Лікування зубів під наркозом

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-терапевт, ендодонт

Діючий член Асоціації ендодонтів України, спеціалізується на лікуванні кореневих каналів з використанням операційного мікроскопа (проходження сильно викривлених та вузьких каналів, вилучення зламаних інструментів), художній реставрації зубів, лікуванні пацієнтів в седації.

Лікувати зуби більше не страшно

Не лягати на краю і не ходити до стоматолога. Ці дві дитячі страшилки з часів «пішки під стіл» в'їдаються в голову, як сині чорнила в пальці. І якщо в дорослому віці на краю лягати вже зовсім не страшно, то походи до стоматолога все ще прирівнюються до перегляду фільму «Дзвінок».На щастя, наркоз при лікуванні зубів допомагає побороти цей страх. У клініці Healthy Dent ми також робимо анестезію при лікуванні.

В яких випадках даємо укол, кому протипоказана анестезія і в яких випадках рекомендуємо седацію, розповімо далі.

Лікування зубів під наркозом: показання та протипоказання

  1. Видалення корінних зубів і зубів мудрості
  2. Лікування глибокого карієсу і його ускладнень
  3. Протезування
  4. Імплантація, синус-ліфтинг, кісткова пластика
  5. Лікування карієсу чутливих зубів
  6. Резекція верхівки коренів зубів

Практично у всіх цих випадках знеболюємо зуб. Украй рідко пацієнти відмовляються від зняття болю і терплять усю процедуру лікування. Якщо ви категорично проти такої процедури, то лікар не проводитиме її та розпочне безпосереднє лікування.

Пропонуємо список випадків, коли лікування зубів без болю є неможливим через особливості здоров'я пацієнта.

Протипоказання до місцевої анестезії у стоматології

  1. Алергічна реакція на анестетики. Стоматолог кожний раз запитує перед лікуванням, чи є у вас алергія на препарати.
  2. Дитячий вік – до 10 років, як правило, така процедура не проводиться.
  3. Пошкодження щелепно-лицьової зони в результаті травми, якщо спостерігається зміна топографії кісткових каналів, нервових стовбурів, тканин.
  4. Як бути з лікуванням у таких випадках, розповість наш фахівець під час консультації.

Лікування зубів під седацією: що це таке і в яких випадках рекомендується

Седація – стан повного розслаблення, що нагадує сон. Це півсон, який дозволяє зняти відчуття дискомфорту і страху. Така процедура не знеболює, тому разом з нею пацієнту роблять місцеве знеболення.

Не варто плутати процедуру і лікування зубів під загальним наркозом. При глибокій седації пацієнт занурюється в сон. Під час поверхневої процедури рефлекси не пригнічуються, пацієнт реагує на слова лікаря і його прохання.

Рекомендовано дитячими стоматологами

Такий спосіб розслаблення пацієнта під час стоматологічного лікування підходить дорослим і дітям. Стоматологи рекомендують проводити процедуру дітям у віці до 14 років. Особливо якщо за своїм характером дитині важко провести у кріслі більше 15 хвилин, а лікування потребує тривалого втручання.

Скільки коштує лікування зубів під наркозом?

Інформацію з приводу безболісного лікування дізнавайтеся на консультації у наших стоматологів. Вони розкажуть вам про переваги місцевого знеболювання і седації, а також порекомендують той чи інший спосіб залежно від характеру стоматологічного втручання та особливостей вашого здоров'я.

Лікування зубів і ясен
Консультація стоматолога–терапевта
Безкоштовно
Наші спеціалісти
фото Кошарний Володимир Володимирович
Стоматолог-терапевт, ендодонт. Діючий член Асоціації ендодонтів України
Відгуки
О
5

Благодарен Илье Аркадьевичу за познавательную консультацию по наркозу и сидации.

M
5

Первый раз лечила зубы под наркозом, вполне нормально это перенесла. Для начала меня распросили о состоянии здоровья, заболеваниях, была ли под наркозом раньше. По сколько под наркозом я уже была пару лет назад и с того времени у меня стабильное здоровье, то я и согласилась на него снова. Не чувствовать боль и проснуться со здоровыми зубами это круто, НО тут все слишком ИНДИВИДУАЛЬНО.

О
5

Звернулася до українсько-швейцарської стоматологічної клініки "Healthy Dent" з метою видалення зубів мудрості під наркозом. І можу сказати, що залишилася приємно враженою результатом та підходом усього медичного колективу.
Операція пройшла досить швидко та безболісно, результатом я цілком задоволена: мою проблему нарешті вирішено.
Особливо сподобалися та порадували чуйність і уважність лікарів відносно пацієнтів. Після операції того дня й у наступні дні неодноразово телефонували лікар та керівниця клініки, аби поцікавитися моїм самопочуттям.
В усьому відчувається людяність та індивідуальний підхід.
Я нерідко зверталася за медичною допомогою до багатьох, різних клінік (у тому числі й стоматологічних), але такий професіоналізм та якість лікування й обслуговування у поєднанні із доступними цінами - це рідкість у нас час, за що я й безмежно вдячна!
Насамкінець ще раз хочу подякувати усім працівникам, лікарям-дантистам Вашої клініки загалом та персонально Кальяну Сергію Олександровичу і Гончар Олені Володимирівні зокрема.
Усім рекомендую.

Гранульома

Зубна гранульома – ускладнення запущеної стадії карієсу (пульпіту, періодонтиту) або травми. Через те, що карієс руйнує емаль, інфекція потрапляє в пульпу, потім може поширитися на зубний корінь і в результаті викликати появу гранульоми.

Вона являє собою запалення тканин періодонта у вигляді округлого освіти з тонкими стінками у вершини кореня зуба.