Лікування карієсу

Що таке карієс?
Карієс зубів – це найчастіша проблема, з якою стикається лікар-стоматолог. Якщо вам більше двох років, тоді ви, напевно, знайомі з цим захворюванням не з чуток. За статистикою, у 99% людей на планеті зуби уражені карієсом.
чому виникає карієс

На щастя, навіть глибокий карієс успішно лікується, а з ураженням емалі на стадії плями стоматологи Healthy Dent справляються зовсім без бормашини. Ось чому не варто ігнорувати заклики лікарів відвідувати стоматологічну клініку мінімум раз на півроку: профілактичний огляд дозволяє зробити професійне чищення, виявити ранні симптоми, відразу провести лікування карієсу і зберегти зуби цілими та здоровими.

Карієс зубів: хто у групі ризику

Карієс зубів – патологічний процес, який руйнує зубні тканини: емаль і дентин. «Руйнівник» відомий – це бактерія Streptococcus mutans. У новонароджених дітей карієсу немає, зазвичай ці бактерії потрапляють в організм дитини при контакті з матір'ю або іншими родичами.

Для «активації» карієсу – стрімкого розмноження бактерій Streptococcus mutans – потрібно здійснити дві дії: неякісно почистити зуби і з'їсти щось солоденьке. За таких умов не дивно, що карієс зубів діагностується практично в усіх людей.

Імовірність розвитку карієсу підвищується, якщо у вас:

 • ослаблений імунітет;
 • організм виснажений фізичними навантаженнями і стресами;
 • є генетична схильність;
 • діагностуються хронічні захворювання;
 • є неправильний прикус.

Група ризику захворюавння карієсом

Лікування карієсу в Healthy Dent – найчастіший запит серед пацієнтів до 40 років. Це не означає, що після сорока люди менше хворіють карієсом, просто до нього додаються інші стоматологічні проблеми, хвороби пародонта і ясен.

Пірсинг на губі або язику в рази збільшує ризик виникнення карієсу. Адже металеве стороннє тіло в роті – «посадкова смуга» для найрізноманітніших бактерій, включаючи Streptococcus mutans.

Види карієсу

Лікування карієсу
 1. Стадія плями. На зубі з'являються білі та коричневі плями.
 2. Поверхневий карієс. Плями стають шорсткими, а зуби чутливими.
 3. Середній карієс. В твердій оболонці зуба з'являються порожнини.
 4. Глибокий карієс. Карієс розростається до м'якої оболонки зуба.

Лікування карієсу, методи і тривалість залежать від того, на якій стадії виявлено хворобу. Тут діє правило: чим раніше, тим краще. Якщо початковий карієс лікується швидко і легко, то в разі глибокого карієсу лікарю доводиться боротися за життя зуба. У стоматології виокремлюють чотири стадії розвитку карієсу.

Карієс емалі – стадія плями

Самісінький початок хвороби. Пацієнт часто навіть не здогадується, що в нього карієс, адже зуб виглядає здоровим. Лише на емалі з'являються білі плями, це і є головний симптом початкового карієсу. «Крейдяні» плями з часом темнішають.

Поверхневий карієс

Наступна стадія: плями стають шорсткими, з'являється чутливість до гарячого і холодного. Це говорить про те, що емаль продовжує руйнуватися.

Карієс дентину

Каріозні бактерії «проїли» емаль і проникають у тверді тканини зуба – дентин. В ураженому зубі з'являється порожнина, простіше кажучи – дірка.

Глибокий карієс

Остання стадія руйнування зуба. Ураження охоплює найглибші шари дентину. Біль виникає при температурному, хімічному або механічному впливі на зуб. Якщо не проведено лікування карієсу, розвиваються ускладнення: пульпіт або періодонтит. На цій стадії виникає реальна загроза втрати зуба.

Карієс що це

Лікування карієсу в Healthy Dent

На зубі з'явилися білі або коричневі плями, емаль стала шорсткою на дотик – це привід негайно звернутися до стоматолога. Поверхневий карієс лікується швидко і безболісно. Півгодини у стоматологічному кріслі – і зуби знову гладенькі та красиві.

На жаль, у запущених випадках так легко позбутися проблеми не вийде. Наші стоматологи перемагають карієс двома методами: традиційним та інноваційним.

Класичне лікування карієсу передбачає такі маніпуляції:

 • лікар знеболює зуб (за необхідності) за допомогою аплікаційних та ін'єкційних анестетиків;
 • далі стоматолог видаляє розм'якшену зубну тканину;
 • дезінфікує зуб;
 • пломбує коронку.
Лікування каріозної порожнини із запаленим нервом проходить довше і складніше. Стоматолог спочатку чистить кореневі канали, вкладає ліки і ставить тимчасову пломбу. Через 3–6 днів він видаляє тимчасову пломбу, пломбує канали та коронку зуба.

Щоб усунути всі наслідки карієсу, ми проводимо й інші процедури:

 • лікуємо ясна;
 • ставимо коронку, якщо карієс пошкодив зуб занадто сильно;
 • реставруємо зуб за допомогою вкладок, вінірів, повертаємо цілісний вигляд зуба;
 • імплантуємо імплант, якщо не можна врятувати зуб.

Лікування по-новому

У Healthy Dent використовуємо інноваційний метод лікування карієсу. Процедура максимально зберігає здорові тканини зуба. Уражений дентин видаляється через маленький отвір в емалі, «зовнішності» зуба така маніпуляція не шкодить.

Лікування карієсу

Лікування карієсу в дітей

Як тільки в дитини прорізуються перші зубки, «прокидається мафія», точніше – активуються каріозні бактерії, які до пори «дрімали». Хвороба стрімко розвивається: у 60% дітей в 11 років зуби вже уражені карієсом.

Тому лікування карієсу зубів у дітей є не менш актуальним, ніж у дорослих пацієнтів. Для усунення початкового карієсу застосовуються ремінералізація та озонотерапія. Методи абсолютно безболісні й нетравматичні для зубів. Малюк дивиться мультики у кріслі, а стоматолог у цей час приводить зубки в порядок.

Ніжні дитячі зуби пломбуються відповідними матеріалами: сілікофосфатними і склоіномерними цементами.

Для попередження подальшого карієсу на жувальних зубах проводиться герметизація фісур: борозенки заповнюються кольоровими або прозорими пломбувальними матеріалами.
Причини карієса

Карієс на зубах: ніколи знову!

Відомий французький хірург і дантист Амбруаз Паре, як і його попередники, радив натирати зуби емульсією зі смаженого мозку зайця, щоб захиститися від карієсу.

Для стоматології XVII століття – це, напевно, прогресивний спосіб. Однак у третьому тисячолітті профілактика карієсу полягає в іншому. Методи прості, але дієві:

 • чистити зуби двічі на день;
 • користуватися лосьйоном-ополіскувачем і зубною ниткою (флоссом);
 • не налягати на солодке;
 • відвідувати стоматолога для профогляду і чищення зубів раз на шість місяців.

Здорові зуби – наше багатство, яке вимагає регулярних інвестицій. Правда, внески є незначними порівняно з витратами на лікування карієсу. Наприклад, профілактичний стоматологічний огляд обійдеться мінімум у 2–3 рази дешевше, ніж одна пломба. Тому не зволікайте з візитом до клініки: будь то плановий огляд або підозра на карієс.

Запишіться на прийом до Healthy Dent, і наші лікарі допоможуть повернути здоров'я вашим зубам. Ми лікуємо карієс на будь-якій стадії, відновлюємо зуби так, що від хвороби не залишається і сліду. Тільки гарна посмішка.
Лікування зубів і ясен
Консультація стоматолога–терапевта
Безкоштовно
Підготовка 1-го каналу до пломбування
510 грн

файлінг

Лікувальне пломбування 1-го каналу Ca
270 грн
Пломбування 1го каналу (гутаперча)
470 грн
Лікування під мікроскопом одного каналу
1990 грн

(Файлинг, іригація кореневого каналу, пломбування гарячою гутаперчею входять у вартість)

Повторне лікування під мікроскопом одного каналу
2900 грн

(розпломбування, файлинг, іригація кореневого каналу, пломбування гарячою гутаперчею)

Реставрація зуба 1 рівень
від 750

Estelite

Реставрація зуба 2 рівень
від 1000

Estelite

Реставрація зуба 3 рівень
від 1250

Estelite

Реставрація зуба 4 рівень
від 1400

Estelite

Високоестетична художня реставрація 1 рівень
1500 грн

Enamel Plus

Високоестетична художня реставрація 2 рівень
1850 грн

Enamel Plus

Наші спеціалісти
Відгуки
Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.

Герметизація фісур

50 мільярдів бактерій – приблизно така кількість мікроорганізмів мешкає в роті людини. У нормі вони не приносять шкоди. Але якщо чистити зуби не дуже ретельно, продукти життєдіяльності бактерій призводять до розвитку карієсу та інших неприємних хвороб. Руйнування зуба починається найчастіше в тих місцях, де скупчується найбільше відкладень – на стиках і у фісурах (глибоких борозенках на фронтальній поверхні). З метою запобігання розвитку карієсу проводиться герметизація фісур – спеціальна стоматологічна процедура, про яку йтиметься далі.