
На щастя, навіть глибокий карієс успішно лікується, а з ураженням емалі на стадії плями стоматологи Healthy Dent справляються зовсім без бормашини. Ось чому не варто ігнорувати заклики лікарів відвідувати стоматологічну клініку мінімум раз на півроку: профілактичний огляд дозволяє зробити професійне чищення, виявити ранні симптоми, відразу провести лікування карієсу і зберегти зуби цілими та здоровими.
Карієс зубів: хто у групі ризику
Карієс зубів – патологічний процес, який руйнує зубні тканини: емаль і дентин. «Руйнівник» відомий – це бактерія Streptococcus mutans. У новонароджених дітей карієсу немає, зазвичай ці бактерії потрапляють в організм дитини при контакті з матір'ю або іншими родичами.
Для «активації» карієсу – стрімкого розмноження бактерій Streptococcus mutans – потрібно здійснити дві дії: неякісно почистити зуби і з'їсти щось солоденьке. За таких умов не дивно, що карієс зубів діагностується практично в усіх людей.
Імовірність розвитку карієсу підвищується, якщо у вас:
- ослаблений імунітет;
- організм виснажений фізичними навантаженнями і стресами;
- є генетична схильність;
- діагностуються хронічні захворювання;
- є неправильний прикус.
Лікування карієсу в Healthy Dent – найчастіший запит серед пацієнтів до 40 років. Це не означає, що після сорока люди менше хворіють карієсом, просто до нього додаються інші стоматологічні проблеми, хвороби пародонта і ясен.
Види карієсу

- Стадія плями. На зубі з'являються білі та коричневі плями.
- Поверхневий карієс. Плями стають шорсткими, а зуби чутливими.
- Середній карієс. В твердій оболонці зуба з'являються порожнини.
- Глибокий карієс. Карієс розростається до м'якої оболонки зуба.
Лікування карієсу, методи і тривалість залежать від того, на якій стадії виявлено хворобу. Тут діє правило: чим раніше, тим краще. Якщо початковий карієс лікується швидко і легко, то в разі глибокого карієсу лікарю доводиться боротися за життя зуба. У стоматології виокремлюють чотири стадії розвитку карієсу.
Карієс емалі – стадія плями
Самісінький початок хвороби. Пацієнт часто навіть не здогадується, що в нього карієс, адже зуб виглядає здоровим. Лише на емалі з'являються білі плями, це і є головний симптом початкового карієсу. «Крейдяні» плями з часом темнішають.
Поверхневий карієс
Наступна стадія: плями стають шорсткими, з'являється чутливість до гарячого і холодного. Це говорить про те, що емаль продовжує руйнуватися.
Карієс дентину
Каріозні бактерії «проїли» емаль і проникають у тверді тканини зуба – дентин. В ураженому зубі з'являється порожнина, простіше кажучи – дірка.
Глибокий карієс
Остання стадія руйнування зуба. Ураження охоплює найглибші шари дентину. Біль виникає при температурному, хімічному або механічному впливі на зуб. Якщо не проведено лікування карієсу, розвиваються ускладнення: пульпіт або періодонтит. На цій стадії виникає реальна загроза втрати зуба.

Лікування карієсу в Healthy Dent
На зубі з'явилися білі або коричневі плями, емаль стала шорсткою на дотик – це привід негайно звернутися до стоматолога. Поверхневий карієс лікується швидко і безболісно. Півгодини у стоматологічному кріслі – і зуби знову гладенькі та красиві.
Класичне лікування карієсу передбачає такі маніпуляції:
- лікар знеболює зуб (за необхідності) за допомогою аплікаційних та ін'єкційних анестетиків;
- далі стоматолог видаляє розм'якшену зубну тканину;
- дезінфікує зуб;
- пломбує коронку.
Щоб усунути всі наслідки карієсу, ми проводимо й інші процедури:
- лікуємо ясна;
- ставимо коронку, якщо карієс пошкодив зуб занадто сильно;
- реставруємо зуб за допомогою вкладок, вінірів, повертаємо цілісний вигляд зуба;
- імплантуємо імплант, якщо не можна врятувати зуб.
Лікування по-новому
У Healthy Dent використовуємо інноваційний метод лікування карієсу. Процедура максимально зберігає здорові тканини зуба. Уражений дентин видаляється через маленький отвір в емалі, «зовнішності» зуба така маніпуляція не шкодить.

Лікування карієсу в дітей
Як тільки в дитини прорізуються перші зубки, «прокидається мафія», точніше – активуються каріозні бактерії, які до пори «дрімали». Хвороба стрімко розвивається: у 60% дітей в 11 років зуби вже уражені карієсом.
Тому лікування карієсу зубів у дітей є не менш актуальним, ніж у дорослих пацієнтів. Для усунення початкового карієсу застосовуються ремінералізація та озонотерапія. Методи абсолютно безболісні й нетравматичні для зубів. Малюк дивиться мультики у кріслі, а стоматолог у цей час приводить зубки в порядок.
Ніжні дитячі зуби пломбуються відповідними матеріалами: сілікофосфатними і склоіномерними цементами.

Карієс на зубах: ніколи знову!
Відомий французький хірург і дантист Амбруаз Паре, як і його попередники, радив натирати зуби емульсією зі смаженого мозку зайця, щоб захиститися від карієсу.
Для стоматології XVII століття – це, напевно, прогресивний спосіб. Однак у третьому тисячолітті профілактика карієсу полягає в іншому. Методи прості, але дієві:
- чистити зуби двічі на день;
- користуватися лосьйоном-ополіскувачем і зубною ниткою (флоссом);
- не налягати на солодке;
- відвідувати стоматолога для профогляду і чищення зубів раз на шість місяців.
Здорові зуби – наше багатство, яке вимагає регулярних інвестицій. Правда, внески є незначними порівняно з витратами на лікування карієсу. Наприклад, профілактичний стоматологічний огляд обійдеться мінімум у 2–3 рази дешевше, ніж одна пломба. Тому не зволікайте з візитом до клініки: будь то плановий огляд або підозра на карієс.
(Файлинг, іригація кореневого каналу, пломбування гарячою гутаперчею входять у вартість)
(розпломбування, файлинг, іригація кореневого каналу, пломбування гарячою гутаперчею)
Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.
50 мільярдів бактерій – приблизно така кількість мікроорганізмів мешкає в роті людини. У нормі вони не приносять шкоди. Але якщо чистити зуби не дуже ретельно, продукти життєдіяльності бактерій призводять до розвитку карієсу та інших неприємних хвороб. Руйнування зуба починається найчастіше в тих місцях, де скупчується найбільше відкладень – на стиках і у фісурах (глибоких борозенках на фронтальній поверхні). З метою запобігання розвитку карієсу проводиться герметизація фісур – спеціальна стоматологічна процедура, про яку йтиметься далі.
файлінг