Київ, Печерськ,
вул. Євгена Коновальця 23, оф. 1
Графік роботи
Пн.-Нд.: 9:00 - 21:00
Бесплатная консультация
Запись на прием
тумблер меню

Видалення кісти зуба

Кіста на корені зуба: що це таке

Зубна кіста являє собою свого роду капсулу, що захищає корені зубів від інфекцій. Це захисна реакція нашого організму, яка «вмикається», якщо організм ослаблений і схильний до інфекції. Найчастіше пацієнт дізнається про неї абсолютно випадково або ж після раптового нападу різкого болю.
Видалення кісти зуба

Якщо у дзеркалі відбивається білозуба посмішка, немає необхідності регулярно відвідувати стоматолога. Так думають більшість пацієнтів нашої клініки. На жаль, така позиція є хибною: існують захворювання, які довго не відображаються на зовнішньому вигляді зубів.

Ви відмінно себе почуваєте, а тим часом хвороба «по-тихому» розростається. Кіста щелепи - одна з таких проблем.

Дійсно, на перших етапах ця хвороба маскується не гірше легендарного Штірліца. Максимум - можна відчути нетривалий біль або при чищенні зубів, або в процесі прийому їжі.

Де виникає?

кіста щелепи

Практично завжди головне місце дії - це нижній п'ятий моляр. Те саме, за яке хапаються всі актори, коли за сценарієм фільму герою необхідно уникнути зустрічі з небажаним персонажем або просто швидко зникнути. І якщо кіношний зубний біль - хороший привід, щоб піти від проблем, в реальному житті - він, швидше за все, говорить про їх початок.

Кіста на запущених стадіях загрожує втратою від одного до декількох зубів.

Щоб позбутися від такої недуги, необхідна своєчасна стоматологічна допомога. А саме - операція з видалення кісти.

Висококваліфіковані стоматологи клініки Healthy Dent готові надати допомогу в повному обсязі: починаючи з первинної консультації і закінчуючи проведенням необхідного лікування.

Звідки береться запалення: можливі причини інфекції

Встежити за появою такого інфекційного запалення дійсно досить складно. Проте, називаємо основні причини виникнення кісти.

 1. Наслідки хвороби: стоматолог сказав вам, що у вас кіста над зубом. І ви здивовані ?! Дійсно, зв'язати це з гайморитом, який ви перенесли в минулому місяці, досить складно. Але це факт: бактерії при інфекційних хворобах цілком могли потрапити до кореня зуба з кров'ю.
 2. Наслідки травми: невдало вкололи себе виделкою, підібрали невідповідну зубну пасту або просто вдарилися. Таку міні-травму будь-яка людина взагалі може не помітити. На жаль, але наші зуби при цьому можуть бути абсолютно іншої думки.
 3. Неякісне лікування: кіста під зубом часто виникає через інфекцію,яку не долікували попередні стоматологи.
 4. Карієс: сама по собі наявність карієсу не означає появау запалення. Але практика показує, що найчастіше ці поняття взаємопов'язані.
 5. В результаті інших захворювань зубної щелепи: наприклад, через запалення пульпи або при захворюваннях пародонту. Також у дітей подібна проблема може виникнути як наслідок ускладнень при зростанні зубів.
Якщо не приділити проблемі належної уваги і запустити її, кіста на зубі може загрожувати багатьма неприємними наслідками.
 • втратою ушкодженого моляра;
 • абсцесом (найчастіше на яснах або щоках), періоститом, шийною флегмоною тощо;
 • появою або посиленням гаймориту, а також виникненням проблем з лімфовузлами;
 • зараженням крові або розломом щелепи (в особливо складних випадках).

Щоб уникнути всі стадії розвитку кісти стоматологи клініки Healthy Dent рекомендують робити панорамний знімок зубів раз на рік-півтора. Вартість такої послуги становить 200 грн.

Кіста на корені зуба

Важливо пам'ятати, що кіста на зубі на ранніх етапах свого розвитку діагностується тільки за допомогою рентгена. Якщо зубний біль турбує вас постійно, і зняти його звичайними знеболюючими вже не виходить - це тривожний дзвінок, який краще не ігнорувати.

Якщо ви помітили у себе один з наступних симптомів, приходьте до нас на прийом.
 1. відчуваєте постійний біль під час прийому їжі або чищення зубів;
 2. помітили безперервне почервоніння (або навіть набряк) ясен;
 3. у вас виникли гнійні запалення в ротовій порожнині.

Якщо, крім перерахованих симптомів, ви відчуваєте загальне нездужання організму (можливо, гайморит або мігрень) - це ознака того, що зараження моляра знаходиться в занедбаній стадії. Телефонуйте нам, і наш менеджер запише вас на прийом на найближчий вільний час.

Кіста зуба: стадії і лікування

Існують 3 стадії розвитку кісти:
 1. Гранульома, вона ж - початкова стадія. Проявляєтся незначним болем, а тому практично непомітна.
 2. Кістогранульома, вона ж - середня стадія. Характеризується різкими болями, які неможливо зняти за допомогою стандартних знеболюючих препаратів.
 3. Кіста, вона ж остання стадія. На цьому етапі проблема явно виходить з прихованого стану.

На перших двох стадіях клініка Healthy Dent проводить лікування кісти зуба терапевтичним шляхом.

При гранульомі для збереження ураженого зуба достатньо виконувати нескладні рекомендації стоматолога: приймати спеціальні ліки і регулярно полоскати ротову порожнину.

У випадку з кістогранульомою справи йдуть трохи складніше: тут можуть знадобитись уколи або процедура очищення місця зараження через зубні канали.

Третя стадія - сама кіста зуба - вимагає хірургічного втручання.

Фахівці нашої клініки роблять все можливе, щоб зберегти красу вашої природної усмішки і не допустити видалення.

Видалення кісти зуба - до чого готуватися?

Кіста зуба: лікування

Тільки найскладніші випадки запалення кісти вимагають хірургічного втручання. Зазвичай подібні проблеми досить легко вирішуються за допомогою терапевтичного лікування.

Існують два способи лікування: терапевтичне і хірургічне. У чому різниця між цими двома способами?

Терапевтичні методи застосовуються, якщо розміри утворення не перевищують 8 мм.

У всіх інших випадках необхідним є хірургічне втручання. Ось чому ми рекомендуємо відповідально ставитися до регулярних профілактичних перевірок: чим раніше виявлено проблему, тим простіше її усунути. Безсумнівний плюс розвитку медицини: кілька десятиліть тому видалення кісти зуба лазером ще не було винайдено. Тому лікування було можливе тільки за умови повного видалення ураженого моляра. Тепер стоматологи клініки Healthy Dent позбавляються лише від зараженої частини моляра, залишаючи сам зуб цілим та неушкодженим.

Багатьох пацієнтів хвилює питання: чи відрізняється кіста зуба мудрості від кісти звичайного зуба і в чому різниця лікування? Відповідаємо: ні, в цьому випадку різниці ніякої - додаткових больових відчуттів не буває.

Кіста зуба: операція не така страшна, як її «малюють»

Існує кілька методів зубозберігаючого хірургічного лікування кісти:
 1. Резекція: видалення запалення з верхньою частиною кореня зуба. Ніяк не впливає на зовнішній вигляд зубів.
 2. Гемісекція: видалення постраждалого кореня зуба з частиною коронки. На жаль, це помітно - після гемісекції на постраждалий зуб необхідно заново поставити коронку.
 3. Цистосомія: видалення кісти за допомогою надрізу враженого моляра і подальшого наповнення зубного каналу спеціальним ліками. Цей метод використовують при видаленні кісти великих розмірів. Важливо зауважити, що після проведення цієї процедури необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря під час відновлювального періоду.

Якщо терапевтичне лікування не дає результатів або ж кіста занадто сильно розрослася, потрібне хірургічне втручання. В цьому випадку дантист змушений повністю видалити уражений моляр.

Щоб не доводити історію до сумного кінця, рекомендуємо регулярно проходити профілактичні перевірки!

Записатися на прийом в стоматологічну клініку Healthy Dent ви можете будь-яким зручним способом: замовивши зворотний дзвінок на сайті, через спеціальну форму на сайті в режимі онлайн або просто зателефонувавши нам за номером: (044) 299-51-63.
Видалення зубів
Консультація хірурга
Безкоштовно
Видалення зубів (складне)
790 грн
Анестезія у стоматології

Добре зафіксований пацієнт не потребує анестезії

Відомий лікарський жарт втратив актуальність з появою нових засобів і методів знеболення при лікуванні зубів. Візит до сучасної стоматологічної клініки викликає не більше хвилювань, ніж відвідування салону краси. Безумовно, є маніпуляції, які викликають дуже неприємні відчуття: видалення нерва або зуба; встановлення коронок; ортодонтичні процедури. Для цих випадків передбачено різні способи знеболювання.

Видалення зуба при періодонтиті

Пам'ятаєте, як ми боялися ходити до стоматолога в дитинстві? У дорослому віці страх нікуди не дівається – «страх має великі очі». Та й карієс залишається на зубах. Але як би не було страшно, тягнути з лікуванням не варто, адже карієс не зупиниться, доки не знищить зуб.