Mеталокераміка

Що це таке?

Металокерамічна коронка має литий металевий каркас, покритий зверху декількома шарами кераміки. Цей унікальний виріб виготовляється індивідуально під кожного пацієнта, що забезпечує ідеальну фіксацію протеза на зубі та швидке звикання до нього.
металокерамічні зуби

Металокераміку з успіхом використовують для знімного і постійного протезування мостовидних конструкцій і вкладок. Коли зуб сильно зруйнований, неможливо поставити пломбу або використовувати інші способи відновлення зубного ряду, металокерамічна коронка – найбільш прийнятний варіант.

3 головні причини вибрати металокерамічні коронки

 1. Надійність: такі коронки з неблагородних металів слугують до п'яти років, а з благородних – ще довше.
 2. Ідеальне співвідношення ціни та якості.
 3. Такий тип найкраще поєднує в собі приголомшливу естетичність і максимальну міцність.

На цьому список достоїнств металокерамічних протезів не вичерпується. Вони надійні: спеціальний цементуючий розчин швидко «схоплюється» і чудово фіксується на зубі або штифті. Можна сміливо їсти тверду їжу і не боятися, що конструкція зруйнується.

Металокерамічна коронка дуже щільно накриває рідний зуб, тому під неї не потрапляють бактерії та частинки їжі. Кераміка і метал добре контактують з яснами, не викликають подразнення та алергії.

КТ щелепи з металокерамічною коронкою
Незважаючи на те, що коронка – це протез, її встановлення не змінює дикцію. Якість мови залишається колишньою, адже вона повністю повторює природну форму зубів пацієнта.

Приходьте до клініки Healthy Dent, ми встановимо вам високоякісні металокерамічні коронки максимально безболісно. Ви можете знову посміхатись і не соромитись!

Показання: коли встановлюється металокераміка?

 1. Якщо зуб зруйнувався / розколовся / його відбита частина становить більш як 60% початкової форми.
 2. Коли замість втрачених зубів слід поставити мостовидний протез.
 3. Виправити форму зуба іншим способом неможливо.
 4. Для встановлення на імплант.

Швидке встановлення: увесь процес, включаючи виготовлення конструкції, займає до 10 днів. Період звикання мінімальний або взагалі відсутній. Багато пацієнтів зазначають, що відразу почали сприймати нові протези як натуральні зуби.

У клініці Healthy Dent діє гарантія протягом 6 місяців

Це найдоступніший спосіб протезування зубів з точки зору ціни та якості. Поєднує в собі доступну вартість, естетику і міцність матеріалу.

Як ставлять металокерамічну коронку:

Установлення металокерамічної коронки починається з відвідин клініки і консультації стоматолога. Якщо протипоказання до протезування відсутні, переходимо до подальших етапів – всього їх п'ять..

Підготовка, або терапевтичний етап

Насамперед робимо рентген зуба. Знімок дозволяє побачити стан кореня, виявити запалення пульпи. На передніх зубах нерв доведеться видалити, особливо якщо є запальний процес. Депульпування здорових жувальних зубів є необов'язковим. У будь-якому випадку те чи інше рішення приймає наш стоматолог тільки після комплексного оцінювання стану ротової порожнини і ризиків, які можуть виникнути в конкретному випадку.

коронка металокераміка
Перед протезуванням обов'язково потрібно вилікувати карієс, замінити старі пломби, щоб уникнути потрапляння інфекції

Металокераміка створює велике навантаження на зуб, тому для значно зруйнованих зубів (більше 50%) встановлюємо штифт або кульшову вкладку. Це збільшує надійність конструкції.

Облицювання зуба

Стоматолог обточує зовнішню поверхню зуба: емаль і дентин (до 2 мм). Препарування є необхідним, щоб створити протезний простір, забезпечити міцну фіксацію.

Щоб прибрати дискомфортні відчуття в яснах і самому зубі, процедура проводиться під місцевою анестезією. Обточений зуб для зручності має конусоподібну форму. Для того, щоб ви з обточеним зубами не були схожі на учасника балу вампірів, стоматолог ставить тимчасові пластмасові коронки.

Виготовлення металокерамічного протезу

Виготовлення металокерамічного протеза

Спочатку робиться відбиток зуба, який з точністю повторює всі анатомічні особливості. Зліпок протезист віддає в зуботехнічну лабораторію. Щоб новий штучний зуб повторював рельєфи старого, металокерамічні коронки в Києві виготовляються в лабораторних умовах.

У процесі виготовлення фахівець враховує не тільки форму нового зуба, але й навантаження на нього, правильність прикусу, а також особливості сусідніх зубів. Коли каркас готовий, починається «перше приміряння» – одягають на зуб пацієнта.

Якщо дефектів не виявлено, протез віддаємо на доопрацювання – метал покривається декількома шарами кераміки.

Фінальний штрих – нанесення емалі. Вона повинна повністю збігатися з відтінком натуральних зубів пацієнта.

Фіксація коронки

 • Готовий металокерамічний протез спочатку закріплюється на тимчасовому цементі. Попередньо зуб обробляється пастою з фтором, щоб попередити його руйнування.
 • Тимчасова фіксація потрібна для уникнення ускладнень після встановлення, а також щоб ви могли звикнути до протезу. Процедура займає 15–30 хвилин і є абсолютно безболісною. Строк установлення – до 3 місяців. Якщо за цей час проблем не виникло – він остаточно фіксується.
встановлення металокерамічної коронки на зуб
 • Спочатку стоматолог знімає металокерамічний каркас і ретельно очищає від залишків клею. Обточений зуб обробляє спеціальним апаратом, щоб надати шорсткої текстури.
 • Після цього проводить фінальне приміряння і наносить стоматологічний цемент. Далі виготовлений зуб встановлюється на обточений рідний. Під дією спеціальної лампи цемент швидко застигає і забезпечує надійну фіксацію коронки на багато років.
Приходьте на прийом до стоматолога раз на півроку для загального огляду і діагностики стану протезів, щоб вони слугували якомога довше.

Протипоказання для встановлення металокераміки

Ми гарантуємо високу якість будь-якої процедури, яку проводимо, тому повинні попередити: металокераміка підходить не всім. Є певні обмеження:

 1. значне порушення прикусу;
 2. захворювання пародонту, які викликають розхитаність зубного ряду;
 3. дитячий і підлітковий вік;
 4. парафункція (мимовільне скорочення) жувальних м'язів;
 5. серйозні психічні розлади;
 6. алергія на металевий компонент.
Приходьте на прийом до клініки, і наш фахівець проведе ретельний огляд вашої ротової порожнини та розповість про способи протезування у вашому випадку.

У нашій клініці використовується металокераміка європейського виробництва (Німеччина).

Як виготовляється металокерамічна коронка

При виготовленні такого протеза застосовують, як ви зрозуміли з назви, два зовсім не схожих між собою матеріали: метал і керамічну масу. Процес складається з двох основних етапів: виробництво металевого каркасу і пошарове покриття керамікою.

Внутрішня, прихована від нас, частина виготовляється з різних металів. Для цього можуть використовуватися благородні та неблагородні метали. Основу з них роблять з використанням технології цілісного лиття, що забезпечує конструкції додаткову міцність. Товщина каркасу невелика – усього 0,3–0,5 мм, але цього цілком достатньо для жувального навантаження.

металокерамічна коронка на імпланті

Зовнішній елемент штучного зуба виконується з керамічної маси. Він виглядає дуже натурально – від справжнього зуба важко відрізнити. І це не дивно, адже кераміка є близькою за властивостями до природної зубної емалі. Кожний шар проходить випалювання при температурі близько 9500°С, завдяки чому кераміка надійно з'єднується з металом, і можливість відколювання практично зникає.

Техніка виготовлення металокерамічного протезу є досить складною та потребує високоточного обладнання і спеціальної кваліфікації зубного техніка. Саме тому металокераміка в Києві для наших клієнтів проводиться в сучасних лабораторних умовах – процес зазвичай займає 10–14 днів.

У нашій стоматологічній клініці ми знімаємо відбитки і встановлюємо високоякісну металокераміку з використанням сучасного обладнання. Усі процедури проходять у максимально приємній атмосфері.

Записуйтеся до клініки Healthy Dent на протезування зубів, і ми допоможемо вам повернути красу природної усмішки за допомогою високоякісної металокераміки!

Автор материала

Горбатюк Мирослав Анатолійович - фото стоматолога
Мирослав
Горбатюк
Стоматолог-ортопед, лікар-куратор
Протезування зубів
Консультація стоматолога–ортопеда
Безкоштовно
Коронка металокерамічна (Німеччина)
2700 грн
3000 грн
Імплантація зубів
Коронка металокерамічна на імплант
3500 грн
Наші спеціалісти
Відгуки
Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.

Підготовка порожнини рота до протезування

Кожен з нас завжди прагне кращого, щоб з кращого вибрати те, що ідеально підходить для нас за якістю і ціною. Так відбувається і в стоматологічній практиці, кожне звернення пацієнта в нашу клініку є індивідуальним і вимагає диференційованого підходу. Тема моєї статті – протезування, точніше, правильне і довгострокове протезування, якого можна досягти тільки в ідеальних умовах. Протезування зубів – це заключний етап лікування, і нерідко саме лікар-ортопед будує весь процес від початку до кінця. Це він вирішує, що лікуємо, що видаляємо і де будуть встановлені імплантати, буде це знімне протезування чи незнімне.