Лікування зубів у дітей під наркозом

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Дитячий стоматолог

Лікувати молочні зуби не настільки боляче, як корінні, так склалось анатомічно. У більшості випадків «найстрашніші» для малюків маніпуляції – видалення молочного зуба і лікування карієсу – проводяться швидко і без болю. У тих випадках, коли дитина боїться або їй складно витримати тривалий візит у лікаря, рекомендуємо лікування зубів дітям під наркозом. А саме – седацію.

Седація

Що таке седація?

Седація – стан напівсну, під час якого дитина відчуває себе спокійно і комфортно. Вона вдихає киснево-азотну суміш через спеціальну маску та заспокоюється. Під час седації малюк не спить і перебуває у свідомості, може відповідати на запитання лікаря і відкривати очі.

Показання

  1. Юний вік або гіперактивність малюка, коли йому важко бути у стоматологічному кріслі навіть 10–15 хвилин.

  2. Видалення молочних зубів у дитини, лікування карієсу.

  3. Перше відвідування лікаря, коли необхідним є стоматологічне лікування. Це допоможе прибрати страх лікування у дитини і покращити перше враження.

  4. При підвищених блювотних рефлексах.

Діти, у яких є старші брати або сестри, більше бояться стоматологів, ніж єдині діти в сім’ї.

Таку закономірність виявив Лінджі Ву – викладач факультету стоматології в Північно-Західному університеті національностей м. Ланжу в Китаї. У сім'ях, де більше однієї дитини, діти були більш схильними до дентофобії, ніж у сім'ях з єдиною дитиною. У дослідженні взяли участь більше 400 сімей з дітьми, учнями 4–6 класів.

Седативний ефект

Приводьте вашого малюка на профілактичний огляд до нашої клініки. Дитячі стоматологи Healthy Dent оглянуть ротову порожнину малюка, а за необхідності проведуть лікування, у тому числі й із застосуванням седації: щоб з раннього віку дитина розуміла важливість походів до стоматолога і що це зовсім не страшно.

Протипоказання до седації

  1. Застуда чи загострення алергії, коли у дитини порушено носове дихання.
  2. Надмірний страх і паніка перед стоматологами та іншими лікарями.
  3. Маленький вік дитини, коли малюк не може «витримати» в кріслі повний процес лікування.
  4. Загострений хронічний отит.
  5. Черепно-мозкова травма, отримана за 3 місяці до седації або раніше.
  6. Епілепсія.

Седація та лікування зубів під загальним наркозом дітям: відмінності

Наркоз викликає в пацієнта повну втрату свідомості й чутливості. Комбінація анестетиків та їх обсяг, необхідний пацієнтові, контролюються анестезіологом.

На відміну від наркозу, під час седації пацієнт перебуває у свідомості за збереженої чутливості, паралельно з процедурою застосовується знеболююче. Йому не вводяться анестетики – він просто дихає кисневою сумішшю і заспокоюється. Як уже говорилося раніше, дитина чує лікаря і може відповідати на його запитання.

Інгаляційна седація

Поверхнева седація застосовується у стоматології найчастіше, у тому числі й у нашій клініці. Процедура створює легкий вплив на пацієнта: він не спить, а просто розслабляється до стану напівсну, вдихаючи через маску киснево-азотну суміш.

Підготовка

Лікування молочних зубів під наркозом вимагає здачі аналізів і певної підготовки, а от седація – ні. Дитині достатньо прийти на прийом у хорошому настрої та не їсти за 4 години до процедури. Якщо ж вона все-таки не втрималася – просто повідомте про це лікаря, щоб той був у курсі.

Седація для дітей

Приходьте до клініки з вашим малюком на профілактичний огляд і лікування зубів. Наші дитячі стоматологи подбають про здоров'я зубів дитини та зроблять її перебування у клініці комфортним і швидким. А щоб малюк не боявся, за необхідності у процесі лікування використовують заспокійливу седацію.
Дитяча стоматологія
Пломбування одного каналу молочного зуба
від 440
Герметизація фісур зуба
від 660
Пломбування склоіономерним цементом
від 825
Пломбування фотополімерним матеріалом
від 1210 до 1650