Бюгельний протез

Що це таке?

Це знімний зубний протез із металевою дугою як основою. Використовується для відновлення зубів на верхній і нижній щелепах.

Бюгельний протез: показання

Природа подарувала людині 32 зуба. Однак у життєвому марафоні не всі з них витримують «забіг».

За статистикою, у людей середнього віку вже відсутні кілька зубів, що вже говорити про більш зрілий вік. Беззуба посмішка розчулює тільки у випадку з першокласниками. Дорослим же доводиться вирішувати проблему неповного зубного ряду в стоматологічній клініці.

Бюгельний протез у Києві

Бюгельне відновлення посмішки – достатньо затребуваний спосіб відновлення зубного ряду, який використовується повсюдно: будь то Київ чи віддалені від столиці міста.

Це сучасний комфортний спосіб замінити втрачені зуби навіть у найскладніших випадках. Ми розповімо, які проблеми вирішує і в яких випадках встановлюється така система, які види конструкцій бувають і які показання є для «бюгельної» корекції посмішки.

Bügel – не просто дуга: переваги

Сама назва вказує на особливість конструкції: bügel з німецької означає «дуга». Штучні зуби з пластмасовою основою прикріплюються на литий дуговий каркас з металу. У цьому головна відмінність бюгеля від класичної «пластмасової щелепи».

Протез бюгельний

Історія бюгеля підтверджує поширену фразу: «Все нове – це вельми забуте старе». Виявляється, бюгельній технології відновлення зубного ряду – більше двох тисяч років. При розкопках єгипетських пірамід археологи виявили конструкцію з вирваного просвердленого зуба, зафіксованого на щелепі дуговим срібно-золотий дротом. Відтоді технологія значно вдосконалилась, для сплавів застосовують цирконій, титан, кобальт і хром.

Сучасний бюгельний протез – головні переваги

 1. Надійність і міцність: нові зуби спокійно витримують будь-яке жувальне навантаження завдяки литому каркасу. Спеціальні замки (кламери) міцно фіксують конструкцію, перешкоджаючи її випадковому випаданню.
 2. Забудьте про «зуби у стаканчику»: елемент хоч і належить до розряду знімних, але не вимагає обов'язкового знаття на ніч.
 3. Зручність полягає у використанні – дуга не тисне на піднебіння, смакові відчуття не спотворюються.
 4. Дикція залишається колишньою. Немає характерного спотворення звуків, як у випадку з пластиковими конструкціями, коли пластина перекриває передню частину піднебіння.
 5. Довгостроковість служби. Виробники гарантують від 5 років експлуатації, що у 2–2,5 раза більше, ніж пластмасових конструкцій.
 6. Рівномірний розподіл навантаження на всю щелепу, атрофія кісткової тканини – мінімальна.
 7. Естетичність. Ваша посмішка виглядає дуже натурально, і не скажеш, що над нею попрацював дантист.
протезування зубів

Практика показує, що період звикання до системи становить від 10 днів до місяця. Потім пацієнт перестає відчувати дискомфорт від нових зубів. Залишаються приємні «бонуси» у вигляді привабливої посмішки і відновленої здатності жувати будь-яку їжу.

Показання

У стоматології нині застосовуються найрізноманітніші способи відновлення зубного ряду. Але є ряд випадків, коли дугова конструкція – це оптимальне рішення:
 1. Відсутність одного або декількох зубів посередині (більше 4) чи на кінцях ряду (більше трьох).
 2. Рухливість зубів унаслідок пародонтозу.
 3. Неможливість установлення імплантатів.
 4. Підвищена схильність зубів до стирання.
 5. Глибокий прикус.
 6. Серйозні дефекти зубів.
 7. Мимовільне стискання зубів – бруксизм.

У будь-якому випадку лікар проводить огляд ротової порожнини, вивчає загальний стан здоров'я пацієнта і тільки на підставі ретельної діагностики рекомендує встановлення бюгельних конструкцій.

Бюгельний протез у Києві: індивідуальне виготовлення в Healthy Dent

Де можна встановити бюгельний протез: якщо Київ – ваше місто, приходьте до клініки Healthy Dent. Ми використовуємо якісні перевірені матеріали, різні види конструкцій.

Для пацієнтів з алергією на метал фахівці клініки пропонують новітню європейську розробку – безметалеву бюгельну конструкцію Bio Dentaplast® Bredent.

Напівкристалічний термопласт наділений міцністю титану та унікальною пружністю. Гачки виконано в колір натуральної емалі, тому конструкція взагалі непомітна в роті.

Бюгельні системи – реальне підтвердження того, що знімні конструкції можуть бути одночасно красивими, надійними і зручними. Не відмовляйте собі в повноцінних усмішці та житті!

Основні види бюгельних конструкцій

Стоматологи застосовують кілька варіантів дугових систем, що відрізняються типом кріплення. Кожний з них має свої сильні та слабкі сторони.

Бюгельний протез на кламмерах

Бюгельний протез на кламмерах
Металеві гачки – кламери дуже щільно охоплюють опорні зуби, не даючи конструкції зміщуватись і випадати.

Гачки відливають разом з каркасом, завдяки чому система виходить дуже міцною. Стоматолог підбирає кламер індивідуально під клієнта, за розміром і формою зуба. Єдиний недолік – металева частина гачка в зоні посмішки може бути помітною.

Конструкція на замках

Бюгельний протез на замках
Високотехнологічні системи, що вимагають великої майстерності при виготовленні.

Зате конструкція виходить надійною і міцною. Замість кламерів застосовуються мікрозамки (атачменти), які замикаються при встановленні.

Частина замка розташовується на опорному зубі, частина – на металокерамічній коронці. Конструкція легко знімається і встановлюється на місце.

Бюгельний протез на атачменті має недоліки: складність виготовлення і, відповідно, висока вартість. Необхідно обточувати опорні зуби, адже на них встановлюються коронки.

Дугові конструкції на телескопічних коронках

Бюгельний протез на телескопічних коронках
Надійна фіксація забезпечується особливою конструкцією. Дуже точні телескопічні коронки складаються з двох частин: металевий ковпачок одягається на опорний зуб, друга частина розташовується в бюгелі.

Завдяки силі тертя конструкція максимально міцно закріплюється на щелепі. Жувальне навантаження розподіляється оптимально: половина – на ясна, половина – на зубний ряд.

З боку такі системи абсолютно непомітні. Недолік: установлення вимагає обточування «рідних» зубів.

Шинуючі конструкції

шинування зубів
Цей вид показаний при захворюваннях пародонту, оголених коренях зубів. Дугоподібна система з відростками немов обволікає кожний зуб, надійно утримуючи розхитаний ряд.

Ясна захищені від пошкоджень під час прийому їжі. Шинуючі бюгелі коштують дорожче від інших конструкцій, зате це – реальне вирішення проблеми, коли інші варіанти відновлення зубного ряду протипоказані.

Автор материала

Горбатюк Мирослав Анатолійович - фото стоматолога
Мирослав
Горбатюк
Стоматолог-ортопед, лікар-куратор
Протезування зубів
Консультація стоматолога–ортопеда
Безкоштовно
Наші спеціалісти
Відгуки
Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.

Безметалова кераміка у стоматології

Виправити серйозні дефекти зубів і повернути усмішці колишню привабливість зараз не проблема. Хочете, щоб нові зуби були схожими на природні – вибирайте металокерамічні коронки. Однак зовсім недавно з'явилися протези, які відрізнити від «рідних» зубів неможливо. Безметалова кераміка  у стоматології – для людей з найвищими естетичними запитами.

Завдяки своїм якостям кераміка – досконалий матеріал для  зубного протезування. Міцність коронок з оксидом цирконію не поступається металу, зараз виготовляють навіть керамічні мостоподібні протези. Здатність заломлювати промені світла – як у натуральної емалі. Строк служби перевищує 20 років – у 1,5–2 рази більше від металокераміки. Давайте разом розберемось, як з'являються такі диво-протези і які найпопулярніші.