є маніпуляції, які викликають дуже неприємні відчуття: видалення нерва або зуба; встановлення коронок; ортодонтичні процедури. Для цих випадків передбачено різні способи знеболювання.

Лікування зубів під час вагітності

Так завжди і буває: робота, навчання, стосунки; на візит до стоматолога часу немає (іноді – роками). А коли приходить непростий, але прекрасний період підготовки до материнства, проблема може настільки загостритися, що візит до стоматолога стає необхідністю.

Насамперед дзвонимо мамі та піднімаємо «на вуха» всіх знайомих, які у міру своїх розумінь дають «слушні» поради. Не завжди доречні, враховуючи, що загострилася недовірливість. Спробуємо по поличках розкласти, чи можна лікувати зуби під час вагітності? Розглянемо всі показання та протипоказання.