Видалення зубів

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Хірург-імплантолог, заст.головного лікаря з лікувальних питань

ВУ практиці роботи стоматології Healthy Dent – максимально дбайливе ставлення до зубів. Навіть у найскладніших випадках наші стоматологи намагаються зберегти зуби пацієнта, застосовуючи всі доступні методи лікування.

Якщо ж медичні показання не залишають шансів, тоді ми проведемо видалення зуба професійно та безболісно. Для цієї процедури у клініці є всі необхідні умови: високотехнологічне обладнання, досвідчені стоматологи-хірурги, які володіють сучасними методами лікування та екстракції зубів. Якщо потрібно терміново і безболісно видалити зуб у Києві, можна записатися на прийом до Healthy Dent прямо зараз.

У яких випадках доведеться видалити зуб: показання до екстракції

  1. Зламаний зуб, що тріснув навпіл, залишилися частини коронки чи тільки корені – тут на 100% показане видалення зуба.
  2. Більша частина зуба уражена карієсом, що призвело до руйнування коронкової частини, запалення коренів, тому необхідно запобігти поширенню інфекції. Це найпоширеніша причина, через яку доводиться виривати зуб.
  3. Значна рухливість чи розходження зубів на пізніх стадіях пародонтиту.
  4. Майбутнє протезування чи імплантація. Залежно від показань лікар може провести одиночну екстракцію чи видалити всі зуби, щоб поставити повний протез.
  5. Видалення зуба також проводиться перед ортодонтичними процедурами: це можуть бути: моляр, 4-й верхній зуб чи будь-який інший, який заважає досягненню результату лікування.

Проблемні зуби мудрості

Будь-який дантист скаже, що список кандидатів на виліт очолюють зуби мудрості. Це найбільші моляри, які прорізуються набагато пізніше інших зубів і при цьому часто стають причиною серйозних стоматологічних проблем.

Наприклад, ретинований зуб (який частково прорізався) призводить до запалення ясен і сильного болю. Якщо «вісімка» росте під нахилом, зміщує зубний ряд, має викривлені корені, також показане хірургічне видалення зуба мудрості.

Як відбувається видалення зубів

Дентальна екстракція, або видалення зуба, – найдавніша стоматологічна процедура. Здавна лікарі використовували різні пристосування, наприклад, у XIV столітті француз Гі де Шоліак уперше використав «пелікан» – спеціальні щипці, якими можна було висмикнути зуб цілим.

Надалі обладнання та інструменти стоматологів удосконалювалися, сучасна хірургія володіє достатнім арсеналом, який дозволяє провести і просту процедуру, і видалення зуба 3-го ступеня складності.

Два види видалення зубів:

  1. Просте видалення: стоматолог використовує щипці, за допомогою яких захоплює коронку, розхитує та проводить висмикування зуба. Зазвичай цей спосіб застосовується для видалення молочних зубів у дітей, різців, іклів, премолярів, сильно розхитаних зубів у дорослих. Щоб видалити нижній чи верхній зуб, потрібно менше хвилини, зі знеболенням і підготовкою – до 20 хвилин. Такий вид видалення застосовується у більшості випадків, це недорого – середня вартість процедури у два раза нижча, ніж складної екстракції.
  2. Складне видалення зубів ми проводимо в особливих випадках: коли потрібно видалити зуб мудрості,7-й нижній зуб, доступ до якого утруднений, необхідно витягнути уламки молярів. У цих випадках хірург спочатку відкриває доступ до коренів, розсікаючи збоку слизову та окістя. Потім лікар розрізає корінний зуб і витягає його по частинах. Після операції він обробляє лунку антисептиками та ушиває краї слизової.

Чим відрізняється складне видалення зуба

Проста і складна екстракція відрізняються такими особливостями, як:

  • показання до видалення;
  • використовувані інструменти;
  • тривалість операції;
  • складність і кількість маніпуляцій;
  • вартість процедури.

Якщо на щелепі виявлено дистоповані чи ретиновані зуби мудрості, 7-й верхній зуб чи інший моляр із викривленими коренями, а також якщо кісткові тканини зрослись із зубним коренем, тоді проводиться хірургічна операція – складне видалення зуба.

Процедура триває 1–2 години. Видалення ретинованого зуба іноді здійснюється у два етапи, у різні дні. У платній клініці можна вирвати зуб у Києві, але ціна операції вища, ніж простого видалення.

Чи боляче видаляти зуб

Найчастіше пацієнтів хвилює не те, скільки коштує вирвати зуб, а наскільки боляче видалити зуб у Києві. Всіх, у кого перехоплює подих від перспективи видалення зуба, можемо заспокоїти: можливості сучасної анестезії дозволяють зробити цей процес повністю безболісним. Можливо, ви відчуєте лише мінімальний дискомфорт у момент, коли відбуватиметься виривання зуба.

Для того щоб видалити зуб без болю, достатньо місцевої анестезії. Причому ті, кого укол лякає більше, ніж сама операція з видалення зуба, можуть видихнути: стоматолог спочатку обробляє ясна спеціальною знеболювальною пастою, а за пару хвилин укол тоненькою голкою ви навіть не відчуєте.

У стоматології Healthy Dent видалення зуба в Києві будь-якого рівня складності проводиться лише хірургами, тому ризик можливих ускладнень після видалення зуба мінімальний. Після операції ви отримаєте рекомендації лікаря з приводу того, як можна відновити цілісність зубного ряду за допомогою протезування, імплантації.

Що робити після видалення зуба

Наша стоматологія (Київ) пропонує термінове та безпечне видалення зубів. Ми зацікавлені, щоб загоєння після процедури відбулося максимально швидко і не виникло ускладнень. Тому лікар обов'язково проконсультує, як пацієнту правильно поводитися:

  • одразу після того, як вирвали зуб, не можна залишати клініку. Якщо видаляли верхній чи нижній зуб простим способом, потрібно почекати 10–15 хвилин, при складному видаленні – до години. Поки ви відпочиваєте, у лунці утворюється кров'яний згусток, який зупинить кровотечу та забезпечить якнайшвидше загоєння рани;
  • 20–30 хвилин слід тримати в роті кровоспинний ватний валик, поставлений хірургом;
  • протягом 2–3 годин після видалення не можна приймати їжу і торкатися лунки язиком, щоб не спровокувати сильну кровотечу;
  • у перші 24 години не можна чистити зуби, полоскати рот, пити гарячі напої, їсти тверду та гостру їжу. Також протипоказані серйозні фізичні навантаження, стрибки, біг;
  • якщо виникає біль, коли дія анестетика закінчилася, потрібно прикласти холодний компрес до щоки (на 10–15 хвилин через кожні 2 години) і випити анестетик, який виписав стоматолог;
  • у перші 7 днів намагайтеся не навантажувати травмовану ділянку щелепи, жуйте на інший бік.

Можливі ускладнення після екстракції зуба

Після операції рана може трохи кривавити (до 8 години) – це нормально. Також можуть спостерігатися набряклість у місці проведення операції, больові відчуття, які минають за 2-3 дні.

А ось підвищення температури, пульсуючий біль, сильна кровотеча – це привід негайно звернутися по допомогу до лікаря.

У яких випадках проводять видалення зуба під седацією

Якщо сам вид стоматологічних інструментів викликає у вас чи дитини напад паніки, на вас чекає складне видалення, тоді рекомендуємо видалити зуб у Києві під поверхневою седацією. Процедура є абсолютно безпечною, дозволена навіть дітям із чотирьох років. Проводиться вона лікарем-анестезіологом одночасно із знеболенням.

Вирвати зуб у Києві

Непросто наважитися видалити 5-й верхній зуб (як і будь-який інший), однак іноді іншого способу немає. У цьому випадку потрібна допомога кваліфікованого хірурга-стоматолога. В Healthy Dent ми проводимо дентальну екстракцію будь-якої складності, наші клієнти – діти і дорослі, пацієнти без вікових обмежень. Видаляємо молочні та ретиновані зуби, значно зруйновані моляри. До нас звертаються, коли необхідно вирвати зуб перед протезуванням чи встановленням брекетів. За необхідності задіюємо анестезіологів.

Видалення зуба під час вагітності

Вагітність – не найкращий період для видалення зубів. Стоматологи рекомендують провести санацію порожнини рота, усунути всі проблеми із зубами ще на етапі планування вагітності.

Якщо є проблемний зуб, але він не турбує, видалення зуба краще провести після пологів. У третьому триместрі операція вкрай небажана: при видаленні зуба існує високий ризик передчасних пологів. Екстракція зуба під час вагітності у І та ІІ триместрах проводиться лише за невідкладними показаннями. Ціна видалення у приватній клініці відповідає даним стандартного прайсу.

Вартість видалення зуба

У приватних клініках видалення зуба завжди платне, вартість процедури залежить від складності хірургічної процедури. У 2/3 випадків звернення до клініки ми проводимо просте видалення зуба, ціна по Києву – від 750 грн.

Якщо ж у ході процедури доводиться робити розріз слизової оболонки, щоб видалити фрагменти зуба, а також зашивати ясна, тоді така операція вважається складною, тому вартість вища: середня ціна – 1300 грн.

Скільки коштує вирвати зуб у Healthy Dent

Щоб дізнатися, скільки коштує видалити зуб, необхідно записатися на прийом. Консультація хірурга в нашій стоматології безкоштовна. Стоматолог проведе огляд, за необхідності призначить додаткове обстеження (рентген сегмента, КТ) і визначить, як можна видалити зуб, ціна буде відповідною, оскільки в ній усе це відобразиться.

Довіряйте своє здоров'я професіоналам, і видалення зубів пройде швидко, без болю та ускладнень. Наші стоматологи зроблять цю непросту процедуру максимально комфортною для вас, підтримають у відновлювальний період. У Healthy Dent видаляти зуби не страшно та не боляче!

Часті питання про видалення зубів:
Чи боляче видаляти зуб під седацией?
Видалення зуба під седацией абсолютно безпечна процедура, дозволена навіть дітям з чотирьох років. Проводиться лікарем-анестезіологом одночасно з знеболенням. Якщо сам вид стоматологічних інструментів викликає у вас або дитини напад паніки, належить складне видалення, рекомендуємо скористатися поверхневої седацией.
Чи можна видаляти зуб при вагітності?
Видалення зуба краще провести після пологів, якщо є проблемний зуб, але він не турбує. У третьому триместрі операція вкрай небажана: при видаленні зуба існує високий ризик передчасних пологів. Екстракція зуба під час вагітності в I і II триместрах проводиться тільки за невідкладними показниками. Вагітність - не найкращий період для видалення зубів. Стоматологи рекомендують провести санацію ротової порожнини, усунути всі проблеми з зубами ще на етапі планування вагітності.
Виконані роботи
Пюрко Орест Игоревич
Пюрко Орест Игоревич
Хирург-имплантолог, челюстно-лицевой хирург, зам.главного врача по лечебным вопросам. Член Ассоциации стоматологов Украины и Ассоциации имплантологов Украины
Видалення зубів
Консультація хірурга
Безкоштовно
Видалення зубів (просте)
від 750
Видалення зубів (складне)
від 1100
Видалення зубів мудрості
від 1400
Відгуки
5

Лікар Пюрко Орест просто вразив. Видалив зуб швидше ніж я налаштувалась. Докладно проконсультував. Щиро рекомендую.

Александр Тонковид
5

Видаляли, зуб. Було абсолютно не боляче. Дякую, буду звертатися ще!

Александр Тонковид
5

Вчора видалила зуб, все пройшло швидко та безболісно. Сьогодні зателефонували з клініки, запитали про самопочуття. Лікар Пюрко Орест

Ира Ильяшенко
Анестезія у стоматології

Добре зафіксований пацієнт не потребує анестезії

Відомий лікарський жарт втратив актуальність з появою нових засобів і методів знеболення при лікуванні зубів. Візит до сучасної стоматологічної клініки викликає не більше хвилювань, ніж відвідування салону краси. Безумовно, є маніпуляції, які викликають дуже неприємні відчуття: видалення нерва або зуба; встановлення коронок; ортодонтичні процедури. Для цих випадків передбачено різні способи знеболювання.

Лікування зубів під час вагітності

Так завжди і буває: робота, навчання, стосунки; на візит до стоматолога часу немає (іноді – роками). А коли приходить непростий, але прекрасний період підготовки до материнства, проблема може настільки загостритися, що візит до стоматолога стає необхідністю.

Насамперед дзвонимо мамі та піднімаємо «на вуха» всіх знайомих, які у міру своїх розумінь дають «слушні» поради. Не завжди доречні, враховуючи, що загострилася недовірливість. Спробуємо по поличках розкласти, чи можна лікувати зуби під час вагітності? Розглянемо всі показання та протипоказання.