Трейнер для зубів

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортодонт

Що таке ортодонтичний трейнер?

Ви не в захваті від свого прикусу або положення зубів, незважаючи на потенціальну роль в кіно? Тоді вам слід дізнатись про можливості, вирівнювальних конструкцій – трейнерів. Ймовірно вони допоможуть вам виправити прикус, якщо у вас є зубний дефект, але ви і чути не хочете про брекети. Системи м'які, легкі і найголовніше, про ваше лікування ніхто не дізнається, адже апарат можна носити в зручний час, під час сну.

6 фактів про ці апарати, які потрібно знати

 1. Трейнери призначають дітям і дорослим для вирівнювання прикусу і усунення зубних аномалій.
 2. Їх не потрібно носити цілий день. Тільки 2–3 години вдень і протягом ночі.
 3. Вони виробляються з силікону. Вони не тиснуть на зуби, а скоріше усувають основну причину порушення прикусу (тиск щелепно–лицьових м'язів, смоктання пальця, фіксують правильне положення язика).
 4. Формують носове дихання, якщо дорослий або дитина переважно дихають ротом.
 5. Коли ви носите систему, не можна розмовляти. Просто тому, що ви немов боксер з капою в роті – з фізіологічної точки зору розмовляти незручно.
 6. Вартість конструкцій в рази нижча, ніж брекет-системи.

За серйозних порушень і складних дефектів кращий результат ортодонтичного лікування надають брекети. Хочете дізнатися, чи дасть результат лікування такими конструкціями у вашому випадку? Приходьте в Healthy Dent, наш стоматолог огляне стан прикусу та положення зубів, і розповість докладно про особливості вашого лікування.

«У дитинстві мама змушувала мене носити вирівнювальні пластинки, але я викинула їх подалі і не шкодую.»
Про це в одному з інтерв'ю розповіла голлівудська актриса Кірстен Данст. У неї ще з дитинства неправильно розташовані ікла. Навіть в картині «Інтерв'ю з вампіром» тоді ще юна Кірстен грала жінку–вампіра в тілі дитини без накладних зубів.

За цю роль 10–річну актрису номінували на «Золотий глобус». Велика удача, що Кірстен не використала трейнер для зубів. Ціна її особливої посмішки – вдала акторська кар'єра. Але це виглядає як казка.

Показання до встановлення

Показання: у яких випадках призначають ортодонтичний і преортодонтичний трейнер?

 • При порушенні носового дихання.
 • При відкритому і глибокому прикусі.
 • При дистальному або перехресному прикусі.
 • Якщо нижня щелепа розташована неправильно.
 • При ротації різців та іклів; (до речі, для Кірстен, ще не пізно).
 • При дефектах дикції і неправильному ковтанні.
 • Якщо з брекет–системою лікування неможливе.
 • Як підготовче лікування перед вирівнюванням брекетами (доортодонтичний).
 • Для закріплення результатів лікування після вирівнювання.
 • Під час носіння брекетів, щоб вони не тиснули на слизову під час сну.

Звільняють від поганих звичок

Трейнери зубні

Ні, вони не допоможуть кинути палити, і їсти шкідливу їжу. Але якщо ви вирішите трейнер Т4К купити, то він допоможе позбутися від неприємних звичок. Ці вирівнювальні апарати крім прямої дії мають ще й непрямий ефект. Ви їх носите і звикаєте тримати язик в правильному положенні і надмірно не стискати щелепу, а в разі дітей – допомагають відвикнути від смоктання пальця. Завдяки м'язовій пам'яті після завершення лікування ці звички зникають.

І 3 головні причини, чому вам не можна «трейнувати» свій прикус:

 1. Якщо у вас спостерігається хронічна закладеність носа.
 2. Якщо аномалії прикусу дуже складні, – апарат просто не буде ефективним.
 3. Якщо у вас посилений прикус корінних зубів, тоді навіть трейнери для дорослих не використовуються.

Види і призначення трейнер–апаратів

Не можна просто так взяти і купити трейнер для зубів будь–якого виду. Такі апарати призначаються в залежності від віку пацієнта, проблеми з прикусом і стадії лікування. Тому, для ортодонтичного лікування наш лікар призначить вам одну з наступних конструкцій.

Для дітей

 • T4I – трейнер для дошкільнят (від 2 до 5 років)

Використовується для тренування м'язів язика, допомагає виробити його правильне положення, а також усунути міжзубний сигматизм (прокладання язика між зубами при вимові шиплячих і свистячих звуків).

 • T4K – дитячий (від 5–6 років)

Призначається для лікування змінного прикусу. Виробляється в двох видах – для початкового лікування і для його завершення.

 • T4B – як доповнення до брекет–системи

Використовується при вирівнюванні зубів брекетами як захисна накладка під час сну.

Для дорослих

 • Трейнер T4A

Призначається для виправлення постійного прикусу.

Він сприяє вирівнюванню зубів і виправленню прикусу, не вдаючись до лікування брекетами.

 • T4B – як доповнення до брекет–системи

Використовується при вирівнюванні зубів брекетами в якості захисної накладки під час сну.

Попереджає пошкодження слизової.

Також сприяють зняттю напруги з м'язів обличчя і знижують тиск між щелепами.

Недолік таких систем – з ними не можливо розмовляти. Тому поки апарат «працює» над прикусом, вам доведеться грати в мовчанку.

Трейнер для вирівнювання зубів дуже просто встановлюється – навіть дитина з цим справляється самостійно. І найголовніше, – щоб дія системи дала результат, її потрібно використовувати щодня і стільки часу в на день, скільки призначить лікар. Інакше ефект буде таким же непотрібним для усунення аномалії, як з'їсти льодяник.

Незважаючи на те, що тепер вам відомі різновиди таких ортодонтичних апаратів, наполегливо рекомендуємо не займатися самолікуванням. Тільки професійний ортодонт зможе визначити, чи буде результативним для вас лікування з їх допомогою. Приходьте до Healthy Dent на огляд–консультацію і лікар допоможе вам вибрати правильну конструкцію для вирівнювання.

Трейнер ортодонтичний: 2 головних правила по догляду

 1. Щодня мити в теплій воді і зберігати в сухому місці.
 2. Чистити після сну за допомогою зубної пасти.
Хочете гарну посмішку, але брекети наводять на вас жах? Приходьте в Healthy Dent і ортодонт клініки призначить вам зубні трейнери, якщо вони підійдуть для вашого лікування. Чекаємо вас в будні і вихідні!
Вирівнювання зубів
Консультація ортодонта
Безкоштовно
Ортодонтична капа Easy Align
від 3300
Апарати для вирівнювання зубів в молочному прикусі
від 5100
Відгуки
А
5

Исправляю кривизну передних зубов трейнером. Пока прошло полгода, небольшой результат уже есть. Мой ортодонт(Ярослава Алексеевна) сказал, что еще столько же походить нужно.

Н
5

Трейнер Т4А
Здесь меня порадовали тем, что мой прикус можно исправить с помощью трейнера. Вот вчера перешли на красный трейнер (завершающий этап, 1й был синий). Прикус исправлен, осталось закрепить результат.

Ретейнер для зубів

Ретейнер на зуби – це знімна або незнімна конструкція, яка використовується в процесі вирівнювання зубів. Його призначають для закріплення результатів вирівнювання. Залежно від характеру порушення і причини викривлення прикусу ретейнери призначають на короткий або тривалий період.