Знімні конструкції

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортодонт

Чим старшою стає людина, тим складніше, довше і дорожче виправити прикус. Криві зуби, вроджений неправильний прикус, помітний міжзубний проміжок – усе це далеко не повний список проблем, з якими до нас звертаються пацієнти.  Знімні апарати – це конструкції, які допомагають виправити прикус в дитячому віці, не застосовуючи брекети.

На жаль, ідеться не тільки про естетичний зовнішній вигляд зубів, але й про здоров'я, яке значно страждає через усі перераховані раніше проблеми.

Ось чому так важливо берегти ваше здоров'я змолоду. Далі ми розповімо про те, «що до чого»: як максимально швидко виправити прикус у дітей, і що робити, якщо в юному віці такої можливості не було.

Виправлення прикусу в дітей: як діагностувати проблему

Аномальне змикання зубів називається «неправильним прикусом».

Правильний прикус – це коли верхній ряд зубів трохи перекриває нижній

Помилково вважати, що він впливає тільки на зовнішній вигляд: помітити криві зуби нескладно. У деяких випадках проблема розвивається далі.

Коли зуби викривлені, це не тільки добре видно, але й чути.

Аномальний прикус може стати причиною таких проблем з вимовою, як гаркавість, шепелявість або заїкання. Так відбувається через те, що формування звуків (правильність вимови) залежить від положення зубів, губ і язика. Проблеми в їх розвитку неминуче ведуть до неправильної дикції.

Це може перешкодити дитині вільно спілкуватись, а також сприяти розвитку страху перед публічними виступами.Проблеми в розвитку прикусу бувають спадковими або через недогляд батьків.

Максимально безболісно вирішити цю проблему можна тільки до 14 років.

Усе це призводить до некоректного розвитку щелепно-лицьової області:

 • смоктання пальця чи інших предметів;
 • часте прикушування верхньої/нижньої губи;
 • звичка дихати через рот;
 • неправильне видалення молочних зубів;
 • травми щелепи.
У дорослому віці виправлення прикусу без брекетів стає неможливим – це єдиний спосіб. Справа в тому, що щелепні кістки дорослої людини вже повністю сформовані, тому ніякі інші знімні апарати і конструкції працювати не будуть.

На щастя, в юному віці є безліч варіантів вирішення цієї проблеми:

 • трейнери,
 • вестибулярні пластини,
 • ортодонтичні пластини (капи).

Далі розповімо про кожен з цих варіантів докладніше.

Знімний апарат для виправлення прикусу: характеристики

Щоб вашій дитині не довелося в майбутньому носити брекети протягом не менше 2 років, запишіться на консультацію до професійного стоматолога-ортодонта клініки Healthy Dent.
Вирівнювання зубів у дітей

Усі конструкції для виправлення прикусу можна умовно розділити на дві групи:

 1. однощелепні: встановлюються тільки на одну щелепу – верхню чи нижню.
 2. двощелепні: встановлюються на обидві щелепи одночасно.

Такі пластини міцно фіксуються на зубах, з ними ваша дитина може вільно їсти і розмовляти.

І ще одна перевага знімних конструкцій – їх можна знімати самостійно. Дитині буде приємно вийти красивою на сімейній фотографії або добре виглядати на свій день народження.

В інші дні рекомендуємо носити їх постійно або не менше 12 годин на день.

Пам'ятайте, що корекція прикусу в дітей відбувається набагато простіше, ніж у підлітків і тим більше дорослих людей. Чим раніше виявлено проблему, тим простіше і швидше її можна вирішити.

Види апаратів для виправлення прикусу в дітей

 • Трейнери: ідеально підійдуть для найменших пацієнтів. Щоб не втомлювати малюка, трейнери спеціально створено для використання переважно в нічний час доби – цього буде цілком достатньо, щоб досягти максимального результату.
 • Вестибулярні пластини для виправлення прикусу в дітей: якщо вашій дитині пора розлучатись із соскою, а прощання ніяк не відбувається, тоді вестибулярна пластина стане ідеальним рішенням проблеми. Вона навчить вашого малюка правильно дихати, тримати язик, зміцнить м'язи обличчя і тим самим не допустить появи дефектів мовлення.
 • Капа для виправлення прикусу в дітей: інша назва – ортодонтична пластина (апарат). Вона призначена для пацієнтів старшого віку: від 7 до 14 років. Капа може змінити в цілому ширину щелепи і працювати з конкретним зубом. Її головний плюс полягає в повній відсутності дискомфорту при використанні, тому всі наші пацієнти легко до неї звикають.
 • Брекети: найбільш відома конструкція для виправлення прикусу і корекції положення зубів у щелепі. Брекети встановлюються з 14 років – тобто з віку, коли прикус уже сформувався, а зуби остаточно зайняли свої місця.

Також наші стоматологи для виправлення прикусу у віці від 7 до 14 років рекомендують використовувати ортодонтичну капу Easy Align.

Капу Easy Align виконано з високоякісного силікону, тому носити її по-справжньому зручно. До того ж вона повністю прозора, та це ще й візуально красиво.

Виправлення прикусу: Київ стає маленькою Швейцарією з Healthy Dent!

Стоматологи клініки Healthy Dent – це висококваліфіковані фахівці європейського рівня з багатим практичним досвідом створення здорових і красивих посмішок.

Наприклад, сам трейнер для виправлення прикусу в дітей купити нескладно. Правда, в ньому не буде ніякого сенсу, якщо його обрали без урахування особливостей щелепи вашої дитини: патології прикусу, а також загального стану зубів.

Трейнери для виправллення прикусу

Рекомендуємо нашим пацієнтам тільки те, в чому повністю впевнені, а тому завжди готові з радістю відповісти на всі ваші запитання і допомогти визначитися з вибором.

Записатися на консультацію ви можете прямо зараз будь–яким зручним для вас способом – замовивши зворотний дзвінок або заповнивши форму на сайті, а також зателефонувавши за нашим номером телефону: (044) 299–51–62.
Вирівнювання зубів
Консультація ортодонта
Безкоштовно
Зняття відтисків альгінатною масою
від 350
Зняття відтисків С силіконовою масою
від 450
Ортодонтична капа Easy Align
від 3300
Знімний ортодонтичний апарат з гвинтом
від 6500
Апарати для вирівнювання зубів в молочному прикусі
від 5100
Відгуки
Л
5

В цій клиніці вирівнювали зуби моїй донечці. Вона в мене не з боязких, але в лікарню спочатку боялась їхати. Перед другим візитом вже навіть не потрібно було щось купувати, щоб вона згодилась їхати – сказала, ну що поїхали вже до тієї тьоті, яка зубки порівняє. Дякую вам, для діток це те, що треба.

М
5

Моєму синові тут виправляли прикус. Оскільки дитині всього 8 років, лікар порекомендувала пластину, що знімається. Для дитини дуже зручно, що можна знімати час від часу. Дякую Вікторії Сергіївні!

М
5

У сина в 10 років почали викривлятися передні верхні зуби, звернулися до «Хелсідент», і стоматолог-ортодонт розповіла, що найкраще виправляти їх за допомогою ортодонтичної пластини. Плюс – її можна знімати і чистити, дитина самостійно навчилася доглядати, а я тільки нагадувала її одягати. Нині синові вже 12 років – трохи більше за півтора року зубки стали на місце. Дуже задоволена, що лікар Ольга Анатоліївна підібрала правильне і результативне лікування.

Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.

Догляд за брекетами

Природа іноді помиляється – це факт. На щастя, багато «недосконалостей» можна виправити завдяки досягненням сучасної науки. Тим, хто не може похвалитись ідеальною посмішкою через проблеми прикусу, стоматологи рекомендують встановлення брекетів. Усього рік-два, і ви – володар красивих рівних зубів. Метод ефективний для дітей і дорослих, але є головна умова: правильний догляд за брекетами. Ми розповімо, як і чим чистити брекет-системи. Навчимо азам догляду за імплантами і знімними протезами.