Вектор-терапія

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Гігієніст-пародонтолог

Що таке вектор-терапія?

Вектор-терапія застосовується при пародонтиті – запаленні ясен, яке послаблює з'єднання зуба із щелепними тканинами і без належного лікування може призвести до втрати зуба. Ця процедура проводиться з використанням спеціального апарату.
Вектор терапія

Апарат Vector – це стоматологічний прилад, що випромінює ультразвукові хвилі. За допомогою спеціальних насадок, які підводять ультразвук безпосередньо до місць нальоту на зубах, ефективно видаляються відкладення навіть у глибоких ясенних кишенях. Одна з таких насадок, скайлер, очищає поверхню кореня зуба на глибині до 11 мм нижче рівня ясен.

Початкові симптоми пародонтиту можуть бути практично непомітними – рідкісні кровотечі ясен та їх болючість. Проте надалі захворювання протікає важко – ясна кровоточать, уражається поверхня кореня, можливе утворення абсцесів, нагноєння. Зуби розхитуються, з'являється неприємний запах із рота. Vector-терапія в нашій клініці в Києві успішно використовується при лікуванні пародонтиту, а також інших захворювань пародонта й ясен.

Переваги і показання вектор-терапії

«Вектор» – це не тільки лікування ясен і пародонту, а й метод високоефективної профілактики стоматологічних хвороб. Апарат видаляє тверді зубні відкладення, глибоко проникаючи до пародонтальних кишень і водночас масажуючи м'які тканини. Після чищення «Вектором» емаль ідеально відполірована – гладенька та блискуча.

Чому «Вектор»?

 1. Впливає без болю, максимально щадним способом для емалі та дентину.
 2. Повне знищення бактерій і під’ясенного каменю.
 3. Вектор-терапія у стоматології – найбільш ретельний з існуючих засобів для очищення приясенних кишень.
 4. Єдина альтернатива хірургічним методам лікування.
 5. Універсальна процедура – застосовується і для лікування хвороб пародонта, і для профілактики.

Чистка Вектор

Коли варто застосовувати вектор-терапію

 1. При різноманітних захворюваннях ясен і пародонту.
 2. Як профілактику ускладнень після проведення пародонтологічних операцій.
 3. Для уникнення відторгнення імплантатів.
Ультразвукова система «Вектор» – це реальний спосіб продовжити життя зубів, підтримати кісткову тканину, вилікувати пародонтит без хірургічного втручання і пошкодження м'яких тканин. Вектор-терапія усуває причини захворювання – відкладення зубного каменю, токсини і бактерії нижче рівня ясен, глибоко в ясенній кишені.

Процедура «Вектор»: протипоказання

Лікування ясен апаратом «Вектор» можливе при периімплантиті, гінгівіті, різних проблемах пародонту, перед хірургічним втручанням. Однак у цього методу є також обмеження до застосування:

 • у пацієнта встановлено кардіостимулятор старого покоління;
 • алергія на ефірні сполуки у препаратах Abrasive Fluid, Polish Fluid;
 • недавній інфаркт або серцева аритмія;
 • гострі інфекційні захворювання;
 • відносне протипоказання – пародонтоз.

чистка десен апаратом вектор

Щоб дізнатися, чи застосовна вектор-терапія у вашому випадку, рекомендуємо записатися на прийом: після огляду порожнини рота стоматолог-терапевт або гігієніст запропонують оптимальний варіант лікування.

«Вектор» – лікування ясен і пародонту

Сьогодні важко уявити, як пародонтологія обходилася без вектор-терапії, але однозначно раніше лікування ясен і навколозубних тканин було більш тривалим і складним. Нині в лікуванні хвороб пародонта «Вектор» застосовується на всіх стадіях пародонтиту, також він ефективний при частковому або повному протезуванні та використовується для лікування запалення ясен у пацієнтів з імплантами.

Принцип дії та етапи вектор-терапії

Vector створює в приясенній кишені ультразвукові коливання, які знищують 100% патогенних мікроорганізмів. При цьому поверхня кореня і всі важкодоступні ділянки очищаються від хвороботворного нальоту, а потім ясенна кишеня до самого дна ретельно промивається. Процедуру проводять кілька разів з інтервалом у кілька тижнів.

Як відбувається векторна чистка зубів у Healthy Dent

Вектор-терапія в Києві проводиться тільки в умовах стоматології. В нашій клініці процедуру робить гігієніст-пародонтолог. Лікування поетапне:
 1. Діагностика: огляд порожнини рота, за необхідності – КТ, пародонтограма. Після обстеження стоматолог визначає можливість застосування «Вектора», складає план лікування.
 2. Гігієнічне чищення зубів Air Flow Prophylaxis Master від нальоту і твердих відкладень.
 3. Власне, Vector-терапія: за допомогою спеціальної суспензії та ультразвукових коливань відбувається вплив на поверхню кореня і тканини пародонту. Обробляються всі зуби або тільки уражена ділянка.

За допомогою системи «Вектор» стоматолог прибирає уражені тканини, бактерії та тверді відкладення з поверхні кореня зуба, у глибоких пародонтальних кишенях. Кількість процедур, частота (а, отже, і ціна лікування) залежать від конкретної клінічної картини, наприклад, для профілактики проблем з яснами достатньо одного сеансу (на обидві щелепи) раз на рік. Для лікування захворювань пародонту і гінгівіту потрібно по дві процедури раз на місяць, після одужання – контрольний огляд у пародонтолога через півроку.

Результати лікування

Чистка зубів вектор
Зарубіжні дослідження і наші лікарі відзначають приголомшливу ефективність такого відновного і профілактичного способу лікування пародонтиту. Перші результати ви відчуєте вже через кілька днів, а після закінчення лікування зможете позбутися хвороби – ясна «підтягнуться», зникне запах із рота, припиниться кровотеча, зменшиться рухливість зубів.

Найважливіше – і лікування із застосуванням хірургічного втручання (кюретаж), і вектор-терапія дають однаково позитивні результати, але, зрозуміло, якщо є альтернатива операції, то нею слід скористатися.

Дізнайтеся докладніше про процедури чистки и Віп-чистки зубів, регулярне проведення яких попередить появу пародонтиту.

Популярні запитання про вектор-терапію до лікаря-пародонтолога
Вектор-терапія – це боляче?
Чищення зубів «Вектор» відбувається за допомогою насадки, яка рухається не перпендикулярно зубу, як в аналогічних апаратах, а паралельно. Тому немає поперечних ударів по емалі, вплив апарату «Вектор» для зубів максимально щадний та безболісний для пацієнта.
Чи можна робити вектор-терапію при вагітності?
Хвороби пародонту, які діагностуються у 50–65% вагітних, можна лікувати системою Vector. Більше того, лікування ясен «Вектором» на початкових стадіях пародонтиту є ефективнішим, ніж застосування ультразвукових апаратів і пародонтальних гачків.
Скільки коштує Vector-терапія у клініці Healthy Dent?
Популярний сьогодні метод лікування ясен і пародонту – вектор-терапія. Ціна в Києві в Healthy Dent вказана в блоці нижче. Про те, скільки потрібно сеансів, наскільки тривалою буде вектор-терапія, яка ціна всього лікування, можна дізнатися на безкоштовній консультації в нашого стоматолога.
Скільки триває сеанс?
Процедура «Вектор» у середньому займає 40–60 хвилин. Для обробки всіх зубів потрібно до двох годин: на один зуб іде чотири хвилини. Якщо лікування проводиться на одній ділянці – 6–8 зубів, – тоді сеанс триває до 30 хвилин.
Лікування зубів і ясен
Консультація стоматолога–терапевта
Безкоштовно
Лікування ясен апаратом Вектор
від 4200
Наші спеціалісти
Відгуки
А
5

Велике спасибі за роботу і ставлення до пацієнтів Оксані Петрівні Поповій. До вас приємно приходити на прийом. Хороші адміністратори.

Також подобаються акційні пропозиції для клієнтів. Бажаю більше постійних клієнтів.

З повагою, Рибалко А.

Л
5

Мені дуже сподобалось у «Хелсідент»: і атмосфера, і лікарі. Особливо сподобалося те, що тепер у мене всі зуби здорові і нічого не болить)) Велике за це спасибі стоматологу Вадиму Миколайовичу, а також за щире і тепле ставлення до клієнта і справжній професіоналізм.

В
0

Про клініку дізналася від знайомої, яка сюди кілька років час від часу ходить на процедури.

Я дуже задоволена рівнем послуг і сервісу – видно, що тебе тут чекають, а головне – ще й консультують, що робити, щоб візити були якомога рідші, ну, прямо все для пацієнта.

Пародонтологія: основні захворювання і способи лікування

Лікарям-пародонтологам безробіття не загрожує. Згідно зі статистикою, в кожному третьому випадку пацієнта до стоматолога приводять пародонтологічні захворювання. У чому причина такої сумнівної популярності? Більшість людей не надають особливого значення першим симптомам: адже нічого особливо не болить.