Пломбування молочних зубів

Гіппократ вважав, що молочні зуби формуються з молока. Не відомо, чому він так вирішив, але є гіпотеза, що через підвищену крихкість і раннє випадіння тимчасових зубів.
Пломбування зубів у дітей Київ

Звісно, батько медицини помилявся. Назва молочних зубів не пов’язана з їх структурою. Що можна про них сказати, так те, що молочні зуби більш чутливі до пошкоджень, а до карієсу взагалі мають особливу слабкість: хвороба прогресує на молочних зубах набагато швидше, ніж на постійних.

Щоб не проґавити перші прояви карієсу у дитини, приводьте її на профілактичні огляди до дитячого стоматолога починаючи з 1 року.

Незважаючи на те, що до 12-13-ти років тимчасові зуби повністю замінюються корінними, захворювання молочних зубів також важливо своєчасно лікувати. Їх треба не тільки зміцнювати, але і пломбувати.

Пломбування молочних зубів у дітей в Healthy Dent

При лікуванні карієсу на стадії невеликої плями пломбування молочних зубів не застосовується. Лікар видаляє поверхневий карієс, а після обробляє зону ремінералізуючою речовиною. Таким чином, карієс усувається, а зуб буде укріплений і захищений від подальшого руйнування.
Детская стоматология на Печеске

Пломбування зубів у дітей виконується, якщо через ураження карієсом в зубі утворилася порожнина. Для цього дитячий стоматолог відокремлює уражені ділянки від здорового зуба, якщо потрібно пломбує канали та відновлює форму зуба за допомогою склоіономерної пломби.

Навіщо пломбують молочні зуби

  1. Щоб запобігти їх руйнуванню. Не дивлячись на «тимчасову» участь молочних зубів в житті малюка, їх роль дуже значна: вони беруть участь у формуванні постійного прикусу і розвитку щелеп. Важливо, щоб тимчасовий зуб видалявся природно (корінь поступово розсмоктується, зуб розхитується і випадає). Передчасно видалення молочного зуба через карієс може привести до неправильного росту постійних.
  2. Щоб карієс не захопив зародки постійних зубів. Коли карієс на тимчасових зубах розростається і вражає корінь, існує ризик поширення інфекції на корінні зуби, які ще не прорізалися.
  3. Щоб посмішка малюка красиво виглядала. Темні плями на зубах дитини виглядають неестетично і нездорово. Тому батьки часто приводять дітей на пломбування молочних зубів з цієї причини. Стоматологи нашої клініки з радістю допоможуть усунути карієс у дітей швидко і безболісно.
Лечение молочных зубов

Пломбування каналів молочних зубів

Так як молочні зуби, як і постійні, мають кореневу систему, то пломбування каналів молочних зубів також виконується. Правда, не завжди. Рішення пломбувати чи ні, лікар приймає на підставі двох чинників:

  • Наскільки зруйнований зуб. Якщо зуб вилікувати не можна через сильні руйнування, лікар рекомендує його видаляти.
  • Як скоро у малюка прорізатиметься постійний зуб на зміну ураженого молочному. Якщо корінний зуб ось-ось з'явиться, немає сенсу лікувати тимчасовий зуб. Це можна визначити за допомогою панорамного знімку зубів. Його також можна зробити в нашій клініці за пару хвилин.
Приходьте з вашою дитиною на консультацію в Healthy Dent, і наші дитячі стоматологи подбають про здоров'яї ї зубів швидко і безболісно.

Автор материала

Науменко Ярослав Сергійович - фото стоматолога
Ярослав
Науменко
Стоматолог-терапевт, ендодонт
Дитяча стоматологія
Консультація дитячого стоматолога
Безкоштовно
Пломбування одного каналу молочного зуба
300 грн
Пломбування склоіономерним цементом
700 грн
Пломбування фотополімерним матеріалом
від 700
Наші спеціалісти
Відгуки