Пародонтит у дітей

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Дитячий стоматолог

Пародонтит – хвороба поза віком. Причиною пародонтиту можуть бути бактерії в ротовій порожнині або травми, а від цього не застраховані ні діти, ні дорослі. Ця хвороба викликає запалення тканин пародонту, у процесі чого зубні пазухи альвеолярних відростків поступово руйнуються. У підсумку це призводить до «опущення ясен», оголення зубів, а за найсумнішого випадку – до повної втрати зуба.

Пародонтит у дітей

Захворювання пародонту в дітей: причини

  1. Неправильне або нерегулярне чищення зубів.
  2. Зубний камінь. Або не видалений вчасно скам'янілий зубний наліт – одна з ключових причин появи цього захворювання у дітей.
  3. Невилікуваний карієс або інші захворювання ясен.
  4. Слабкий імунітет і погане харчування, неповноцінний раціон харчування.
  5. Дефекти прикусу або зубного ряду.
  6. Ендокринні захворювання (наприклад, цукровий діабет).

Також причинами розвитку хвороби можуть стати вірусні захворювання і тривалий прийом ліків, що призводить до загального ослаблення імунної системи.

Група ризику і симптоми

  • Діти до 10 років.

До десяти років у дітей молочні зуби активно змінюються на постійні. У цей період ротова порожнина дитини дуже чутлива до різних бактерій, тому слід ретельно стежити за гігієною зубів і ясен. Також допоможе профілактика захворювань пародонту в дітей, про що розповімо трохи пізніше.

Симптоми пародонтиту в дітей у віці до 10–12 років: наліт білого кольору на зубах і яснах, рухливість молочних зубів.

  • Підлітки.

У перехідному віці діти також особливо чутливі до захворювань пародонту.

Симптоми пародонтиту в підлітків: наліт на зубах і яснах, печіння і свербіж ясен, кровоточивість, руйнування альвеолярних відростків, підвищення температури.

Приводьте вашу дитину до нас на прийом, якщо ви помітили в неї хоча б один із цих симптомів.

Пародонтит у дітей лікування

Лікування пародонтиту в дітей у Healthy Dent

Залежно від характеру хвороби лікування включає в себе як терапевтичні, так і стоматологічні методи.

Насамперед лікар визначає причину появи захворювання, а потім призначає курс лікування. Якщо причини зовнішні – неправильна гігієна зубів, ослаблений імунітет, то разом із протизапальними ліками призначаються імуностимулюючі препарати, антисептичні полоскання, вітамінотерапія.

Якщо ж причина хвороби – карієс, зубний камінь, то наш стоматолог спочатку усуне їх, а потім призначить терапевтичні засоби: полоскання, антисептичні та антибактеріальні препарати.

Профілактика захворювань пародонту в дітей

Міцне здоров'я і правильна гігієна ротової порожнини – головна запорука здоров'я ясен дитини. Слідкуйте за тим, щоб вона повноцінно харчувалася, два рази на день чистила зуби, а також приводьте її на профілактичний прийом до стоматолога.

Лікування пародонтиту у дітей

Дитячі стоматологи нашої клініки на ранній стадії діагностують наявні захворювання ясен у дитини і призначать курс лікування. А також зможуть виявити і вилікувати хвороби зубів, які призводять до появи пародонтиту. Записуйтеся на лікування пародонтиту в дітей у Healthy Dent, і ваш малюк буде здоровий.
Лікування зубів і ясен
VIP чистка AirFlow Prophylaxis master EMS
від 800 (одна щелепа)

за одну щелепу

Дитяча стоматологія
Консультація дитячого стоматолога
Безкоштовно
Відгуки
В
5

Хочу поблагодарить Людмилу Ивановну за умение найти подход к ребенку и качественное лечение. Моя, обычно слезливая, доченька послушно села в кресло и без истерики ей пролечили зубы.