Резекція верхівки кореня зуба

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Хірург-імплантолог, кандидат медичних наук

Це прогресивний метод лікування зубів, при якому уражена частина кореню видаляється хірургічним шляхом, а здоровая частина зуба зберігається.
резекція верхівки кореня зуба

Урятувати здорову частину зуба – найголовніше завдання кожного стоматолога Healthy Dent у випадках із задавненими проблемами. Наші фахівці б'ються до переможного кінця за кожний ваш зуб. Саме тому ми робимо резекцію верхівки кореня у випадку з кістою зуба, гранулемою і періодонтитом.

Якщо кісту зуба діагностовано на ранніх етапах, резекція верхівки кореня – це ефективний спосіб уникнути видалення зуба.

Що означає резекція?

Як Мікеланджело зі своїми мармуровими скульптурами, так і фахівці Healthy Dent при лікуванні кісти відсікають усе зайве від ураженого зуба, щоб зберегти його красу і дієздатність. Головна мета резекції – усунути запалення та інфіковану верхівку кореня.

Тобто резекція кореня – це процедура, коли хірургічним шляхом верхівку кореня зуба відсікають разом з кістою або іншим інфекційним утворенням. При цьому до самого запалення біля кореня лікар отримує доступ через кісткову тканину щелепи.

У яких випадках ми проводимо резекцію?

Кіста виникає через інфекції біля верхівки кореня. Найчастіше вона утворюється внаслідок неякісного пломбування каналів або як «побічний ефект» хронічних застудних захворювань.

При неякісному пломбуванні кореневих каналів

Під час лікування пульпіту або у процесі підготовки зубів до протезування кореневі канали пломбуються по всій довжині до верхівки коренів.

У тому місці, де пломбування провели недостатньо ретельно, розвивається інфекція, яка спочатку призводить до періодонтиту, потім – до гранульоми, а з плином часу – «переростає» в кісту.

Якщо кореневі канали неякісно запломбовано, а на зубі встановлено коронку, штифт або вкладку

При реставрації зруйнованого зуба використовуються штифти, кульшові вкладки і коронки, які прикріплюються до здорової частини зуба або фіксуються в каналі кореня зуба особливим надміцний цементом.

Щоб усунути інфекцію в корені, усі ці реставрації, коронки, кульшові вкладки знімаються.

Потім канал зуба переліковується (інфекція усувається) і пломбується. Тому, щоб зберегти зуб і разом з цим усунути інфекцію, до вогнища запалення «добираються» завдяки резекції.

Якщо діаметр кісти збільшився і став понад 1 см

Чим більші розміри запалення, тим важче його позбавитися.

При терапевтичному лікуванні ліки потрібно буде закладати кілька разів. Ясна при цьому можуть постійно опухати і боліти.

У такому випадку процедура резекції є більш результативною і менш болючою.

Ви знали, що з кожним видаленим зубом ви втрачаєте частинку пам'яті? Це довела команда вчених зі Швеції та Норвегії. Вони виявили, що при видаленні зуба руйнуються нейрони в гіпокампі – ділянці головного мозку, що відповідає за пам'ять і опрацювання інформації. Це призводить до втрати деяких спогадів.

Приходьте в нашу клініку, і ми намагатимемося зберегти не тільки ваш зуб, але й ваші дорогоцінні спогади. Для цього проведемо вам операцію з резекції верхівки кореня зуба.

Як проходить резекція верхівки кореня в Healthy Dent

  1. Підготовчий етап. Якщо процедура має бути на зубі з незапломбованими кореневими каналами, то їх пломбує наш фахівець за день-два до самої резекції. Якщо в місці запалення утворився сильний набряк, спочатку його усуваємо антибіотиками, а потім призначаємо саму операцію.
  2. Знеболюючі. Щоб у процесі хірургічних рішень ви відчували себе максимально комфортно, зробимо вам кілька знеболюючих уколів – усі процедури проходять під місцевою анестезією.
  3. Відкриваємо доступ до верхівки кореня. Через маленький отвір у кістці лікар отримує доступ до вогнища запалення.
  4. Усуваємо зону запалення разом з верхівкою зубного кореня. За лічені хвилини верхівка кореня відсікається і вилучається разом з кістою. Розріз на яснах ми закриваємо і зашиваємо.
  5. Стимулюємо відновлення кісткової тканини.

Що важливо робити після операції

резекція кореня зуба що це
  • По-перше, відразу після операції потрібно покласти щось холодне, щоб зменшити можливий набряк.
  • По-друге, щоб усунути можливий рецидив інфекції після операції, як правило, ми прописуємо пацієнтові курс антибіотиків та імуностимулюючі засоби.
  • По-третє, відмовитися від фізичних навантажень на 5–7 днів.
  • По-четверте, дотримуватися гігієни зубів.
Приходьте до клініки Healthy Dent якомога раніше, адже захворювання на ранніх стадіях вилікувати простіше, і ми зробимо все можливе, щоб повернути здоров'я вашим зубам!
Видалення зубів
Консультація хірурга
Безкоштовно
Видалення зубів (складне)
від 1100
Відгуки
Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №25
5

Хочу сказать спасибо хирургу Александру Александровичу за отлично проведенную резекцию верхушки зуба. Процедура сложная, сперва подготовка (запломбировали), потом обезболили и устранили источник воспаления, зашили. К тому же мне еще прописали курс антибиотиков. Но чувствую я себя хорошо. Спасибо за таких врачей!

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №26
Д
5

Записалась в хелси дент, когда плохо полечили зуб в другой клиники(название писать не буду). Тут мне сказали, что киста(ммм,клааасс) и вылечили резекцией верхушки корня. Звучит не очень, но на практике не так страшно. Под анестезией я ничего не почувствовала

О
5

Столкнулись с реальной проблемой - киста зубов.
Хочу выразить огромную благодарность врачу КАЛЬЯН СЕРГЕЮ АЛЕКСАНДРОВИЧУ, который провел сложную операцию аккуратно, внимательно и безболезненно, сохранив мне здоровыми зубы. Настоящий врач-профессионал.
Также хочу поблагодарить Науменко Ярослава Сергеевича за качественную подготовку к операции и глав.врача Михаила Юрьевича за понимание и поддержку.

Анестезія у стоматології

Добре зафіксований пацієнт не потребує анестезії

Відомий лікарський жарт втратив актуальність з появою нових засобів і методів знеболення при лікуванні зубів. Візит до сучасної стоматологічної клініки викликає не більше хвилювань, ніж відвідування салону краси. Безумовно, є маніпуляції, які викликають дуже неприємні відчуття: видалення нерва або зуба; встановлення коронок; ортодонтичні процедури. Для цих випадків передбачено різні способи знеболювання.

Гранульома

Зубна гранульома – ускладнення запущеної стадії карієсу (пульпіту, періодонтиту) або травми. Через те, що карієс руйнує емаль, інфекція потрапляє в пульпу, потім може поширитися на зубний корінь і в результаті викликати появу гранульоми.

Вона являє собою запалення тканин періодонта у вигляді округлого освіти з тонкими стінками у вершини кореня зуба.