- Healthy Dent
- ПослугиПослуги
Юдін Михайло Юрійович
Головний лікар
16 років практики
4
1
Головний лікар
ДетальнішеЦе знімний зубний протез із металевою дугою в основі. Використовується для відновлення зубів на верхній і нижній щелепах.
Природа подарувала людині 32 зуба, однак не всі з них вдається зберегти протягом життя.
За статистикою, у людей середнього віку вже немає кілька зубів, що вже казати про більш зрілий вік. Вирішити проблему неповного зубного ряду можна в нашій стоматологічній клініці.
Бюгельне протезування зубів – це надійний і поширений спосіб відновлення зубного ряду, затребуваний повсюдно: чи то в Києві, чи в будь-якому іншому місті не тільки України, а й світу.
Це сучасний комфортний спосіб замінити втрачені зуби навіть у найскладніших випадках. Ми розповімо, які проблеми така система вирішує і в яких випадках установлюється, які бувають види конструкцій та які існують показання для «бюгельної» корекції зубного ряду.
Сама назва вказує на особливість конструкції: bügel із німецької означає «дуга». Штучні зуби з пластмасовою основою прикріплюються на литий дуговий каркас із металу. В цьому головна відмінність бюгеля від класичної «пластмасової щелепи».
Однак бюгельні протези в стоматології – зовсім не ноу-хау: бюгельній технології відновлення зубного ряду понад дві тисячі років. При розкопках єгипетських пірамід археологи виявили конструкцію з просвердленого вирваного зуба, який зафіксовано на щелепі дуговим срібно-золотим дротом. Відтоді технологія значно вдосконалилася, для сплавів застосовують цирконій, титан, кобальт і хром.
За відгуками пацієнтів Healthy Dent, період звикання до системи становить від 10 днів до місяця. Потім пацієнт перестає відчувати дискомфорт від наявності бюгелю. Залишаються приємні бонуси у вигляді привабливої посмішки і відновленої здатності жувати будь-яку їжу.
У стоматології нині застосовуються різні способи відновлення зубного ряду. Проте існує ряд випадків, коли бюгельні протези є оптимальним рішенням:
У будь-якому випадку лікар проводить огляд ротової порожнини, вивчає загальний стан здоров'я пацієнта і тільки на підставі ретельної діагностики рекомендує встановлення бюгельних конструкцій.
Де можна встановити бюгельний протез: якщо Київ – ваше місто, приходьте до клініки HealthyDent. Ми використовуємо перевірені якісні матеріали, різні види конструкцій.
Для пацієнтів з алергією на метал наші лікарі пропонують новітню європейську розробку – безметалеву бюгельну конструкцію Bio Dentaplast® bredent.
Напівкристалічний термопласт має міцність титану та унікальну пружність. Гачки виконано в колір натуральної емалі, тому конструкція взагалі непомітна в роті. Безметалевий бюгельний протез на верхню щелепу – легкий, не закриває піднебіння, максимально комфортний у використанні. Багаторічне носіння конструкції не руйнує опорні зуби, фіксується бюгельний протез на кламерах із тонкого полімеру.
Стоматологи застосовують кілька варіантів дугових систем, які відрізняються типом кріплення. Кожний із них має свої сильні та слабкі сторони.
Металеві гачки – кламери – дуже щільно охоплюють опорні зуби, не даючи конструкції зміщуватись і випадати.
Гачки відливають разом із каркасом, завдяки чому бюгельні протези виходять дуже міцними. Кламер стоматолог підбирає індивідуально під клієнта, за розміром і формою зуба. Єдиний недолік – металева частина гачка в зоні посмішки може бути помітною.
Високотехнологічні системи, що вимагають великої майстерності при виготовленні.
Зате бюгельний протез на замках виходить надійним і міцним. Замість кламерів застосовуються мікрозамки (атачменти), які замикаються при встановленні.
Частина замка розташовується на опорному зубі, частина – на металокерамічній коронці. Конструкція легко знімається і встановлюється на місце.
Бюгельний протез на атачментах має недоліки: складність виготовлення і, відповідно, високу вартість, необхідність обточувати опорні зуби, адже на них установлюються коронки.
Надійна фіксація забезпечується особливою конструкцією. Дуже точні телескопічні коронки складаються з двох частин: металевий ковпачок одягається на опорний зуб, друга частина знаходиться в бюгелі.
Завдяки силі тертя конструкція максимально міцно закріплюється на щелепі. Жувальне навантаження розподіляється оптимально: половина – на ясна, половина – на зубний ряд.
Збоку такі системи абсолютно непомітні. Недолік – установлення вимагає обточування «рідних» зубів.
Цей вид показаний при захворюваннях пародонту, оголених коренях зубів. Дугоподібна система з відростками немов обволікає кожний зуб, надійно утримуючи розхитаний ряд.
Ясна захищені від пошкоджень під час прийому їжі. Вартість шинуючих бюгелів вища, ніж інших конструкцій, зате це реальне вирішення проблеми, коли інші варіанти відновлення зубного ряду протипоказані.
Щоб бюгель слугував максимальний строк, не потрібно докладати надзусиль, достатньо стандартних гігієнічних процедур:
Крім правильного догляду потрібно також ураховувати нюанси харчування з протезами. Якщо пристосування замінює передні зуби, то необхідно не відкушувати тверду їжу, а різати продукти на шматочки і пережовувати бічними зубами. Не слід уживати клейку та в'язку їжу, яка може призвести до поломки бюгелю. При жуванні потрібно намагатися рівномірно розподіляти навантаження на обидві сторони щелепи.
Бюгельні системи – реальне підтвердження того, що знімні конструкції можуть бути водночас красивими, надійними і зручними. Не відмовляйте собі в повноцінній посмішці та повноцінному житті!
Кожний вид протеза – найкращий у конкретному випадку. Наприклад, бюгель на кламерах – міцний і найбюджетніший. Бюгельний протез на замках – надійно тримається і легко знімається. Шинуючі протези можна ставити при хворобах пародонту, а безметалеві бюгелі – при алергії в пацієнтів на метал.
Бюгельні конструкції – довгожителі серед знімних протезів: середній строк служби становить 8–10 років. Однак при дбайливому та правильному догляді використовувати ці протези можна й довше.
Незважаючи на міцну фіксацію, бюгельна конструкція легко виймається і встановлюється на місце самостійно пацієнтом, без допомоги лікаря. Як правильно знімати бюгель на кламерах або замках, розповість стоматолог відразу після першого встановлення протеза.