Реставрація зубів

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-терапевт, ендодонт

Діючий член Асоціації ендодонтів України, спеціалізується на лікуванні кореневих каналів з використанням операційного мікроскопа (проходження сильно викривлених та вузьких каналів, вилучення зламаних інструментів), художній реставрації зубів, лікуванні пацієнтів в седації.

Що таке реставрація зубів?

Це відновлення форми частково зруйнованого зуба за допомогою композитних матеріалів. Коли пошкодження незначні, стоматолог встановлює пломбу. Якщо ж руйнується частина коронки – лікар реставрує зуб: за допомогою матеріалів, що точно відтворюють відсутній фрагмент за формою і кольором.
реставрация зубов

Художня реставрація зубів проводиться не тільки для відновлення фізіології зуба, а й для поліпшення естетики. Навіть у тих випадках, коли в пацієнта немає ніяких скарг, крім естетичних. Розповідаємо про причини, можливості та способи реставрації.

Реставрація зубів – чудовий спосіб відновити форму та колір зубів і усунути дефекти посмішки.

Нарощування зубів

Посмішка з вадою, дефекти передніх зубів помітні всім. Можна соромитися своєї посмішки, прикривати її долонею і стискати губи під час розмови чи відвідати стоматологію Healthy Dent у Києві – лікарі клініки зроблять зуби бездоганними.

Показання до нарощування зубів:

 • Корекція форми і розмірів.
 • Усунення трем і діастем – щербинок і проміжків між зубами.
 • Відновлення різального краю.
 • Усунення сколів і тріщин зуба.
 • Відновлення відтінку емалі.

Художня реставрація зубів: види і методики

Відновлення зубів за допомогою нарощування

Щоб усунути естетичні та фізичні дефекти: сколи, тріщини, руйнування коронки до 20%, застосовується затребуваний у стоматології метод – нарощування зубів.

Реставрація фотополімером і композитами – найбільш затребувані матеріали для відновлення зубів. За допомогою композитів усувають незначні косметичні проблеми: матеріал набуває потрібної форми і застигає. Ціни на реставрацію композитами є найбюджетнішими, однак і строк служби – до 5 років.

Наростити зламаний передній зуб краще фотополімерними матеріалами, які швидко тверднуть під впливом УФ-променів, відрізняються міцністю і довговічністю: слугують 7–10 років. Для відновлення застосовується найпопулярніший спосіб – нарощування зуба пломбою.

Відновлення зубів за допомогою вкладок

Коли фрагмент моляра зруйнований на 30–50%, із решти зуба знімають зліпок: у лабораторних умовах створюється ідентична відсутній частині коронки вкладка. Така методика відновлення форми вважається дорожчою за пряме відновлення зуба, однак вкладки тримаються довше: до 20–25 років, залежно від обраного матеріалу.

Вкладки є стійкими до харчових барвників, із часом не змінюють колір, дуже міцні, навіть більше, ніж рідні зуби.

Мікропротези на 100% щільно прилягають до коронки, що збереглася, – такого результату не дозволяє досягти жодний інший існуючий спосіб пломбування зубів.

Пряма реставрація зубів

Реставрація зуба прямим способом виконується в ротовій порожнині. Як матеріали використовуються фото- і геліокомпозити – світловідбиваючі матеріали. Сьогодні також застосовуються нанокомпозитні матеріали. Вони повністю імітують властивості зубних тканин. Процедура проводиться за одне відвідування клініки.

Реставрация зубов Киев

Непряма реставрація

Процедура виконується у кілька етапів:

 1. Подготовка и снятие слепка;
 2. Виготовлення вінірів, накладок, вкладок, безметалевих коронок із використанням відновлювальних матеріалів у зуботехнічній лабораторії.
 3. Фіксація створеного матеріалу в ротовій порожнині пацієнта.

Непряма реставрація зубів є найякіснішої методикою, оскільки в лабораторії технік ретельно створює форму реставраційного матеріалу, з точністю до 1 мікрометра. А також обирає спосіб фіксації нової частини зуба з природними тканинами. Ціни на нарощування зубів таким способом трохи вищі, ніж у випадку з прямим методом. Процедура проводиться за два відвідування стоматолога.

Реставрація передніх зубів у стоматологічній клініці Healthy Dent

Приходьте до нашої клініки на процедуру, і ми допоможемо вирішити всі естетичні проблеми із зубами! Наші фахівці провели вже понад 10 000 процедур, які відновлюють красу посмішки, і відгуки пацієнтів говорять про те, що результатом вони задоволені.

Нарощування ікл: як це відбувається у стоматології

Художественная реставрация зубов

 Ікла – треті за рахунком парні зуби, які замикають фронтальну групу зубів. Через те, що ікла більш помітні, ніж жувальні зуби, потрапляють до зони посмішки, до них пред'являються підвищені естетичні вимоги. Нарощування ікл дозволяє відкоригувати їх форму та довжину, усунути проблеми, викликані травмою зубів.

Художня реставрація ікл є ідентичною відновленню інших передніх зубів:

 • перед процедурою нарощування стоматолог санує ротову порожнину пацієнта;
 • лікар знімає зліпки, щоб змоделювати форму зуба, який треба буде відновити
 • далі відбувається обточування зуба, щоб підвищити адгезію реставраційних матеріалів із твердими тканинами зуба;
 • після сушіння зуба і нанесення адгезивного матеріалу проводиться нарощування зубів композитами або фотополімерами. Покриття наноситься пошарово, кількість матеріалу залежить від ступеня руйнування зуба;
 • після фінального затвердіння стоматолог шліфує і полірує відреставрований зуб.

За необхідності таким само способом нарощують і жувальні зуби. Крім нарощування у стоматології Healthy Dent застосовуються й інші способи естетичної реставрації: установлення вкладок і вінірів, протезування коронками і мостоподібними конструкціями.

Вартість художньої реставрації зубів

Вартість реставрації зуба залежить від методу відновлення і типу використаного матеріалу. Найбюджетніший – прямий спосіб відновлення зуба композитними матеріалами, пломбування фотополімерами є дорожчим: у нашій клініці реставрація зубів 1-го рівня – від 750 грн. Естетична реставрація зубів високого рівня – від 1500 грн.

Використання вкладок обійдеться дорожче, ніж пломбування, зате можна відновити значно зруйновану коронку зуба. Якщо ж верхню частину зуба зберегти неможливо, а корінь цілий, установлюються штифт і штучна коронка. Ціна такої коронки в нашій клініці – 2700 грн.

Як доглядати за реставрованими зубами

Після реконструкції зубів гігієна порожнини рота так само важлива, як і до процедури. Тільки доглядати за зубами потрібно з урахуванням таких моментів:

 • використовувати щітку з м'якою щетиною, неабразивні зубні пасти;
 • чистити проміжки між нарощеними зубами за допомогою флосса (зубної нитки) потрібно з особливою обережністю;
 • у перші дні після того, як була проведена реставрація зуба, відмовитися від продуктів із харчовими барвниками (фруктових соків, вина, кави, яскравих овочів).

Стоматологи Healthy Dent швидко та ефективно усунуть стоматологічні проблеми, а також виконають нарощування передніх зубів із використанням сучасного обладнання якісних матеріалів. Приходьте на огляд і дізнайтеся, скільки коштує наростити зуб у вашому випадку і скільки часу піде на лікування. Записатися на прийом у зручний для вас час можна прямо зараз.

Лікування зубів і ясен
Консультація стоматолога–терапевта
Безкоштовно
Реставрація зуба 1 рівень
від 1800

Estelite

Реставрація зуба 2 рівень
від 2100

Estelite

Реставрація зуба 3 рівень
від 2300

Estelite

Реставрація зуба 4 рівень
від 2500

Estelite

Реставрація сильно зруйнованого зуба
від 3650
Наші спеціалісти
фото Кошарний Володимир Володимирович
Стоматолог-терапевт, ендодонт. Діючий член Асоціації ендодонтів України
Відгуки
Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №146
4

В прошлый вторник пришлось обратиться к дантисту из-за треснувшей реставрации. Заодно решилась поменять ещё подну старую пломбу под шумок чтобы за раз.Реставрацию сделали аккуратно, гладеньякая такая, как свой зубик выглядит и пломба вроде хорошая

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №147
Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №29
5

Хелсидент находится недалеко от моей работы, поэтому являюсь их клиентом с 2017 года, когда вылечили пародонтит, и по сей день. А в прошлый четверг во время обеда у меня откололся кусок переднег зуба. Решила не откладывать и позвонила им, мне повезло, что врач согласился на поздний прием на 20:30. При осмотре врач предложил реставрацию и виниры, но мне с людьми работать, улыбаться, поэтому выбрала первый вариант. Стоматологу и администратору пришлось задержаться до 21:20, чтобы качественно сделать работу. Для меня это был показатель хорошей стоматологии

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №30
Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №171
5

Как почувствовать себя счастливчиком по жизни: нужно проснуться с утра и обнаружить, что с переднего зуба отпал кусок реставрации во сне. А проснуться нужно 31 декабря для полного счастья... .Это была катастрофа для меня, из приличных стоматологий возле нашего Скайлайна только в Хелси дент дозвонилась.

Побежала к ним прождала пока врач освободится 20 минут, которые тянулись вечность. У всех готовка, сборы, а я в клинике сижу без куска пломбы. Хорошо, что через час я уже летела домой заниматься марафетом. Спасибо вам, что работаете и в праздничные дни,а врачу за отличную работу!

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №171
Реставрація зубів: види та тривалість

Хочете виправити щербинку, змінити форму і розміри зубів – художнє моделювання вам у поміч! Стоматологія у цій сфері досягла сьогодні значних висот.

Завдяки новітнім технологіям можна стати щасливим володарем голлівудської посмішки без болю і зайвих зусиль. Естетичне відновлення зуба проводиться кількома методами, про які йтиметься далі.

Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.