Пломбування молочних зубів

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Дитячий стоматолог

Гіппократ вважав, що молочні зуби формуються з молока. Можливо, батько медицини дійшов такого висновку через підвищену крихкість і раннє випадіння тимчасових зубів.
Пломбування дітей у Києві

У результаті досліджень з'ясовано, що назва молочних зубів не відображає їх структури. Однак підтверджено факт, що молочні зуби більше схильні до пошкоджень: карієс прогресує на молочних зубах набагато швидше, ніж на постійних.

Щоб не проґавити перші прояви карієсу в дитини, приводьте її на профілактичні огляди до дитячого стоматолога, починаючи з 1 року.

Незважаючи на те, що до 12–13 років тимчасові зуби повністю замінюються корінними, захворювання молочних зубів також важливо своєчасно лікувати. Не тільки зміцнювати їх, а й пломбувати.

Пломбування молочних зубів у дітей у Healthy Dent

При лікуванні карієсу на стадії невеликої плями пломбування молочних зубів не застосовується. Лікар видаляє поверхневий карієс, а потім обробляє зону ремінералізуючою речовиною. Таким чином, карієс усунено, а зуб укріплено і захищено від подальшого руйнування.
Дитяча стомотологія на Печерську

При лікуванні карієсу на стадії невеликої плями пломбування молочних зубів не застосовується. Лікар видаляє поверхневий карієс, а потім обробляє зону ремінералізуючою речовиною. Таким чином, карієс усунено, а зуб укріплено і захищено від подальшого руйнування.

Чи потрібно пломбувати молочні зуби

У батьків часто виникає запитання: навіщо зберігати пошкоджені карієсом молочні зуби в дітей, якщо вони все одно випадуть? Наші стоматологи наполягають: пломбування молочних зубів потрібно обов'язково робити.

Через особливості структури дентин дитячих зубів руйнується дуже швидко. Наприклад, карієс здатний розвинутися до третьої стадії за півроку. Перші зуби прорізуються в дітей у 6–8 місяців, всього в дитини виростає 20 молочних зубів, які з 6 до 13 років змінюються постійними. І якщо зуби ушкоджуються карієсом (що стається в 65% випадків), дитині доведеться жити з хворими зубами ще 2–12 років.

Важливо, що видаляти пошкоджений молочний зуб, а не лікувати його, – це програшна стратегія. Якщо молочний зуб видалити раніше, ніж прийде його природний строк, у майбутньому в дитини будуть проблеми з прикусом. Молочний зуб «утримує» місце під дорослий зуб. Пломбування молочних зубів у дітей – це спосіб зберегти молочний зуб на потрібному місці якомога довше, поки дорослий зуб не замінить його природним чином. І це важлива складова правильного прикусу в дорослому віці.

Навіщо пломбують молочні зуби в дітей

Щоб запобігти їх руйнуванню. Незважаючи на тимчасову участь молочних зубів у житті малюка, їх роль дуже значна: вони беруть участь у формуванні постійного прикусу і розвитку щелеп. Важливо, щоб тимчасовий зуб видалявся природно (корінь поступово розсмоктується, зуб розхитується і випадає). Передчасне видалення молочного зуба через карієсу може призвести до неправильного росту постійного.

Щоб карієс не захопив зародки постійних зубів. Коли карієс на тимчасових зубах розростається й уражує корінь, існує ризик поширення інфекції на корінні зуби, які ще не прорізалися.

Щоб посмішка малюка виглядала красиво. Темні плями на зубах дитини виглядають неестетично і нездорово. Тому батьки часто приводять дітей на пломбування молочних зубів із цієї причини. Стоматологи клініки Healthy Dent із радістю допоможуть швидко і безболісно усунути карієс у дітей.

Пломбування передніх молочних зубів

Пломбування молочних зубів у зоні посмішки проводиться не тільки за медичними, а й за естетичними показаннями. В цьому дитяча стоматологія не відрізняється від дорослої. Щоб дитина не соромилася посміхатися, проводиться пломбування передніх молочних зубів. Після лікування від карієсу не залишається і сліду, а вилікувані зуби виглядають як нові.

Для пломбування молочних зубів дітей ми застосовуємо сертифіковані в Україні безпечні та якісні матеріали.

Пломбування каналів молочних зубів

Лікування молочних зубів

Оскільки молочні зуби, як і постійні, мають кореневу систему (хоч і менш виражену),то пломбування каналів молочних зубів також виконується. Щоправда, не завжди. Рішення про те, пломбувати чи ні, дитячий лікар-стоматолог приймає на підставі двох чинників:

  • Наскільки зруйновано зуб. Якщо зуб вилікувати не можна через значне руйнування, лікар порекомендує все ж видалити його.
  • Як скоро в малюка прорізатиметься постійний зуб на зміну ураженому молочному. Якщо корінний зуб ось-ось з'явиться, немає сенсу лікувати тимчасовий зуб. Це можна визначити за допомогою 3D-знімка зубів. Його також можна зробити в нашій клініці за пару хвилин.

У випадках, коли показане пломбування каналів молочних зубів, процедура проводиться так:

  1. Знеболювання перед маніпуляціями: ясна маленького пацієнта обробляють заморожуючим гелем, за необхідності анестетик вводять ін’єкційно.
  2. Установлення кофердаму: для ізоляції робочої зони.
  3. Препарування каналу: дитячий зубний лікар робить отвір у коронці та каналі діаметром до 1 мм.
  4. Видалення пульпи: стоматолог витягує уражений нерв, обробляє порожнину антисептиком.
  5. Завершення реставрації: пломбування каналів молочних зубів, установлення постійної пломби.

Популярні запитання про пломбування молочних зубів до дитячого лікаря-стоматолога

Стоматологія 20–30 років тому і сьогодні – це дві великі різниці. Виявляється, зубного лікаря можна не боятися, лікування зубів і пломбування каналів у дітей можна проводити без болю. В це складно повірити, тому в батьків виникає маса запитань до дитячих стоматологів. Наталія Дмитрівна, дитячий стоматолог Healthy Dent, відповідає на найпоширеніші з них.

Чи треба пломбувати молочні зуби?

Якщо пошкоджений зуб не болить, а найближчим часом і так випаде, то можна залишити його у спокої. В інших випадках показане пломбування молочних зубів у дітей, щоб зберегти цілісність зубного ряду й уникнути серйозних проблем із прикусом.

Які пломби ставлять на молочні зуби?

Наша клініка проводить пломбування молочних зубів дітей склоіономірними пломбами. Цей матеріал оптимально підходить для тимчасових зубів, і ціна пломби прийнятна.

Скільки тримається пломба на молочних зубах?

Незважаючи на те, що дитячі зуби тимчасові, пломби на них встановлюються постійні. Якщо пломбування молочних зубів проведено правильно, склоіономірна пломба простоїть до тих пір, поки запломбований дитячий зуб не заміниться постійним.

Приходьте з вашою дитиною на консультацію до Healthy Dent (Київ), і наші дитячі стоматологи подбають про здоров'я її зубів швидко і безболісно.
Дитяча стоматологія
Консультація дитячого стоматолога
Безкоштовно
Пломбування одного каналу молочного зуба
400 грн
Пломбування склоіономерним цементом
750 грн
Пломбування фотополімерним матеріалом
від 1100
Наші спеціалісти
Відгуки
A
5

Спасибо за отличную консультацию и пломбирование зубика. Сын сам без напоминаний чистит зубы.

В
5

Привел сына на пломбирование 2х молочных зубов из-за расвившегося кариеса. Людмила Ивановна настолько убедительно общается с детьми, что после визита к ней сын начал тщательно следить за зубами - вот он профессионализм.