Лікування зубів у дітей під наркозом

Лікувати молочні зуби не настільки боляче, як корінні, так склалось анатомічно. У більшості випадків «найстрашніші» для малюків маніпуляції – видалення молочного зуба і лікування карієсу – проводяться швидко і без болю. У тих випадках, коли дитина боїться або їй складно витримати тривалий візит у лікаря, рекомендуємо лікування зубів дітям під наркозом. А саме – седацію.

Седація

Що таке седація?

Седація – стан напівсну, під час якого дитина відчуває себе спокійно і комфортно. Вона вдихає киснево-азотну суміш через спеціальну маску та заспокоюється. Під час седації малюк не спить і перебуває у свідомості, може відповідати на запитання лікаря і відкривати очі.

Показання

  1. Юний вік або гіперактивність малюка, коли йому важко бути у стоматологічному кріслі навіть 10–15 хвилин.

  2. Видалення молочних зубів у дитини, лікування карієсу.

  3. Перше відвідування лікаря, коли необхідним є стоматологічне лікування. Це допоможе прибрати страх лікування у дитини і покращити перше враження.

  4. При підвищених блювотних рефлексах.

Діти, у яких є старші брати або сестри, більше бояться стоматологів, ніж єдині діти в сім’ї.

Таку закономірність виявив Лінджі Ву – викладач факультету стоматології в Північно-Західному університеті національностей м. Ланжу в Китаї. У сім'ях, де більше однієї дитини, діти були більш схильними до дентофобії, ніж у сім'ях з єдиною дитиною. У дослідженні взяли участь більше 400 сімей з дітьми, учнями 4–6 класів.

Седативний ефект

Приводьте вашого малюка на профілактичний огляд до нашої клініки. Дитячі стоматологи Healthy Dent оглянуть ротову порожнину малюка, а за необхідності проведуть лікування, у тому числі й із застосуванням седації: щоб з раннього віку дитина розуміла важливість походів до стоматолога і що це зовсім не страшно.

Протипоказання до седації

  1. Застуда чи загострення алергії, коли у дитини порушено носове дихання.
  2. Надмірний страх і паніка перед стоматологами та іншими лікарями.
  3. Маленький вік дитини, коли малюк не може «витримати» в кріслі повний процес лікування.
  4. Загострений хронічний отит.
  5. Черепно-мозкова травма, отримана за 3 місяці до седації або раніше.
  6. Епілепсія.

Седація та лікування зубів під загальним наркозом дітям: відмінності

Наркоз викликає в пацієнта повну втрату свідомості й чутливості. Комбінація анестетиків та їх обсяг, необхідний пацієнтові, контролюються анестезіологом.

На відміну від наркозу, під час седації пацієнт перебуває у свідомості за збереженої чутливості, паралельно з процедурою застосовується знеболююче. Йому не вводяться анестетики – він просто дихає кисневою сумішшю і заспокоюється. Як уже говорилося раніше, дитина чує лікаря і може відповідати на його запитання.

Інгаляційна седація

Поверхнева седація застосовується у стоматології найчастіше, у тому числі й у нашій клініці. Процедура створює легкий вплив на пацієнта: він не спить, а просто розслабляється до стану напівсну, вдихаючи через маску киснево-азотну суміш.

Підготовка

Лікування молочних зубів під наркозом вимагає здачі аналізів і певної підготовки, а от седація – ні. Дитині достатньо прийти на прийом у хорошому настрої та не їсти за 4 години до процедури. Якщо ж вона все-таки не втрималася – просто повідомте про це лікаря, щоб той був у курсі.

Седація для дітей

Приходьте до клініки з вашим малюком на профілактичний огляд і лікування зубів. Наші дитячі стоматологи подбають про здоров'я зубів дитини та зроблять її перебування у клініці комфортним і швидким. А щоб малюк не боявся, за необхідності у процесі лікування використовують заспокійливу седацію.

Автор материала

Юдін Михайло Юрійович - фото стоматолога
Михайло
Юдін
Головний лікар
Дитяча стоматологія
Пломбування одного каналу молочного зуба
300 грн
Герметизація фісур зуба
450 грн
Пломбування склоіономерним цементом
700 грн
Пломбування фотополімерним матеріалом
від 700