Чи потрібно лікувати молочні зуби?

Так, потрібно. Вони виконують колосальну роль у формуванні прикусу і беруть участь у процесі жування, знижуючи навантаження на органи травлення. Важливо, щоб тимчасові зуби «відслужили» весь призначений природою строк, вчасно передавши естафету корінним зубам. Саме тому здоров'ю молочних зубів необхідно приділяти належну увагу: чистити їх з раннього дитинства і лікувати, якщо це рекомендує стоматолог. Особливо, якщо в малюка болять молочні зуби.
Хвороби зубів у дітей
.jpg)
Будова молочних зубів відрізняється від структури постійних. Унаслідок невеликої товщини емалі та недостатньої мінералізації молочні зуби дуже чутливі до карієсу. Хвороба достатньо швидко розвивається і руйнує зуб швидше, ніж це відбувається з корінними.
Як дітям лікують зуби залежно від захворювання
Карієс. Якщо ви помітили на зубі малюка білу або темну пляму, ймовірно, це поверхневий карієс. Найчастіше хвороба на цій стадії протікає безсимптомно, виявити її допоможе тільки візуальний огляд.
Час від часу оглядайте ротову порожнину малюка на наявність карієсу, а також приводьте його на профілактичний огляд до стоматолога. Дитячі лікарі нашої клініки з радістю вам у цьому допоможуть і діагностують перші ознаки карієсу, розкажуть, як лікують зуби дітям, і дадуть рекомендації з догляду та лікування.

Пульпіт. Це ускладнення карієсу, коли хвороба уражає емаль і дентин та добирається до внутрішніх тканин зуба – пульпи. У дитячому віці пульпіт зустрічається достатньо часто через несвоєчасне лікування карієсу. Якщо дитина скаржиться на зубний біль і через нього відмовляється їсти холодну або гарячу їжу та навіть солодощі, то, найімовірніше, карієс прогресував до пульпіту.
У цьому випадку знадобиться стоматологічне лікування – пломбування зуба. У процесі лікування дитячий стоматолог Healthy Dent застосовує анестезію, а сама процедура лікування проходить під седацією, щоб малюкові було комфортно й не страшно.

Періодонтит. Це запалення оболонки кореня зуба і тканин, що оточують зуб. Основна причина періодонтиту і у дітей, і у дорослих – карієс. Він уражає емаль, потім пульпу, а згодом інфекція добирається до кореневої або призубної частини зуба. Періодонтит у дітей проявляється не тільки зубним болем, але й поганим запахом з рота, підвищенням температури, а іноді і опухлістю щоки.
Це явні сигнали про те, що лікування не можна відкладати. У разі цієї хвороби молочних зубів існують два способи стоматологічного втручання: пломбування молочного зуба або його видалення.
Якщо є ризик інфікування зачатка корінного зуба або велика частина молочного зуба зруйнована, лікар, швидше за все, порадить його видалити.
Дякую, Людмилі Іванівні, що знайшла підхід до моєї донечки, бо та дуже боялася стоматологів, але зараз вже без капризів ходимо на огляд зубів.
Ходил с сыном на прием к врачу, вроде и настроил его, что боятся нечего, он будущий мужчина, это все не страшно, но стоило зайти в кабинет как он сразу в слезы и начал вырываться. Людмила Ивановна не стала стоят в стороне и помогла успокоить ребенка, чтобы усадить на кресло и провести осмотр. Здесь детскому стоматологу я доверяю
лечили у вас несколько молочных зубов. врач - профи, сервис на высоте.