Бюгельний протез

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортопед

Що таке бюгельний протез?

Це знімний зубний протез із металевою дугою в основі. Використовується для відновлення зубів на верхній і нижній щелепах.

Показання для встановлення бюгельних протезів

Природа подарувала людині 32 зуба, однак не всі з них вдається зберегти протягом життя.

За статистикою, у людей середнього віку вже немає кілька зубів, що вже казати про більш зрілий вік. Вирішити проблему неповного зубного ряду можна в нашій стоматологічній клініці.

Бюгельне протезування зубів – це надійний і поширений спосіб відновлення зубного ряду, затребуваний повсюдно: чи то в Києві, чи в будь-якому іншому місті не тільки України, а й світу.

Це сучасний комфортний спосіб замінити втрачені зуби навіть у найскладніших випадках. Ми розповімо, які проблеми така система вирішує і в яких випадках установлюється, які бувають види конструкцій та які існують показання для «бюгельної» корекції зубного ряду.

Бюгельный протез в Київі

Переваги бюгельного протеза

Сама назва вказує на особливість конструкції: bügel із німецької означає «дуга». Штучні зуби з пластмасовою основою прикріплюються на литий дуговий каркас із металу. В цьому головна відмінність бюгеля від класичної «пластмасової щелепи».

Однак бюгельні протези в стоматології – зовсім не ноу-хау: бюгельній технології відновлення зубного ряду понад дві тисячі років. При розкопках єгипетських пірамід археологи виявили конструкцію з просвердленого вирваного зуба, який зафіксовано на щелепі дуговим срібно-золотим дротом. Відтоді технологія значно вдосконалилася, для сплавів застосовують цирконій, титан, кобальт і хром.

Головні переваги бюгельних конструкцій:

 1. Надійність і міцність: литий каркас бюгельного протеза спокійно витримує будь-яке жувальне навантаження. Спеціальні замки (кламери) міцно фіксують конструкцію, перешкоджаючи її несподіваному випаданню.
 2. Забудьте про «щелепи у склянці»: елемент хоч і належить до розряду знімних, але не вимагає обов'язкового зняття на ніч.
 3. Зручність у використанні: бюгельний протез у роті не спотворює смакових відчуттів, дуга не тисне на піднебіння.
 4. Довгостроковість служби: виробники гарантують від 5 років експлуатації, що у 2–2,5 разу більше, ніж у пластмасових конструкцій.
 5. Рівномірний розподіл навантаження на всю щелепу, мінімальна атрофія кісткової тканини.
 6. Дикція залишається колишньою: бюгельний протез на верхню щелепу не викликає характерного спотворення звуків, як у випадку з пластиковими конструкціями, коли пластинка перекриває передню частину піднебіння.
 7. Естетичність: ваша посмішка виглядає дуже натурально, зі сторони і не скажеш, що над нею попрацював дантист.
Протезування зубів
За відгуками пацієнтів Healthy Dent, період звикання до системи становить від 10 днів до місяця. Потім пацієнт перестає відчувати дискомфорт від наявності бюгелю. Залишаються приємні бонуси у вигляді привабливої посмішки і відновленої здатності жувати будь-яку їжу.

Показання до застосування бюгельних протезів

У стоматології нині застосовуються різні способи відновлення зубного ряду. Проте існує ряд випадків, коли бюгельні протези є оптимальним рішенням:

 1. Відсутність одного або декількох зубів у середині (більше чотирьох) або на кінцях ряду (більше трьох).
 2. Рухливість зубів через пародонтоз.
 3. Неможливість установлення імплантатів..
 4. Підвищена схильність зубів до стирання.
 5. Глибокий прикус.
 6. Серйозні дефекти зубів.
 7. Мимовільне стискання зубів – бруксизм.

У будь-якому випадку лікар проводить огляд ротової порожнини, вивчає загальний стан здоров'я пацієнта і тільки на підставі ретельної діагностики рекомендує встановлення бюгельних конструкцій.

Виготовлення бюгельного протеза в HealthyDent

Де можна встановити бюгельний протез: якщо Київ – ваше місто, приходьте до клініки HealthyDent. Ми використовуємо перевірені якісні матеріали, різні види конструкцій.

Для пацієнтів з алергією на метал наші лікарі пропонують новітню європейську розробку – безметалеву бюгельну конструкцію Bio Dentaplast® bredent.

Напівкристалічний термопласт має міцність титану та унікальну пружність. Гачки виконано в колір натуральної емалі, тому конструкція взагалі непомітна в роті. Безметалевий бюгельний протез на верхню щелепу – легкий, не закриває піднебіння, максимально комфортний у використанні. Багаторічне носіння конструкції не руйнує опорні зуби, фіксується бюгельний протез на кламерах із тонкого полімеру.

Основні види бюгельних конструкцій

Стоматологи застосовують кілька варіантів дугових систем, які відрізняються типом кріплення. Кожний із них має свої сильні та слабкі сторони.

Бюгельний протез на кламерах

Бюгельный протез на кламмерах
Металеві гачки – кламери – дуже щільно охоплюють опорні зуби, не даючи конструкції зміщуватись і випадати.

Гачки відливають разом із каркасом, завдяки чому бюгельні протези виходять дуже міцними. Кламер стоматолог підбирає індивідуально під клієнта, за розміром і формою зуба. Єдиний недолік – металева частина гачка в зоні посмішки може бути помітною.

Бюгельні зубні протези на атачментах (на замках)

Бюгельный протез на замках
Високотехнологічні системи, що вимагають великої майстерності при виготовленні.

Зате бюгельний протез на замках виходить надійним і міцним. Замість кламерів застосовуються мікрозамки (атачменти), які замикаються при встановленні.

Частина замка розташовується на опорному зубі, частина – на металокерамічній коронці. Конструкція легко знімається і встановлюється на місце.

Бюгельний протез на атачментах має недоліки: складність виготовлення і, відповідно, високу вартість, необхідність обточувати опорні зуби, адже на них установлюються коронки.

Бюгельний протез на телескопічних коронках

Бюгельний протез на телескопічних коронках
Надійна фіксація забезпечується особливою конструкцією. Дуже точні телескопічні коронки складаються з двох частин: металевий ковпачок одягається на опорний зуб, друга частина знаходиться в бюгелі.

Завдяки силі тертя конструкція максимально міцно закріплюється на щелепі. Жувальне навантаження розподіляється оптимально: половина – на ясна, половина – на зубний ряд.

Збоку такі системи абсолютно непомітні. Недолік – установлення вимагає обточування «рідних» зубів.

Бюгельні шинуючі конструкції

Шинирювання зубів
Цей вид показаний при захворюваннях пародонту, оголених коренях зубів. Дугоподібна система з відростками немов обволікає кожний зуб, надійно утримуючи розхитаний ряд.

Ясна захищені від пошкоджень під час прийому їжі. Вартість шинуючих бюгелів вища, ніж інших конструкцій, зате це реальне вирішення проблеми, коли інші варіанти відновлення зубного ряду протипоказані.

Вартість бюгельного протеза в Києві

Бюгельні конструкції – найзручніші та найбільш довговічні, однак і найдорожчі порівняно з іншими знімними зубними протезами. Вартість залежить від розмірів і типу апарату. В нашій клініці в Києві ціна бюгельного протеза з кламерною фіксацією становить 9300 грн. Бюгельний протез на атачменті трохи дорожчий, ціна – 10 900 грн.

Найдорожче обійдеться встановлення шинуючих і безметалевих бюгельних конструкцій: вартість у клініках Києва – від 13 тис. грн.

Догляд за бюгельним протезом

Щоб бюгель слугував максимальний строк, не потрібно докладати надзусиль, достатньо стандартних гігієнічних процедур:

 • очищувати конструкцію зубною щіткою (окремою) і спеціальною пастою двічі на день, вранці та ввечері, коли чистите зуби;
 • раз на день класти протез у дезінфікуючий розчин на 5–10 хвилин;
 • після кожного прийому їжі поза домом полоскати рот водою;
 • раз на півроку відвідувати клініку, щоб стоматолог перевірив стан бюгельного протеза та очистив його від твердих відкладень;
 • на ніч протез можна не знімати, якщо ж бюгель потрібно вийняти на якийсь час, то конструкцію потрібно почистити і покласти у футляр з антисептичним розчином.
Крім правильного догляду потрібно також ураховувати нюанси харчування з протезами. Якщо пристосування замінює передні зуби, то необхідно не відкушувати тверду їжу, а різати продукти на шматочки і пережовувати бічними зубами. Не слід уживати клейку та в'язку їжу, яка може призвести до поломки бюгелю. При жуванні потрібно намагатися рівномірно розподіляти навантаження на обидві сторони щелепи.

Бюгельні системи – реальне підтвердження того, що знімні конструкції можуть бути водночас красивими, надійними і зручними. Не відмовляйте собі в повноцінній посмішці та повноцінному житті!

Протез бюгельний

All-on-4 чи All-on-6 – сучасна альтернатива бюгельному протезу

Якщо вас бентежать обмеження при використанні бюгельного протеза або його естетичний вигляд, а встановлення імплантів – це дорого, ми готові вам запропонувати альтернативний спосіб. Система All-on-4 чи All-on-6 має на увазі імплантацію щелепи на 4 чи 6 імплантах. Це набагато вигідніше, ніж вживляти окремі імпланти під кожний зуб на всю щелепу. У такого способу немає особливих протипоказань, і ви будете із зубами за один-два візити до стоматології. До того ж ідеальні зуби відразу після встановлення готові до помірних навантажень і не потребують особливого догляду.

Популярні запитання про бюгельні протези

Бюгельні протези використовуються українськими стоматологами вже не перший рік, однак у пацієнтів, які протезуються вперше, виникає маса запитань. Відповідаємо на найчастіші з них. А якщо не знайдете інформації, що цікавить, запитайте нашого стоматолога-ортопеда під час безкоштовної консультації.

Які бюгельні протези найкращі?

Кожний вид протеза – найкращий у конкретному випадку. Наприклад, бюгель на кламерах – міцний і найбюджетніший. Бюгельний протез на замках – надійно тримається і легко знімається. Шинуючі протези можна ставити при хворобах пародонту, а безметалеві бюгелі – при алергії в пацієнтів на метал.

Скільки слугують бюгельні протези?

Бюгельні конструкції – довгожителі серед знімних протезів: середній строк служби становить 8–10 років. Однак при дбайливому та правильному догляді використовувати ці протези можна й довше.

Як знімати бюгельний протез?

Незважаючи на міцну фіксацію, бюгельна конструкція легко виймається і встановлюється на місце самостійно пацієнтом, без допомоги лікаря. Як правильно знімати бюгель на кламерах або замках, розповість стоматолог відразу після першого встановлення протеза.

Протезування зубів
Консультація стоматолога–ортопеда
Безкоштовно
Наші спеціалісти
Відгуки
А
5

Спасибі і ще раз спасибі! Мені дуже у вас сподобалося!

К
5

Півтора роки тому мені зробили в міській стоматології протез на верхню і нижню щелепи. Такого жаху зі мною ще ніколи не було. По-перше, видалили всі хворі зуби (діватися було нікуди, потрібно ж ставити протези), по-друге – на нижню щелепу встановили коронки, і зуби вийшли трохи довші, ніж мої власні. Крім того, верхній знімний протез якось незручно сидів, тиснув на піднебіння і з нижньою щелепою стикався в повному обсязі. Туди ходила кілька разів, щоб лікар мені виправила, але особливих результатів це не принесло. Колега по роботі порадила звернутися до «Хелсідент», де сама робила, – краще заплатити більше, але результат буде чудовим. Я звернулася до «Хелсідент», і тут мені поставили бюгельний протез на верхню щелепу, а на нижній зняли всі старі коронки і поставили хороші та красиві інші. Як виявилося, не так і дорого, металокерамічні коронки – до 1000 грн, а бюгельний протез – 4000 з копійками. Рекомендую не економити, а робити добре у сучасній стоматології, як ця.

В
0

Тут зробили батькові хороший бюгельний протез. Чомусь думав, що це робиться швидко, але довелось їздити кілька разів на виміри. Але воно того варте, адже головне, як я зрозумів, щоб протез зручно розміщувався і не створював дискомфорту. Батько залишився задоволений, тепер усім хвалиться новими зубами.

Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.

Безметалова кераміка у стоматології

Виправити серйозні дефекти зубів і повернути усмішці колишню привабливість зараз не проблема. Хочете, щоб нові зуби були схожими на природні – вибирайте металокерамічні коронки. Однак зовсім недавно з'явилися протези, які відрізнити від «рідних» зубів неможливо. Безметалова кераміка  у стоматології – для людей з найвищими естетичними запитами.

Завдяки своїм якостям кераміка – досконалий матеріал для  зубного протезування. Міцність коронок з оксидом цирконію не поступається металу, зараз виготовляють навіть керамічні мостоподібні протези. Здатність заломлювати промені світла – як у натуральної емалі. Строк служби перевищує 20 років – у 1,5–2 рази більше від металокераміки. Давайте разом розберемось, як з'являються такі диво-протези і які найпопулярніші.