Пломбування зубів

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-терапевт, ендодонт

Діючий член Асоціації ендодонтів України, спеціалізується на лікуванні кореневих каналів з використанням операційного мікроскопа (проходження сильно викривлених та вузьких каналів, вилучення зламаних інструментів), художній реставрації зубів, лікуванні пацієнтів в седації.

Що це таке?

Карієс - хвороба поза віком. Він вражає зубну емаль і в 10, і в 30 років, і навіть після 50. Ще не створили панацеї від цієї стоматологічної проблеми, але знайдено дієві способи, як їй протистояти.
Пломбування зубів

З карієсом можна боротися по-різному: від профілактики до відновлення форми зуба за допомогою реставраційних вкладок.

Пломбування зубів київськими фахівцями - один із способів протистояння карієсу на різних стадіях. Про те, кому час встановлювати пломбу, як довго вони служать і які слугують альтернативи пломбуванню, розповідаємо далі.

Карієс атакує, і не тільки

Склянка виноградного соку викликає ерозію зубної емалі. Це з'ясували в своєму дослідженні вчені Федерального університету Святої Катаріни. І за загрозами шкоди він ще шкідливіший, ніж апельсиновий.

Тому з упевненістю можна сказати, що пломбувати зуб вам можуть навіть тоді, коли карієсу у вас немає.

Показання: в яких випадках стоматолог рекомендує поставити пломбу

установка пломби
  1. Якщо зуб уражений карієсом різного ступеня
  2. При ерозії зубів і емалі, коли на зубах з'являються пошкодженя некаріозного характеру
  3. Коли на зубі з'являється тріщина
  4. На емалі утворюються відколи
  5. Емаль стирається через бруксизм, звичку гризти нігті, інтенсивне накушування на одну сторону.

Пломби для зубів: навіщо вони потрібні та як довго слугують

Вони відновлюють початкову форму пошкодженого зуба. Основою, як правило, є композитні матеріали, які підбираються під колір емалі.

Складові композити змішуються і поміщаються в попередньо оброблену порожнину в зубній коронці. Коли матеріал твердне, стоматолог полірує його, надаючи ділянці анатомічної форми зуба. В результаті зуб виглядає здоровим і природним.

Приходьте в Healthy Dent, і наші стоматологи без зволікання повернуть вашому зубу здоров'я і красу. Вам знову буде комфортно посміхатися, приємно пити і їсти. Ціни на пломбування зубів в нашій клініці ви можете дізнатися в цьому розділі.

Скільки прослужить пломба

5-6 років - фактичний термін служби пломб. Нечасто, але трапляються випадки, коли пломби служать і до 10 років.

Вони тримаються і зберігають свою форму, проте візуально відрізняються від натуральної емалі. Згодом композитні матеріали можуть темніти.

Мені потрібно запломбувати зуб. Скільки часу це займе?

Запломбований зуб

Все залежить від характеру проблеми і її масштабів:

  1. Якщо мова йде про поверхневий карієс, тоді стоматолог вилікує його за один сеанс.
  2. Коли ж захворювання зубів зачіпає не тільки емаль, а й пульпу або кореневі канали, то лікар встановлює пломбу лише після того, як зуб вилікувано.

Що стосується другого випадку, то тут терміни лікування залежать від стадії захворювання. На першому прийомі лікар усуває карієс і закладає ліки під тимчасову пломбу, а на другому прийомі вже встановлює постійну конструкцію і шліфує її.

Естетичне пломбування зубів ціни: на вкладки і художню реставрацію

Пломби

Є поп-виконавці, а є Майкл Джексон. Є пломби, а є цирконієві вкладки (і не тільки).

Останні конструкції зазвичай виконуються зубним техніком точно за формою порожнини в емалі. Це цілісний елемент, який за допомогою особливої цементної основи фіксується в зубній коронці.

Встановлення пломби на передній зуб

Вкладки служать довше, ніж пломби для зубів, за рахунок своєї цільної форми і цирконієвій основі. Вони міцні (навіть міцніші кераміки), та ще й просвічуються, як натуральна емаль.

Помітили на емалі пляму? Чи відчуваєте різкий біль, коли п'єте холодні напої? Можливо, це перший прояв карієсу або ерозії зубної емалі.
Записуйтеся на прийом в клініку Healthy Dent на профілактичний огляд, і наш стоматолог виявить перші прояви зубного захворювання, а за допомогою мікропломби «присіче його на корені».
Лікування зубів і ясен
Підготовка 1-го каналу до пломбування
від 650

файлінг

Лікувальне пломбування 1-го каналу Ca
від 360
Консультація стоматолога–терапевта
Безкоштовно
Пломбування 1го каналу (гутаперча)
від 600
Лікування під мікроскопом одного каналу
від 2190

(Файлинг, іригація кореневого каналу, пломбування гарячою гутаперчею входять у вартість)

Панорамний знімок зубів
350 грн
Наші спеціалісти
фото Кошарний Володимир Володимирович
Стоматолог-терапевт, ендодонт. Діючий член Асоціації ендодонтів України
Відгуки
Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №148
5

Милый доктор попросила оставить отзыв. Оставляю:

Лечил в прошлую субботу кариес 7ки у Татьяны Петровны. Как бы ничего особенного, но доброжелательность и общительность меня тут покорила. Перед лечением сделали снимок, чтобы осмотреть все корни зубов. Слава Богу, все обошлось именно кариесом, а не чем-то более серьезным. Пломбу отшлифовала хорошо, не мешает. Так что я доволен👍🏻👍🏻👍🏻

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №149
Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №43
5

2 года назад у меня воспалился нерв, его удалили и поставили пломбу. Пломба оказалась ненадежной и треснула. Пришел в ту же стоматологию, они мне рассверлили зуб фактически пополам. Сказали, что нужно ставить коронку, конечно же, после такого я решил обратиться в другую клинику. Коллеги посоветовали обратиться в Хелсидент. В этой клинике за три посещения мне поставили недорогую металлокерамическую коронку.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №44
О
5

Лікування тут мені сподобалося,Стоматолог та асистент дуже приємні люди. Прийом пройшов без нервів

Гранульома

Зубна гранульома – ускладнення запущеної стадії карієсу (пульпіту, періодонтиту) або травми. Через те, що карієс руйнує емаль, інфекція потрапляє в пульпу, потім може поширитися на зубний корінь і в результаті викликати появу гранульоми.

Вона являє собою запалення тканин періодонта у вигляді округлого освіти з тонкими стінками у вершини кореня зуба.