Металокерамічна коронка

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортопед

Що це таке?

Металокерамічна коронка має литий металевий каркас, покритий зверху декількома шарами кераміки. Цей унікальний виріб виготовляється індивідуально під кожного пацієнта, що забезпечує ідеальну фіксацію протеза на зубі та швидке звикання до нього.
металокерамічні зуби

Металокераміку з успіхом використовують для знімного і постійного протезування мостовидних конструкцій і вкладок. Коли зуб сильно зруйнований, неможливо поставити пломбу або використовувати інші способи відновлення зубного ряду, металокерамічна коронка – найбільш прийнятний варіант.

3 головні причини обрати металокерамічні коронки

 1. Надійність: такі коронки з неблагородних металів слугують до п'яти років, а з благородних – ще довше.
 2. Ідеальне співвідношення ціни та якості.
 3. Такий тип найкраще поєднує в собі приголомшливу естетичність і максимальну міцність.

На цьому список достоїнств металокерамічних протезів не вичерпується. Вони надійні: спеціальний цементуючий розчин швидко «схоплюється» і чудово фіксує коронки на зубі або штифті. Можна сміливо їсти тверду їжу і не боятися, що конструкція зруйнується.

Металокерамічна коронка дуже щільно накриває рідний зуб, тому під неї не потрапляють бактерії та частинки їжі. Керамічне покриття при контакті зі слизовою та яснами не викликає подразнення та алергії.

металокераміка київ
Незважаючи на те, що коронка – це протез, її встановлення не змінює дикцію. Якість мови залишається такою, як була, адже вона повністю повторює природну форму зубів пацієнта.

Приходьте до клініки Healthy Dent у Києві – ми встановимо вам високоякісні металокерамічні коронки максимально безболісно. Все, що потрібно, – це записатися на прийом, і ви знову зможете посміхатись і не соромитись!

Показання до застосування металокерамічних коронок

 1. Якщо зуб зруйнувався / розколовся / його частину відбито більш ніж на 60% від початкової форми.
 2. Коли замість утрачених зубів слід поставити мостоподібний протез.
 3. Виправити форму зуба іншим способом неможливо.
 4. Для встановлення коронки на імплант.

Металокерамічні коронки швидко встановлюються: увесь процес, включаючи виготовлення конструкції, займає до 10 днів. Період звикання мінімальний або його взагалі немає. Багато пацієнтів зазначають, що відразу почали сприймати нові протези як свої зуби.

У клініці Healthy Dent діє 6-місячна гарантія на протезування металокерамікою.

Це найдоступніший спосіб протезування зубів із точки зору ціни та якості. Коронки з металокераміки поєднують у собі доступну вартість, естетику, міцність і довговічність матеріалу.

Металокерамічні коронки на передні зуби

У стоматології металокерамічні коронки недарма вважаються універсальним варіантом, адже встановлення протезів проводиться і на жувальні, і на передні зуби.

Для відновлення зубів у зоні посмішки рекомендується використовувати коронки металокерамічні з каркасом із благородних сплавів із золотом або платиною. Це світлі метали, що не відтіняють фарфорове покриття, тому протез візуально не відрізнити від природних зубів.

У нашій клініці ми використовуємо високоякісні німецькі коронки, головні переваги яких – міцність і вартість металокераміки. Судячи з відгуків пацієнтів, ці металокерамічні коронки чудово показали себе після встановлення на зуби в зоні посмішки, моляри і премоляри.

Як установлюють металокерамічну коронку

Установлення металокерамічної коронки починається з відвідин клініки і консультації стоматолога. Якщо протипоказань до протезування немає, переходимо до подальших етапів – усього їх п'ять.

Підготовка до встановлення коронки з металокераміки

Спочатку проводимо огляд порожнини рота пацієнта і робимо КТ зуба. Знімок дозволяє побачити стан кореня, виявити запалення пульпи. На передніх зубах нерв доведеться видалити, особливо якщо є запальний процес. Депульпування здорових жувальних зубів є необов'язковим: коронка металокерамічна встановлюється і на моляри з живими нервами. У будь-якому випадку те чи інше рішення приймає наш стоматолог тільки після комплексної оцінки стану ротової порожнини та ризиків, які можуть виникнути в конкретному випадку.

металокераміка
Перед протезуванням металокерамічними коронками обов'язково проводимо лікування карієсу, заміну старих пломб, щоб уникнути потрапляння інфекції.

Металокераміка створює велике навантаження на зуб, тому для значно зруйнованих зубів (понад 50%) установлюємо штифт або кульшову вкладку. Це збільшує надійність конструкції.

Обточування зуба

Стоматолог обточує зовнішню поверхню зуба: емаль і дентин (до 2 мм). Препарування є необхідним, щоб створити протезний простір, забезпечити міцну фіксацію коронок.

Щоб прибрати дискомфортні відчуття в яснах і самому зубі, процедура проводиться під місцевою анестезією. Обточений зуб має конусоподібну форму, щоб коронка металокерамічна зручно надягалася. Для того щоб зберегти естетичний вигляд посмішки, стоматолог ставить тимчасові пластмасові коронки на передні зуби до моменту встановлення справжньої коронки.

Виготовлення металокерамічного протеза

Спочатку робиться відбиток зуба, який точно повторює всі анатомічні особливості. Зліпок протезист віддає до зуботехнічної лабораторії. Щоб новий штучний зуб повторював рельєфи старого, металокерамічні коронки в Києві виготовляються в лабораторних умовах.

У процесі виготовлення фахівець ураховує не тільки форму нового зуба, а й навантаження на нього, правильність прикусу, а також особливості сусідніх зубів. Коли каркас готовий, починається приміряння протеза з металокераміки – його надягають на зуб пацієнта.

Якщо дефектів не виявлено і доопрацювання не потрібне, метал укривається кількома шарами кераміки.

Фінальний штрих – нанесення емалі. Вона повинна повністю збігатися з відтінком натуральних зубів пацієнта.

Фіксація металокерамічної коронки

 • Готовий металокерамічний протез спочатку закріплюється на тимчасовому цементі. Попередньо зуб обробляється пастою із фтором, щоб попередити його руйнування.
 • Тимчасова фіксація потрібна для уникнення ускладнень після встановлення коронки, а також щоб ви могли звикнути до протеза. Установка займає 15–30 хвилин і є абсолютно безболісною. Строк установлення – до трьох місяців. Якщо за цей час проблем не виникло, коронка остаточно фіксується.
 • Спочатку стоматолог знімає металокерамічний каркас і ретельно очищає від залишків клею. Обточений зуб обробляється спеціальним апаратом, щоб надати шорсткої текстури і поліпшити адгезію протеза з металокераміки з дентином.
 • Після цього проводиться фінальне приміряння коронок і наноситься стоматологічний цемент. Далі штучний зуб установлюється на обточений «рідний». Під дією спеціальної лампи цемент швидко «схоплюється» і забезпечує надійну фіксацію коронки на багато років. Коронка металокерамічна встановлюється безболісно, тому анестезія не потрібна.
Приходьте на прийом до стоматолога раз на півроку для загального огляду і діагностики стану протезів, щоб металокерамічні коронки слугували якомога довше.

Вартість металокерамічної коронки

Якщо порівнювати вартість металокерамічної коронки на зуб у Києві з протезами з діоксиду цирконію та кераміки, металокераміка – найбюджетніший варіант, але за умови, що використовуються стандартні сплави, а не з дорогоцінних металів. Металокерамічна коронка розрахована мінімум на 5–7 років використання.

У Healthy Dent ціна коронки з металокераміки німецького виробництва становить 2700 грн. До речі, консультація стоматолога-ортопеда у нас безкоштовна.

Протипоказання до застосування металокерамічних коронок

Ми гарантуємо високу якість будь-якої процедури, яку проводимо, тому повинні попередити: металокераміка підходить не всім. Є певні обмеження:

 1. Значне порушення прикусу..
 2. Захворювання пародонту, які викликають розхитаність зубного ряду.
 3. Дитячий і підлітковий вік.
 4. Парафункція (мимовільне скорочення) жувальних м'язів.
 5. Серйозні психічні розлади.
 6. Алергія на металевий компонент.

Приходьте на прийом до клініки Healthy Dent, наш фахівець проведе ретельний огляд вашої ротової порожнини і розповість про способи протезування у вашому випадку..

У нашій клініці використовується металокераміка європейського виробництва (Німеччина).

Як виготовляється металокерамічна коронка

Для виготовлення такого протеза використовують, як зрозуміло з назви, два зовсім не схожих між собою матеріали: метал і керамічну масу. Процес складається з двох основних етапів: виробництва металевого каркасу і пошарового покриття керамікою.

Внутрішня, прихована від очей, частина виготовляється з різних металів. Для цього використовуються благородні та неблагородні метали. Металеву основу роблять із використанням технології суцільного лиття, що забезпечує додаткову міцність коронки. Товщина каркасу невелика – усього 0,3–0,5 мм, але цього цілком достатньо для жувального навантаження.

купити метало кераміку
Зовнішній елемент штучного зуба виготовляється з керамічної маси. Завдяки цьому коронки металокерамічні виглядають дуже натурально – від справжнього зуба важко відрізнити. І недивно, адже кераміка близька за властивостями до природної зубної емалі. Кожний шар проходить випалювання при температурі близько 950°С, завдяки чому кераміка надійно з'єднується з металом, і можливість відколювання практично усувається. Якщо встановлено металокераміку, зуби за міцністю не поступаються здоровим «рідним».

Техніка виготовлення металокерамічного протеза є досить складною, потребує високоточного обладнання та спеціальної кваліфікації зубного техніка. Тому металокераміка в Києві для наших клієнтів проводиться в сучасних лабораторних умовах – процес зазвичай займає 10–14 днів.

У нашій стоматологічній клініці ми знімаємо відбитки і встановлюємо високоякісну металокераміку з використанням сучасного обладнання. Всі процедури проходять у максимально приємній атмосфері.

Коронка з металокераміки: як доглядати за протезами

Ці протези привабливі для пацієнтів ще й тим, що не потрібний ніякий окремий догляд за металокерамічними коронками, як за брекетами або знімними конструкціями.

Стандартний набір процедур:

 • щоденне чищення зубів двічі на день щіткою та зубною пастою;
 • важкодоступні проміжки між зубами і металокерамічними коронками очищаються за допомогою флоса (зубної нитки);
 • раз на шість місяців – обов'язковий візит до стоматології, щоб зробити гігієнічне чищення і за необхідності провести лікування зубів.
Записуйтеся до клініки Healthy Dent на протезування зубів, і ми допоможемо вам повернути красу природної посмішки за допомогою високоякісної металокераміки!

Що краще поставити на зуби: металокераміку чи кераміку?

Вибір залежить від місця розташування зуба: міцна металокерамічна коронка оптимально підходить для відновлення молярів, на які припадає найбільше жувальне навантаження. Кераміка частіше використовується для протезування передніх зубів.

Чи можна підпиляти або наростити металокерамічну коронку?

Форма коронки з металокераміки корегується тільки на етапі виготовлення та примірювання перед першим установленням. Надалі наростити або обточити протез не можна, можна тільки повністю замінити коронку на нову.

Що вигідніше ставити: цирконій чи металокераміку?

Відновлення зуба металокерамічною коронкою вийде в середньому у два рази дешевше, ніж використання цирконієвого протеза. Якщо йдеться про протезування жувальних зубів, то однозначно вигіднішою і доцільнішою є металокераміка.

Чи можна відбілювати зуби з коронками?

Зуби можна відбілювати, проте врахуйте, що металокерамічна коронка не стане світлішою. Відтінок керамічного покриття вибирається на етапі виготовлення протеза і вже не змінюється під впливом відбілювальних процедур.

Выполненные работы
Пюрко Орест Игоревич
Пюрко Орест Игоревич
Хирург-имплантолог, челюстно-лицевой хирург, зам.главного врача по лечебным вопросам. Член Ассоциации стоматологов Украины и Ассоциации имплантологов Украины
Бойко Андрей Владимирович
Бойко Андрей Владимирович
Стоматолог-ортопед, гнатолог
Бойко Андрей Владимирович
Бойко Андрей Владимирович
Стоматолог-ортопед, гнатолог
Бойко Андрей Владимирович
Бойко Андрей Владимирович
Стоматолог-ортопед, гнатолог
Протезування зубів
Консультація стоматолога–ортопеда
Безкоштовно
Коронка металокерамічна (Німеччина)
від 4000
Імплантація зубів
Коронка металокерамічна на імплант
від 4500
Наші спеціалісти
Відгуки
О
5

Клініка супер! 20 років боялася стоматологів, у результаті запущеним було абсолютно все. Після того, як звернулася до «Хелсідент», – на прийоми ходжу як на свято :) Лікарі й адміни настільки доброзичливі, що не хочеться йти :) Вилікувала всі зубки, тепер ношу брекети (на жаль, прийом раз на місяць: (() Спасибі вам величезне за те що ви звільнили мене від страху перед зубними лікарями!!!

Л
5

У мене дуже хороші враження про цю стоматологію. У таких клініках ще жодного разу не була до цього, тому дуже здивувалася, що все на високому рівні. Мені поставили коронку на «п'ятірку»: вона не вирізняється з-поміж інших зубів, і верхній зуб добре стає на неї. Моя оцінка вашій клініці – тверда п'ятірка.

Т
0

Дякую за гарні нові зуби! Дуже рада, що звернулася саме до вас.

Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.

Підготовка порожнини рота до протезування

Кожен з нас завжди прагне кращого, щоб з кращого вибрати те, що ідеально підходить для нас за якістю і ціною. Так відбувається і в стоматологічній практиці, кожне звернення пацієнта в нашу клініку є індивідуальним і вимагає диференційованого підходу. Тема моєї статті – протезування, точніше, правильне і довгострокове протезування, якого можна досягти тільки в ідеальних умовах. Протезування зубів – це заключний етап лікування, і нерідко саме лікар-ортопед будує весь процес від початку до кінця. Це він вирішує, що лікуємо, що видаляємо і де будуть встановлені імплантати, буде це знімне протезування чи незнімне.